МБАЛ Дева Мария, кв. Ветрен, Бургас - тема 18

  • 98 747
  • 786
  •   1
Отговори
# 600
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
А как стои въпросът с личния тоалет преди раждането?
Ако си го направиш сам повтарят ли те и също така обезкосмяват ли корема, понеже чета, че на други места така процедират? Може и на лични някое от раждалите в ДМ момичета да ми напише.

# 601
  • Мнения: 316
 Преди няколко дни се наложи хирургична интервенция: Д-р Хубчев- прецизен в работата си, д-р Якимов-  усмихнат анестезиолог който успя да успокои фобията ми от игли и ме приспа и събуди качествено. Доволна съм от АГ отделението  Hug
А как стои въпросът с личния тоалет преди раждането?
Ако си го направиш сам повтарят ли те и също така обезкосмяват ли корема, понеже чета, че на други места така процедират? Може и на лични някое от раждалите в ДМ момичета да ми напише.
раждах с планово секцио- ден-два преди датата бях на кола маска, не съм чувала за обезкосмяване на корема в ДМ  Peace

# 602
  • Бургас
  • Мнения: 57
А как стои въпросът с личния тоалет преди раждането?
Ако си го направиш сам повтарят ли те и също така обезкосмяват ли корема, понеже чета, че на други места така процедират? Може и на лични някое от раждалите в ДМ момичета да ми напише.
Не са ме повтаряли, нито пък са ми обезкосмявали корема Wink

# 603
  • Мнения: 9 710
Moмичета, каква е цената на "запис на сърдечни тонове" (на частно питам)?

Гледам, че от 29г.с. се прави всяка седмица и искам да се ориентирам колко пари да приготвя.  Money

Благодаря предварително.

# 604
  • Мнения: 770
Не е ли рано 29г.с.? По принцип се почват в 9ти месец 36-37г.с.,или поне да влезеш в 8ми месец, по-рано се правят ако има проблем. Иначе по въпроса в Окръжна са безплатни, в БургасМед са 10лв, в Девата не съм ходила на тонове, че ми е далече, знам че ако се следиш при техен лекар са безплатни, звънни и питай на регистратурата за най-сигурно.

# 605
  • Мнения: 579
Ако си следиш бременността при лекар от Света София, записът на тонове е безплатен, цената иначе е 10 лева. Записи правят всяка сряда от 10 до 14 часа в Света София, в Дева Мария можеш да отидеш всеки ден.

# 606
  • Мнения: 9 710
Благодаря. Да, в Св.София се следя.

# 607
  • Бургас
  • Мнения: 449
Момичета в 18 г.с. съм от 2-3 седмици усещам болка (в дясно под гърдата като бодежи в ребрата). Силно казано болка, по-скоро неприятно чувство все едно ме подпира нещо, но е толкова рано че няма как това да е от бебето според мен. Вярно, че вече си имам коремче, но не знам дали е от това. Имала ли е някоя с подобни оплаквания, предположения какво може да е и дали да се притеснявам или е нещо нормално newsm78

# 608
  • Мнения: 1 280
Като имате оплаквания бягайте при доктора!Не питайте по форуми, защото някой може де ви посъветва грешно.Ти носиш бебе, а не преял корем мисли повече!
Не  се заяждам просто разбрах, че да питаш тук 100 мнения ще получиш, които 50от тях са пълна простотия.  Peace

Надявам се всичко да е ок.  Peace Пиши да кажеш какво е станало.

# 609
  • Мнения: 361
Здравейте решила съм да раждам в дева мария но съм мвого тясна в таза и ми препоръча лекарката да е секцио ще пробваме първо нормално но ако не стане ще е секцио .Та въпросът ми към вас е някой който е раждал скоро там може ли да ми каже д/г като сума колко да си подготвя.в сайта като калкулирам ми излиза за секцио 500 а за нормално 250 но съм чувала и други суми ...за това питам някой от вас който вече е раждал

# 610
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Момичета, на 16.03.2016 год. с помощта и професионализма на д-р Сибел Татарова се роди дъщеря ми Мария.
Също на д-р Бистра Ботева, д-р Мелиха Йозджан и съжалявам, че не мога да изброя поименно целия екип, който беше с мен.
Също благодаря за прекрасното отношение и неуморимост на акушерките от родилно и неонатологично отделение, на д-р Мария Търнева.
Отново на д-р Ангелов и д-р Георгиоски.
Благодаря!

kotkata362, платили сме точно толкова, колкото изчисли калкулатора при подаването на заявление за раждане. А сумата зависи изцяло от отбелязаните услуги, които искаш да получиш.

Последна редакция: ср, 23 мар 2016, 17:36 от AnMary

# 611
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Честито! Да ви е живо и здраво момиченцето и да ви носи много радост и поводи за гордост.

# 612
  • Мнения: 256
Момичета, на 16.03.2013 год. с помощта и професионализма на д-р Сибел Татарова се роди дъщеря ми Мария.
Също на д-р Бистра Ботева, д-р Мелиха Йозджан и съжалявам, че не мога да изброя поименно целия екип, който беше с мен.
Също благодаря за прекрасното отношение и неуморимост на акушерките от родилно и неонатологично отделение, на д-р Мария Търнева.
Отново на д-р Ангелов и д-р Георгиоски.
Благодаря!

kotkata362, платили сме точно толкова, колкото изчисли калкулатора при подаването на заявление за раждане. А сумата зависи изцяло от отбелязаните услуги, които искаш да получиш.



ако може разкажи подробности как мина всичко ,ти нормално или секцио ражда ,каква крайна сума плати,ползва ли допълнителни услуги  ,предстои ми и на мен затова се интересувам ,може и на лични.

# 613
  • Мнения: 2 507
Момичета, на 16.03.2013 год. с помощта и професионализма на д-р Сибел Татарова се роди дъщеря ми Мария.
Също на д-р Бистра Ботева, д-р Мелиха Йозджан и съжалявам, че не мога да изброя поименно целия екип, който беше с мен.
Също благодаря за прекрасното отношение и неуморимост на акушерките от родилно и неонатологично отделение, на д-р Мария Търнева.
Отново на д-р Ангелов и д-р Георгиоски.
Благодаря!

kotkata362, платили сме точно толкова, колкото изчисли калкулатора при подаването на заявление за раждане. А сумата зависи изцяло от отбелязаните услуги, които искаш да получиш.



ако може разкажи подробности как мина всичко ,ти нормално или секцио ражда ,каква крайна сума плати,ползва ли допълнителни услуги  ,предстои ми и на мен затова се интересувам ,може и на лични.
Ами ако може не на лични, защото и на мен ми предстои и много се вълнувам и ще се радвам мама да сподели опит!

# 614
  • Бургас
  • Мнения: 449
Vermilion, честита рожба! Да е здраво и щастливо дете, а за теб бързо възстановяване  Hug

Общи условия

Активация на акаунт