Любители на Котки Тема 96

  • 31 907
  • 734
  •   1
Отговори
# 30
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 978
Прекрасно Мърово коремче!  Heart Eyes Hug Hug
И Молинозавърчето как се е скрила с лапичка!  Crazy Heart Eyes Hug
И пухкав Куки  Crazy Heart Eyes Hug и една прекрасна черно-дълго-коса зеленоочка  Crazy Heart Eyes Hug, и една по-малка сива пухкавелка, на която много й отива розовко  Crazy Heart Eyes Hug, и едни Лъки с Мони  Heart Eyes Heart Eyes Hug Hug и Грейси преливаща от щастие на балкона  Crazy Heart Eyes Hug и ... олееее сигурно ще изпусна някой, ама всички са прекрасни!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 31
  • Мнения: 10 547
Хората днес ми пращат снимки- котета са спали на главите им, хранят се и не чувстват, че са разделени. Другите две не зная как са изкарали първите 24 часа на новото място, но ще ми дадат сведения след няколко часа. Щом има останал човек с тях, който за целта си е пуснал почивка за днес, нещата ще се получат.
Та, моите момичета и момчета станаха холандци.  Laughing

Някой писа за вкуса на котките към храната. Моят Мърти беше капризен, сега има два вида филе, които като види и е съгласен и салто да напрви за ню-ню парченце от тях. Основно яде суха храна Аплауз, паучове, пастети, варено месо, на две седмици веднъж дробчета, доста по-често сърчица. Днес обаче яде залче хляб топнато в зеленчукова супа, вчера чаена лъжичка картофено пюре изобщо като му се зоби забранено- давам му, но после веднага тича да напълни тумбака с Аплауз.

Котетата ви са прекрасни!  Heart Eyes

# 32
  • София
  • Мнения: 1 037
Чудни любимци имате!  Heart Eyes

Касита, много, много се радвам за малките, а и за теб, че ти е олекнало и тази така голяма грижа ти отпада.

Да се похваля, че днес за първи път Миси се изкатери сама почти до върха на катерушката. Голямо шубе е първоначално с всичко принципно, но вече прекарва с часове на нея.
Днес, също така, за първи път й слагам Broadline за вътрешни и външни паразити и дебна за евентуални странични реакции. Досега я мъчех с пастичка за вътрешно обезпаразитяване. Таблетки посмъртно не мога да й дам, с пастичката уж по-леко, но е едно плюнчене, една пяна от устата, тръска глава и пръска навсякъде. Дано й понесат добре капките, а и да има ефект за вътрешните паразити.

Ветеринарни медикаменти купувам от една аптека в Х. Димитър. Научих я покрай кучето ми, което беше 45 кг., съответно за него бяха необходими големи количества и оттам ми излизаше понякога в доста пъти по-евтино. Ако не я знаете, ще дам координати.

# 33
  • Мнения: 9 991
Mерсим за комплиментите и  Hug Hug Hug на всички.

# 34
  • Мнения: 447
Запис със стара снимка, от преди цели 17 дни  Simple Smile, обаче този вагабонтин расте като гъба.  И като говорите за странни храни- същият умира за постен зелен боб. Зарязва всякакво месо само да се докопа до една шушулка. Страхотно мъркане и облизване пада после.
Касита- радвам се, че мъничетата си намериха дом  Hug
Всички показани котани и котаци са просто страхотни  Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 9 991
Запис със стара снимка, от преди цели 17 дни  Simple Smile, обаче този вагабонтин расте като гъба.  И като говорите за странни храни- същият умира за постен зелен боб. Зарязва всякакво месо само да се докопа до една шушулка. Страхотно мъркане и облизване пада после.
Касита- радвам се, че мъничетата си намериха дом  Hug
Всички показани котани и котаци са просто страхотни  Heart Eyes

Mного котки обичат зелен боб, много е богат и нА протеини.  Peace

# 36
  • Мнения: 1 612
Здравейте котешки майчета
Имам проблем с мойто Аморе и ще се побъркам ,защото не знам какво да направя. От няколко дни акото започна да става по меко , но днес направо си е разстройство. Може ли да му е от прясното мляко ако е било развалено. За мен не е, защото винаги го опитвам преди да му го дам, но то нали е на 2 месеца и има чувствинелно стомахче та не знам. Храня го с джуниър хапки и гранулки. От два дни не съм му давала мляко за фа се оправи, но нещо ато че ли става по зле. Може ли да му е от хапките? От какво може да е? Как да го оправим това стомахче????
Много ме е страх ,че някой път може да не стигне до тоалетната и да направи мазало а кааак мирише направо ММ ще ни изгони и двамата. А на всичкото отгоре си имаме и гости за една седмица и купона ще е пълен. Помагайте, че работата е страшна Sad

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 312
Когато котката получи разстройство, първо се оставя за един ден гладна-да се прочисти и да си почине храносмилателния тракт. Най-вероятната причина е прясното мляко-няма значение, че е годно за употреба. Ако и след неговото спиране продължава в случая, може да се премине на диетични гранули, след консултация с ветеринаря. Ако пак не минава-изследвания трябват вече, като се изключи и вероятността от наличието на вътрешни паразити.
Ако се премине на диетични гранули, останалата храна се прибавя след дни по малко и се следи акото.

Струва ми се много неприятно, когато член на семейството недоволства при здравословен проблем с котката или въобще.  Sad То затова е добре всички в нечий дом да са съгласни с присъствието на домашен любимец.

Каси, честит голям късмет да задомиш няколко капки от морето котенца!  Hug

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 18:32 от Стейси Грей

# 38
  • София
  • Мнения: 13 142
Danyella, противно на разпространеното мнение, че котките трябва да пият мляко, прясното мляко не е подходяща храна за тях. Коремчетата им не са пригодени за него и се продрискват. Дори при малки бебета котета, храненето с прясно мляко може да е с фатален край. Обичат го и като "заякнат" може да им се дава малко като лакомство, но не всекидневно и в големи количества. На някои котета и паучовете не им понасят и резултатът е същия. Опитай само с гранули и виж дали ще има промяна. Може да се дава и оризова вода (вода, в която е варен ориз). Тя затяга. Ако това не помогне, решението е глад. Няма нищо да му стане от 1 денонощие гладуване. Но пък ще ореве квартала.  Wink Ако и това не помогне - ветеринар и лекарства.

Предполагам, че ще се включат и други, които имат повече опит с такива състояния. На мен не ми се е случвало да лекувам разстройство. Но за прясното мляко забрави!

# 39
  • София
  • Мнения: 4 714
Каси, честито задомяване. Hug
И Златинка не "издържаше" на хляб. Ако го забравя да го прибера- наяден е.
Ако забравя месо или каквото и да е друго, не пипа. newsm78 Laughing

# 40
  • Мнения: 1 612
Стейси Грей благодаря за бързия отговор. Отивам да му купя диетични гранулки.  Hug

# 41
  • Мнения: 9 991
Разстройство при малки котета може да е вирус, и да не е може да се дехидратира. Не мисля че глада е вариант. Води го на лекар.  Peace

# 42
  • София
  • Мнения: 1 037
Разстройство при малки котета може да е вирус, и да не е може да се дехидратира. Не мисля че глада е вариант. Води го на лекар.  Peace

И аз така действам винаги, но съм си голяма паника.

# 43
  • Мнения: 1 612
Тaня67 , жената от която го взех ми каза да го храня с мляко. Почто 2 седмици нищо му нямаще и изведнъж хоп....а възможно и от пауча да е. Ще му давам само гранули докато се оправи. Амеро е много тихо коте и не мяука много. Ама как хапе и драска като играе...леле останах без кожа  Joy
Благодаря ти!

# 44
  • Мнения: 9 991
Много е рисково с малки котета, умирало ми е от уж нищо му няма, а само разстройство. При бебе, не бих рискувала.

Последна редакция: пн, 29 юни 2015, 19:43 от adelinda

Общи условия

Активация на акаунт