Любители на Котки Тема 96

  • 31 913
  • 734
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 248
Тaня67 , жената от която го взех ми каза да го храня с мляко.

За един отбит бозайник млякото е вредно! Още повече такова от друг вид животно. Може да се ползва от време на време като деликатес, но не и за храна. Опасно е.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Навремето като  взехме Мацозавърчето в къщи, и аз я "подрисках", щото хайвана нали го взех от село, много голям апетит имаше. И първия ден яде 5 пъти, корема и стана широк, колкото тя беще дълга. И сега като се замисля същия ден бяхме и на ветеринар за първото обезпаразитяване. До вечерта беше много " хлъзгаво" положението. Та тогава някой от тук ми даде съвета да сложа активен въглен във водичката и. Ама колко точно активен въглен-цяла таблетка или парченце, хич не помня. Дано някой се сети каква е точно дозировката. Иначе помогна, естествено оставих я и малко да погласува.То и при хората това е част от лечението - водна пауза.

# 47
  • Мнения: 1 612
Котето още сучеше от майка си и не беше отбито. Взех го на 43дни. Но от вчера не съм му давала мляко. Имам въглен ще му ратворя малко във водичката пък дано помогне. А прясно мляко няма да му давам повече. Вече е на 2мес. и 2 дни. Нали може да му го спра за сега? Много ми е притеснено за котето Sad дано бързо да му мине. И оризова вода му давам.
Благодаря ви за съдействието

# 48
  • Мнения: 10 547
Какво прясно мляко на коте?
Понеже моят хубавец е от развъдник "При леля Валя се раждаме, на улицата надграждаме", идвайки у дома, вече беше с разстройство, причинено от храненето тип "да сложим на тая гад нещо в паницата". Малкото коте, стигнах по трудния начин до извода, е с много чувствителен стомах, на който или му трябва суха храна или му трябва чисто месо- нито мляко, нито млечни, нито дробена манджа.
И понеже в микробиологиите, които пусках на Мъртока, нямаше нищо притеснително, то се стигна до извода, че котето страда от хронична диария, причинена от неправилно захранване.

Котетата, които раздадох така и не получиха разстройство, за сметка на три черни бандитчета, които изкачат от мазето под нас и ходя по нужда току под балкона ми, тааа, следя ги де  Mr. Green, с научна цел и следеното е рядко, т.е. чиста диария.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 092
Някога, в далечната 1985 г. отгледах едни три котета, изхвърлени в завързана торба, току-що прогледнали, с краве мляко и биберон, направен от гумената част на капкомер. Тогава те бяха гумени, също като бибероните. При това не знаех, че трябва да им се масажират дупетата, за да се изхождат и изпишкват. Факт е, че оцеляха. Даже не си спомням да съм имала проблеми с тях. Разбира се, това не е съвет да се дава краве мляко на котета. Просто се чудя как се получи тогава. Daniella, ако много държиш да му даваш мляко, защо не вземеш от вет магазините адаптирано мляко за котенца? Наистина, мъничко си го взела писето. А за гранулите, чела ли си по-предишни теми? Доста подробно е писано за гранулите, като всички сме на мнение, че евтините сухи храни причиняват запушване на пикочния канал на котараците. Съветвам те да прочетеш, за да знаеш как да опазиш здравето на котето си. Защото сега ще спестиш пари с евтина храна, а после, като се разболее, ще ги дадеш стократно повече за лечението му.

# 50
  • Мнения: 10 547
Котките не могат да разграждат лактозата. Ще се разровя, за да ми стане напълно ясно има ли зависимост от това, дали котето е бозало два дни или два месеца преди да му се даде краве мляко.

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Има значение май и дали е кисело или прясно млякото. На моите от кисело нищо не им е ставало, верно ядат по една чаена лъжичка, максимум две. Прясно мляко, както и на малко бебе, никога не съм им давала.

# 52
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 979
В по-стари теми е писано, че кравето мляко не е добро за котета и за да стане поносимо се сгъстява с жълтък. Така й не разбрах обаче варен или суров. Thinking

# 53
  • Мнения: 9 991
И аз съм отглеждала коте с биберон от капкомер много отдавна, с прясно мляко. Предполагам и прясното мляко тогава беше различно, сега и ги блъскат кравите с антибиотици. Но и факт, че не беше много малко, вече беше прогледнало.

Красоти за подаряване:



https://www.facebook.com/ZivotZaBezdomnite/photos/pcb.8922868075 … ype=1&theater

Последна редакция: вт, 30 юни 2015, 09:11 от adelinda

# 54
  • Мнения: 1 786
Когато Чарли намери Елизабет, все още непрогледнала , доктора ме посъветва да й купя от човешка аптека  сухо мляко за бебета и да й давам по мъничко . Не е имала разстройство от него . Във всеки случай не бих взел коте, което не е отбито от майката ако майка му е здрава й се грижи за него . Трябвало е да изкачаш да спре да суче .

# 55
  • София
  • Мнения: 1 037
Хранила съм с адапртирано мляко за котета, защото замества кърмата пълноценно - богато е на протеини, витамини, минерали. По-скъпо е, но то пък и колко изпиват мъничетата. Позната в провинцията храни с краве мляко, просто няма друга възможност. И пак оцеляват. Всяка пролет изродите си изхвърлят котилата в реката, която е до къщата й...някакъв кошмар е.

# 56
  • Мнения: 10 547
Когато Чарли намери Елизабет, все още непрогледнала , доктора ме посъветва да й купя от човешка аптека  сухо мляко за бебета и да й давам по мъничко . Не е имала разстройство от него . Във всеки случай не бих взел коте, което не е отбито от майката ако майка му е здрава й се грижи за него . Трябвало е да изкачаш да спре да суче .

Джак, прощавай, ако си писал, пропуснала съм, но какво стана с това коте?

# 57
  • Мнения: 1 786
Когато Чарли намери Елизабет, все още непрогледнала , доктора ме посъветва да й купя от човешка аптека  сухо мляко за бебета и да й давам по мъничко . Не е имала разстройство от него . Във всеки случай не бих взел коте, което не е отбито от майката ако майка му е здрава й се грижи за него . Трябвало е да изкачаш да спре да суче .

Джак, прощавай, ако си писал, пропуснала съм, но какво стана с това коте?

Избяга и не можах да я открия никъде ,та докато я търсихме с Чарли намерихме Грейси  Heart Eyes

# 58
  • Мнения: 10 547
Съжалявам, дано е намерила нови стопани.

# 59
  • Мнения: 1 786
И аз на това се надявам , но комшийки, които хранят уличните и които бях питал дали са я виждали , казаха, че същата сутрин някаква жена обикаляла с клетки наоколо . Те смятат ,че събира котки , за да храни змии с тях . Аз се надявам да е била от някоя организация и да я е прибрала ,за да й намери дом . Но все още като се разхождаме в квартала се оглеждам за нея, макар че едва ли ще я позная вече .

Общи условия

Активация на акаунт