Класическа хомеопатия - споделяне на опит и знания - 36-та тема

  • 73 864
  • 737
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 69
 тvk.
 Трябва
да потърсите лекар класически хомеопат. Трябва да наблюдавате модалностите с много големи подробности.

Точно по кое време се появяват симптомите, с какво се характеризират,какво подобрява състоянието, какво го влошава,какъв е секрета, има ли болки. Трябва много добре да опишете характеристиката на пристъпа, все едно описвате снимка,какво точно прави детето по време на пристъпа.

Трябва да си запишете всичко съществено подробно на тефтер.  Напишете за фамилните обременености, характера на детето и т. н. Хомеопата ще Ви зададе редица други въпроси.

Не е проблем ако не действа хомеопатичното лекарство да дадете алопатично докато не намерите лекар класически хомеопат.

 Занесете на хомеопата всички изследвания на детето, както и писмените становища на всички други тесни специалисти ангажирани със случая. Не се колебайте да водите детето на още изследвания ако се назначат.

Други холистични методи на лечение също могат да са от полза. От полза също могат да бъдат смяна на климата, санаторно и диетолечение. Търсете специалисти със нужната квалификация и дългогодишен опит .

 Успех Ви желая !

# 136
  • Мнения: 43
Хомеопатът, при който лекувам сина ми, е класически хомеопат... Една от първите, завършили в България, лекар - и в момента практикува по половин ден в Медицинска Академия, а другата половина от деня - хомеопатия. Преди да й се доверя, говорих с много майки, на чиито деца е помогнала. Графикът й продължава да е пълен.

Първично интервю два часа, снета фамилна анамнеза, характерът и темпераментът на детето, различните му емоционални реакции и състояния, въпроси относно всякакви подробности, включително и психологически характеристики, съответно - максимално откровени и осъзнати отговори от моя страна (доколкото е възможно човек да излезе от субективността си).

Към момента ситуацията е всяка сутрин, независимо в кой град сме (София, Бургас, планини) се събужда и започва да киха, след което носът му се запушва и е с бистър секрет, Той не желае да го духа, твърди, че с духане само се влошава, водим постоянни спорове, защото пък УНГ спеациалистите твърдят, че секретът трябва да излиза навън.

Баща му е също с алергичен или вазомоторен ринит ( и неговият е целогодишен). Леля му и чичо му по бащина линия също са с алергии.

Първият бронхоспазъм (в София, където живеем) според хомеопатката беше комбиниран с някакъв вирус - тогава лечението беше с Арсеникум Албум 200 Ц, започна бързо да отхрачва, уж мина и след няколко дни пак направи. Тогава пак стигнахме до вентолин.

Май месец ми се обадиха от училище, че клепачите са му се подули - незнайно от какво, веднага при хомеопата - Апис 200Ц.

Сегашният бронхоспазъм (в Бургас) беше след 20 минутно скачане на батут, после игра на блъскащи колички, и започна прокашляне на гърлото, последвано от суха кашлица, която постепенно ставаше все по-честа. Понеже бях в Бургас и беше към 11 вечерта, не можех да притеснявам хомеопата, направих инхалация с физиологичен, не се подобряваше и директно дадох вентолин-инхалер, защото не спираше да кашля. Пулмолози в детска белодробна клиника - диагноза лек бронхоспазъм. Впоследствие се чухме по телефона с хомеопата - каза ми да си продължа лечението с вентолин, и да включа Нукс Вомика 200 Ц, три дни сутрин и вечер по една доза - за изчистване на организма от страничните ефекти на вентолина.

ВСички предписвани лекарства до момента са били потенция 200 Ц, на капки.

Като го заведох за първи път, беше на 6 години. Първото лекарство му беше Силицея 200 Ц. После беше Фосфор - имаше страхове да заспива сам, страхува се от тъмно, от извънземни. После Нукс Вомика - заради серийното кихане сутрин и темперамента, раздразнителен, състезателен, иска да е винаги пръв. И Арсеникум Албум - последното. Може и да забравям някое.

Междувременно направихме и кожни тестове за алергия - не даде реакция към нито един от 40-те тествани алергена.

Утре пътуваме за София, ще го водя за снимка на синусите при УНГ др Улевинов, защото от Детска белодробна смятат, че може там да е проблема. Пуснали сме посявки от гърлен и носов секрет. Ще го водя после отново в Детска белодробна да му чуят гърдите. Това, което мен ме притеснява е, че след толкова дни вентолин той отново си подкашля така сухо - тоест нещо го дразни. Вентолинът е излекувал бронхоспазъма, надявам се - но алергичната кашлица остава. И с нея не знам как да се справям. Ериус не му действа, единствено сякаш Ринитал на DHU му облекчава симптомите на ринита. Но кашленето си остава - сутрин и ввчер.

Препоръчайте ми други холистични методи на лечение - отворена съм към всичко.

Моля ви, препоръчайте ми на лични добри класически хомеопати.

Аз много вярвах на нашата, но четейки ви, стигам до извода, че не само не излекувам ринита, ами нещата стават много по-сериозни.

Много благодаря на всички ви!!!

# 137
  • Мнения: 8 527
tvk премислете семейните отношения - промяна във вас или в бащата на детето може да се окаже движение напред към подобряване. Може да помогне работа с терапевт, за намиране на първопричината. Говоря от собствен опит. Не пречи да бъде допълващо към хомеопатията. Все пак от съдържимото в главата се разболява тялото.

# 138
  • Мнения: 43
Дара, благодаря!

Вярвам, че всичко тръгва от психиката. Аз самата съм психотерапевт, лицензиран, завършил, практикуващ. Продължавам обучението си за психоаналитик - което означава, че аз самата съм под анализа...

Семейните кризи ги преминахме преди години, не знам до колко е възможно сега синът ми да реагира на тях. Не сме спрели да търсим причините в себе си и да се опитваме да даваме най-доброто от себе си като родители. Професионалната деформация да ровиш постоянно в себе си е нож с две остриета. От там е и отчаянието ми, че съм безсилна срещу тези новопоявяващи се бронхоспазми.

Последна редакция: нд, 02 авг 2015, 21:25 от tvk

# 139
  • Мнения: 3 729
Моля за бърза консултация!
Умирам от киселини и уригвания. Може ли да дъвча стоп ацид (алопатично лекарство)? Приемала съм Арсеникум албум 10 дни от 3.07. Ще навредя ли на лечението, ако приема и алопатично лекарство? Praynig

и аз имах същия проблем с киселините, сметнах че по-евтино ще ми излезе с шуслеровите соли мисля номер 9, сега пия други, по-добре се чувствам

# 140
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
tvk  а като почнахте преди 4 г ,тогава имаше ли го това с кихането и ринита?
Боледува ли често,или не,правил ли е бронхити ,хрипове ?
От това което четох за ринита,пише че естествено след алергичен ринит,се стига до бронхоспазми,астма.И в случая на моя син независимо от питите през годините ХЛ,болестта е следвала естествения си ход.
При моя син който е вече на 8 г само лятото обаче го има това-всяка сутрин се събужда с кихане,сополи.Случва се през нощта да се разкиха,и после си спи.Или пък на обед в най-голямата жега почва кихане и сополи.Но дойде ли есента спират тези симптоми,и се почват кашлици,бронхити........

# 141
  • Мнения: 8 527
Това развитие след лечение с хомеопатия ли е естествено? На мен ми звучи от страни като влошаване от ринит към астма.

# 142
  • Мнения: 305
Някой има ли информация дали това в 24часа е вярно и как се обяснява (ако е)?
 Моля, не обръщайте въпроса в персонални нападки. Предварително благодаря

http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=4902624

Ето го текста, в случай, че линка на работи:
--------------
31-годишна жена, преподавател в столичен университет, почина снощи в линейка на път за благоевградската болница, лекувала белодробно заболяване с хомеопатични медикаменти, предаде БГНЕС.

Преподавателят в УНСС била с група свои студенти за уикенда на Рилския манастир. От месец 31-годишната жена, родом от град Хаджидимово, но живуща в столицата, имала белодробно заболяване. Лекувала упоритата си кашлицата с хомеопатични медикаменти, предписани й от лекар.

Към 21.30 часа снощи състоянието на преподавателя се влошило рязко, започнала да хрипти, след което колабирала в района на Светата Рилска обител, охраната й се обадили на тел. 112. Докато пристигне линейката от Спешния център в град Рила, студентите започнали сърдечен масаж на преподавателя си, правили и изкуствено дишане "уста в уста". На полумъртвата жена е поставена от пристигналия с линейката спешен екип кислородна маска, но на път за МБАЛ-Благоевград е починала.

Тялото й е в моргата на благоевградската болница за извършване на аутопсия от съдебен лекар. За инцидента е уведомена полицията в РУП-Рила, както и дежурния прокурор в РП-Благоевград.

Възможно е жената да е имала инфекциозно заболяване, предизвикало фаталния й край след неефективното хомеопатично лечение.
----------

# 143
  • Мнения: 2 495
Жената е имала голям  тумор на белия дроб.

# 144
  • Мнения: 2 674
Питаш дали може да се влоши състоянието от неправилно предписани, пък дори и правилно предписано хомеопатично? Отговарям без да съм чела статията: да може! Напълно възможно е дори правилно лекарство да е дадено в голяма доза и да предизвика влошаване и да доведе до смърт. Писано е доста в литературата, много хомеопати постоянно предупреждават за това. Щом симптомите вървят в грешна посока-лекарството е грешно! А как да разберете кога е грешна посока? Как да разберете дали са ви дали грешно лекарство? Първо менталните симптоми трябва да се подобрят! Това е първата положителна промяна при употребата на подобно на вашата болест лекарство. Ако лекувате бели дробове и продължавате да имате запек или нередовен стомах, на лекуващият ви хомеопат трябва да му светне червена лампичка, че нещо не е наред... И т.н.и т.н.

# 145
  • Мнения: 2 674
Хеле пък ако са давани нозоди, каквато е новата хомеопатична мода. И това лекар, ще ви замоля! Лекар -хомеопат! Язък за умрелия.

# 146
  • Мнения: 43
Budiko, и моят син вече е голям - на 10. Да, като започнахме лечението на 6г., беше точно за алергичния ринит. Той е здраво дете, много рядко боледува, бронхити никога не е правил. За последните 4-5 години -ринитът, тук-там някоя настинка, 2 пъти ангина, 2 пъти серозен отит, който явно е свързан с ринита и постоянните секрети от носа. От първия бронхоспазъм, който беше есента на 2014 в комбинация с вирус до момента не се е разболявал.

# 147
  • Пловдив
  • Мнения: 1 029
Това развитие след лечение с хомеопатия ли е естествено? На мен ми звучи от страни като влошаване от ринит към астма.
ХЛ които е пил моя не са помогнали ,и затова от ринит се е преминало към астма.Е може и ХЛ като  са били симилета да са го потискали и затова да се е влошил с времето.

tvk а за тези 4 години имаше ли промяна в психоемоционален план при детето,понеже споменаваш в поста си някой неща ?

При моя син има напредък-пожела сам да спи при баба си на горния етаж.Последните 3 години не е спал при бабите си,все при мен.И пожела да опита неща които преди е казвал че не обича да яде.

# 148
  • Мнения: 3 484
Tvk, единият вариант е потискане и вкарване на болестта на по-дълбоко ниво, другият вариант е болестта просто да следва естествения си ход. Във вашия случай мисля, че става въпрос за потискане. Обаче от друга страна мисля и че трябва миазмично лечение /не непременно с нозод/, тъй като има едно ключово изречение във поста ви, касаещо наследствеността на заболяването. Тоест тук имаме активен миазъм, който продължава да си работи....Каквито и конституции да се дават като предписания, няма да сработят, тъй като миазмът е активен, а самият той определя конституцията...

# 149
  • Мнения: X
Синът ми беше с хрема в първата седмица на юни, без други симптоми и съответно нашият хомеопат му изписа боаронски гранули 3 пъти по 3, ниска потенция от порядъка на 15СН за четири дни. Промяна нямаше, след което се чухме и ми каза да продължа още 3 дни. На седмия ден вдигна субфебрилна Т, за която не дадох нищо, хомеопатът смени гранулите - схемата отново беше 3х3гр. Температурата продължи, като 2 дни по-късно, в 5:30ч сутринта измерих 40.2Т. Обадих се незабавно и получих отговор да дам сироп с нурофен. Ден след това Т продължи в рамките на до 38.6, но едното око се поду леко (и долния и горния клепач) и порозовя. Съответно аз отново алармирам на хомепата, при което ми се задава въпрос детето да не е ударили или нещо да не го е ухапало. Отричам, защото детето е парцал от Т, само лежи и винаги има някой с него на леглото, т.е. няма как да се пропусне ухапване, а за удар и дума не може да става. Освен това, аз си разсъждавам, че дори и да беше алергична реакция от ухапване, щеше да се подуе целия или поне и двете очи. На следващия ден, драматичен прогрес с отока, окото му стана с размерите на кайсия, червено, отвратително просто. В 5ч следобяд успявам да се свържа с хомеопата, който решава, че е време да посетим очен лекар. Отиваме на спешен кабинет в Очна Болница и доктора ми споменава, че има съмнения за проблеми със синусите, изписва АБ капки и антихистаминов сироп. Аз обаче упорито решавам да се посъветвам с хомеопата, който ми казва, че това са глупости и ми казва да купя Апис 30СН, който да давам по 3 гранулки през 30 мин, общо 6 пъти. Нулева промяна в състоянието. На следващата сутрин отидохме в болницата, консулт с доц. УНГ, хоспитализираха ни, лежахме 18 дни. 3 скенера на главата, 1 рентген на главата, 4 венозни АБ и 1 през устата, Олинт, АЦЦ и диагноза Периорбитален Целулит. След това прочетох, че хората си заминават от това чудо и тази гной, която е избила от синусите в окото, може да засегне мозъка и да стане много страшно. Това беше първи прием на АБ в живота на детето, но си навакса яко. Супер ми е криво, че хомеопата не се впечатли достатъчно от това око, а даже го и видя, ден преди да влезем в болницата...Там ми обясниха, че вероятно този бактериален синузит е следствие от множество недоизлекувани хреми, вирусни инфекции и тн, с които ние "успешно" се справяхме от януари месец насам, уж (а те действително бяха чести, ясленски такива, но леки). Всички до една, лекувани на принципа 3х3 за 3-4 дни и после с удължаване за още толкова. Не мога да си простя, че си докарах детето до болница, само и само заради тъпата упоритост да повярвам на хомеопата...Сега съм в една фаза, където хем съм супер разколебана, хем не искам да го тъпча с химия, хем не вярвам на никого...Не знам какво да правя...Реших да дам шанс на друг хомеопат, да видим какво ще стане, но повече няма да се случи да си държа детето повече от 4 дни с Т, със сигурност. Като не успява да го оправи за 4 дни, значи няма да се получи с ХЛ, това е моето разсъждение, не знам дали е правилно. Само да вметна, че при този хомеопат сме се записали и провеждали първоначално интервю преди около 2 години, когато детето ми нямаше една годинка, интервюто продължи 5-10 мин, след това не е боледувало една година, и когато се върнахме след започването на яслата, не ми бе зададен нито един въпрос за ъпдейт на профила, както и никога до ден днешен не съм питана, какво се случва с това дете в ежедневието му, как се държи, от какво се вълнува и тн. От тази тема научих, че имало хомеопати, които се интересуват...

Общи условия

Активация на акаунт