Новите условия за помощите за отглеждане на деца

  • 29 979
  • 462
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: X
Не, разбира се. А че е недомислеца новото положение, коментирахме надълго и широко.

# 421
  • Мнения: 2 156
Мислица-недомислица, трябва да се реализират икономии; естествено, и за сметка на социалните плащания. Включително за надбавките, т.е., "помощите", които получаваме за децата си.
С голямо любопитство бих прочела материал колко са успели да спестят, по силата на най-новата законова дефиниция, какво е семейство и как му се смята месечния брутен доход.
Не че ми пречи  Stop Но ми е любопитно.

# 422
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Как къде пише, в текста го пише.
б) съвместно живеещи родители без сключен граждански брак, които съжителстват на един настоящ адрес, техните ненавършили пълнолетие деца, както и навършилите пълнолетие, ако продължават да учат, до завършване на средното им образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст (родени и припознати, с изключение на сключилите брак);
Всъщност да - права си. В такъв случай, ако мъжът, с когото съжителства майката, не е баща на някое от децата, не би следвало да се взема неговият доход. Тя може да живее и с родителите си, но е отделно семейство и се гледа дохода на семейството, в което е детето.

...
Според закона дете от първи брак прави ли родител мъжа, с когото жената живее в момента и нямат брак?
Не, не го прави част от твоето семейство.

# 423
  • Мнения: X
Как къде пише, в текста го пише.
б) съвместно живеещи родители без сключен граждански брак, които съжителстват на един настоящ адрес, техните ненавършили пълнолетие деца, както и навършилите пълнолетие, ако продължават да учат, до завършване на средното им образование, но не по-късно от навършване на 20-годишна възраст (родени и припознати, с изключение на сключилите брак);
Всъщност да - права си. В такъв случай, ако мъжът, с когото съжителства майката, не е баща на някое от децата, не би следвало да се взема неговият доход. Тя може да живее и с родителите си, но е отделно семейство и се гледа дохода на семейството, в което е детето.



А ако мъж и жена живеят заедно и имат едно общо дете и едно, което е от друг баща, как точно ще изчислят доходите? Казус като този е широко срещан и най-малкото заради това горният текст е недомислица. Има и други варианти, които много ще затруднят социалните.

# 424
  • Мнения: 7 779
детски помощи за всички БГ деца.
варианти , казуси и прочее ще отпаднат.

# 425
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
А ако мъж и жена живеят заедно и имат едно общо дете и едно, което е от друг баща, как точно ще изчислят доходите? Казус като този е широко срещан и най-малкото заради това горният текст е недомислица. Има и други варианти, които много ще затруднят социалните.
В този случай попадат в понятието "техните деца". Щом имат общо, то те заедно правят семейство според изменението, т.е. онова, което е само на единия, се присъединява към общото семейство, тъй като е от семейството на само единия.

# 426
  • Мнения: X
Не е така, децата не са техни, поне не едното. Още не са сменяли дефиницията за дете или родител.

# 427
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако двама са с две деца, едното на майката, другото общо, то двете деца са от семейството на майката. Мъжът е баща на едното дете, следователно, той е в семейство с нея. Следователно те четиримата са семейство.

# 428
  • Мнения: 54 937
Ако е съжителство без брак, двамата имат деца от предишни бракове, нямат общи, не трябва ли да се гледат доходите и нас двамата?

# 429
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ако е съжителство без брак, двамата имат деца от предишни бракове, нямат общи, не трябва ли да се гледат доходите и нас двамата?
Не би трябвало.
Дадох пример, че майката може да живее с родителите си и с децата си, но само тя и децата ѝ са в семейство.

# 430
  • Мнения: 54 937
Майката какво общо има?
Аз също живея с майка ми, но не декларирам нейните доходи. Въпреки, че ако ги декларирам, може и да ми дадат детски. Обаче не мисля, че е редно.
Обаче партньорите имат общ бюджет, защо да не трябва?

# 431
  • Мнения: 10 547
А ако мъж и жена живеят заедно и имат едно общо дете и едно, което е от друг баща, как точно ще изчислят доходите? Казус като този е широко срещан и най-малкото заради това горният текст е недомислица. Има и други варианти, които много ще затруднят социалните.

Отделно се изчисляват. Както и до този момент.

# 432
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Обаче партньорите имат общ бюджет, защо да не трябва?
Защото единият няма отговорност към отглеждането на детето. Отговорността е на родителя му.

# 433
  • Мнения: 7 779
там е и проблемът де.  една майка може да има 5 деца от 5 мъже , да живе е с шести мъж-милионер, да имат всичко необходимо , тя да не работи и в същото време да се реди на опашката за детски защото видиш ли тя е безработна , няма доходи и не се сумира общият доход на новосъздаденото семейство

# 434
  • Мнения: 54 937
...
Обаче партньорите имат общ бюджет, защо да не трябва?
Защото единият няма отговорност към отглеждането на детето. Отговорността е на родителя му.

Ами майка ми също няма отговорност за моето дете, затова не давам нейния доход.
Въпреки, че ние нямаме общ бюджет, по принцип.
Но ако следвам адресната регистрация, сигурно бих могла.

Прав е Бонго, или за никой, или за всички.
Така само недоразумения стават.

Общи условия

Активация на акаунт