Инвестиция за милиони, а персоналът – вятърни мелници

  • 26 099
  • 189
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 22 036
Тъпо е от всякъде. Тук бутилка минерална вода струва между $3.50 и $5.00 долара (по скъпа е от кафе, кола и сок), но на никой, никога не му е хрумвало да ме спира с бутилката, където и да е било.

На всякъде предлагат изстудена, филтрирана вода безплатно, а на много места в Европа и минералната я сервират просто така.

# 61
  • Мнения: 18 605
Това с водата не е само там. От Камей ме изпуснаха като клиент, когато ми преджобиха плажната чанта, за да са сигурни, че не внасям "контрабанда". Заради детето влезнах, но не се върнах. Печалбата не е само от една вода, защото посочената цена по-горе е за 0.5л. Само че ако си цял ден на басейн с 1 малка бутилка мин.вода няма как да минеш.

# 62
  • Мнения: 22 036
Ами авторката каза, че са влизали с две бутилки, а не със стек, а дори и със стек да влязат, не разбирам къде е драмата.

# 63
  • Мнения: 3 371
Ами авторката каза, че са влизали с две бутилки, а не със стек, а дори и със стек да влязат, не разбирам къде е драмата.
Няма драма, такава е политиката на заведението/частна собственост, частникът си решава /. Ти ако искаш се съобразявай, ако не искаш, внасяш скришно, или изобщо не ходиш Peace

# 64
  • Мнения: 466
Тъй като съм донякъде наясно да ви кажа защо е проблема с водата и като цяло течностите в разпечатани бутилки.

С две думи водата може да не е точно вода  Laughing

За храната ясно. 

# 65
  • Мнения: 22 036
Ами авторката каза, че са влизали с две бутилки, а не със стек, а дори и със стек да влязат, не разбирам къде е драмата.
Няма драма, такава е политиката на заведението/частна собственост, частникът си решава /. Ти ако искаш се съобразявай, ако не искаш, внасяш скришно, или изобщо не ходиш Peace

Говорим за място, за което има такса за вход. Кажи ми, къде в друга държава ти се е случвало да не те допуснат с бутилка вода?

На мен на три континента, никога не ми се е случвало. Може би не съм била на достатъчно места.

# 66
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Достатъчно говори факта, че не пускат с бутилка вода. От там нататък, ако ще и златни шезлонги да слагат на басейна. Сакън да не се набутат като продадат бутилка по-малко минерална вода. Tired

# 67
  • Мнения: 3 371
Ами авторката каза, че са влизали с две бутилки, а не със стек, а дори и със стек да влязат, не разбирам къде е драмата.
Няма драма, такава е политиката на заведението/частна собственост, частникът си решава /. Ти ако искаш се съобразявай, ако не искаш, внасяш скришно, или изобщо не ходиш Peace

Говорим за място, за което има такса за вход. Кажи ми, къде в друга държава ти се е случвало да не те допуснат с бутилка вода?

На мен на три континента, никога не ми се е случвало. Може би не съм била на достатъчно места.

Не ми се е случвало, но така си е решил собственикът, така е наредил на горилите си на входа Laughing .

Сигурно си е направил някакви калкулации - 1000 бутилки/примерно на ден продадени/, по 2 лева бутилката, купени на едро за 1 лв  Laughing

Не знам, така мисля, щом си е собственик ако иска и боси ще ги кара да влизат, за да не му тъпчат  изкуствената трева/шегувам се/. Тема на друга ода е кой с какво се  съгласява и приема такива или други условия.

# 68
  • Мнения: 5 060
щ
Ами авторката каза, че са влизали с две бутилки, а не със стек, а дори и със стек да влязат, не разбирам къде е драмата.
Ние бяхме с една, а друга жена помоли да влезе с две, защото е сигурна, че в техните заведения няма да й предложат нейната напитка.
А аз наистина си помислих, че е нормално щом има барове да не се внася. Но пък от друга страна става въпрос за вода, не за сокове, нектари, алкохол, бира и т.н.
Но въпрос на възприятие за бизнес. Щом така мислят, че ще успеят, така да го правят. Истината е, че имат много добра посещаемост, но след време съм сигурна, че пак ще е пълно, но не с платежоспособни клиенти, а с младежи взели 20 кинта за вход от мама и тате. Тогава и консумацията в баровете ще намалее и с бутилка вода ще те посрещат на входа. Но това ще бъде в близкото бъдеще. Засега няма защо да променят политиката си, защото дори не могат да поемат и обслужат всичките си клиенти.  А в такива моменти единственото притеснение е как да вземат парите на всички, вместо да ги връщат.

Нашето посещение струваше 130 лв. за двамата.Нито много, нито малко, но никога повече няма да ги дам на тях.

# 69
  • Мнения: 48 039
Аз пък мисля че не е проблем в решението да не се внася вода, което между другото е доста масово, колкото и да е странно. Проблема е в отношението към клиентите. Не е било нужно да ги правят за смях  (случая с маркуча за нос) или да ги обиждат и мрънкат ("вдигате гюрюлтия" ).
Аз също не бих повторила посещение след подобно отношение.

# 70
  • Мнения: 18 605
Церемония, всъщност посещаемостта е намаляла осезаемо в сравнение с миналата година. Вярно, че миналия уикенд беше по-хладно, но си беше идеално за басейн.

# 71
  • Мнения: 22 036
Ами аз по-нагоре казах, че заведенията в Бг са популярни в ранките на един, два сезона. Явно им стига да се напечелят от минералната вода  Joy.

# 72
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Ами аз по-нагоре казах, че заведенията в Бг са популярни в ранките на един, два сезона. Явно им стига да се напечелят от минералната вода  Joy.
Само, че клиентите вече не са толкова замаяни и като нещо подобно ги издразни, то те си дават парите на друго място. А се дразнят най-вече платежоспособните клиенти.

# 73
  • Мнения: 5 647
Така ще е като повечето от "вървежните" местенца в БГ се стопанисват от мутри. Не знам до колко това място е популярно,  но съм сигурна, че няма да отида там.  Отдавна съм се отказала да ходя по такъв тип заведения, хотели и пр.
Down Under, как да се задържат повече от 1-2 сезона като болшинството от шефовете им нямат никаква визия за развитие и са на принципа ден година храни.

# 74
  • Мнения: 6 417
Точно там мислех да отида тази седмица, но коментарите тук ме отказаха.

Общи условия

Активация на акаунт