Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 39

  • 115 572
  • 775
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Усещам странна, придърпваща болка от мускула към външната страна на гърдата - като неврологична, гърдите ми имат спазми, които оприличавам като усещането преди да 'тръгне' кърмата, като се наведа надолу ме 'дърпа'....И съм нашашкана, защото съм далеч о дома и поне още 10дни няма да мога да ида на преглед...
Така ли започва?

# 16
  • Мнения: 4 864
Понякога нищо не се усеща. Понякога боли, друг път-не. Всичко може да е, не се панирай. Опипай се да топче

# 17
  • Мнения: 13
Здравейте момичета. От доста време ви чета и сега реших да пиша. Декември 2014 ме оперираха карцином на маточна шийка, радикална хистерактомия. Стадий Ib без засегнати лимфни възли. Март минах лъчетерапия. Самата терапия преминах поносимо, но непосредствено след терапия почнаха усложненията Cry. От операцията имах лимфоцеле което се възп али и 25 дни бях с температура. Пих AБ от което се усложни радиационния колит и цистит. Това някак със зверски диети мина. Май месец след настинка получих едно възпаление на мускул на главата. Междувременно кръвната ми картина беше ужасна утайка 96, еозинофили 48(при норма 6). Утайката с времето започна да пада, но еозинофилите не. Точно нещата почнаха да се уталожват, започнаха да ми се възпаляват лигавиците в устата. И тъй като имам мъдреци, според зъполекарката те предъвкват лигавицата и трябва да се вадят. Преди 15 дни извадих единия мъдрец и еозинофилите почнаха да падат. Сега трябва да вадя и другия. Но... При последната пкк всичко влиза по нормите с изключение на левкоцотите които прогресивно падат. От вчера за 3.2. Верно че много се насъбра, но сега се чудя какво да ям да ги понадигна. Та ви пиша как са били при вас нещата след терапия. Може ли да падат левкоцотите три месеца след терапия? Променен ми е вкуса в устата все едно съм яла дренки едно такова стипцаво. Според зъболекарката това също е от лъчето. А също и можело да е от менопаузата. Такъв опит имате ли?
Благодаря ви предварително!  bouquet
Желая ви здраве и светли мисли Simple Smile

# 18
  • Мнения: 1 059
Здравей, нормално е още да имаш отклонения в кръвната картина след терапия. Аз си мисля, че и жегите допринасят за това, моите левкоцити миналия петък бяха 3,5 (на таргетна терапия съм). Може да си вземеш Герисан, ако с храната не успееш да ги вдигнеш.

# 19
  • Мнения: 2 800
За левкоцитите :
Kръвен здравец - билка, като чай се приема, суров слънчоглед - добре е да се смели и да се посипва на всичко, което се яде, не променя вкуса.
Споделям от опит - изследване от вчера на кръвната картина, /седмица след поредна вливка/, е отлична.

# 20
  • на път
  • Мнения: 2 804
 Hug Hug
и аз благодаря за новата тема и с пожелание за повече хубави новини и поводи за усмивки!

# 21
  • София
  • Мнения: 5 074
За левкоцитите - стафиди, накиснати от вечерта във вода, сутринта се изяждат и се изпива водата.
Сурови кайсиеви ядки, бадеми, фъстъци изобщо всякакви ядки.
Да напомня - по време на терапия да не се яде групрфрут.

# 22
  • Мнения: 13
Благодаря на всички за отговорите.
Пия цвекло и от днес Герисан и стафидите. С ядките ми е трудно заради възпалената лигавица на устата. Някой имал ли е такъв проблем? Имам 25 облъчвания 50 грея на малък таз, месец март.

# 23
  • Мнения: 1 059
За възпалената лигавица моята стоматоложка ми каза да се жабуря с кислородна вода 3%-
една супена лъжица в чаша вода.

# 24
  • Мнения: 4 864
Може да пробваш да се жабуриш и с клеева тинктура разредена.

А за левкоцитите може да се пие и сок от Арония.

# 25
  • Мнения: 23
Здравейте, не съм  писала отдавна.
След неколкократно звънене на няколко номера в "Св. София", вчера една сестра ми вдигна и при въпрос от моя страна за повече информация за новия метод на реконструкция на гърда на проф. Клайн, тя много се учуди. Сети се за "онази германка дето беше идвала". Попита доктора в кабинета и неговата реакция беше мног остра-Абе не ме занимавай с глупости, нищо няма, това беше само за тогава.

Ако някой има друга информация или телефони, моля да пише.
Аз звъних на 4470 221. Преди това и на други от сайта им, но всеки прехвърля и не знае нищо....

# 26
  • Мнения: 1 726
Аз на място говорих с др.Младенов по въпроса, но той ми каза, че не ставам и ми сложи импланти. Май не им се занимава с другия метод.

# 27
  • Мнения: 334
Реконструкциите не трябва ли да се правят от пластични хирурзи?  newsm78
Между другото, тук плаща ли се нещо за тези реконструкции или здравната каса поема цената?

Аз в неделя заминавам за първата химиотерапия. До сега 3 седмици бях много щастлива след операцията и бях забравила, че съм имала рак, но сега взех нещо да се спичам. Има ли нещо, което мога да направя за да я понеса по-леко? За момента не пия и не ям нищо специално, защото не знам кое е позволено или забранено.  Разбрах, че след нея не трябва да съм близо до детето. Колко време трябва да съм далеч? За колко време ще се изчисти организма ми? Изобщо всякакви съвети свързани с химиотерапията ще са ми добре дошли. Simple Smile

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 08:26 от Мушмороче

# 28
  • Мнения: 1 726
Младенов е пластичен и онкохирург. Плаща се за имплантите и за избор на екип, другото е от ЗК.

# 29
  • Мнения: 334
Младенов е пластичен и онкохирург. Плаща се за имплантите и за избор на екип, другото е от ЗК.
Аха, може. Аз четох, че е гинеколог, както и Василев и за това се обърках. Може да се е преквалифицирал.

Скрит текст:
Василев беше поредния, който не можа да види нищо при мен. Мен лично много ме разочарова, а имах големи надежди като четох толкова положителни мнения за него.

armyhousewife, ако не е тайна може ли да ми пишеш колко излиза операцията? Може и на лични.

Общи условия

Активация на акаунт