Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 39

  • 116 020
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 607
Veniz, прегръдки и от мен! Моля се скоро това да е лош спомен! Господ да те закриля, а и всички момичета от темата! Praynig Hug

# 706
  • на път
  • Мнения: 2 804
Айде да се оплача, и аз като Хули изтеглих пак късата клечка, дано имам нейния късмет с лечението. Вече съм с два вида рак, на гърдата и на синусите. Казват че не е разсейка от гърдата, а нова находка. Сега ще правя ИХХ тук и в София и ще стане ясно какво ми предстои.

 Shocked
гуш, Veniz

# 707
  • В Балкана
  • Мнения: 672
Veniz  Hug  Hug  Hug
Пожелавам ти да попаднеш на добри специалисти и на адекватно лечение!
Стискам палци!!  fingerscrossed  Flowers Four Leaf Clover  fingerscrossed


Относно епикризите, които сте коментирали по-напред - на баща ми след всяка химиотерапия (престой в болницата с 2 нощувки), му дават. Това е на всеки две седмици. В другите две седмици - влиза за една банка, която се изтича за 2 часа. Тогава не съм сигурна дали и какво му дават.  newsm78  Може и да го включват към някоя епикриза..

# 708
  • Мнения: 81
Здравейте, на моята майчица и откриха рак на панкреаса.

Подложи се на операция, но уви не успяха да го махнат.
Премахнаха само жлъчката няма разсейки.
Тумора е само на главата.
На 23.11.15г започва химио в София при д-р К.Тимчева в Надежда.
Притеснявам се много.
В момента изпитва ужасни болки в кръста,казаха ни че е от упойките които са и сложени там.
Забравих да вметна, че е прекъснат нерва за болка на панкреаса.
Може ли да се дават болкоуспокояващи след химио.
Как протичат те?
Как ви са болките?
Лекарите ни успокоават, но аз искам да чуя мнение от хора минали по тоя трънлив и ужасен път. Cry

# 709
  • Мнения: 81
Благодаря на всеки, който ми отговори.
 Sad

# 710
  • Мнения: 334
Моя приятелка от Турция в момента се лекува от рак на панкреаса. Млада е. Има и разсейки, но в Турция се прилага лечение с lutetium. Лекарите са й казали, че това лечетие било много ефективно и ще стопи метите. Тя самата се е запознала с хора, лекували се преди години с химия и им давали няколко месеца живот, но след лечение с това ново лекарство още са си живи. Моята приятелка дори не е на химия. Лекува се в държавна болница в Турция, значи лечението не се води алтернативно или нещо подобно. Проверете за него. То е само за рак на панкреаса. Дано прилагат това лекарство и в България

Последна редакция: пн, 16 ное 2015, 22:58 от Мушмороче

# 711
  • София
  • Мнения: 192
Аз да се изкажа за яйчниците  Laughing Не са мети от РМЖ, ами се получава от хормоните дето приемаме, не че не може и мети да има, но основно проблемите идват от хормоналния дисбаланс   Peace
Мушмуроче, добре че си ти та да ни кажеш някоя новост и методи за лечение по белия свят, че тук в тая държава освен да режат друго не знаят много, много. Стигам до този извод за себе си.
Аз днес на обяд съм при хирурга, та да видим какво ще правим с тази дупчица дето ми строви живота от март до сега, след като свали конците преди две седмици от поредното зашиване, тя пак се отвори  #Crazy около три мм е. Пак ще зашие, ноо този път не давам да ме приспиват. Два дни след упойката съм труп, скъсвам се да повръщам. Не е до вида упойка, анестезиолога каза, че има един на не знам си колко хиляди дето проявява такава непоносимост към всички упойки. Пробвах и диприван уж бяла, уж пречистена пак същата работа. Ама то и аз съм все с късата клечка, вече като ми кажат един на хиляди и знам, че съм аз  Joy завалийката. Днес ще звънна и на гинеколога, за да видим кистата дали е изчезнала с цикъла.

# 712
  • Мнения: 334
Те навсякъде режат. Въпросът е да е добре изрязано и след това да има ефективно лечение. Аз като разбрах какъв рак има приятелката ми и като прочетох за него много се притесних. Но снощи се видях с нея и изглеждаше супер, а са я оперирали през септември. Разказа ми за лечението й и звучеше позитивно. Успокоих се.
Правели се вливания през 3 месеца и нямат никакви странични реакции. Всеки месец вливали и нещо друго да не позволява на метите да растат.

# 713
  • Мнения: 132
Veniz, стискам палци, както и на всички борбени момичета.

# 714
  • София
  • Мнения: 856
Снимка на бял дроб се прави 1 път годишно, освен ако няма друга причина за по - чести. Друга причина би могла да бъде вдигането на ТМ.

Аз правя на 6м. ехо корем ,мамолог,ПКК с ТМ и чернодробни,на 1 г. сцинти,гинеколог и ренген.Тази година ми казах снимка на бял дроб-на 2 години.Но пуст страх и я направих на 18 месеца  Embarassed
ТМ за яйчници за први път чувам при гърдорачещи при профилактика

Изводът е следният-слушайте си лекаря,а не посестрими от опашките.Не знаем какво им е на тях,че ги карат ренген на 6 месеца
 bouquet

# 715
  • Мнения: 81
Здравей,Мушмороче
Може ли да питаш твоята приятелка в коя болница се лекува.
В БГ не прилагат това лечение.
Много ще ти бъда брагодарна

# 716
  • Мнения: 11 607
За добро или лошо днес ми дойде цикъла......От юли не ми бе идвал.....Накрая се чувствах подута.....Днес започнах да чувствам комфорт.....

# 717
  • Мнения: 4 864
За добро или лошо днес ми дойде цикъла......От юли не ми бе идвал.....Накрая се чувствах подута.....Днес започнах да чувствам комфорт.....

За добро е!!!  Party

# 718
  • Мнения: 334
Доника, тези дни ще я питам и ще ти пиша. Знам само, че е университетска болница в Истанбул.

Да се, реадктирам. Аз съм се объркала, мислейки, че става върпос за литий. Оказа се, че лечението е с lutetium. Сега потърсих инфо и видях, че има информация и на БГ. Дано го има това лечение и тук!

Някоя от вас правила ли е генетични тест за рак на гърдата или поне да знае нещо за този тест? Опитвам се да намеря информация колко стрва теста в БГ и не намирам Sad При мен ще се наложи да го направя и искам да видя къде е по-евтино да се направи и по-бързо стават резултатите.

Последна редакция: вт, 17 ное 2015, 00:50 от Мушмороче

# 719
  • София
  • Мнения: 192
Мушмороче, за този тест знам само, че не се прави в БГ. Правят го със сигурност в Германия и е доста скъпо изследване. Не разбрах само дали от тук се взима материал и се праща там, или трябва там да се отиде  newsm78 На мен преди операцията ми казаха за него, сега покрай проблемите гинекологично се бях замислила за него. Анджелина Джоли на базата на това изследване си направи операцията. Не знам защо ми се върти в главата нещо за майчин дом  newsm78 там се правят генетични изследвания и предполагам от там ще има някаква информация, поне къде го правят. Може и някой по- напредничав онколог да даде инфо. В Турция не го ли правят?
Ще следя  Peace

Общи условия

Активация на акаунт