На море или на планина, ЯНУАРЧЕ си расте на топлина – Тема 4

  • 27 448
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Момичета здравейте  Simple Smile

Искам да попитам - имам усещане, че много ми се пишка..а като ида до wc и почти нищо няма.. И това тези дни доста често ми се случва. Някой да има такива усещания и дали е нормално.. ?

# 61
  • Мнения: 50
Christiana, пусни си изследване на стерилна и обикновена урина, при бременните често се получават разни уро проблемчета, които трябва да се овладеят навреме. Много пъти е безсимптомно, затова е важно да се пуска редовно стерилна урина, както и обикновена

# 62
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Момичета здравейте  Simple Smile

Искам да попитам - имам усещане, че много ми се пишка..а като ида до wc и почти нищо няма.. И това тези дни доста често ми се случва. Някой да има такива усещания и дали е нормално.. ?
Това ми намирисва на цистит. Вземай мерки веднага, да не стане сериозно. Аз съм с хроничен цистит и само треперя да не ме хване,че не знам какво мога да пия сега. ooooh!

Ох, аз да ви се оплача. Снощи имах неблагоразумието да отида на 3Д кино с децата. Излязох от залата  все едно ме е газил валяк. Едвам се прибрах, не можах да спя, днес съм като парцал. И преди съм се чувствала натоварена след 3Д, но такова чудо... Повече няма да повторя. И без това обикновено ги оставяме сами в залата, а ние си пием кафето отпред, ама този път как ме навиха приятелите, че искали и те да гледат глупавите Миньони... ooooh!

# 63
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
В петък съм на лекар.. но той тепърва ще пуска изследвания.
Ако утре си занеса стерилна урина в някоя лаборатория, до петък трябва да има резултати, нали?
За да можем направо да коментираме, ако излезе нещо..

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 09:53 от christiana_

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 317
В петък съм на лекар.. но той тепърва ще пуска изследвания.
Ако утре си занеса стерилна урина в някоя лаборатория, до петък трябва да има резултати, нали?
За да можем направо да коментираме, ако излезе нещо..
Микробиологията няма да излезе за един ден, но все пак пускай и според мен не чакай петък, за да се консултираш с лекар. Звъни веднага, за да можеш веднага да започнеш някакво лечение-чай, билки, нещо. Циститът е много коварно нещо. Казвам го от много горчив опит. Sad
И пий много течности!

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 10:46 от Katia_N

# 65
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 1 641
Ами искаше ми се да има резултати първо, за да се знае какво се лекува и изобщо има ли нещо.. Никога не съм страдала от цистит, ама знам ли..
Утре сутрин ще ходя да пусна, пък да се надявам преди почивните дни да излезнат резултатите..

Аз все се надявам да няма нищо, ама ще видим.
Ще почна да пия и повече вода, понеже доста съм я намалила.. ама до скоро ми се гадеше, дори и от нея.

Благодаря ви много за отговорите!

# 66
  • Мнения: 1 421
Пусни обикновена урина, ще излезе още днес или утре  Peace Ако има вълзапалителен процес ще се види и после вече стерилна урина с мб, че тя се бави от 3 до 5 дни. Дано не е цистит  Peace

# 67
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Ами при мен май така и не успяха да изолират нищо (обикновената урина винаги излиза чиста, микробиологията и тя някакви неопределни резулати доколкото си спомням), но циститът си ме преследва. т.е. дори и резултатите да са наред, това не означава, че нямаш цистит. Затова те посъветвах да се консултираш с лекар. Има разни чайчета, билки, които трябва да помогнат щом ти е за първи път, но незнам кои от тях стават за бременни (червена боровинка, мечо грозде например). Обикновено при цистит има една тежест ниско долу в корема, може сега да го объркаш със симтомите на бременността. Оф, сори, че толкова много пиша, но просто това ми е толкова болна тема... Просто искам да помогна. Peace

# 68
  • Мнения: 984
Кристиана, аз съм по същия начин, пусках урина, микробиология и какво ли не, всичко е чисто. Оказа се, че бебето е "седнало" върху пикочния ми мехур (дупето му е в тази част на матката, която граничи с мехура) и при всяко негово движение усещам позиви за уриниране, а като отида в тоалетната - почти нищо.

Не се притеснявай напразно, пусни си изследванията, за да си сигурна, но знай, че може и да ти няма нищо.

# 69
  • Мнения: 1 421
deedeetu е абсолютно права! Може бебето да притиска мехура, аз първото до седмия месец го носих много ниско долу и все бях така.После пък той се обърна, ама с главата си притискаше мехура в червата и така през стените им премина бактерия в пикочните пътища, та пих червена боровинка до раждането, освен двата курса с АБ. Всичко може да очакваме, важното е да сме спокойни!  Hug

# 70
  • Бургас
  • Мнения: 4 669
И аз имах такъв момент с чувството, че все ми се ходи, но за ден два отмина. Май мушмул се беше настанил на неподходящото място  Mr. Green
За ходенето на плаж попитах док още в началото. Той каза, че може, няма по-хубаво от плуването за бременни, но да не се стои на слънце. Аз ходя сутрин от 8:30 до 10:30. Определено се изморявам и после си спинкам като бебе 1 час  Laughing
Днес съм като бременна: гади ми се, лошо ми е и мога само да лежа, а бях решила да чистя, че пясъка в коридора е повече отколкото на плажа ...
Пустите Миньони, аз се разминах с тях, Жасмина изнуди баща си да я заведе вчера иначе кой знае и аз каква щях да я патя.

# 71
  • Мнения: 5 119
Лелее Миньоните!!! Ние сега чакаме първо дете, но пък мрънкам на мъж ми да ме заведе да ги гледам  Joy много обичам анимации  Embarassed
Момичета днес като никога гледах Гала (в отпуск съм), предаването беше за три двойки на които са правили ин витро, леле как ревах, толкова се развълнувах като показаха как за пръв път чуват сърдечния ритъм на децата си...
Иначе ние минахме ранната ФМ, нашето човече не се спря! Първо беше обърнато с гръб и не искаше да застане в профил и само скачаше и махаше с крачета и ръчички. Таткото за пръв път го видя какво е щурче и чак се стресна  Joy Накрая се завъртя, видяхме нослето, сега чакаме резултатите от БХС, дано всичко е наред   Praynig

# 72
  • Мнения: 50
Винаги е хубаво да се провери на какво се дължи дразненето. По принцип бременните са доста по-изложени на уро-инфекции. Едва ли притискането на мехура ще даде такова усещане за дразнене на уретера. Аз го имах това дразнене, не му обърнах внимание, но след една седмица си пуснах стандартните изследвания, е излезоха бактерии в урината, макар и несигнификантна стойност, както и белтък, което си е показател за начална инфекция. Следя се при две лекарки и двете бяха категорични да се проведе лечение с антибиотик, или аугментин или зинат, в случая зинат за 5 дена. Аз съм голям противник на химията и медикаментите и ми беше немислимо да се пие антибиотик в 4-ти месец. Четох и по разни чужди сайтове официална информация за медикамента. Оказва се, че определени антибиотици са сигурни и безвредни да се приемат от бременни, и докторите са категорични че цигарите са може би дори по-вредни от антибиотик, който се препоръчва при бременност.
По принцип една такава инфекция е доста по-опасна, нека да спестим подробностите до какво би довело нейното нелечение или пренебрегването й или лекуването й с билки със съмнителен ефект.
Все пак е логично, помислете си, всяка година в света има милиони бременни , и поне на 1/4 от тях им се случва да им се наложи приемането на медикамент и то антибиотик. Логично е да са разработени такива лекарства от 2ро и 3то поколение.
Мисля, че трябва да слушаме лекарите и да не пренебрегваме тяхното мнение, особено ако дават такова категорично уверение и са от най-добрите клиники в страната.

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 12:15 от matsorana

# 73
  • Мнения: 1 421
Само да вметна - не се съгласявайте да пиете каквото и да е без изследвания или АБ без антибиограма  Peace

# 74
  • Русе
  • Мнения: 764
Наистина е добре да се пусне изследване на урината с антибиограма.  Peace Аз съвсем в началото на бременността, малко след виждането на положителния тест, изкарах 2 доста тежки циститни кризи, една след друга. Пих антибиотик, нямаше как да се оправя без него.
Аз днес се чувствам много зле. Снощи не можах да спя добре и сега ми е лошо и замаяно, като бита с мокър парцал съм. Tired Sick

Общи условия

Активация на акаунт