Тичане по плажа и усмивка - Февруарчето е на почивка - Тема 15

  • 35 284
  • 736
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 932
Благодаря, Копче! Ще го потърся утре, когато си поръчвам инжекциите. Като гледам, няма храна, от която да не образувам...
Давам АМ два пъти на ден по 120мл, а на събуждане - каша 180мл. Детето го пие с желание и търси. Удари 11 кг на кантара онзи ден, а апетит в други манджи не липсва, но е малко на приливи и отливи...
Опитва 3-тото от ДК и ми казва - дуг кем... Еми, няма друг крем... И мръщи се, яде избирателно.Wink
Принцес, не се тревожи, всичко ще е наред. Съчувствам ти много. Моята само иска да я гушам, доста е буйна и едвам опазвам корема. Не ми се мисли. Ще се оправим някак си.
Тели, тестът на панталоните е направен. Малко са й дълги, навивам крачолите. Недостатък е, че няма връзки да се регулира на кръста. Обаче от 17-20 часа навън, дупето е сухо. Няма грижи да се люлее на мокри люлки и да сяда по тревата. Утре ще дойде и горнище, което го избрах по-голямо. Ще пиша как е. Дано да стане. Гумените ботуши не ще да ги види, реве... А на всичкото отгоре са й големи. Пък няма номер под 24 в БГ... Поне не намерих.Cry
Взех днес Монтесори книгата и се надявам да не ме разочарова. Почвам да чета...
Пф, имаше и друго, но...
Нещо са ме треснали хормоните, някаква депресия. Постригах малко косата за махане на отр. енергия, но май не се получи...

# 661
  • NE
  • Мнения: 11 001
Големи сладурани сте Тели, Тачи и Нели, а февруарчетата са прекрасни.
Лидълските дрешки са хубави, но и аз нямам нерви да се блъскам все едно е на живот и смърт. Еми не е нужно.
Ние сме добре. Всеки ден е по-добре. Вече не хленчи и дори не отразява факта, че ме няма, но майка много го гледа. Обаче развалихме режима и сега я спи, я не. Снощи преди него заспах. Сега го чакам да се накани, че от 6 часа беснее. Дразни се с мен, но има си цена моето отсъствие.
Новото е че сам ходи и си сяда на кукуто. Засега е игра пък ще видим.

# 662
  • Мнения: 642
Добър вечер,
Цветенце, радвам се, че сте по-добре. Аз забелязах, че при нас всяко чудо е за 2-3 седмици, след това се свиква с промяната.

Принцес, почивай си повече...то верно, че няма как с малко дете, ама трябва да мислиш и за теб и за бебчо  Hug

Фрауст - сподели после вчепатления от книгата, моля. Аз само сайтове гледам и крада идеи за игри, не мога да се задълбоча във философията, че мисля, че затова трябва преди да се появи детето. На диването му се събират едни 500 мл че и повече понякога АМ. Наваксва си Simple Smile не знам дали и от мен толкова е смукала, съмнявам се. Аз затова още й давам с най-малката дупка  Joy даже мисля нощем да започна да й го разреждам, че бая ми натежава вече.

А аз да си призная съм ужасна майка, или поне така се чувствам,
Скрит текст:
защото колкот и да не исках и да се опитвах, в момента се храним, където тя реши - тоест навсякъде но не и на масата, гоним се за последните хапки и закуската е пред МАша, че иначе не иска.  Cry Дано е фаза и не я увредя трайно.

Имам малко време преди диването да се завърне, че я пуснах малко на долния етаж, стопи ми лагерите - днес вали и цяяяяял ден е вкъщи, зъбите яко я мъчат, не може да диша от носа и я хваща един бяс - разрушител става. Разхвърля всичко, което й попадне. Не знам вие как ги научихте да си прибират нещата, не ще и да чуе. И е започнала да ме скубе с такава злоба и сила, че направо обмислям да си обръсна главата.

А на площадката много обича да си играе с други деца, ама е напориста и по-малките се плашат, а по-големите не я отразяват и я разплакват. Научила съм я да казва моля, ако иска нещо и да пита може ли, ама другите деца не я разбират. А и честно казано 3-4 годишните са доста злобни към по-малките - мислят се за много велики и големи.

# 663
  • Мнения: 368
Добро утро,мами!
Скрит текст:
Днес съм особено ранобудна по неизвестни причини-наспах се за 6часа,а нормалното си ми е 7-8 newsm78
Вчера си купихме пералня-Беко,7кг и 1200об-аз на това държах най-много.Щото с дребното вече на хоризонта никак нямаше да смогна с 5 или 6кг зареждане.А и нямам сушилня поради липса на място,така че оборотите са ми също важни. Барабана е огромен,направо гигантска плазма в черно-пуснахме я  първо празна да почисти барабана и да я тестваме. Е ,нямаше такова шоу за малката и котарака-стояха като ударени от гръм и не откъсваха очи от въртящата се черна картинка JoyНаправо спряха да дишат hahahaТа за сега съм доволна-по-безшумна е от предната и има повече кратки програми,което за пране на работните ми дрехи е идеално Laughing
 
Тачи,снимките са супер,особено тази,на която сме се наредили като аптекарски шишета-по височина hahahaМоите още не съм ги качила от телефона,голям мързел съм Embarassed
Фрауст-браво за килограмите,ние преди седмица едвааааа докосвахме 10ката Rolling EyesИначе апетит не липсва... 
Моето маймунче също яде с 1001 номера в минута-катерене и друсане на стола от изправено положение,опити да слезе откъм облегалката #Crazy,мазане на храната по таблата,ядене на ориз с ръце и други такива забавления. Аз обаче не я гоня никога с лъжичката/освен в случая с уртикарията/,оставям я да определя сама количеството на храната,няма гладно останало дете Crossing ArmsА и като и огладенее гъза сама отива да се качва на стола и да тропа по масата Mr. Green
Млякото АМ си се събира по около 300-350мл на ден,но в следобедната закуска задължително има поне 150гр КМ или прясно.А освен това кашкавала ни е основна храна-т.е се яде 3пъти на ден и общото количество е поне 150гр Laughing
Гери-много смело решение,наистина HugПожелавам ти възможно най-добро развитие на нещата за теб в бъдеще(със или без мъж)  Hug
ето това пристигна вчера
http://www.toy.store.bg/p131087/telefonche-muzikalna-igrachka.html
http://www.puzzle.store.bg/p112975/morski-zhivotni-detski-dyrven-pyzel.html
http://www.book.store.bg/p115035/liubovta-trae-tri-godini-frederik-begbede.html
и още една гъбка -патенце за баня,обикновена
За пъзела и телефончето мога да кажа,че малко избързах сякаш-не разпознава още морски животни,но поне да ги учи от сега. За съжеление,телефончето е на английски и испански-но също се надявам по-нататък да се образоваме и в тази област bowuu
Книгата за мама е страхотна,много свеж хумор,чете се много бързо. Има доста горчиви истини за брака,казани в прав текст,без завъртулки Mr. GreenМамите с по-дълъг семеен стаж биха си паднали по това книжле мисля Laughing
Хубав ден на всички  bouquet

# 664
  • Мнения: 2 431
Здравейте! Simple Smile
Мили варненски момичета и момченце - прекрасни сте!  Heart Eyes Благодаря, че споделихте с нас спомени от тази среща, страхотно изглеждате! Simple Smile
Гери, и от мен имаш подкрепа в начинанието - давай смело напред, дечицата са най-ценното нещо на света!  Hug
И в този ред на мисли бих искала да споделя с вас, че и аз за втори път видях двете чертички и снощи бяхме на преглед, където потвърдиха добрата новина. Май месец чакаме ново бебче.  Heart Eyes Нямах търпение да си ви кажа и се радвам, че успяхме вчера да отидем на лекар за доказателство. Simple Smile
Това е от мен засега, че ми е лошо почти постоянно и рядко ми е до писане. Хубав ден на всички!   bouquet

# 665
  • София
  • Мнения: 2 130
Здравейте,

айййде някой повлече крак  Simple Smile и започват да валят бебоци .
Честито  Sahasrara , много, много се радвам за теб  Hug. Дано всичко мине леко и безпроблемно.

nelly N честита ви пералня. Ако се сетиш по натам моля те сподели мнение, защото ми е интересно, доста хубави неща чувам за тази марка и ми се иска да знам дали пералните им са ОК също. Дано споделиш само хубави неща.

Копче моя тази сутрин остана без закуска. Пи мляко към 7ч и после към 9,30 му дадох да закусва, че се пооспахме. Еми започна да рови в яденето и не искаше да яде. Дигнах го , после ми го искаше,дадох му го, но пак започна да си играе с храната и не искаше да яде. Взех  му го и приключих с яденето. По късно както по навик предложих плод, колко яде яде и прибрах. Сега в 13ч ще обядва каквото обядва и айде в леглото. Наложих си да съм строга с храната, защото започна да ме прави на маймуна и няма да я бъде тази.
Сигурно съм най злата майка от всички ви тук, но започва да разбира и да се налага и на моменти положението е много зле, тръшкане, реване и тн. Вади, разхвърля, хвърля, катери се по масата, хвърля яденето и тн, а аз нямам време да ходя само по него. За това се карам и не търпя лиготии или като се затръшка пък хванах че ако не реагирам с нищо най добре действа, излизам от стаята или си праввя друго докато той си реве, така пищи по 1-2мин и млъква и после все едно нищо не е било. Яде когато се яде вече, на столчето или на масата с нас. Каквото се разхвърля се прибира после от него и тн. Абе лоша майка съм знам, но да ме прави на луда не съм съгласна.
Ако не  наложа аз някакви правила , той сам няма да си наложи и ще стане още по зле по натам. Поне аз така мисля. Моето не е от кротките, това с разсейване и приказване само не става. Кога мине , кога не и се налага по строго да говоря. Как в яслата може да се държи прилично и да слуша, а мен да ме прави на маймуна. Еми щом там може , значи и мен ще може да слуша.

# 666
  • Мнения: 2 141
Юхууууууу, Лилинцееееее, честитооооо newsm51 хайде както е казала Гери, дано да повлечеш крак Wink
Гери и аз правя така с Мони. За жалост, при нас приказките не помагат - много е щур ooooh!

# 667
  • Мнения: 932
Честито, Сахасрара!!!;) Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче да гушкаш през май! Wink Много се радвам за вас! Целувки на бъдещата кака Ралица!;)
Наистина, повлече се крак... Още някой да се похвали?Wink
Копче, като при Гери и Нели е у нас... Предлагам каквото предлагам за закуски, обяд и вечеря, а като не иска - прибирам и се яде пак на следващо хранене. Няма гонене, няма увещания, няма цирк, маша и каша... Като е гладна, сама си дърпа стола.Wink Храни се само там и никъде другаде, няма изключения. В парка е само за игра и не нося нищо - само вода.
Гери, също смятам, че си много смела. Каквото и да решиш, имаш цялата ни подкрепа!

# 668
  • гр.София
  • Мнения: 2 755
Добър ден!
Каква хубава новина!!! Лилии честито,лека бременност и слушкане и съпричастност от бъдещата кака и татко  Hug   bouquet
Направихте си го умишлено или случайност? Много много хубаво наистина!
Абе аз второто го мъдря от известно време и нз искам ли на този етап или ще ми дойде в повече и май клоня към второто  Tired Та аз едва се справям с това. От др страна неискам детето да остава само без братче или сестриче,а и неискам да раждам на 35г например(все неискам до 40г да сменям памперси)и да имат такава голяма разлика. А и искам да си направя една операция на гърдите,немога да се гледам повече така обезобразена. И въпреки че уж казват че с импланти вече може и да се кърми, незнам дали си струва да ги сложа сега пък после да правя корекции.?!
Та тва са моите терзания по темата и съм доста раздвоена  Whistling
И момъка уж се хранеше само на столчето, но вече му изпуснах края и в според настроението. Не го гоня с лъжичка и да го насилвам,но мн често яде на земята докато прави нещо или докато гледа тв.
Фейче радвам се че така леко минавате този период! А Вили нямаше ли да тръгва на градина?

# 669
  • Мнения: 2 141
Миме и аз съм пред тази дилема: дали да е сега или да поизчакам още малко. Мен ме притеснява само това, че мъжа ми може да замине пак на мисия февруари-март и ... пак да раждам без него. Ще ми дойде в повече Tired ама... още и с таткото не съм говорила де Laughing сметки без кръчмар си правя

# 670
  • София
  • Мнения: 465
Sahasrara, честито, прекрасна новина!
Алекс не го карам да яде ако не иска. Когато е гладен яде с апетит. От много отдавна не го слагам в столчето, а се храни с нас или сам или аз му давам.
И аз в началото практикувах да нося на вън само вода, но винаги има деца който ядат и той отива и си иска и се принудих и аз да му купувам разни глупости от време на време (като солети и бисквити), че иначе го черпят основно със зрънчо.
Установих, че много му харесва печена пъстърва, изяде половин сам.
Днес излизахме само за малко до магазина и ... искам времето да се оправи, че е голяма скука и с нищо не се заиграва сам. Във всичко иска и аз да участвам.
Весел ден!

# 671
  • София
  • Мнения: 2 130
я давайте по смело Simple Smile.
Я ме виж те мен каква луда калинка съм, на целия ми хал пак искам второ Simple Smile. Работата е там , че аз не съм и първа младост и с проблеми и не мога да чакам още, че рискувам да си остана само с Влади, а не ми се иска. А да си мисля че тепърва ще срещна и голямата любов няма шанс. ЩЕ се пробвам, пък каквото е писано да стане ще стане.
Мария и аз много го мисля това с бюста. Аз едно че не съм хич пищна, ами и след 1г 3м кърмене ела да видиш сега какво е трагично положението, всичко изчезна тотално , но определено не се навивам да кърмя с импланти. Първо едно бебе още, като знам как бълвам кърма и как гърдите ми станаха в един момент 20 пъти по големи, ще е чудо с импланти, пък после ако още ми се занимава и искам може и да се подложа на туй чудо  Laughing

Аз на вън нося, но са плодове, че в градинката е ад от деца които ядат постоянно нещо и нали не давам да яде солети и тем подобни и му вадя ябълка и да ръпка, така хем не ходи да иска , хем и той похапва нещо, а и не ми разваля яденето за после. Дам ли няколко солети и край после да яде вечерята. Ограничих до максимум всякакви такива и майките вече ме научиха в градинката и не смеят да черпят Влади без мое разрешение.
За тези дето не ядат определено помислете по този въпрос. Аз така си реших проблема със злоядството.

# 672
  • Мнения: 932
Е, как без импланти?!... Да мине и това бебе и слагам... На нищо не приличам...
В парка се научиха, че не й давам да яде. Само игра без храна. Прибират си по количките, крият и т.н. Явно много лошо гледам... Wink С мръсните ръце, не стига, че още лапа боклуци от земята, ами и солети да ми дъвче... А после да се чудя защо не иска манджата... Не правя компромиси, казвам не, отвличам внимание, обяснявам и така...

# 673
  • Мнения: 472
Оооо страхотна новина Лили. Лека бременност и пухкав финал.
Гери браво за смелото решение.
Къти Мария и аз съм в същата чуденка като вас, но честно казано повече клоня да почакаме поне една две години,  но то е и Божа работа.
Нашата почивка за съжаление свърши а беше много хубаво
Хубав ден

# 674
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Честито на Sahasrara, лека бременност ти пожелавам!!! Аз също винаги нося само плод, особено сега е направо непростимо да не се окуражават децата да ги ядат. Днес предложих грозде на едно детенце, че моята ядеше, майката беше категорична, че не обичало и го хранеше с пица-то пък взе че омете половината буркан Joy

Общи условия

Активация на акаунт