В града,на море или планина,ние "работим"за втората черта!Бъдещи мами над 35

  • 24 288
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 13 979
Направих аз талиателите, мъжа ми ги излапа за отрицателно време, ама каза, че предпочитал да не правя пак, ейй консерва ми е той  Crossing Arms

# 691
  • Мнения: 1 353
Перу, ако имаш малко време драсни рецептата Hug Много тиквички ми назряха тази година и аз вече се чудя като как да ги пригатвям  Mr. Green
Релаксирай, че като се разпее после певицата  Mr. Green

# 692
  • Мнения: 3 406
Танзу, а вие пуснахте ли документи за нов опит по фонда? Успех в петък  Hug

Амини, не, от клиниката отказаха по-рано да ми направят новите документи - в петък като отида на място. Ама и FSH трябва да пусна, та ще чакам следващ цикъл явно. Мога да ги метна в лабораторията, ама не съм сигурна какво ще излезе като резултат  newsm78  Пък и тъй или иначе ще давам пари, поне горе-долу да имам реален резултат.

# 693
  • Мнения: 5 037
Пеу,при захранването можеш да даваш от бобовите култури всичко,което се бере в зелени шушулки(грах,зелен боб,дори и бакла,младичка)Алекс много му хареса гулията(земната ябълка),но аз купувах от Лидл.По принцип се почва с кореноплодни(картоф,морков,пъщарнак ,гулия).

# 694
  • Мнения: 3 535
Да се намеся . Захранването е от 6 месеца нали?

# 695
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Вчера у нашите правих муска с картофи, тиквички и патладжан- супер стана.
А макароните - в 2-3 сл. зехтин запържвам лук, после слагам 1-2 с.л захар да се карамелизира /на всеки сос с домати правя така/, после нарязан на малки кубчета салам и шунка /каквито обичате, но аз си купувам един италиански салам, много му е интересен аромата, като го има намален/. Месата не са по много, да не преобладават. После - 2 зелени тиквички на кубчета и постоянно бъркам. Сеем само тъмно зелени тиквички, защото са много по-вкусни и сладнят. След това слагам обелените и нарязани домати /най-добре розови/, малко черен пипер, босилек и доста чесън. Става много бързо. Смесвам със сварените макарони, а отгоре нарязвам нарязани тънки филии скаморца /италианско сирене, което открих в Лидъл на много добра цена - по 14 лв. килото, а е много по-добро от нашите кашкавали/. В Италия я открих тази скаморца, но там тя е прясна - има уникален мек вкус, тук е само пушена. https://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D1 … ch&q=scamorza
Шери  Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 10 705
Да се намеся . Захранването е от 6 месеца нали?
Зависи. Някои захранват от 3...4 - ти месец. Аз захраних на 6 навършени месеца и двамата.

# 697
  • Мнения: 8 357
Перу...в тези жеги няма спасение.
И моя така се потеше навремето.

Захраних на 6 месеца. Зелен боб за първи път яде на 11 месеца, грах пак там някъде.
Сок пи за първи път на 1,5 години. Така че имаш време.

# 698
  • Мнения: 1 353
Мммм много добре ми звучи. Аз разбира се ще премахна месото. Дано Манди се появи скоро и да го сложи в блога  bouquet

# 699
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Цвети, със салама става много по-добре, повярвай ми.
Друга паста - с патладжан - пак като тази, но без салам и  патладжанът е опечен на филийки първо, а в соса слагам и соев сос.

Хоуп, "обнадежди"  ме Tired Ще чакаме да минат тези жеги. А и малко ме е страх да пускам климатика в колата.

# 700
  • Мнения: 8 533
тя Цветето е вегетарианка Simple Smile и със салам няма да иска. Ама тя не знае, че в салама няма месо Simple Smile

# 701
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Абе в този има, в Италия много ги харесах саламите - като нашите суджуци, но с месо и един аромат малко като на чорапи, но в хубавия смисъл /слагат захар, вино и семена от фенел/  Mr. Green Та, много се зарадвах, че и тук, в Лидъл, намерих подобен.

# 702
  • София
  • Мнения: 392
Здравейте, момичета!
Юле добре дошла   bouquet  за клиниките всеки по свое усещане избира коя, аз съм си харесала клиника Малинов и д-р Калчев, пък да видим какво ще излезе накрая Simple Smile други добри клиники според мен са Надежда и Щерев.
Перу не се коси за сокчетата има бая време докато Ида стигне до тях, така че ще си й направила Wink
Танзу успех в петък  Hug

Аз вчера толкова добре си изкарах с племенника и племенничката  Heart Eyes Бебчо е толкова послушен и кротък, гушкахме се, разхождахме се с количката, хранихме се (сестра ми беше оставила изцедена кърма) и т.н., а каката (племенничката ми) ми помагаше и съответно получи награда от леля - две Лего човечета Simple Smile В събота сестра ми ще прави питка на бебо, поканила е приятелки и аз ще й направя френска селска торта.

# 703
  • Мнения: 3 406
оффф, потекоха ми лигите  Sick

# 704
  • София/Стара Загора
  • Мнения: 2 546
Такаа,
Ето ме и мен вече с по-нормален интернет и с възможност да пиша малко повече.
Във Велинград беше хубаво – тихо, спокойно и мнооооооого горещо.
Скрит текст:
Пътят до Велинград през Варвара е много хубав и ако не се буташ в пиковите дни и часове си е направо спокоен. Първите 2 дни се крихме в стаите и станцията. Следващите два дни се помотахме по центъра и последните два дни ходихме на Клептуза и след това дойде ред да си тръгваме. Да поразкажа малко за Велинград – градът не се е променил много. Центърът им си е същият, пак са си там сергиите, но значително по-малко от преди. Магазини имат много малко, но явно са им достатъчни. Както бях казала ремонтът на водопровода вървеше с пълна сила, но единственото неудобство беше прахът и разкопаните улици, интересното е, че не се чуваше шум и други дразнещи звуци. Стаята ни гледаше на север и в дворовете на няколко къщи, които си имаха петли и те се грижеха да не се успим твърде много, но пък не беше неприятно. Сутрин въздухът беше свеж и даже се усещаше мирисът от боровата гора до нас. Клептуза е вече малко по-цивилизована в сравнение с това какво беше преди 5 години. Направиха ремонт на парка и сега е много приятно място за отдих. Самото езеро е сравнително чисто, отглеждат си около 14-15 гъски….водните колелета са в непрекъсната експлоатация, заведенията са малко, някои от тях твърде съмнителни откъм качество. Успяхме да тестваме две от тях, но едната наистина си заслужаваше – ирландски пъб някакъв. Сервитьорът ни беше от старата генерация и най-безцеремонно си прибра повече от предвидения от нас бакшиш, като директно без да чака – каза „Благодаря, пийте си спокойно на сянка…“
Запознахме се с една баба, която на тръгване ми подари книга за Лечение с водка и още нещо и гердан с перли и ни пожела следващата година да сме с две дечица, че тя беше с племенницата си и едногодишния й син, та се надявам думите й и пожеланието да се сбъднат
После се отправихме към баба, където уцелихме още по-горещо време от Велинград, ако там беше 35-36 градуса, при баба беше 37….но пък за нищо не се отказвам от това да съм с нея и дядо

От вчера вече сме при майка и татко, където едвам ни насмогват с климатиците  Laughing.
Днес бях и на консултация при д-р Стефанов и вече и двамата с ММ сме на мнение, че той ще е нашият човек за 3-тия опит, за който ми се обадиха на 27-ми (годишнината ни) да отида да си я взема на 19-ти август.
Малко за срещата с доктора. Както казах на ММ да ви се „оплача“ и да поближа рани.
Скрит текст:
Докторът открито заяви, че ще се наеме на процедура с мен само ако сваля най-малко 15 кг. На няколко пъти ми се извини за тези си думи и заяви, че може да ни се стори странен неговият метод, но за него има 2 основни фактора – възраст и тегло. За възрастта ми шансовете са вече 30%, а всеки свален кг е по 1 допълнителен % шанс за успех. Извини се, че разговорът върви в тази посока, но не иска да поема риска да направи процедура без да съм свалила излишните кг, защото те оказвали влияние не само на ИР и качеството на яйцеклетките, но и на качеството и годността на лигавицата за успешна имплантация, защото кг провокират отделяне на повече андрогени, които предизвикват тези проблеми. Разбрахме се в момента, в който види резултат от моя страна и усилие да изпълня предписанието му, пак да говорим и да изградим план за действие.
По отношение на ПИД изрази много сериозни опасения и че в послендите години има много повече „против“ отколкото „За“. Освен това няма проведени изследвания върху деца, родени след ПИД и как това им се е отразило. В клиниката си прилага само ИКСИ, няма ембриоскоп и апарат за ИМСИ.
Привърженик е на естествения подбор и на принципа, че простите неща са много по-ефикасни в лечението и справянето с проблема. На мен ми зави, че кг са ми основната пречка и че преди време си е правил статистика за себе си, според която жени над 85 кг почти няма забременели при него. И съм склонна да му повярвам, защото успешният ми опит бее с кг под 85, а сега бях много повече от 85 кг. Та в общи линии ми каза нещо, което си знаех и затова от началото на година се бях заела и ходих на диетолог, Руми, Ипократис, но волята ми беше нулева, сега това трябва да ми стане приоритет и после инвитрото.
Добре дошли на Ева и Джули  Hug
Перу, радвам се, че Ида вече започва да се поуспокоява и да ти дава и време да си свободна и „човек“
Даре, вие си действате по начертания план и няма да усетите как ще правих тест и ние ще чакаме да кажеш колко ЧХГ е отчело
Танзу, ти да не си решила да сменяш доктора, че ще си искаш изследванията? И дано майка ти се подобрява и започне да те слуша повече
Мамче, честита ти нова работа, да и носи удовлетворени, спокойствие и добри доходи и покрай нея да ни зарадваш с положителен резултат
Илейн, как са при теб нещата…свикнахте ли вече с мисълта
Кали-м-г, честита ви финализирна сделка и да си направите желания ремонт с по-малко сътресения и скоро да ни го показваш завършен
Сигме, радвам се, че Лия вече е по-добре да ти се успокои сърчицето
Лени, много хубаво пътешествие, подходящо за разказ с картинки
Кали, ти как си…главата продължава ли да те мъчи….успокои ли се поне малко вече
Кремика, какво става с теб?
Елица май скоро не се е отчитала? Да не е родила вече
По темата с количките не мога да взема отношение, като му дойде ред ще питам и аз тук
Рецептите ги изпуснах, някой да напомни кой какво беше публикувал, че да ги издиря и пусна в блога
Надминах всички с писане… в албума ще пусна снимки от Велинград да го видите сега какъв е – ще направя нов за тях

И накрая - Благодаря на всички за милите и хубави пожелания за годишнината ни с ММ  Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт