Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 315

  • 56 210
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 336
         Здравейте мили момичета и честита ви нова тема!  txtloves txtloves

         Позволявам си да пренеса тук финалната част от поста на Барисея от предишната тема, едно мнение, което споделям и намирам за вярно:

     " ...Колкото и да е парадоксално, с КРА Енгин изкачи нов връх. Не предполагах, че ще го кажа! Но е така. Показа максимума от себе си, пак беше абсолютно различен от предишните си герои, превъплъти се в Йомер, заживя с Йомер, макар всичко да беше срещу него. С това само развихря фантазията ми докъде може да стигне, ако режисьори и сценаристи са на негова страна! Булут и Текин само го загатнаха. Той е пораснал още повече от времето на Булут. Мисля си как ли би го изиграл сега... Просто му трябва да попадне на точния екип. И освен да се моля за това, не виждам какво друго мога да правя."

       И ако подчертаното в червено наистина е вярно, то това не означава ли, че създаването на този така спорен по отношение на доста други критерии сериал, е  напълно  оправдано  и  си е струвало  участието  в него както на самия Енгин, така  и на  целия творчески екип?
       Не е ли това достатъчно основание за всички фенове на този толкова прекрасен и талантлив актьор, ако не да харесат  проекта му, то поне да го приемат като едно поредно стъпало към върха за техния любимец и да си спестят безсмислените и безполезни критики, които едва ли някой от създателите на дизито ще прочете, камо ли да вземе под внимание! 
       И всъщност в този ред на мисли, не е ли правилно и редно феновете да не са толкова егоистични, изхождайки единствено от претенциите си за задоволяване на собствените си емоционални нужди, и да бъдат подвластни на  желанието си да дават оценка от позиция на собственото его, а да помислят какво е добре за развитието на техния любимец, ако разбира се той наистина е такъв.
       
       Лека нощ на всички!

# 16
  • Мнения: 4 966
Ролята на Енгин в КРА е нов връх по простата причина, че той успя да изгради роля от нищото, което му беше дадено като сценарий и режисура (особено във втори сезон). Това един по-слаб актьор нямаше да успее да направи, та ако ще да се пукне от напъване. Много по-лесно е да градиш образ, когато той следва своето логическо развитие през всички серии. Такъв беше образът на Керим, на Булут, на Низипли... Тези герои тръгваха от точка А и стигаха до точка Б, трупайки преживявания и опит, развивайки се, надграждайки духовно. Йомер нямаше тази привилегия. Него го направиха не само втора цигулка на главната героиня, ами през цялото време го тъпчеха, за да докажат колко права е тя (криворазбрания феминизъм по турски). Образът не се разви, а деградира. Точно това би се видяло, ако не се изпълняваше от Енгин Акюрек. Но Енгин все пак успя да покаже още нещо... както винаги вложи свой подтекст към написаното по сценарий и за мен лично, пренаписа "забележителния финал" на великите авторки. Но това е то - да имаш талант и да знаеш какво искаш да кажеш с героя си... въпреки идиотизмите на тези, които са си направили халтурата за твоя сметка.

Впрочем, това беше отчетено от всички (дори от милите СиЕ). На финалното парти, в пресата, във форуми, се посочва само едно - Енгин беше двигателят на този сериал и успешно изнесе на гърба си цялата недомислица, вложена от авторите на сценария и режисьора (основно; за техническите недоразумения не ща и да отварям дума). Може би и той просто не обича да оставя недовършена вече започнатата работа... За мен лично остава удовлетворението от това, че Енгин аплодира накрая всички оцелели до финала зрители. Simple Smile

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 02:19 от marytza

# 17
  • Мнения: 23 287


Добро утро момичета  Two Hearts

Хубава и успешна сряда ! Подарете усмивка - ще се почувствате много по-добре !

Juls1  Two Hearts  поздравления за регистрацията ви във Форум БГ-мама !

За добра сутрешна кондиция... И внимавайте - днес горещините продължават - сянка, вода и ... фейс... знаете си...

Скрит текст:

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


Здравейте Енгинки. Поздрав - и днес да сме в бяло. Успешен ден с надежда за новини.

# 19
  • Мнения: 20 905
Здравейте,

В бяло... Heart Eyes
Я, колко съм ясна на Йомер... Grinning
Лек и приятен ден, момичета. Hug

# 20
  • Мнения: 1 285
        Здравейте мили момичета и честита ви нова тема!  txtloves txtloves

         Позволявам си да пренеса тук финалната част от поста на Барисея от предишната тема, едно мнение, което споделям и намирам за вярно:

     " ...Колкото и да е парадоксално, с КРА Енгин изкачи нов връх. Не предполагах, че ще го кажа! Но е така. Показа максимума от себе си, пак беше абсолютно различен от предишните си герои, превъплъти се в Йомер, заживя с Йомер, макар всичко да беше срещу него. С това само развихря фантазията ми докъде може да стигне, ако режисьори и сценаристи са на негова страна! Булут и Текин само го загатнаха. Той е пораснал още повече от времето на Булут. Мисля си как ли би го изиграл сега... Просто му трябва да попадне на точния екип. И освен да се моля за това, не виждам какво друго мога да правя."

       И ако подчертаното в червено наистина е вярно, то това не означава ли, че създаването на този така спорен по отношение на доста други критерии сериал, е  напълно  оправдано  и  си е струвало  участието  в него както на самия Енгин, така  и на  целия творчески екип?
       Не е ли това достатъчно основание за всички фенове на този толкова прекрасен и талантлив актьор, ако не да харесат  проекта му, то поне да го приемат като едно поредно стъпало към върха за техния любимец и да си спестят безсмислените и безполезни критики, които едва ли някой от създателите на дизито ще прочете, камо ли да вземе под внимание!  
       И всъщност в този ред на мисли, не е ли правилно и редно феновете да не са толкова егоистични, изхождайки единствено от претенциите си за задоволяване на собствените си емоционални нужди, и да бъдат подвластни на  желанието си да дават оценка от позиция на собственото его, а да помислят какво е добре за развитието на техния любимец, ако разбира се той наистина е такъв.
      
       Лека нощ на всички!



                          Добро утро мили момичета !

Добре дошла  Juls 1 .  Тази сутрин те прочетох с интерес и подкрепям споделеното от теб
напълно.  newsm10 smile3501 newsm51
Аз също мисля, че е време вече да се абстрахираме от доста неща и да насочим вниманието
си единствено към Енгин и сътвореното от него и колегите му актьори, разбира се.
Образа на Йомер, дори и противоречив, като сериала е в действителност крачка нагоре в
правилната посока. А  от  многобройните снимки зад кадър за мен прозира задоволството
и удовлетвореността на Енгин от работата му в КРА.
За себе си съм убедена, че той обича отрочето си комисар Йомер и милее за него, както
вероятно за всеки пресъздаден образ. Но, нямаме личен контакт с него и само гадаем.
Да му предписваме обаче нашите усещания и виждания като негови за мен е погрешно.
И друго . нима забравяме, че Енгин не е сам в сериала, а е колективен играч, който уважава
партньорите си и ако разбере, че е изнесъл сам сериала на гърба си - едва ли ще му
хареса.  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Ей, пак се увлякох в грешна посока. Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy

                     Лек, успешен и усмихнат слънчев ден на всички! newsm51

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


Цитат
                        Добро утро мили момичета !

За себе си съм убедена, че той обича отрочето си комисар Йомер и милее за него, както
вероятно за всеки пресъздаден образ. Но, нямаме личен контакт с него и само гадаем.

Да му предписваме обаче нашите усещания и виждания като негови за мен е погрешно.
И друго . нима забравяме, че Енгин не е сам в сериала, а е колективен играч, който уважава
партньорите си и ако разбере, че е изнесъл сам сериала на гърба си - едва ли ще му
хареса.
 

Комет, не гадаем, Енгин го каза:
Образът на Йомер; мисля, че не само аз, но и зрителите са съпричастни с този герой. Как човек прави своя избор в живота? За какво живее? Как може да продължи живота си като честен човек, възможно ли е това? Ще може ли това Йомер Демир.... Ще го помня винаги, както помня всички, всички прекрасни мигове с героите които съм изиграл.... newsm10

# 22
  • Мнения: 1 285


Цитат
                     
Скрит текст:
  Добро утро мили момичета !

За себе си съм убедена, че той обича отрочето си комисар Йомер и милее за него, както
вероятно за всеки пресъздаден образ. Но, нямаме личен контакт с него и само гадаем.

Да му предписваме обаче нашите усещания и виждания като негови за мен е погрешно.
И друго . нима забравяме, че Енгин не е сам в сериала, а е колективен играч, който уважава
партньорите си и ако разбере, че е изнесъл сам сериала на гърба си - едва ли ще му
хареса.
 
[/spoiler]

Комет, не гадаем, Енгин го каза:
Образът на Йомер; мисля, че не само аз, но и зрителите са съпричастни с този герой. Как човек прави своя избор в живота? За какво живее? Как може да продължи живота си като честен човек, възможно ли е това? Ще може ли това Йомер Демир.... Ще го помня винаги, както помня всички, всички прекрасни мигове с героите които съм изиграл.... newsm10

Марианка, добре, че припомни думите на Енгин. Аз съм ги чела, но не ги помня дословно.
Вероятно обаче има други, които не са ги чели и е хубаво да ги прочетат. Joy Joy Joy
Сега си спомням, че още преди това бях убедена, че той харесва образа на комисар Йомер
и е доволен от участието си в КРА. Дано лично казаното от него убеди и останалите, които
го "ожалиха" за героя му комисар  Йомер.   newsm51

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


komet, Дано!
...........
Сетих се нещо: Енгин говори с любов за всичките си изиграни герои. Дали когато има време пуска някой диск и си ги гледа отново. Дали се усмихва, дали от позицията на времето си мисли, че би могъл да ги изиграе по друг начин. Той спомена за образа на Тек: "Можеше да се изиграе по още много начини...". Или са му мили такива каквито ги е създал. Е, дано някой журналист му зададе подобен въпрос, та да разберем.

# 24
  • София
  • Мнения: 1 001
Здравейте! Пак е сряда, но този път не чакаме следващ епизод /знам, че някои ще кажат "Слава богу!"/, но пък на мен ще ми липсва.



Скрит текст:
Народът е казал:  "Дълбока рана зараства, лоша дума не се забравя."
Важно е да се пазим от негативизма, който ни заобикаля, да го пропускаме край себе си, а не да го поемаме.Някъде бях прочела една фраза, която ми се заби в главата "И Тихият океан не може да потопи кораб, който не пропуска вода."
Вече има и научни изследвания, които доказват влиянието на думите върху организмите. На който му е любопитно, предлагам следния материал:

 Думите променят живота
„Още преди векове хората забелязали, че звукът и думите могат да работят, както в полза, така и във вреда на човек” – споделя своите съображения преподавателят по физика в Пензенския унивесритет Людмила Рожкова. Защо? Защото всеки наш вътрешен орган има собствена честота на трептене и ако тази честота е правилна, то и органът функционира нормално. Всеки звук, който идва отвън има собствена честота на трептене, която влияе не само на тъпанчето, но и на организма на всяко живо същество като цяло, при което може да промени честотата на трептене на сърцето, черния дроб, далака, мозъка - както за добро, така и за лошо.

Според Людмила Рожкова звукът и думите „реагират” с организма в следната последователност. Думите имат силно влияние, за това трябва внимателно да обмислим какво и как да кажем. Енергията се преобразува в електрически импулс, след което енергията във вид на енергиен импулс попада върху гласните струни и се превръща в енергия на звуковите вибрации. След това енергията на звуковите вибрации преминава през клетките, предизвиквайки съответните изменения в тях.

Освен това, според ръководителя на Института по генетика на Quantum, доктор по биология Петър Гаряев, словесните вибрации влияят върху ДНК-то, носещо наследствения код на човека. Това е и причината лошите и груби думи да разрушат ДНК-то на човека и той да се разболява, а добрата дума да поддържа в норма структурата, като удължава живота на човек.

Биологът Петър Гаряев е автор на много спорни от гледна точка на официалната наука теории. Той създава апарат, който „превежда” думите на човек в електромагнитни трептения, след което изследва начина, по които тези трептения влияят върху наследствените молекули ДНК. С помощта на това чудо на техниката, биологът решава да провери как се отразяват на човешкия организъм добрите и лошите думи.

„Оказа се, че някои думи може да са по-лоши и от бомби: те се „взривяват” в генетичния апарат на човека, нарушавайки наследствените програми, което на свой ред води до мутации и дегенерации. По време на това „взривяване” се достига и до разкъсване на хромозоми.”

На изследвания са подложени семената на растението Arabidopsis. В продължение на няколко седмици, по три-четири часа на ден, се рецитират груби фрази в близост до семената на това растение, като в резултат на това повечето от семената загиват, а оцелелите стават генетично изродени. В другия случай семената са подложени на добри и топли думи, които се леят около тях и апаратът отчита промяната в структурата на ДНК молекулите. Разкъсаните спирали се възстановяват, а семената оживяват.

На пръв поглед от растенията до хората разликата е огромна. Но според изследванията генетичният апарат на всички живи същества – от човека, през рибите до слънчогледа, работи по неизвестни досега универсални закони.

„Всяка изречена дума представлява вълнова генетична програма, която променя вашия живот” – казва Гаряев. Понякога думата може да работи като убиец или да причини рак, а в други случаи думата може да ви излекува.

Източник: Vlasti.net

 spoiler]

# 25
  • Мнения: 20 905

Чайче в горещото е добре. Heart Eyes
Light,  newsm10, за спойлера.
Цитат
Е, дано някой журналист му зададе подобен въпрос, та да разберем.
Дано.. Hug

# 26
  • Мнения: 1 285
Здравейте! Пак е сряда, но този път не чакаме следващ епизод /знам, че някои ще кажат "Слава богу!"/, но пък на мен ще ми липсва.



Скрит текст:
Народът е казал:  "Дълбока рана зараства, лоша дума не се забравя."
Важно е да се пазим от негативизма, който ни заобикаля, да го пропускаме край себе си, а не да го поемаме.Някъде бях прочела една фраза, която ми се заби в главата "И Тихият океан не може да потопи кораб, който не пропуска вода."
Вече има и научни изследвания, които доказват влиянието на думите върху организмите. На който му е любопитно, предлагам следния материал:

 Думите променят живота
„Още преди векове хората забелязали, че звукът и думите могат да работят, както в полза, така и във вреда на човек” – споделя своите съображения преподавателят по физика в Пензенския унивесритет Людмила Рожкова. Защо? Защото всеки наш вътрешен орган има собствена честота на трептене и ако тази честота е правилна, то и органът функционира нормално. Всеки звук, който идва отвън има собствена честота на трептене, която влияе не само на тъпанчето, но и на организма на всяко живо същество като цяло, при което може да промени честотата на трептене на сърцето, черния дроб, далака, мозъка - както за добро, така и за лошо.

Според Людмила Рожкова звукът и думите „реагират” с организма в следната последователност. Думите имат силно влияние, за това трябва внимателно да обмислим какво и как да кажем. Енергията се преобразува в електрически импулс, след което енергията във вид на енергиен импулс попада върху гласните струни и се превръща в енергия на звуковите вибрации. След това енергията на звуковите вибрации преминава през клетките, предизвиквайки съответните изменения в тях.

Освен това, според ръководителя на Института по генетика на Quantum, доктор по биология Петър Гаряев, словесните вибрации влияят върху ДНК-то, носещо наследствения код на човека. Това е и причината лошите и груби думи да разрушат ДНК-то на човека и той да се разболява, а добрата дума да поддържа в норма структурата, като удължава живота на човек.

Биологът Петър Гаряев е автор на много спорни от гледна точка на официалната наука теории. Той създава апарат, който „превежда” думите на човек в електромагнитни трептения, след което изследва начина, по които тези трептения влияят върху наследствените молекули ДНК. С помощта на това чудо на техниката, биологът решава да провери как се отразяват на човешкия организъм добрите и лошите думи.

„Оказа се, че някои думи може да са по-лоши и от бомби: те се „взривяват” в генетичния апарат на човека, нарушавайки наследствените програми, което на свой ред води до мутации и дегенерации. По време на това „взривяване” се достига и до разкъсване на хромозоми.”

На изследвания са подложени семената на растението Arabidopsis. В продължение на няколко седмици, по три-четири часа на ден, се рецитират груби фрази в близост до семената на това растение, като в резултат на това повечето от семената загиват, а оцелелите стават генетично изродени. В другия случай семената са подложени на добри и топли думи, които се леят около тях и апаратът отчита промяната в структурата на ДНК молекулите. Разкъсаните спирали се възстановяват, а семената оживяват.

На пръв поглед от растенията до хората разликата е огромна. Но според изследванията генетичният апарат на всички живи същества – от човека, през рибите до слънчогледа, работи по неизвестни досега универсални закони.

„Всяка изречена дума представлява вълнова генетична програма, която променя вашия живот” – казва Гаряев. Понякога думата може да работи като убиец или да причини рак, а в други случаи думата може да ви излекува.

Източник: Vlasti.net

 spoiler]
Привет, Свети !   newsm10 newsm51

Много интересно четиво. Любопитното е, че без да познавам задълбочено това научно откритие,
аз като обикновен човек усещам, че се влияя от думите дори да не искам и те променят
настроението ми.
И вероятно с повечето от нас е така. Резултатът е повече от очеваден - общуването в темата
по време на излъчване на КРА. Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
Май и ние сме готови за научен труд, само гдето доказателствата ще бъдат разнопосочни. Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy newsm51

# 27
  • Мнения: 20 905

Малък колаж, но по съдържание, много ми харесва. Heart Eyes
Йомер в действие..

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 34 142


https://vine.co/v/OHZ930rW1Qh



Прохлада с Йомер. Неизбежно е.

Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 12:44 от mariana51

# 29
  • Мнения: 23 287


Здравейте момичета  Two Hearts

За да съм в тон с бялото днес... както и нещо за разхлаждане...



Последна редакция: ср, 22 юли 2015, 14:27 от Марта_49

Общи условия

Активация на акаунт