Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 38

  • 76 883
  • 761
  •   1
Отговори
# 735
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Поли, аз също живея в Бургас. Смених 2 ендокринолога, но останах доволна от д-р Петя Кирилова! Отидох на частно - 30 лв., но прегледът продължи дълго, обърна ми много внимание, разпита ме и прегледа папката ми с изследвания. Прегледа ме и на ехограф (има си в ксбинета), влизаше в цената на прегледа! Най - силно впечатление ми направи как ми разказваше какво е това Хашимото и търпеливо отговаряше на въпросите ми. Препоръчвам я, пак бих отишла при нея!:)
Моето ТSH беше по - високо от теоето -3.89, но в граници и ми каза, че щом е в граница не се п риема хормон. Каза ми, че имам Хашимото, може да е от скоро - може отдавна, но на този етап БЕЗмедикаментозно лечение. Само да следя хормоните на 6м.
Аз не се стърпях и месец след прегледа пуснах ново ТSH и за моя изненада беше -2.00 , изненада защото нищо не пия и приемам освен селен. а от самосебе си бе се понижил...
Скоро пак ще пусна ТSH (май през месец пускам)Very Happy но не мога да се сдържа Very Happy
Пожелавам ти успех и пиши, след следващ преглед:)

Кали, а по колко мг. Селен пиеш на ден ? На мен са ми изписали 100 мг. Аз започнах по 200, но започна да ми се вие свят. Разбира се, този световъртеж може и изобщо да не е от Селена, но аз за всеки случай пак започнах да пия само по едно хапче от 100 мг . Чудя се дали е достатъчно ??? Но три пъти попитах лекаря и той ми каза категорично по едно. Все пак друго е да питам вас, след като вие сте реални потребители на Селен и сигурно имате по-ясно мнение по въпроса.

# 736
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Моят стомах е много здрав, нямам никакви проблеми, дори когато консумирам глутен си ми е добре Laughing
За жалост страдам и аз от мигрена.След изключването на месо, цигари, алкохол пристъпите се разредиха значително. Но имах периоди на зверски дълги и чести болки. SadИмах и анемия, може би и тя е допринасяла за главоболие и куп други опраквания като сърцебиене, начупени нокти, косопад и в допълнение с Хашимото - картинка екстра ooooh!

Пак да питам за селена. Пъръчвам в момента, но ми прави впечатление че има различни видове селенометионин. В случая този е:L-Selenomethionine. Има и без L-Selenomethionine, а само пише Selenomethionine Thinking
Пример: (може би този епо - подходящ, защото пише, че няма мая)
Bluebonnet Nutrition, Selenium, Yeast-Free Selenomethionine, 200 mcg, 90 Vcaps
http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-Selenium-Yeast-Free-Se … ;sr=null&ic=1

Решила съм да поръчам този, дали е подходящ за нас? Thinking
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Selenium-From-L-Selenomethi … ;sr=null&ic=2

Бъфи, душа аз започнах с по 50 мг, но следващата опаковка купих на CNG по 100 мг. със 100 сечувствам добре, не знам и аз 200 как ще ми повлияе, но смятам да опитам. Ето, и аз имам въпроси и вървя към поръчка. В този сайт обаче не виждам да има оп 100 мг селен...  Flutter

# 737
  • Мнения: 58

Пак да питам за селена. Пъръчвам в момента, но ми прави впечатление че има различни видове селенометионин. В случая този е:L-Selenomethionine. Има и без L-Selenomethionine, а само пише Selenomethionine Thinking
Пример: (може би този епо - подходящ, защото пише, че няма мая)
Bluebonnet Nutrition, Selenium, Yeast-Free Selenomethionine, 200 mcg, 90 Vcaps
http://www.iherb.com/Bluebonnet-Nutrition-Selenium-Yeast-Free-Se … ;sr=null&ic=1

Решила съм да поръчам този, дали е подходящ за нас? Thinking
http://www.iherb.com/Source-Naturals-Selenium-From-L-Selenomethi … ;sr=null&ic=2


L-Selenomethionine e стереоизомер на селенметионин-а. Според Wkipedia двете форми се срещат в различни храни. Ето линк да си прочетете подробно: https://en.wikipedia.org/wiki/Selenomethionine

# 738
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Кали, благодаря  Hug

На мен ми изписаха Селеногин. В него съставката на селен е точно 100 мг. Другата съставка е гинкобилоба. Но като чист Селен си е 100 мг. В аптеката ми казаха, че бил много добър препарат. Майка ми пък е инженер-химик и взе да ми чете едни лекции , че селенът е вреден и опасен ако се предозира .....  #Crazy Кали, аз ще си изпия Селеногина, опаковката е за два месеца. После като свърши  ще си взема на  Now Foods .  Момичетата тук казаха, че е хубав. И аз като теб след шест месеца трябва да пусна антитела за проследяване и ТСХ. А като попитах докторът може ли да се яде глутен, той ми отговори : " че какво пречи глутенът "  ???  newsm78

# 739
  • Мнения: 47 887
Е тия доктори ме убиват. Наистина клиничните проучвания засега не могат да напипат точната връзка между глутена, антителата на ЩЖ, антителата на целиакията и изобщо не могат да покажат цялостната картинка на автоимунните процеси. Но определено има достатъчен брой проучвания, които доказват ползата от селена и връзката с глутена. Сега, природата на тая връзка е още малко неясен...това си е така. Не действа като магическа пръчка. Но информация има много, и то не само лаишки статии като за нас, простите ССФ.

# 740
  • Мнения: X
Здравейте!
От около 2 години не се чувствам добре, откривам си всичките симптоми на Хашимото и искам да се изследвам. Особен проблем имам с подуването, подпухването на лицето, като при мен не е само сутрин, а целодневно, и е особено силно изразено в някои дни. Това именно най-много ме тормози и смущава, както и усещането за стягане в гърлото.
Не съм здравно осигурена и нямам представа как да процедирам в началото - да отида направо в някоя лаборатория да ми вземат кръв за изследвания и с резултатите да отида на ендокринолог или първо да си запиша час при ендокринолог?

# 741
  • Мнения: 47 887
Според мене щом ще ги плащаш така или иначе, иди да ти вземат кръв и с резултатите- при лекар. Иначе ще плащаш първичен преглед , изследвания, вторичен преглед на който да види изследванията...а така направо на първичния му даваш изследванията и ти  казва какво що.

# 742
  • Мнения: 6 887
Благодаря ви за съветите. Имам още един въпрос към момичетата от Бургас - в Лина ли си правите изследванията и въобще май се параноясвам с тези лаботарории.
Изчетох темата, много хубави и полезни съвети! Все още обаче съм объркана по въпроса с йода и имуностимулаторите. Мазането с йод например е единствения ми лек с/у болезнен Ц, използвам го и при болки в гърлото. Относно имуностимулаторите - приемам главно пчелен прашец.

# 743
  • Мнения: 11 701
За болезнения цикъл може да пробваш с магнезий. Мазане с магнезиево олио най-добре.

# 744
  • Мнения: 5 215
И в Лина съм пускала. Защо не пробваш с Масло от вечерна иглика?

# 745
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз също винаги пускам в Лина, от д-ри знам, че те са с най - модерната апаратура за Бургас. Доверила съм се на тях и при тях винаги всичко правя и повтарям Peace
Днес пуснах TSH, ЖСК и хемоглобин, обща КК и още една бактерия изследвам по препоръка от дерматолог за изпъпчването по лицето:) Дай Боже всичко да е в норма Praynig Ще споделя резултата по - късно:)

# 746
  • Мнения: 6 887
Ще пробвам и с двете неща, благодаря   bouquet то дано не се налага де  Laughing, главно през зимните месеци ми е този проблем. Тъкмо бях видяла, че коментирате тази иглика и щях да я проверявам как действа. Аз веднъж годишно си правя профилактичен курс с Турта, а наскоро прочетох действа добре и на ЩЗ.

# 747
  • Мнения: 5 215
Дано всичко е наред. Simple Smile

Моля пиещите Т3 да споделят в каква доза го пият и колко Т4 също.

Ох и да се оплача - ям около 1300 калории/ден, ограничени въглехидрати и качвам Shocked

# 748
  • Мнения: 11 701
Трябва да увеличиш калориите, за да сваляш  Simple Smile

# 749
  • София
  • Мнения: 1 966
Барелина, не знам с каква активност си, но с по 10 часа седене 1300ккал са дори много. За съжаление и на мен ми е трудно вече с организацията за редовен спорт и разни тренировки и активности се случват по-скоро инцидентно, а не с някакъв редовен график  Sad Отделно, да не би да задържаш течности? Аз не знам дали след раждането или след като минах 30, двете събития съвпадат при мен, но вече 1 малка бира да изпия и после 3 дни съм +1кг. Особено преди и по време на цикъл положението е трагично, а хормоните са ми уж ок. Пробвах първо с Хидролесс, от което ефект не видях, сега си взех на Now Water Out и от него май по има ефект.

Общи условия

Активация на акаунт