Естетични корекции по тяло, лице и т.н. - 9 тема

  • 149 502
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
...................................
Доколкото ми е известно, мезотерапия се прави на по-големи зони : цяло лице, шия, деколте с цел цялостно освежаване. Така, че не ме учудва, че няма мнения. А и всеки дерматолог си прави разни смески на база ХК за мезото. До каква степен би повлияло на торбички, нямам представа. Peace Доколкото знам филъра за очи е малко по-различен от този за лице. Дерматологът при когото ходя слага под очи реденсити на теосиал. А кои са тези клиники, които предлагат мезотерапия на очи? И пишат ли какви съставки влизат в нея?


MayyaI, четох за Panderma и за Jewel Skin, че имат мезотерапия за около (под) очите.
(За Jewel се опитах да сложа линка, но не се получава)
http://panderma.net/%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5/%D0%B4%D0%B5%D1%80% … D0%B8%D1%82%D0%B5

А ти можеш ли да препоръчаш добър дерматолог за консултация/извършване за естетични процедури?
Аз не знам какво точно е подходящо за мен и ще има ефект върху торбичките.
Идеята ми е да не си дам парите на вятъра, а за операция (блефаропластика) определено не съм навита.

Виж, честно, няма как да ти препоръчам, тъй като не знам как изглеждаш.
Дали "торбичките" ти са реални или само ти ги виждаш.
Не искам да изпадам в положението на любима съфорука, която най-открито споделяше къде и какво.
И после -само негативи и намеци или натвърди за реклама....
Но, не е само това. Peace
Ти, самата пообиколи някои клиники за да сондираш мнения. И да си избереш твоят дерматолог. Peace
С когото имате еднакво виждане за това, кое харесва на теб и на него, в дългосрочен план... какво мисли, според това каква ти е кожата, дали ще има увисване, или напротив.

Като не лош вариант смятам д-р Стефка Василева от Дерма.бг
http://www.derma.bg/dermatology/?id=367
Като за начало. Peace

# 721
  • София
  • Мнения: 4 714
някой да е правил скоро блефаропластика?

Никой май. Наскоро. Wink
Моят дерматолог похвали много д-р Средкова от ресбиомед. Wink Аз нямам представа за нейните възможности, ама не пречи да се консултираш. / нямам представа да е платена консултацията/
Освен това не подценявай Тепавичарова. Peace

# 722
  • Мнения: 166
Скрит текст:
...................................
Доколкото ми е известно, мезотерапия се прави на по-големи зони : цяло лице, шия, деколте с цел цялостно освежаване. Така, че не ме учудва, че няма мнения. А и всеки дерматолог си прави разни смески на база ХК за мезото. До каква степен би повлияло на торбички, нямам представа. Peace Доколкото знам филъра за очи е малко по-различен от този за лице. Дерматологът при когото ходя слага под очи реденсити на теосиал. А кои са тези клиники, които предлагат мезотерапия на очи? И пишат ли какви съставки влизат в нея?


MayyaI, четох за Panderma и за Jewel Skin, че имат мезотерапия за около (под) очите.
(За Jewel се опитах да сложа линка, но не се получава)
http://panderma.net/%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5/%D0%B4%D0%B5%D1%80% … D0%B8%D1%82%D0%B5

А ти можеш ли да препоръчаш добър дерматолог за консултация/извършване за естетични процедури?
Аз не знам какво точно е подходящо за мен и ще има ефект върху торбичките.
Идеята ми е да не си дам парите на вятъра, а за операция (блефаропластика) определено не съм навита.

Виж, честно, няма как да ти препоръчам, тъй като не знам как изглеждаш.
Дали "торбичките" ти са реални или само ти ги виждаш.
Не искам да изпадам в положението на любима съфорука, която най-открито споделяше къде и какво.
И после -само негативи и намеци или натвърди за реклама....
Но, не е само това. Peace
Ти, самата пообиколи някои клиники за да сондираш мнения. И да си избереш твоят дерматолог. Peace
С когото имате еднакво виждане за това, кое харесва на теб и на него, в дългосрочен план... какво мисли, според това каква ти е кожата, дали ще има увисване, или напротив.

Като не лош вариант смятам д-р Стефка Василева от Дерма.бг
http://www.derma.bg/dermatology/?id=367
Като за начало. Peace

Благодаря ти за искрените отговори, MayyaI Simple Smile Да, права си, доста субективно е при избора на лекари - затова чета коментари и избирам поне този, за който има повече позитивни оценки. Иначе определено не си ги измислям торбичките, а още повече и колеги често са ми казвали, че изглеждам супер уморена, а аз реално не съм била, да не говоря, че един колега дори ме подмайтапи, че съм си подпийвала цяла нощ сигурно.

# 723
  • София
  • Мнения: 4 714
Скрит текст:
Скрит текст:
...................................
Доколкото ми е известно, мезотерапия се прави на по-големи зони : цяло лице, шия, деколте с цел цялостно освежаване. Така, че не ме учудва, че няма мнения. А и всеки дерматолог си прави разни смески на база ХК за мезото. До каква степен би повлияло на торбички, нямам представа. Peace Доколкото знам филъра за очи е малко по-различен от този за лице. Дерматологът при когото ходя слага под очи реденсити на теосиал. А кои са тези клиники, които предлагат мезотерапия на очи? И пишат ли какви съставки влизат в нея?


MayyaI, четох за Panderma и за Jewel Skin, че имат мезотерапия за около (под) очите.
(За Jewel се опитах да сложа линка, но не се получава)
http://panderma.net/%D0%BB%D0%B8%D1%86%D0%B5/%D0%B4%D0%B5%D1%80% … D0%B8%D1%82%D0%B5

А ти можеш ли да препоръчаш добър дерматолог за консултация/извършване за естетични процедури?
Аз не знам какво точно е подходящо за мен и ще има ефект върху торбичките.
Идеята ми е да не си дам парите на вятъра, а за операция (блефаропластика) определено не съм навита.

Виж, честно, няма как да ти препоръчам, тъй като не знам как изглеждаш.
Дали "торбичките" ти са реални или само ти ги виждаш.
Не искам да изпадам в положението на любима съфорука, която най-открито споделяше къде и какво.
И после -само негативи и намеци или натвърди за реклама....
Но, не е само това. Peace
Ти, самата пообиколи някои клиники за да сондираш мнения. И да си избереш твоят дерматолог. Peace
С когото имате еднакво виждане за това, кое харесва на теб и на него, в дългосрочен план... какво мисли, според това каква ти е кожата, дали ще има увисване, или напротив.

Като не лош вариант смятам д-р Стефка Василева от Дерма.бг
http://www.derma.bg/dermatology/?id=367
Като за начало. Peace

Благодаря ти за искрените отговори,
Скрит текст:
MayyaI Simple Smile Да, права си, доста субективно е при избора на лекари - затова чета коментари и избирам поне този, за който има повече позитивни оценки. Иначе определено не си ги измислям торбичките, а още повече и колеги често са ми казвали, че изглеждам супер уморена, а аз реално не съм била, да не говоря, че един колега дори ме подмайтапи, че съм си подпийвала цяла нощ сигурно.

[/quote]

Може и да имаш торбички. Кой знае. Ама да позволяваш на тоя и оня /твой колега да се майтапи, ама ти сериозно , ли??????? Я, веднага му забии една, или ти се по майтапи с него. ама как може да има такива педали??? newsm78 Sad
Да, торбичките имитират изморен вид. Peace Пак ще ти кажа : "търси си лекар или добра козметичка. И не се отччайвай! Не винаги става от първият път! Въпросът е да намериш "твоята" Което пък съвсем не означава, че след време няма да е смениш. Wink bouquet

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 1 350
Аз и друг път съм споделяла - от мезотерапията ефект не видях, докато спадне "нахапаното от комар" и хубавия ефект изчезна. Направих 2 или 3 една след друга и поне за сега не мисля да си го причинявам отново. Затова пък от плазмотерапията съм много доволна и бих направила пак.
Също така съм много доволна от безиглената мезотерапия, доста добър ефект за сравнително малко пари, и най-вече безболезнено.
Сподели повече за плазмотерапията, моля bouquet. Какъв беше ефекта? В определена зона ли го прави или на цялото лице? Какъв проблем бореше, или само за общо освежаване си го правила?
Някакъв дискомфорт след процедурата?

# 725
  • Мнения: 175
Привет на всички;) Моля за мнение и препоръка относно марка ХК. Преди няколко години съм си слагала Juvederm (3 или 4), но бях под пълна упойка тъй като беше съчетано с операция за увеличаване на бюста. (при д-р Заякова). Имам много бегли спомени за устните… исках да изглеждат максимално естествено и мисля, че така беше, имаше 2-3 синки, които изчезнаха бързо и ХК плавно във времето също. Не ми дадоха тогава сертификат за това какво точно и колко са ми поставили в устните, сега помолих да проверят в архивите, отговориха ми, че са ми сложили Juvederm 4 цяла ампула 1 мл. Според моя приятелка това е много като обем за моите устни (които са ок и принципно нямат никаква нужда;) и ако са ми сложили 1 мл. няма как да е било незабележимо и естествено. Тоест - според нея са ми сложили само част от ампулата. Сега ми казаха, че има Juvederm smile 0.5 мл. - продукт, който тогава нямаше и който ми препоръчват конкретно за устните. Другата опция е 1 мл. Juvederm 3 или 4 - една част в устните, а другата - където има нужда по лицето. Чета от няколко дни тук - стигнала съм до 6-та тема, но имам записан час за утре и няма да успея да прочета всичко и да намеря евентуален отговор или препоръка;) На много места се споменават филърите на Teosial като най-добри, но д-р Заякова не работи с тях. Ходих и при д-р Папанчева, която също препоръча Teosial за лицето и Teosial Kiss за устните. Но тя самата не ми вдъхна особено доверие… Така че дилемата е - какъв филър, колко, при кого във Варна… Мога принципно да си отменя часа, не бързам:) Благодаря предварително за мненията;)

# 726
  • Мнения: 2 311
Скрит текст:
Аз и друг път съм споделяла - от мезотерапията ефект не видях, докато спадне "нахапаното от комар" и хубавия ефект изчезна. Направих 2 или 3 една след друга и поне за сега не мисля да си го причинявам отново. Затова пък от плазмотерапията съм много доволна и бих направила пак.
Също така съм много доволна от безиглената мезотерапия, доста добър ефект за сравнително малко пари, и най-вече безболезнено.
Сподели повече за плазмотерапията, моля bouquet. Какъв беше ефекта? В определена зона ли го прави или на цялото лице? Какъв проблем бореше, или само за общо освежаване си го правила?
Някакъв дискомфорт след процедурата?

Основно я правих заради пигментации и за общо освежаване. При петната имаше видимо избледняване, а и общия вид на кожата на лицето се подобри.
Като болка - минимална, и почти нямах зачервявания от убожданията. Както и при иглената мезотерапия, те намазват с обезболяващ крем преди процедурата.

# 727
  • и тук и там :)
  • Мнения: 628
Привет на всички;) Моля за мнение и препоръка относно марка ХК. Преди няколко години съм си слагала Juvederm (3 или 4), но бях под пълна упойка тъй като беше съчетано с операция за увеличаване на бюста. (при д-р Заякова). Имам много бегли спомени за устните… исках да изглеждат максимално естествено и мисля, че така беше, имаше 2-3 синки, които изчезнаха бързо и ХК плавно във времето също. Не ми дадоха тогава сертификат за това какво точно и колко са ми поставили в устните, сега помолих да проверят в архивите, отговориха ми, че са ми сложили Juvederm 4 цяла ампула 1 мл. Според моя приятелка това е много като обем за моите устни (които са ок и принципно нямат никаква нужда;) и ако са ми сложили 1 мл. няма как да е било незабележимо и естествено. Тоест - според нея са ми сложили само част от ампулата. Сега ми казаха, че има Juvederm smile 0.5 мл. - продукт, който тогава нямаше и който ми препоръчват конкретно за устните. Другата опция е 1 мл. Juvederm 3 или 4 - една част в устните, а другата - където има нужда по лицето. Чета от няколко дни тук - стигнала съм до 6-та тема, но имам записан час за утре и няма да успея да прочета всичко и да намеря евентуален отговор или препоръка;) На много места се споменават филърите на Teosial като най-добри, но д-р Заякова не работи с тях. Ходих и при д-р Папанчева, която също препоръча Teosial за лицето и Teosial Kiss за устните. Но тя самата не ми вдъхна особено доверие… Така че дилемата е - какъв филър, колко, при кого във Варна… Мога принципно да си отменя часа, не бързам:) Благодаря предварително за мненията;)

Аз съм с Teosial KISS от лятото и съм доволна (но всичко е и до организъм, абсорбиране и т.н.). Слагаха ми го на два пъти, в интервал от 1 месец. Доколкото се информирах тогава, по плътен е от Juvedem и уж има по-голяма трайност, също така пак доколкото разбрах при него го има ефекта натрупване на продукта Simple Smile

# 728
  • Мнения: 436
Здравейте, дами. Аз нямам корекции, но искам да направя някои.
Уголемяване на бюста и ринопластика. Чудя се дали може двете операции да се слеят в една, тоест наведнъж да ги направят или е прекалено хард..?
Алена, колко ти струваше уголемяването заедно с всичко (изследвания, престой, разходи преди и след операцията)?
Ако има и някой да сподели за разходите при ринопластика?
Иска ми се да знам горе-долу сумата и за двете:)
Чудя се и аз за някакви филъри, но пък сега като се развали времето ще продължа с процедурите с Е-матрикс и не знам дали ще е удачно...
Миналата година исках коктейл за освежаване кожата на лицето и д-р Валянова категорично ми отказа... Тогава бях на 30 год.. Имам чувството, че кожата ми леко се е отпуснала в долната част и има леко увехтял вид... Всички ми казват, че си въобразявам...
Тъпа ситуация...

# 729
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
...
Алена, колко ти струваше уголемяването заедно с всичко (изследвания, престой, разходи преди и след операцията)?
...

Поставяне на импланти Ментор  - 7241 лв - операция и импланти.
Повдигане на 1 гърда през ареолата - 1150 лв
Снимки на място преди и след операцията = 2х20 лв = 40 лв
Изследвания кръв и урина в Цибалаб, снимка на бял дроб и сърце, консултация с мамолог, консултация с интернист - около 200 лв
Спортен сутиен - 1 бр за след операцията и още 3 после за пране и смяна (2 бели и 2 черни) - 280 лв

Друго не си спомням да имаше  - в болницата не съм плащала нищо освен договорените цени.



....
Миналата година исках коктейл за освежаване кожата на лицето и д-р Валянова категорично ми отказа... Тогава бях на 30 год.. Имам чувството, че кожата ми леко се е отпуснала в долната част и има леко увехтял вид... Всички ми казват, че си въобразявам...
Тъпа ситуация...

Едва ли си въобразяваш - по-добре си обърни внимание навреме - там най-бързо се отпуска и е знак на навлизането в 30-те. Помисли за стимулиране на фибробластите да образуват колаген  Blush

# 730
  • Мнения: X
Дами, искам да попитам тези от вас, които вече имат опит - как ви се струват 400cc, анатомични импланти (Алерган), висока проекция и при мерки 177 см/60 кг./подгръдна обиколка 75 см. Ще се качат ли прекалено високо?   newsm78  Започвам буквално от нищо  Grinning

# 731
  • Мнения: 3 827
някой да е правил скоро блефаропластика?

има , има някой - питай , ако те интересува нещо .
==============

някой питаше за торбичките под очите - ако са постоянни , това е мастна тъкан и се маха с операция , аз имах и си мислех , че е някаква комбинация от задържане на вода и отпусната кожа , но като видях колко мазнина е извадена след операцията ми стана ясно .....
/ако се появяват понякога , най-вече сутрин , може да задържаш течности.... /

# 732
  • Мнения: 3 827
Здравейте,
Бих искала да ви помоля за коментар Simple Smile
На 39 години съм,нямам изявени бръчки в нито една зона на лицето/поне не такива ,които ме дразнят/,но лицето ми буквално се свлича.По принцип лицето ми е едро с по-плътна кожа ,а от няколко години  започна да се отпуска и на две места симетрично около носа и устата си появиха гънки които стават по- големи.

за отпускането - лифтинг , хирургичен ,
другото е ала-бала - действа само на горните слоеве на кожата , а отпускането  идва от по-долния слой ...
донякъде може да помогне термаж/ултера , но от това , което съм виждала , кожата се стяга само там , където е тънка - например ок. очите ...

# 733
  • Мнения: 166
някой да е правил скоро блефаропластика?

има , има някой - питай , ако те интересува нещо .
==============

някой питаше за торбичките под очите - ако са постоянни , това е мастна тъкан и се маха с операция , аз имах и си мислех , че е някаква комбинация от задържане на вода и отпусната кожа , но като видях колко мазнина е извадена след операцията ми стана ясно .....
/ако се появяват понякога , най-вече сутрин , може да задържаш течности.... /

Хммм да явно и при мен е така - както описваш, eau. При мен са си абсолютно постоянни. Скоро се надявам да отида на консултация и преглед. Но ти кога си прави операцията? Гледам, че постоянно медицината се развива и в това ми е надеждата.
Преди време бях питала една лекарка и тя ми беше казала - само оперативно, че се махат торбички.

# 734
  • Мнения: 2 844
Дами, искам да попитам тези от вас, които вече имат опит - как ви се струват 400cc, анатомични импланти (Алерган), висока проекция и при мерки 177 см/60 кг./подгръдна обиколка 75 см. Ще се качат ли прекалено високо?   newsm78  Започвам буквално от нищо  Grinning
Звучи добре Grinning Аз съм 355сс анатомични на подгръдна 70см и 160/40 ,така че за твоята височина ми се струва много добре.Сега, почти 2 месеца след като ги сложих,  започнах да съжалявам ,че не сложих 395сс

Общи условия

Активация на акаунт