Когато станеш на 40...

  • 118 719
  • 1 705
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 4 500
Бившата ми шефка така се беше отчаяла на 40-ият си РД, че въобще не идва 1 седмица на работа. Много я беше страх някой да не й го честити  Confused

# 46
  • Мнения: 1 110
Напоследък бая провали навъртях ...  Rolling Eyes


Нищо лошо няма в провалите. Всеки провал е опит, а лош опит просто няма. Hug

# 47
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 447
Честно казано не ги разбирам тези психози покрай 40-те ... Не съм се чувствала по-различно, по-драматично, нито пък по-стара  newsm78

Скрит текст:
Даже на 40 "намерих" отново спорта и домашните тренировки - защото сякаш с възрастта  Mr. Green по-лесно натрупвам нежелани килограми. Затова някак по-съзнателно подхождам към храненето.

Дорис, може би си си поставяла твърде нереалистични цели   Thinking

# 48
  • Мнения: 4 500
А каква е разликата между секса на 35 и този на 40? Любопитство  Embarassed

# 49
  • Мнения: 507
Все още съм на 39, ще навърша 40г.  ноември тази година.

Килограмите ми днес са толкова колкото са били и в осми клас 48-50 кг, първите ми леки бръчки тези около очите  започнаха на скоро преди около 6 месеца.
Обаче фактите са си факти ставаш на 40 и толкова, връщане назад няма. И да се чувстваш на двадесет, това не променя нищо.
Ако си на 20 след десет години ще си на 30 и пак ще си млад, ...но ако си на 40 след 10 години вече ще си на 50 и хич няма да си млад

# 50
  • Мнения: 1 110
А каква е разликата между секса на 35 и този на 40? Любопитство  Embarassed

Не мога да кажа, че се случва след 40-те. При нас стана някак постепенно, ние сме дългогодишни партньори. Познавате се, знаете какво искате, как да го постигнете. Няма притеснения за външен вид и други щуротии.
Удоволствието е някак по-силно, не мога да го обясня съвсем точно  Embarassed.

# 51
  • Мнения: 14 844
Смята се тогава душата се отделя от тялото .

Надявам се да се отделя преди това, например при умирането ... Но като цяло много логично обяснение си дала.  Peace




Грешката е моя ,не съм се изразила правилно.Смята се че до 40 ден душата витае  и на 40 се възнася в ..... където трябва

# 52
  • Мнения: 72
the Дорис, отпразнувах с голяма торта и подаръци. Май само в Бг има поверие за 40 Mr. Green

Нито искам да сме по-богати, нито децата ми да са гении, нито да имам супер работа. Всичко е точно така както трябва. Може би е въпрос да гледна точка, някои са доволни от малко, други - от много.

Поздрави

# 53
  • Мнения: 4 569
"На 40 години получаваш нова задача, нов пропуск за живота. И не се притеснявай, че остаряваш. Няма бръчки и бяла коса, които да са достатъчно силни, за да сломят мощта на числото 40."
Елиф Шафак

още за суеверието да не се празнува 40 РД   http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1740086



На 40 ако имаш дете/деца и работа/кариера, знаеш кой си и за какво се бориш, си завиждане. Така си мисля аз.

# 54
  • Мнения: 4 500
На 40 ако имаш дете/деца и работа/кариера, знаеш кой си и за какво се бориш, си завиждане. Така си мисля аз.
Много хора и на 25 го имат това. В частта с работата не го визирам като стремителна кариера.

# 55
  • Мнения: 22 036
Всяка декада се приема по-различно, но е факт, че си тече, даже лети живота. Ставаме на 30, на 40, а сме си онези деца, които вършеха бели, но с повече задължения. Дано доживеем и други годишнини.

# 56
  • София
  • Мнения: 39 167
Такаа. Аз всъщност скоро ще направя 41. Не ми личат.

Как приехте този ключов момент - да станете дами на възраст 40+?

Ами приех го. С малко мента и ром, понася се. Mr. Green

Какви бяха Вашите емоции и мисли около рожденния Ви ден?

Беше хубаво - на плажа. Един човек ме издразни, но беше дреболия.

Какво си пожелахте и какви цели си поставихте?

Не помня. Май благодарих за това, което имам. Нямам цел, по-скоро искам никога да не спирам.

Какво решихте да промените в живота си?
Не беше точно на този ден, но реших да си сменя професията в последните години и действам в тази насока.

А, да - пазих диета. Постигнах нещо, но тия дни пак си върнах кг. Май ще се науча да се харесвам и така.

# 57
  • Мнения: 4 841
Как приехте този ключов момент - да станете дами на възраст 40+?

Нищо по-различно от останалите ми рождени дни. Правя си равносметка всяка година по два пъти - веднъж на 31 декември, и веднъж на рождения си ден. Имам поводи и за доволство, и за недоволство всеки път, независимо колко навършвам.

Какви бяха Вашите емоции и мисли около рожденния Ви ден?

Аз много обичам рождения си ден, и се чувствам много щастлива на него. Близките ми и приятелите ми знаят, че не съм суеверна, и ме засипаха със страхотни пожелания, жестове и подаръци. Да не говорим, че в самият час на рождението ми (родена съм малко след полунощ) с любимия бяхме във вихъра на ... емоциите, и това беше един прекрасен старт на един от най-хубавите ми рождени дни  Simple Smile

Какво си пожелахте и какви цели си поставихте?

Здраве си пожелах. На себе си и на семейството ми. Останалите цели и планове, както споменах, си ги поставям и ревизирам непрекъснато.

Какво решихте да промените в живота си?

Нищо, на този етап. Харесвам живота си. Харесвам себе си, харесвам работата си, харесвам мъжа си, харесвам детето си, харесвам хората, с които съм заобиколена.  

Плановете и целите, които си поставям, са обикновено краткосрочни и не са свързани с някакви глобални промени. Глобалните промени направих около тридесетте, в интервала 28-32. Сега бера плодовете на това, което стартирах тогава.
Имам и по-дългосрочни планове, но те са за след 55-60, живот и здраве!

# 58
  • Мнения: 294
Една Миролюба Бенатова на 40 Simple Smile
На мен интервюто ми хареса.
По темата - далеч съм от този момент, но искрено си пожелавам да ми се случи Simple Smile

# 59
  • Мнения: 507
Една Миролюба Бенатова на 40 Simple Smile
На мен интервюто ми хареса.
По темата - далеч съм от този момент, но искрено си пожелавам да ми се случи Simple Smile

Не че е голяма разликата но ми е останало в главата че Миролюба Бенатова е 76 набор, сега видях че е 75

Общи условия

Активация на акаунт