Как си разпределяте времето, за да свършите всичко?

  • 48 391
  • 757
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 10 547
Ооо, аз като ви разправях преди за един, който и хранителният режим на жена си-кърмачка правеше, и ако не беше яла него ден 100 гр. семена от чия, накиснати в киселото мляко правено от баба му в Родопите, истерясваше като млада снаха при вида на свекърва си, хранеща бебето й с кисело мляко, вие му викахте "браво".
Сега децата му всеки ден слушат лекция в магазина, че има чичковци, които искат да ги убият, като им дават да ядат чипс и солети.

# 61
  • Мнения: 19 317
Ако работи 6 дни седмично по повече от 8 часа, е възможно да се изморява и само от това. За да са свършва работа в 7 часа вечерта, ако не работи извънредно, сигурно започва сравнително късно сутрин работа. Аз ако бях, при това положение, ако държах да си лягам в 11 часа вечерта, щях сутринта преди работа да отмятам най-неотложните домакински задължения, за да може, като се прибера от работа, да си почивам.

Ние също сме двама души, не пускаме пералня всеки ден, също и малко от дрехите искат гладене. Готвенето също не е всеки ден, особено сега лятото. Освен това мъжът наистина, ако е 140 кила и не висок 2 метра и половина, действително има нужда да отслабне. Спокойно може да се кара предимно на салати с някакво месо, метнато на скарата.

# 62
  • Мнения: 629
Разделям работата наполовина с мъжа ми. Няма мъжка и женска работа - всичко е 50/50.
Относно готвенето - не готвя всеки ден, а сега лятото съвсем- караме на салати.

# 63
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Гадно е да се работи до късно, факт. Решението е салата+месо за вечеря и толкова. Никакви манджорляци, които изискват часове до печката. То не е и добре да се яде след 20 часа, така че... И задължително жена, която да почиства основно поне 1 път в седмицата.

# 64
  • Мнения: 3 794
Честно казано и аз се чудя понякога как успявам, защото съм откачена Дева и обичам всичко да ми по конец  ooooh!
Да похваля ММ, че ми помага наистина много  Heart Eyes
С едно дете и двама работещи до към 18ч програмата ни е долу-горе следната:

- Пране - само събота и неделя, ММ простира, аз или той събира, аз сгъвам и прибирам;
- Миене на чинии - миялната;
- Чистене - робот прахосмукачка през ден (отмени ММ), но аз трия прах и минавам с моп-а като се сетя
- Ежедневно подреждане (както казах съм откачена Дева)
- Пазаруване - понякога в обедната, понякога ММ, понякога всички заедно
- Лятото не се мъча да правя сложни неща за ядене - 1-2 пъти седмично риба, 1 път омлет със салата, 1 път нещо на грил тигана, 1 път паста....излизаме и на заведение
- Гладенето - сутрин преди работа или преди излизане, ако е през уикенда. Изобщо не го разбирам това да изгладиш един тон дрехи и после да ги прибереш  newsm78
- Предвид жегите гледам да съм готова с вечерята до към 19:15-20, за да може да излезем навън с малката към 20ч

# 65
  • Мнения: 10 684
Как го мятате това месо на скарата, направо сте за завиждане Peace
Аз на скарата си позволявам 2-3 пъти през зимата, че прозорците са затворени, сега как да си пусна скарата, ако ще и за 10 минути да е, ще усмърдя комшийте...  живеем в апартамент и няма как да не попреча на 6 етажа над мен и около мен, ако реша да вечеряме скара.

# 66
  • Мнения: 3 794
Blackcat6, моите съседи изобщо не се съобразяват. Ние правим месото на грил тиган под капак, на терасата (на последния етаж сме)

# 67
  • Мнения: 478
А аз въобще нямам скара, защото сме в апартамент също. Пека във фурната.

# 68
  • Мнения: 629
Относно гладенето, нямам дрехи, които да искат гладене, така, че използвам ютията само за красота Simple Smile

# 69
  • Мнения: 10 547
Мятат го като съседите, които снощи си спретнаха зноен скандал заради малко, цитирам, "бела рипка и и две-три пръжолки".

# 70
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Нямам скара, ползвам тиган с капак. Рибата пека във фолио и не мирише. Заканила съм се да си купя от електрическите плочи, пак с капак, много ми харесва как става месо, риба и зеленчуци на тях.

# 71
  • Мнения: 10 684
Аз пека във фурната всичко, на грил тиган или какъвто и да е тиган ми става твърдо, явно не се справям добре.

Моята ютия я бях забравила извън шкафа, прах беше хванала. Синът ми едно дете (съседското) го питало - майка ти по колко перални пере и той отговорил, бяла, черна, сиво-бежова и синя Mr. Green
На другия ден - майка ти по колко перални глади и синът ми отговорил - Ааа, майка ми не глади, само за 15-ти септември Mr. Green Похвалил ме е. Истина е, че не гладя всичко, но чак пък само за 15 септември, като обида го приех направо Laughing

Ама тя съседката всичко глади и чорапите им даже, верно че си е у дома, но на мен ми се вижда прекалено. Тя пере по 2-3 перални на ден и респективно толкова глади.

# 72
  • Мнения: 19 317
Как го мятате това месо на скарата, направо сте за завиждане Peace
Аз на скарата си позволявам 2-3 пъти през зимата, че прозорците са затворени, сега как да си пусна скарата, ако ще и за 10 минути да е, ще усмърдя комшийте...  живеем в апартамент и няма как да не попреча на 6 етажа над мен и около мен, ако реша да вечеряме скара.

Всъщност обикновена скара нямам. Имам грил тиган и функция на фурната. Също така много често пека месо във фолио.

Но при всички положения не виждам как точно двама души, грижещи се само за собствените си гъзове, ще изнемогват с домакинстването, че вече и чистачка им се препоръчва. При двама възрастни общата домакинска работа, разделена между двамата, е дори по-малко, отколкото да домакинстваш само за себе си, защото има общи дейности като чистене и миене на общите части на жилището, яденето също изисква почти толкова усилия, колкото да сготвиш за един и т.н.

# 73
  • Мнения: 10 684
Аз казах, че за мен основния проблем е, че е до късно на работа и работи и в събота. Когато отработваме в събота, направо не ми свършва седмицата и излизам от ритъм, а реално в събота не правя кой знае какви неща - караме детето на английски, пазаруваме, пускам перални, гледаме филми, мотаем се навън, но реално почиваме.

# 74
  • Мнения: X
Има драстична разлика между това какво човек си представя като готвене и като смейство.
...
Затова вече гледам какво правят хората в моето положение, другите съвети - ами не стават за мене.  Да взема да се гръмна - няма, взимам си поука къде съм зле и гледам да се усъвършенствам.
Абсолютно. Има значение колко души сте в домакинство - 2ма, 3ма, 4ма или 5тима. Както и колко от тях са деца. Както и на каква възраст са децата. Синът ми - 9 години, простира, чисти с мопа, оправя миялната и в двете посоки, може да си пусне сам пералнята даже /всичко това след молба от моя страна, сам не се сеща/, пазарува поне по веднъж на ден /2-3 неща само, колкото може да носи/, но пък за сметка на това сестра му /в бебешка възраст/ разхвърля за петима. Ако децата са на 6 и 9, имаш помощ, разхвърляне не. Ако са на 9 и 12 - направо само могат да ти помагат, не създават драма.
Има и значение колко души работят /по домакинството/. Ако е 1 само /жената/ - дали домакинства за 2-ма или 5-ма. Ако са двама участващите в домакинството - също.
Ние се опитваме максимално да включваме и баткото. Ааа, пропуснах и подреждането - той участва понякога. Може много неща, но трябва да му се каже. Онзиден са се учили с баща си да пържи яйца. Преди 2 дни ми наряза доматите за една манджа.

Общи условия

Активация на акаунт