След деветмесечен копнеж, започна АВГУСТовският бебевалеж (12)

  • 38 119
  • 735
  •   1
Отговори
# 720
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Честито на всички мами с бебчета.  Да са живи и здрави бебоците  .
Не мисля,че има затишие на раждане,а по-скоро на оповестяване тук.
Аз от вчера имам гъсто бяло течение , но не мисля че е тапата. Днес съм и на преглед и ще видя какво е положението.
Емел нямаш равна. Такава енергия. Аз напоследък се чувствам като лоена топка и сили нямам за нищо
puhkavelka-89 стискам палци за скорошно развитие на събитията, както и на всички преносващи мами.  Peace

# 721
  • Мнения: 54
Пухкавелка-89 и аз още ще чакам.Днес отново бях на тонове ,всичко идеално, но беба била високо,даже ме пита дали не съм си объркала термина.Това няма как да е станало при положение ,че всеки месец я гледаха ,даже вървеше напред но сега нещо се случи.Трябва да отида отново в сряда и тогава ще ме приемат за система ,защото ще преносвам 6 ден.А аз все се надявах че ще е по-рано,но според доктора днес или утре няма да е.

# 722
  • Мнения: 2 052
И аз съм тука след тонове- контракции йок  Confused.Пак ще се преносва , а се спуквам от движение - даже качих стълбите до 8 етаж три пъти - ефект 0 . Много съм депресирана - исках момченцето ми да е лъв а сега отива към дева  #Cussing out

# 723
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
И аз съм тука след тонове- контракции йок  Confused.Пак ще се преносва , а се спуквам от движение - даже качих стълбите до 8 етаж три пъти - ефект 0 . Много съм депресирана - исках момченцето ми да е лъв а сега отива към дева  #Cussing out

Аз пък искам да чака до дева,ако може и до 29 да сме на една дата  Flutter

# 724
  • Мнения: 20
Честито на новите мами от последните дни! Да са ви живи и здрави сладките бебешонки, като гледам снимките във ФБ ми идва да ги нагушкам и нацелувам всичките, толкова са милички  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

+1 съм аз към нетърпеливите, 5 дни преди термин. Първо и двамата с моя човек бяхме толкова уверени, че ще се появи по-рано госпожичката, даже не вярвахме да дочака август, а тя какво...  Wink Сега й се молим да излиза най-накрая... и по възможност да е лъвче. Не че ще я върнем ако е дева, де.  Laughing Но най-вече искам да си го гушкам човеченцето, колкото и да са ми милички тези ритничета отвътре и да се кефя, последните дни взе сериозно да ми писва да съм бременна... Rolling Eyes


# 725
  • Мнения: 388
Здравейте и от мен Simple Smile

Честито на всички мами, които вече си гушкат бебенцата, да са ви живи и здрави Simple Smile На останалите пожелавам търпение да дочакат големия ден.

Ние сме си още 2в1, но термина ми е в събота, така че не се притеснявам. Устисках до кръщенето в събота, мина вече и сега чакаме събитието. Днес съм на преглед, да видим какво ще каже докторката. Иначе няколко дена поред имам фалшив старт - регулярни контракции през някакъв интервал (днес бяха през 20мин) и тъкмо да започна да засичам и отивам до wc-то и после ми спират контракциите Sad Иначе по 3-4 на ден си ги имам, но са нерегулярни и не ме впечатляват.

# 726
  • Мнения: 54
 fco и аз бях 100 % сигурна че няма да дочака август моя юнак той пък взе че му хареса вътре Simple Smile и аз искам много да е лъвче държа да е не искам дева Simple Smileмакар че най важното е да сме живи и здрави и двамата и да мине всичко ок ...red_violet  още +1 за лъвче Simple Smile а добре защо не ви насочат за системки  след като преносвате ..моята док-ка направо и предварително ме насочва даже преди да съм преносила макар че няма основателна причина за предизвикване..но за по сигурно много е точна имала на скоро случай лош с преносване и сега да не рискува и направо си те насочва с багажчето и айде в болнц...незнам кое е правилно но съм решила да я послушам ако не излезе момъка направо с багажа и така Simple Smile

# 727
  • София
  • Мнения: 107
Емелче, и аз като теб съм с голяма енергия!  Laughing Не се спирам по цял ден, днес направих едно голямо чистене и пране... Разходки всеки ден.. и се чувствам супер. Все едно не съм бременна, даже корема не ми тежи  Simple Smile
И аз съм тука след тонове- контракции йок  Confused.Пак ще се преносва , а се спуквам от движение - даже качих стълбите до 8 етаж три пъти - ефект 0 . Много съм депресирана - исках момченцето ми да е лъв а сега отива към дева  #Cussing out

Аз пък искам да чака до дева,ако може и до 29 да сме на една дата  Flutter

И аз съм на 29 , но не вярвам моята госпожица да го дочака, то и няма да е хубаво.. термина ми е на 20..
И аз съм без никакви признаци все още.. Да видим кога ще реши да излиза беба  newsm78

На новите мами , честито и тук! Само положителни емоции ви желая с малките съкровища!

# 728
  • Мнения: 415
Puhkavelka, на мен например не ми слагат система, защото плацентата ми тепърва започва да зрее, нямам намалели води, тоновете са супер, разкритие нямам и казаха, че като няма родова дейност, няма и причина да се предизвиква, а утре става вече 1 седмица...

# 729
  • Sofia
  • Мнения: 3 485
Да кажа и тук.
Както нямаше никаква индикация, така днес цял ден имах мощни, безболезнени стягания и реших следобяд да отида до окръжна да видя как стоят нещата. Е, оказа се, че съм с 4 към 5 см разкритие и ме приеха. Прокървих малко и от прегледа, но това е нормално. Надявам се всичко да мине по-най добрия начин!

# 730
  • Мнения: 388
Жанинче, стискам палци.

Аз да се отчета за прегледа (бях забравила колко са неприятни тези прегледи) - разкритие няма, шийката била още високо?, плацента узряла или почти, води в норма, тонове Ок, главичката в таза и започнала да слиза надолу. Докторката смята, че пак ще родя около термин (каката я родих 2 дена преди термина), въпреки, че аз не се връзвам особено на това, защото предния път ми казаха, че ще дочакам термин и може дори да го прескоча, а 24ч. по-късно ме приеха с регулярни контракции на през 5мин и започнала родова дейност. Не знам защо, обаче се върнах супер депресирана от прегледа... хем нищо лошо не каза докторката...

Иначе и аз предпочитам лъвче, че ми е по-позната зодия, но и девичка да е, не го връщам Simple Smile -термина ми е точно на границата и ако го прескоча ще е дева, ако подрани ще е лъв.

Емелче, и аз като теб съм с голяма енергия!  Laughing Не се спирам по цял ден, днес направих едно голямо чистене и пране... Разходки всеки ден.. и се чувствам супер. Все едно не съм бременна, даже корема не ми тежи  Simple Smile

+1 и от мен. И аз кипя от енергия и съм все навън когато не е горещо, а иначе из къщи действам. Много ми е забавно да гледам физиономиите на хората когато отговоря отрицателно на дежурната реплика "сигурно много ти тежи вече"

# 731
  • София
  • Мнения: 691
janin4eto_87 и ти като мен го караш  Laughing  Хайде късмет сега, дано да мине леко раждането и без поразии по теб. Ще чакаме да се похвалиш с беба скоро!

Момичетата, които преносват - защо не постъпите в болница за наблюдение? Вярно, че не е много приятно да си висиш там, но пък спокойствието  newsm78  Аз също съм от преносилите и затова си имам една малка шишка. Дори и всичко да е наред бебето си расте вътре и после раждането (ако е нормално) си е  #Crazy  Доколкото разбрах и костите започвали да се втвърдяват и затова лекарите се притесняват и не държат повече от 5-7 дена.

Леко раждане на всички тръпнещи в очакване и бързо напасване на режимите на вече родилите мами с бебоците!!!  Hug

# 732
  • Мнения: 368
Здравейте мами Simple Smile Да се похваля и тук- на 09.08. се роди нашият син Велизар 3900г.,53см. Раждането беше секцио заради стеснен таз и едро бебче, мина леко и бързо се възстанових. В болницата получих друг здравословен проблем и поради тази причина трябваше да спра да кърмя Sad преживявам го тежко, заболяването ми пречи да си гледам пълноценно детето и доста рев се изсипа, лекувам се, но изисква много търпение.
Пожелавам на всички на които им предстои леко раждане, здрави бебчета и здрави майки   bouquet

# 733
  • Мнения: 54
kasmetchence  честито бебоче да ти е жив и здрав и много радостни моменти заедно   bouquet
janin4eto_87  успех дано всичко мине нормално стискаме палци  Praynig
diana.88  ами  незнам явно всеки док-р различно процедира..и аз нямам намалени води а плацентата ми е узряла де разкритие също нямам но док-ката за по сигурно и за мое и нейно спокойствие ми каза ако не родя до няколко дни да ходя в болнц.за система

# 734
  • Мнения: 415
Ами зависи от лекарите. Аз не съм с екип и не им пречи, да точат пари от касата, но ако бях,съм сигурна, че вече щях да гушкам бебе!

Общи условия

Активация на акаунт