Сполучливи имитации на маркови парфюми - 9

  • 122 475
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Бургас
  • Мнения: 883
Glamur, смени марката, пробвай парфюми и на други фирми. А как си по принцип с ароматите? Задържат ли се? Усещаш ли ги? Само с рефанските ли ти се случва това? Аз не съм голям фен на изброените от Рефан, но всички, които си посочила са доста силни и със сигурност ухаят достатъчно .... Rolling Eyes
Allforone, Хипнотик Пойзън е много траен. Аз никога не засичам точно време, но със сигурност го сложих в графата с най-трайните ми аромати.  Peace
Nell999, ще пробвам Ейлиън на Gold Touch, защото тях ги има наблизо. Мисля, че ще е същия като Сангадо, ще споделя. Но първо трябва да пробвам и оригинала.  Laughing
Между другото Gold Touch също имат Хипноуз - хубаво мирише, но не знам до колко е сполучлив. На Сан Сиро мисля, че също е добър варианта. Рефанският като че ли не ми беше харесал толкова много.

# 691
  • София
  • Мнения: 5 197
Allforone, носих Хипнотик Пойзън на Ди енд Пи два - три пъти, то повече от това няма как, един - два ли парфюма имам или сто и два  Laughing Много ми харесва, много е мека и бадемова. Определено има нещо от оригинала, което липсва, но си заслужава при всички случаи.  Grinning
За съжаление не мога да намеря имитация на Hot Couture Givenchy, която да ми харесва. На Ди енд Пи не е лоша, но липсват едни пикантни нотки, заради които толкова харесвам оригинала....Ако имате някакви идеи... Hug
Освободила съм си шишенце на Рефан и днес ще се сдобия с Еуфорията. Помня, че я хвалихте и преди, но исках все пак да чуя да няма нещо ново.  Simple Smile Иначе имам Еуфория на Лорис. Много се разминава, но не знам защо ми беше харесала в магазина. Заприлича ми на Euphoria Forbidden, доста по-плодова и сочна ми идва.
Bright Crystal, виждам, че си пробвала доста от парфюмите на Лорис. Сподели, моля те кои ти харесват най-много /освен Хипноуз на Ланком/, за да знам какво да пробвам като мина оттам.  Hug
Момичета, вчера тествах Alien на Заг Зодиак и ми хареса  Shocked Не помня някой да е похвалил тяхната версия  newsm78 Аз не познавам добре оригинала, да не кажа въобще, така че не мога да преценя реално. Преди имах варианта на Ди енд Пи, за който съм чела, че е най-близък, но го подарих, защото не можех да го нося. Адски много ми миришеше на жасмин, но тежък....Вие какво ще кажете? Като изключим Ди енд Пи коя имитация на Ейлиън ви харесва най-много?
Същото да попитам и за Черната рокля на Герлен - коя имитация ви допада най-много?   bouquet

Писах малко по горе за Alien на Degaje поръчана онлайн от сайт ddp. Бих казала, че много ми харесва, но все едно имитира по леката версия на парфюма в златистото шише. На рефан съм пробвала Alien, нищо общо с оригинала.

# 692
  • София
  • Мнения: 5 197
L`Agent е сложен парфюм, без проба не е добра идея да се взема. На мен лично никак не ми допада, мирише ми на изгоряла гума  Sick и като цяло ми носи мрачно настроение  Simple Smile  но си има и много почитатели. Неотдавна в парфюмната тема го разискваха и там можеш да прочетеш повече мнения  Peace
Имаш ли мнение на кой друг аромат ти напомня, без да съм го мирисала, вече ме впечатли. На кой друг парфюм го.оприличаваш ?? Освен на изгоряла гума?  Simple Smile

# 693
  • Мнения: 1 780
Цитат
А Escape специално не само, че е траен, той няма измирисване...
Точно за това  и аз съм изумена. Сякаш  кожата ми изпива парфюма или не задължа аромата, но интересното е, че като  помириша и флакончето и то не мирише . От една година съм в Габрово, има два фирмени щанда, и от двата съм купувала. Лятото във Варна купих на синовете ми  229/    ATTITUDE /  G.ARMANI  и   248  ARMANI CODE SPORT/ G.ARMANI , ами коренна разлика от Габровските,   ухаят даже и след часове от напръскване. Или съм карък с партидите или  се разреждат във франчайз представителите им.

# 694
  • София
  • Мнения: 4 497
Glamur, Aquawoman Rochas на Рефан при мен няма измирисване. Не слагам капки. Намерих едно измито, празно шише от него, което не е ползвано от една година, ами макар и слабо от капачката и пулверизатора си ухае все още на парфюм. Не знам защо при теб е така.   33uu
Искам да се обърна с молба към вас.  Praynig Понеже през следващите дни ще имам достъп до форума само през телефона, няма да мога да пусна нова тема. Моля някоя от вас да се заеме.   bouquet

# 695
  • Мнения: 1 398
Гардени имат много хубава версия на Euphoria Forbidden.

allforone, от къде успяваш да си купиш Гардени и конкретно този парфюм?

Днес пазарувах в ELITIS в Халите на втория етаж /в София/ и само ще кажа, че ТОВА е магазина с най - голямо разнообразие от различни марки на имитации, в който съм попадала... Laughing Не можах да тествам всичко, което исках, защото ми се зави свят от изобилието...Зарадвах се на Tesori d`Oriente /които не са имитации/ и които в момента са в промоция по около 12 лв. Взех си тези двата:
http://www.fragrantica.com/perfume/Tesori-d-Oriente/Fior-di-Loto-7551.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Tesori-d-Oriente/Royal-Oud-De … -Yemen-30517.html , продължавам да твърдя, че това е много качествена марка! Минах и през Лорис на бул.Витоша, промоцията 2 бр. за 20 лв. е приключила, в момента продават на редовна цена - 50 мл. - 13 лв.
 Peace



# 696
  • Мнения: 67
И аз искам да изразя крайно недоволство относно наситеността и трайността на парфюма "Императрицата"/Долче и Габана в имитация на "Рефан". Да, знам, че е типично летен парфюм и да - не му сложих капки, просто за да усетя аромата без други примеси, но го усещам по-малко от един час (даже то е по-скоро лек полъх, отколкото някакво осезаемо възприятие). Дори "Персейв" на Ейвън ми издържа поне 2,5 часа, а на всички е известно, че това е приятен, но нетраен техен парфюм.                                На младежа купих мъжката "Еуфория" в имитация на "Рефан", по препоръка на Алфороне, но той е толкова наситен и толкова траен, че дори като му изпера тениската и по яката отново усещам отчетливо аромата.                                                                                                                                      Аз пазарувам от единствения магазин на главната улица в Благоевград, който предлага тяхна парфюмерия, но в много ограничен асортимент. П.С. Нека някоя компютърнограмотна съфорумка се нагърби с отговорността да пусне нова тема, защото не ми се ще тази парфюмна дискусия да спре - толкова ми е драго да я чета. Simple Smile                         

# 697
  • Мнения: 57
http://giza-perfumes.eu/index.php
Вчера случайно попаднах на този сайт,където освен отделни есенции има и някакви имитации на доста популярни марки парфюми. Има ли някой запознат с тези имитации? Гледам,че се предлагат в много малки количества като парфюмно масло.  newsm78

# 698
  • Мнения: 36 174
преди време съм купувала от тях, тогава носеха един "мазен" дъх, който не харесвах

# 699
  • Мнения: 57
а трайни ли са и близки ли са до оригиналните?

# 700
  • Мнения: 36 174
за мен бяха трайни, но не не съвсем близки

# 701
  • Мнения: 78
Гардени имат много хубава версия на Euphoria Forbidden.

allforone, от къде успяваш да си купиш Гардени и конкретно този парфюм?

Днес пазарувах в ELITIS в Халите на втория етаж /в София/ и само ще кажа, че ТОВА е магазина с най - голямо разнообразие от различни марки на имитации, в който съм попадала... Laughing Не можах да тествам всичко, което исках, защото ми се зави свят от изобилието...Зарадвах се на Tesori d`Oriente /които не са имитации/ и които в момента са в промоция по около 12 лв. Взех си тези двата:
http://www.fragrantica.com/perfume/Tesori-d-Oriente/Fior-di-Loto-7551.html
http://www.fragrantica.com/perfume/Tesori-d-Oriente/Royal-Oud-De … -Yemen-30517.html , продължавам да твърдя, че това е много качествена марка! Минах и през Лорис на бул.Витоша, промоцията 2 бр. за 20 лв. е приключила, в момента продават на редовна цена - 50 мл. - 13 лв.
 Peace


Търсих Tesori d`Oriente в ELITIS в Халите и не можах да ги намеря, при другите парфюми ли са или отпред при касите?
Купих си от аптека Ремедиум 100 мл. за 8,99 лв. White musk, който го дават за дамски, обаче в началото малко ми е като унисекс, после е по-добре. Харесва ми.

# 702
  • Мнения: 1 398
Tesori d`Oriente в ELITIS в Халите са точно до розовата вода! Аз влязох от входа, който е при боите за коса и отляво, веднага след боите за коса са розовите води, а веднага след тях - въпросните парфюми!
 Peace
И аз искам да изразя крайно недоволство относно наситеността и трайността на парфюма "Императрицата"/Долче и Габана в имитация на "Рефан". Да, знам, че е типично летен парфюм и да - не му сложих капки, просто за да усетя аромата без други примеси, но го усещам по-малко от един час (даже то е по-скоро лек полъх, отколкото някакво осезаемо възприятие).                  
Ами нормално е да е нетраен при това положение...Аз имам оригинала, имала съм и рефанската версия, адски е добра, но аз винаги слагам 20 капки на 10 мл. Трайността е много добра! Освен, ако някой не ги "разрежда" предварително, де, разбира се. Капките не са "примеси", а стабилизатор на аромата /говорила съм с химик!/

Последна редакция: пт, 18 сеп 2015, 19:57 от solar_fields

# 703
  • Чукарландия
  • Мнения: 4 517
Здравейте!  Hug

Някой може ли да ми помогне? Интересува ме №558 (Незабравима) от Sangado дали имитира някой оригинал и кой е той? Hug

# 704

Общи условия

Активация на акаунт