Сполучливи имитации на маркови парфюми - 9

  • 122 408
  • 746
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 163
На Роксан W61, много е траен!

# 31
  • Мнения: 3 101
FLORA BY GUCCI/ GUCCI Коя е най-добрата имитация?  Simple Smile Мерси

# 32
  • BG-DE
  • Мнения: 5 107
Рефанският Very Irresistible e доста добър, но голямото ми днешно попадение беше Goya на Cote d`azur , който издирвам от известно време и, поне според моя нос,e перфектна имитация на Gucci by Gucci http://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-by-Gucci-Eau-de-Parfum-1150.html  Grinning

Последна редакция: пт, 31 юли 2015, 23:01 от Menerva

# 33
  • Мнения: 3
На Роксан W61, много е траен!

а като аромат? по-добър ли е от рефан?

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 883
Рефанският Very Irresistible e доста добър, но голямото ми днешно попадение беше Goya на Cote d`azur , който издирвам от известно време и, поне според моя нос,e перфектна имитация на Gucci by Gucci http://www.fragrantica.com/perfume/Gucci/Gucci-by-Gucci-Eau-de-Parfum-1150.html  Grinning
А къде го издири? И как е трайността? Simple Smile
 Very Irresistible има добра версия и от Ди енд Пи, поне на мен ми харесва. Освен това Бенетон имат едно парфюмче http://www.fragrantica.com/perfume/Benetton/Benetton-Giallo-Woman-8377.html, което не е имитация на аромата, но много напомня на него и е много приятно. Цената му също е добра.

Някой по-горе питаше на кой парфюм е имитация Eclat Weekend на Орифлейм. По принцип техните аромати наистина не са имитации, но често се случва да приличат на други. За мен Eclat Weekend носи същия дух като Trussardi Delicate Rose. След като се сетих на какво ми напомня, случайно прочетох, че и двата са правени от един и същи парфюмерист - Nathalie Lorson. Може би и това е причината да са сходни за носа ми Simple Smile Ароматът на Орифлейм обаче е правен преди този на Трусарди  Laughing

# 35
  • Deutschland
  • Мнения: 5 520
На Роксан W61, много е траен!

а като аромат? по-добър ли е от рефан?

Зa Рефaнскaтa версия нямaм идея дaли е добрa, но тaзи нa Роксaн съм я взимaлa няколко пъти и съм много доволнa. Усещaм го около 6 чaсa, след товa го усещaт другите около мен зaщото aз бързо свиквaм с aромaтите.
 Цветно-плодов е, поне според моя нос

# 36
  • BG-DE
  • Мнения: 5 107
KDS, благодаря за предложенията   bouquet, а Goya-та я намерих в Елитис, трайността е повече от добра едно 4-5 часа се усещаше доста интензивно, което в тези жеги си е постижение   Simple Smile, оригиналът ми изчезва за отрицателно време и затова съм много доволна от новата си придобивка  Grinning

# 37
  • Мнения: 1 339
Момичета, най-накрая и аз стигнах до Рефан...та да Ви споделя мнението си за новите аромати, които тествах в магазина върху себе си, блотери и върху една дружка...

Ще започна с мъжките...Определено този път и аз като други съфорумки съм впечатлена.

Inteso- D&G- все си мислех, че е някакъв по-типичен аромат, но ме изненада приятно. Интересен е и някакси го усетих модерен, не ми напомни на някой друг мъжки, както се случва с повечето напоследък.

Bvlgari Man in black- много добър аромат, лъха на стил и класа. Не е лек, но не е и тежък. Според мен е идеален за мъже над 35-40год.

Aventus- Creed- този ми напомни доста повече на дамски, отколкото на мъжки. Много е интересен, но очаквах като че ли да е по-силен аромат. Може би занапред ще си го взема за мен.

Dior Home cologne- изключителен!!! Започна доста цитрусово и лимонено, но като се разви стана чудесен. Има страхотно развитие. Идеален за лятото и за ранна есен. Мисля че трайността му ще е добра. Според мен е идеален и за млади, и за по-улегнали мъже.

Сега за дамските...

La Nuit Tresor- Lancome- впечатли ме, а някакси не го очаквах. По-интересен е, отколкото си мислех. Има сладки нотки, но и други примеси и някакси сладостта не избива толкова. Определено мирише на скъпо, както определи една съфорумка. Има общо с Armani Si и Black opium, но е и подчертано по-различен.

Eros for women- Versace- този е приятен, но е малко по-масов...Мисля си обаче, че ще бъде харесан. Има свежест в него, но има и плътност, не е елементарен аромат.

Paradiso-...KDS, страхотно си го описала преди...Няколко пъти тогава четох поста ти за Парадисото и сега се убедих колко права си била. Летен аромат, но интересен и отличаващ се сам по себе си...Не натежава, но и не избледнява. Взех си от него, ще пиша отзиви, щом го разнося.

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 883
Menerva, благодаря   bouquet ще го потърся. И аз съм на същото мнение за трайността на оригинала, затова и питах  Simple Smile
Allforone, много се радвам, че си харесала ароматите  Grinning Определено смятам, че Рефан се справиха много добре с новите си неща.
Между другото вчера мирисах Ерос Версаче и на Заг Зодиак, но само на тестера в магазина, не на кожа. Има общо с оригинала, но пак я има онази сладникава нотка, която се усеща много, а в оригинала я няма. Струва ми се, че версията на Рефан е по-близка, не мога да твърдя със сигурност, защото и самият оригинал не ми е сред любимите и не ме впечатли.  Peace

# 39
  • Мнения: 3 101
Paradiso на Рефан под кой номер е?  Simple Smile Simple Smile

# 40
  • София
  • Мнения: 4 483
119- Paradiso- R. Cavalli.
Толкова ли е трудно първо да се потърси информация на първа страница?  ooooh!

# 41
  • Мнения: 3 101
Извинявам се. Няма да се повтори!!

# 42
  • София
  • Мнения: 4 483
 Peace
Днес отново се пробвах да тествам нещо от ароматите на Баргело, но магазинът им пак беше  затворен.  Tired Май ще ме загубят като клиент. Crossing Arms

# 43
  • Мнения: 1 339
Искам специално да напиша за Рефанските цени, тъй като е имало неведнъж запитвания назад в темите за това...Цените, които ще изброя са най-ниските и ако може да се каже регламентираните за наливните им парфюми...Такива са в магазина на Мария Луиза и магазина на ул. Тунджа.

1мл 0.13

1 капка- 0.06

над 100мл, 1 мл се таксува по 0.12


Аз винаги си купувам от най-хубавите шишета с метални капачки и дозатори...Заварвала съм ги на различни цени от 2 до 2, 50лв. Това е за шишета от 30мл, по-големите шишета са и по-скъпи.

Примерно...30мл парфюм с двойно количество капки (60 капки) и хубаво шише- 2лв. ще излезе около 9.50...Ако е с капки едно към едно ще бъде около 7.70.


50мл парфюм с шише 2.50 и двойно капки- 100 капки ще бъде около 15лв.

Надявам се да съм била полезна с тази инфромация.

В магазина на Лъвов мост може да се купи най-малко шише от 15мл, но продавачката няма да направи проблем, ако някой иска да си напълни 10 мл.

В магазина на ул. Тунджа най-малките им шишета са от 20мл.

Дано съм била полезна с тази информация.

# 44
  • Мнения: 67
И в Благоевград цените на наливните парфюми на "Рефан" са идентични с посочените от allforone - за 1 мл.-0,13лв., а за една капка-0,06лв. Но в магазина им на главната улица на града има всякакви разфасовки на шишетата-10мл, 20мл, 30мл, 50мл и 100мл. Но пък няма голям асортимент от парфюмите, особено от мъжката серия. Аз си взех шише за 1,50лв. от 50мл. Имаше и с цена от 2,50 за 50мл.

Изразявам особени адмирации към KDS и allforone - истинска наслада, полезно и невероятно удоволствие е да чета вашите постове, които са не само изчерпателни до детайлност, но и толкова "професионално" написани, досущ като от истински парфюмерист. Grinning Затова с огромен интерес следя публикациите ви.
С пожелание за Любов, която не умира, приемете почитанията ми!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт