Сполучливи имитации на маркови парфюми - 9

  • 122 350
  • 746
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 813
На мен в Пловдив капките ми ги хващат по 0,05лв. Значи сме на далавера GrinningЗа шишета незнам, че понякога аз нося, друг път вземам от тях както дойде. Като цяло отношението ми към Рефан е евтино и хубаво когато се улучи имитацията.  Stop

# 46
  • Мнения: 1 339
И в Благоевград цените на наливните парфюми на "Рефан" са идентични с посочените от allforone - за 1 мл.-0,13лв., а за една капка-0,06лв. Но в магазина им на главната улица на града има всякакви разфасовки на шишетата-10мл, 20мл, 30мл, 50мл и 100мл. Но пък няма голям асортимент от парфюмите, особено от мъжката серия. Аз си взех шише за 1,50лв. от 50мл. Имаше и с цена от 2,50 за 50мл.

Изразявам особени адмирации към KDS и allforone - истинска наслада, полезно и невероятно удоволствие е да чета вашите постове, които са не само изчерпателни до детайлност, но и толкова "професионално" написани, досущ като от истински парфюмерист. Grinning Затова с огромен интерес следя публикациите ви.
С пожелание за Любов, която не умира, приемете почитанията ми!   bouquet

SNSR, благодаря за пореден път за хубавите думи!!! С най-добри пожелания и за теб!   bouquet

Момичета, имам едно по-засукано запитване за вас и може би ще отнеме време, ако някой успее да ми отговори, но аз все пак да си питам...Simple Smile

 В списъка на Рефан има един парфюм 323- Roberto Cavalli Old...Все забравям да го тествам...Понеже, доколкото знам и съ се ровила в нета Кавали нямат парфюм ''Оld'', а имат парфюм ''Oro''...да не би да става дума за този парфюм, а рефанците да са сгрешили името...

Например новия Трезор е изписан ''Тraedor'' в актуалния им списък...

Та...моето питане е, ако случайно някоя от вас е тествала този парфюм на Рефан  и има представа от оригиналния ''Oro'' да сподели дали са един и същ, ще бъда много благодарна.

Аз съм тествала два пъти оригинала на ''Оro'' и много ми допадна и за това се интересувам.  Simple Smile

# 47
  • Мнения: 1 339
На мен в Пловдив капките ми ги хващат по 0,05лв. Значи сме на далавера GrinningЗа шишета незнам, че понякога аз нося, друг път вземам от тях както дойде. Като цяло отношението ми към Рефан е евтино и хубаво когато се улучи имитацията.  Stop

Принципно това с носенето на шишетата е на далавера, защото излиза по-евтино все пак. А и от хубавите шишета като са- с метални капачки и пръскалки- те нямат мърдане.

Продавачките на повечето места имат един специален спиртен разтвор, с който да обезмирисят шишето, преди да налеят другия аромат, ако е имало преди различен. Това съм забелязала, че е много голяма практика в магазина на Мария Луиза.

Аз обаче рядко нося старо шише, освен ако не е за парфюма, с който е било пълно. Обичам да си ги пазя, за да си припомням ароматите.

# 48
  • Deutschland
  • Мнения: 5 457
Приятелка ми похвали имитациите Лазел. Мисля, че бяха коментирани тук отдавна. Някой с по-актуална информация?

# 49
  • Мнения: 813
О , да за чистички шишета става дума аз поддържам някое друго за оригинални отливки ако се наложи да правя.  Най -хубави са наистина тези с металните капачки дори намерих място от което купих празни такива 30 мл за 2 лв но дават ограничено -по едно, две най -много като се примоли човек ooooh!. Тези които са 10 мл. в повечето случаи капачките им се чупят. Последно ми наляха в някакво тъмносиньо стъклено с пластмасов пулверизатор и капачка Уоманити и ми се вижда доста здравичко 10 мл.-ово. Аз за цената се пошегувах , при всички положения за човек дето купува оригинали макар и не често, Рефан си е супер евтинийка па ако ще и по 10 стотинки да ги хващат капките  Grinning
KDS  и allforone     bouquet и от мен

magicjo, тъкмо щях да те моля да добавиш новите на Рефан номерца отпред, но видях че си го направила, благодаря    bouquet

Последна редакция: нд, 02 авг 2015, 09:41 от raznejena*

# 50
  • Мнения: 1 339
О , да за чистички шишета става дума аз поддържам някое друго за оригинални отливки ако се наложи да правя.  Най -хубави са наистина тези с металните капачки дори намерих място от което купих празни такива 30 мл за 2 лв но дават ограничено -по едно, две най -много като се примоли човек ooooh!. Тези които са 10 мл. в повечето случаи капачките им се чупят. Последно ми наляха в някакво тъмносиньо стъклено с пластмасов пулверизатор и капачка Уоманити и ми се вижда доста здравичко 10 мл.-ово. Аз за цената се пошегувах , при всички положения за човек дето купува оригинали макар и не често, Рефан си е супер евтинийка па ако ще и по 10 стотинки да ги хващат на милилитър Simple Smile

KDS  и allforone     bouquet и от мен

magicjo, тъкмо щях да те моля да добавиш новите на Рефан номерца отпред, но видях че си го направила, благодаря    bouquet



raznejena, ти също знаеш, че твоите постове и описания са ми едни от любимите и се радвам винаги, когато се включваш тук.

Момичета, пишейки това си мисля...да си пожелаем и да се стараем позитивния тон на темата да се запази винаги!!!

# 51
  • Мнения: 1 378
Момичета, имам едно по-засукано запитване за вас и може би ще отнеме време, ако някой успее да ми отговори, но аз все пак да си питам...Simple Smile

 В списъка на Рефан има един парфюм 323- Roberto Cavalli Old...Все забравям да го тествам...Понеже, доколкото знам и съ се ровила в нета Кавали нямат парфюм ''Оld'', а имат парфюм ''Oro''...да не би да става дума за този парфюм, а рефанците да са сгрешили името...

Например новия Трезор е изписан ''Тraedor'' в актуалния им списък...

Та...моето питане е, ако случайно някоя от вас е тествала този парфюм на Рефан  и има представа от оригиналния ''Oro'' да сподели дали са един и същ, ще бъда много благодарна.

Аз съм тествала два пъти оригинала на ''Оro'' и много ми допадна и за това се интересувам.  Simple Smile
Ходих преди седмица в магазина на Лъвов мост, /когато ви се похвалих тук с находката си - двата нови мъжки аромата от които съм във възторг все още, а виждам, че и други са ги харесали след това/...В онзи ден не обърнах внимание на новите дамски, но си мисля, че е по - вероятно да става въпрос за 323- Roberto Cavalli GOld...
http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Just-Cavalli- … or-Her-26216.html
 Grinning

П.П. Както вече имах възможност да кажа в предната тема, този магазин е най - добре зареденият на Рефан, с най - новите аромати винаги, с пълен асортимент, и с най - милите и коректни продавачи и собственици, които съм срещала в София. Качеството им винаги е на ниво. Един път отидох по неволя на друго място, по - наблизо до нас, и ми размениха парфюмите, объркаха ми шишенцата и ми съсипаха деня.... Sad От тогава не съм стъпвала повече на другото място... Mr. Green

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 20:43 от solar_fields

# 52
  • София
  • Мнения: 4 465
В списъците има много правописни грешки.  Close Коригирала съм немалко, но има още доста. Трън в очите ми са, но нямам толкова свободно време, за да оправя всички.  Tired
Относно споделените мнения, харесвам постовете на всички, които дават информация. Не всеки умее да опише даден аромат, включително и аз.  Peace Ако нещо ме заинтригува, ще отида да го тествам. Всички знаем, че при различните хора парфюмите се развиват по различен начин. И едно е да го харесаш по описание и съвсем друго да го харесаш върху себе си.  Simple Smile
И да допълня за този Кавали 323, че ми стана интересно.  Laughing
Според http://www.refanshop.bg/парфюми/дамски-парфюми/100-мл-дамски-парфюми/парфюм-рефан-323-100-мл- , парфюмът трябва да е http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Roberto-Caval … -Acqua-17310.html, т.е. нищо общо нито с old, нито с gold.  newsm78

Последна редакция: сб, 01 авг 2015, 21:22 от magicjo

# 53
  • Мнения: 23
моля ви, който има желание да ми обясни къде точно се намира този магазин на Мария Луиза. много благодаря предварително Simple Smile

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 883
Момичета, имам едно по-засукано запитване за вас и може би ще отнеме време, ако някой успее да ми отговори, но аз все пак да си питам...Simple Smile

 В списъка на Рефан има един парфюм 323- Roberto Cavalli Old...Все забравям да го тествам...Понеже, доколкото знам и съ се ровила в нета Кавали нямат парфюм ''Оld'', а имат парфюм ''Oro''...да не би да става дума за този парфюм, а рефанците да са сгрешили името...

Та...моето питане е, ако случайно някоя от вас е тествала този парфюм на Рефан  и има представа от оригиналния ''Oro'' да сподели дали са един и същ, ще бъда много благодарна.
Аз съм тествала два пъти оригинала на ''Оro'' и много ми допадна и за това се интересувам.  Simple Smile


Момичета, отново ви благодаря за милите думи   bouquet
Този номер 323 RC Old и аз съм го гледала не веднъж в списъка и съм се чудила  Laughing За съжаление тук го имаше само в единия магазин на Рефан и го подуших само веднъж без да го пробвам. Мисля, че вече въобще не го зареждат. Тогава ми се видя доста сладникав, но е толкова бегъл спомен, че нищо не мога да кажа със сигурност. Това ме наведе на мисълта, че е ето този: http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Roberto-Caval … dition-17776.html или Oro, както е решила Allforone. Лошото е, че няма къде да пробвам нито единия, нито другия, за да кажа  Laughing
Сега като гледам сайта на Рефан, наистина описанието на нотките е на Roberto Cavalli Acqua, както писа magisjo Твърде възможно е да е той, но него го познавам като аромат, а тогава не го познах  Laughing
При всички случаи не е Just Cavalli Gold for Her. Той ми е един от големите любимци и е по-нов. Излезе миналия септември.
Общо взето няма къде да го пробвам, така че и аз ще чакам да споделите нещо повече   Simple Smile
Между другото снощи тествах новата имитация на Заг Зодиак на La Panthere Cartier паралелно с оригинала. През първия един час има доста разминаване. После започват да си приличат много, но оригинала е по-наситен и остър. Сега като гледам листчето на Заг Зодиак мирише повече т.е. трайността е много добра. Пак усещам онази прословута сладка "Заг нотка", но тук не ме дразни, а по-скоро променя леко аромата. Въпреки всичко за мен парфюмът като цяло става. Препоръчвам на любителите на шипрови аромати  Peace

# 55
  • Мнения: 2 840
Да ви попитам за Infinite Love-на каква цена се предлагат и какви разфасовки?  bouquet

# 56
  • BG-DE
  • Мнения: 5 091
Преди време бях питала за този парфюм на Кавали в магазина на Рефан на Тунджа и продавачката ми обясни, че става на въпрос за този http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Roberto-Cavalli-841.html  Водели го old, защото е един от най-старите аромати на марката, който на времето е бил доста популярен  Peace

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 883
Преди време бях питала за този парфюм на Кавали в магазина на Рефан на Тунджа и продавачката ми обясни, че става на въпрос за този http://www.fragrantica.com/perfume/Roberto-Cavalli/Roberto-Cavalli-841.html  Водели го old, защото е един от най-старите аромати на марката, който на времето е бил доста популярен  Peace
И това съм си го мислила  Laughing Сигурно си права  Grinning Нека ако някой е пробвал класическия Кавали, да потвърди  Peace

# 58
  • Мнения: 1 378
моля ви, който има желание да ми обясни къде точно се намира този магазин на Мария Луиза. много благодаря предварително Simple Smile
Зад самата спирка на трамваите на Лъвов мост в посока Халите. Магазин за бельо, мъничък, над входната врата има огромен надпис "РЕФАН" - не можеш да го сбъркаш!!! Буквално на 20 метра от кръстовището, зад самата спирка на трамваите. Точно зад нея.
 Peace

# 59
  • Мнения: 23
Зад самата спирка на трамваите на Лъвов мост в посока Халите. Магазин за бельо, мъничък, над входната врата има огромен надпис "РЕФАН" - не можеш да го сбъркаш!!! Буквално на 20 метра от кръстовището, зад самата спирка на трамваите. Точно зад нея.
 Peace

Много благодаря! утре отивам и  после ще се похваля с новите придобивки Simple Smile





Общи условия

Активация на акаунт