Кой родилен дом в София е за предпочитане?

  • 6 504
  • 59
  •   1
Отговори
# 30
Още един глас за Втора градска болница.

# 31
  • Мнения: 1 210
ШЕЙНОВО

# 32
  • София
  • Мнения: 74
Още един глас за Шейново

# 33
  • Мнения: 325
Maichin dom li?Tam otidoh s kravotechenie v 6-ta sedmica i mi izv1rhiha pregled bez da me vidqt na exograf koeto ne e normalno,ne pusnaha s1pruga mi s men dori go izbutaha grubo nav1n,a na vsichko otgore mi kazaha che ne sam v 6-ta adori 8-ma sedmica ,a kravotechenieto bilo prechistvane .Dobre che sled dva dni se v1rna moqta ginekolojka ta se okaza che ploda otdavna e sprql da se razviva i se naloji abort.Ako ne bqh otihla da me vidi tq htqh da prodaljavam da si mislq che sam bremenna

# 34
  • Мнения: 656
"СВЕТА СОФИЯ" бившата Тина Киркова

# 35
  • Мнения: 388
"Шейново" Peace

# 36
  • Мнения: 3 537
"СВЕТА СОФИЯ" бившата Тина Киркова
Peace

# 37
  • София
  • Мнения: 80
Аз съм за "Шейново", в никакъв случай "Майчин дом".

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 526
Аз съм ЗА "Тина Киркова" и в никакъв случай "Майчин дом"

# 39
  • Мнения: 219
Още един глас за "СВ. София".
Все пак да се обоснова. Аз бях с рискова бременност и бях "отгледана"  в паталогичното отделение на "Св. София". Винаги ще бъда благодарна на екипа. В интерес на истината с рев влязох там и въобще не исках да съм в това отделение, но за 2-та месеца на престоя си, коренно си промених мнението, защото почувствах съпричастност, грижа, не последно място професионализъм, който проявиха за спасяването на близнаците ми. За съжаление се наложи да ме изпратят в МД за раждането, заради неонатологичното отделение. Раждането ми мина без проблеми, защото беше предварително уговорено от лекарите на "Св. София". Докато ме отглеждаха в "Св. София" се говореше между бременните за едно такова негласно разделение кои болници в какаво са най-добри:
на МД- Неонатологията, на "Св. София" - паталогично отделение (но от личните ми наблюдения бих добавила и родилно), на Шейново - родилно за нормални раждания. За съжаление на МД се носи много лоша слава за отношението към бременните, раждащите и родилите жени, базата е стара и захабена. Неонатологията обаче е на световно ниво.

# 40
  • Мнения: 5 468
Втора Градска болница Peace. Тихо, чисто, няма хлебарки и всички доктори са любезни. Още помня, как ми бяха казали, че ще ме изпишат на 6 май, ама сутринта на 5 май на визитацията, доктора се намръщи, като ми свалиха превръзката от операцията и каза: Ще видим!... лелееее, като ми стана едно мъчно. И влиза някаква докторка след малко при мен и аз като надух гайдатааааа... не мога да спра да й рева. Успокои ме и говори с доктора да ме изпишат, видя ми раната, каза, че не е зле и на 6 май си бях в къщи Stuck Out Tongue Winking Eye=

И в никакъв случай в Майчин дом Rage.

Последна редакция: ср, 29 мар 2006, 12:58 от Ню

# 41
  • Мнения: 11
Моят глас определено е за 2 гр-ска и за доктор Калев. Невероятен лекар който те предразполага така, че нямаш никакви притеснения за това какво ще се случи[/color].
Аз раждах при него , когато постъпих той беше на смяна и съм много доволна, при второто раждане ако мога отново ще съм при него. smile3501 smile3501 smile3501
Втора Градска болница Peace. Тихо, чисто, няма хлебарки и всички доктори са любезни. Още помня, как ми бяха казали, че ще ме изпишат на 6 май, ама сутринта на 5 май на визитацията, доктора се намръщи, като ми свалиха превръзката от операцията и каза: Ще видим!... лелееее, като ми стана едно мъчно. И влиза някаква докторка след малко при мен и аз като надух гайдатааааа... не мога да спра да й рева. Успокои ме и говори с доктора да ме изпишат, видя ми раната, каза, че не е зле и на 6 май си бях в къщи Stuck Out Tongue Winking Eye=

И в никакъв случай в Майчин дом Rage.

# 42
  • Мнения: 658
И аз не съм решила още къде да раждам.
Преди няколко дни лежах в Майчин Дом в "Патологична бременност" на 11-ия етаж след амнеоцентеза и останах с много противоречиви впечатления. Амниоцентезата ми я прави д-р Гарнизов, но никак не съм доволна първо, защото беше много груб и сприхав и второ, защото не извърши манипулацията качествено. При изтеглянето на амнеотичната течност вкара и моя кръв и за малко да провали отчитането на резултатите. Наложи се в Генетиката на 14 етаж да ми вземат венозно кръв за да знаят кои клетки в амнеотичната течност са мои и кои на бебо. Освен това ме накараха веднага след инвазивната манипулация да слезна САМА най-напред на първия етаж, а след това да се кача на 14-ия за да си оставя пробата. Естествено ми прилоша и се наложи да полегна потьом #Crazy
На следващия ден помолих друг лекар да ме прегледа на ехограф, защото имах болки. Другия лекар беше д-р Илия Борисов, от когото останах с много добри впечатления - много внимателен, обясни ми подробно всичко, което ме интересуваше.
Стаите и особено общата тоалетна са под всякаква критика. Санитарките са по истерични и от лекарите.
По мнението на майките, които лежаха там за преносена бременност, Майчин Дом е най-доброто място са раждане в София, тъй като там са най-добрите специалисти, залите съ оборудвани с най-съвременната техника, винаги има дежурен екип от поне 5-има лекари-специалисти и отделно акушерките и единствено Майчин Дом разполага с ресурси като кръвна банка, генетика и т.н. Не знам, така ми казаха, но факт беше, че поне два пъти върнаха две жени с преносена бременност от предродилното пак на 11-ия етаж без да успеят да предизвикат раждане. Егати специалистите Thinking
Нямам преки впечатления от другите болници и преди да изчета тази тема се двоумях между Майчин Дом и Шейново, но сега съм още по-объркана ...
За да ми стане и на мен по-ясно публикувах анкета със същото име като продължение на тази тема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=89850.new#new

# 43
  • Мнения: 135
Св.София

# 44
  • Мнения: 549
Един глас за Втора градска:
- по-човешко отношение на персонала
- стаи с 2 легла
- бельото се сменя всеки ден
- бебето е на кърма ако нямаш възможност да кърмиш - след секцио например
- избор дали бебето да е при теб или не
- физиотерапевт за възстановяване

Общи условия

Активация на акаунт