Отговори
# 690
  • София
  • Мнения: 582
Нари, переш и гладиш:) то комплекта си е дрешки като другите:)
Аз пък не мога да се спра на спален комплект:( много съм нещастна, харесах един в сайта на мадъркеър ама го няма в магазина, не зареждали всичко от сайта. Харесах един друг, ама чаршафчето е по малък размер от нашия матрак.. И така незнам къде да гледам вече:(

# 691
  • Мнения: 781
Добро утро.
Калина, не му се стресирай на глада, вярвай, че от вълнение няма да ти се хапне. Аз едва си слагах по нещо в устата. При мен секциото също беше по спешност и съответно се бях наяла, но лекарите го отчитат и са подготвени.
Чоко, ние съвсем набори с децата Simple Smile Аз си мисля, че при 6 години разлика може и да се навият за нормално или поне ми се иска.
Багаж не съм стягала, но аз съм и с термин 21. Имам доста неща за пазаруване, но ще отложа за септември. Тя и док ще ме гледа и говорим чак на 14.09.
Аз имам едно питане относно хълцането - моя беб доста често го прави, всеки ден, понякога по два пъти и не знам дали е нирмално. Малко се притеснявам, при вас има ли го?

# 692
  • Мнения: 515
Добро утро, момичета   bouquet Един следобяд не бях влизала и не мога да ви изчета  Hug
Моя беб сутринта ме събуди в 5 с шаване, ритане, хълцане. Пускам му музика да го приспивам. Онази вечер даже му пях  Joy ММ вика "ще уплашиш бебето"  hahaha Ама мъника се успокоява от музиката и пеенето  Sunglasses

За столчето за кола, ние взехме втора ръка на Maxi Cosi - Pebble. Преценихме, че е по-добре хубаво и скъпо столче втора ръка, отколкото някое евтино ново  Peace

malachika, моят беб също хълца много. По 3-4 пъти на ден. Някой път толкова силно, че целия ми корем подскача  Peace И аз се чудя дали е нормално  newsm78

 

# 693
  • Мнения: 1 034
Факт е, че заради глада покрай секциото се сваля някой кг отгоре. Аз като излязох от болницата бях -8 кг, а имам приятелки, които свалят по 3-4 кг, понеже хубаво си хапват в болницата.
На мен ми остават няколко последни неща и ми се иска да приготвям багажа да ми е готов. Днес уж ще дойде и злополучният комплект за изписване. Поръчах го в един магазин и от 2-3 седмици все нещо става - първо бяха пратили друг, после не ги заредил производителя, после пък го бяха закарали в друг магазин. Днес уж ще го докарат. Дано си заслужава.
Аз помпата ще си я стерилизирам като си приготвям багажа. Така или иначе няма да давам изцедената кърма на бебето. То и да карам ММ да ми я стерилизира всеки ден (което няма да стане), аз ще се изцеждам повече от 1 път на ден. Та пак не ми върши работа. А тя така или иначе идва излишна кърма, понеже бебето вече ще се е нахранило. Вкъщи например ще си я замръзявам.

# 694
  • Мнения: 3 595
За столчето - и ние взехме този Maxi Cosi като Диамантчето. Не ми се рискува тук някой да ме спре да ми проверява столчето дали е в нормите, а си представям, че го правят, даже си представям, че и в болницата ми го проверяват, като ги знам какви са германците… Това със сигурност е в нормите и се води уж много хубаво. Е, не мисля, че чак ще ме проверяват наистина, но исках да е качествено столчето, мислим да пътуваме доста насам-натам. Предпочитам другаде да спестя. Само още нямаме идея каква количка ще вземем  Joy

# 695
  • Мнения: X
Eos, мерси  Hug

malachika, дано е и така и да издържа, ако се наложи де, аз искам нормално да родя, ама знае ли се  Simple Smile и моето бебе хълца всеки ден, понякога по няколко пъти на ден, но за кратко - има няма 5 минути.

А за този нагревател за шишета, аз защо си мисля, че няма да трябва такова нещо?  Rolling Eyes

# 696
  • София
  • Мнения: 582
По света контролът със столчетата е много засилен. Преди 7години когато моя приятелка роди (в англия е), на първо нясто в соисъка от болницата беше столче за кола. При изписването не ти го дават в ръцете, а го наместват в столчето и ти го връчват така.Simple Smile
Моята беба или не хълца или аз не разбирам че това е хълцане. Но оня ден четох че посшедните седмици хълцането е повече, защотп се развивало нещо си, не запомних:)
Кали, на мен ми подариха такъв нагревател на авент, втора употреба е от горната приятелка. Използва се на по късен етап, най вече при пътуване за да затоплиш пюре, каша, мляко. Мисля че засега никак не ти е необходим. А аз трябва да си търся преходник към английски тип щепсел, те нали са с три дупки техните контакти:)

# 697
  • Мнения: 304
Привет, лейдис!  bouquet
Много ми е хубаво на бременелските крачка като поразхлади малко! Laughing Само, ако можеше да не вали толкова, че не знам къде да посадя опърничавия в къщи... Thinking
Кали, с баткото ползвах лепенки за пъпче първите три дни след като падна, при къпането, за да не влиза водя и сапун, че си е като раничка. Иначе и аз знам, че само при пъпна херния се слагат. Ако искаш не бързай да купуваш и изчакай педиатъра да ти даде насоки. Аз поне наскоро гледах заснетото първо посещение на моята, та сега съм си подготвена тотал.
Нещо, което една от майките на площадката, която наскоро роди, ми каза и ме попритесни. Новата практика в АГ болниците била при срязването на пъпната връв, да се оставят 10см от нея и да не се завръзва с конец, за да може при нужда от някакво спешно вливане, да не се търси вена на бебето, а да се проникне през пъпната връв. Това добре, ама пъпчето падало в пъти по-бавно( на нейното дете с 2 седмици), защото по-бавно изсъхва и прави разни неприятни корички и секрети. Та сега съм се замислила, как да улесня процеса - да купувам ли хирургически конец и педи да го върже или нещо друго... newsm78 newsm78 newsm78

# 698
  • Мнения: 37
Уф, успокоих се с това хълцане... И аз започнах да се чудя дали всичко е наред, защото нашия младеж хълца всеки ден... По няколко пъти  #Crazy

# 699
  • София
  • Мнения: 582
Бобишана, това за пръв път го чувам.. Според мен не се практикува масово, ама знам ли. Аз няма да купувам нито лепенки, нито конци, ще чакам педиатъра и ще го питам какво да го правя и така;)

# 700
  • Мнения: 202
Здравейте, Peace , първо да дам отчет от вчерашната ФМ. Моя мъж си е още мъж, док ми показа топките  Shocked  Shocked , то като на голям човек  #Crazy Вече е станал 2800 /и нещо си/ и май май не сме смятали с АГто в поликлиниката правилно термина. Последните 3м МЦ ми беше на 25/6 дни, което явно взе да оказва влияние и от 28ми.9ти според ФМ, сме местим за околоо 22-24ти. Водите са намаляли, ама колко не разбрах / това което ме тревожи, е че миналата седмица в поликлиниката на двупотопната техника ми казаха, че са си ок, а сега тази седмица- намаляли/, плацентата е 3та степен вече, а шийката 2.6. Док заяви, че ако термина ми беше верен, вече трябваше да летя към болницата. АБе знам ли вече.. когато тогава. Вече доста ме боли отдолу всичко, вечер особено и не мога да спя. Само охкам и пъшкам, та се чудя как 10-15 та и 20 часа се издържа тая болка. Май навреме взехме да мислим за нея Grinning Те док са прави, че като правихме бебетата не мислехме за крайния момент  hahaha Сутринта ММ нещо ми се умилкваше, а аз като не съм спала цяла вечер от болки долу и в кръста , пък и корема ме боли, направо ми идеше да го  #2gunfire , взех да си мисля, че хич и да не ме докосва скоро  Joy
Извинете за невежеството, ама нагревател за шишета за какво ми е? Ако е на АМ да се притопля директно шишето?

# 701
  • Мнения: 304
Бобишана, това за пръв път го чувам.. Според мен не се практикува масово, ама знам ли. Аз няма да купувам нито лепенки, нито конци, ще чакам педиатъра и ще го питам какво да го правя и така;)
Аз също и затова ме вкара в чуденка. А момата ражда при един от управляващите ТК, който бая време има практика и обучение в чужбина ( в смисъл не е случаен...) И като ми каза пъпче - 2седмици и очите ми станаха  Shocked  #Crazy Shocked #Crazy

# 702
  • Мнения: 202
Да не би да не си бил сложил очилата човека и да не е видял къде и какво реже точно. Като казах рязане, някъде бях чула, че на момченцата като се родят им режели нещо по пишлето? Вярно ли е или е някакъв мит

# 703
  • Мнения: 326
Привет, мами! И според мен няма смисъл от нагревател в началото. За лепенките за пъпче се чудя, но по-скоро няма да взема, просто ще го пазя при къпане в началото...то пък и ще е едно цялостно къпане в началото  Mr. Green ох нямам търпение вече Heart Eyes
Ето тук за хълцането - четете, където пише почукване - http://www.9m-bg.com/index.php?p=cat_inner&sub=1&id=4908

# 704
  • София
  • Мнения: 582
А знаете ли дали нашите лекари имат практика да не режат веднага пъпната връв, по сеета се практикува, изчакват да спре да пулсира май..
Аа Папи, точно това четох вчера и аз:))

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 12:28 от Eos

Общи условия

Активация на акаунт