Отговори
# 705
  • Мнения: 1 899
Привет и от мен Simple Smile
Не мога да сваря да ви изчета ! Сутринта като видях 89 нови отговора си помислих , че някоя мама е родила  Laughing
Много интересни теми разисквате и ще се възползвам от съветите на мамите които вече са родили. Аз също ще съм с планово секцио и като се замисля ... не остана Simple Smile Само дано бебоците не решат да излизат по рано ! В крайна сметка си мисля , че док ще ме изчака да вляза в 9-тия което началото на месеца и ще ме клъцне !
На мен от покупките ми остана да пусна паричките за количката и да ми я изпратят Simple Smile Та общо взето смятам , че съм готова....но кой знае колко неща съм забравила !

# 706
  • Мнения: X
За пъпчето и аз ще изчакам тогава, нищо няма да взимам, да видим акушерките и педиатъра какво ще кажат.
Като казах педиатър - още не съм намерила  ooooh! май трябва да се организирам и затова.

Още много неща ми останаха, а не знам колко ще мога да ги свърша. Днес като че ли са ми по - начесто контракциите от обикновено, аз откакто доктора ме наплаши миналата седмица не знам кое са контракции и кое движенията на бебка  Confused, ама не знам от притеснение ли ама повече ми се втвърдява корема от преди и от сутринта лежа. Сега ако се наложи още един месец да лежа, нищо няма да мога да свърша, а всичко е с краката на горе  ooooh!
Охх оплаках се, дано ми мине и не се стигне до нещо по - сериозно поне  Praynig

# 707
  • Мнения: 326
А знаете ли дали нашите лекари имат практика да не режат веднага пъпната връв, по сеета се практикува, изчакват да спре да пулсира май..
Аа Папи, точно това четох вчера и аз:))
Доколкото знам, никой не се занимава да изчаква. Но пък защо не пробваш да се договориш с лекаря, който ще те изражда, то от него си зависи  Wink Четох по темата една луда статия, в която пишеше, че това била най-хубавата, най-чиста и полезна кръв - тази, която върви между майка и бебо в пъпната връв - и има някаква теория на конспирациите, че от болниците събират тази кръв и я дават на много богати хора, които я пазят/използват за тежки здравословни проблеми. Това разбира се, звучи малко тралала, но аз също бих искала да поизтече повечко в бебо от тази кръв..
Калина и аз нямам още педиатър  Sad

# 708
  • София
  • Мнения: 582
Кали, и аз не съм се записала при педиатър. Имам два варианта, нонтрябва да ида да говоря с лекарите, да видим дали ше ме запишат.
Иначе и аз искам до края на тоя месец да съм готова с покупките и да ми остане за септември само дребни неща за купуване, и евентуално пране и гладене. Точно защото се притеснявам да не се наложо да се пазя много през септември, ми се иска до края на август да поприключа.
Папи, може би ще говоря с лекаря. Не виждам какъв ще му е проблема да изчака оше няколко минути, ама незнам дали няма да ме отреже защото нали веднага взимат и къпат бебето, а и след това израждат плацента и шият, ама ще видим де..

# 709
  • Мнения: 923
Този нагревател за шишета е доста бавничък. Аз нямам нерви са чакам такова нещо а и с времето свикваш да правиш млякото бързо и с подходящото температура. Замисляла съм се за такъв за кола.
За столчетата и тук не те изписват с бебето без столче. Носиш го в отделението, слагат бебето вътре,на мен ми показаха как,че нещо се бах ошашкала дали са му добре коланите. Слагат те в количка да седнеш, столчето в скута, таткото бута вас и така си тръгвате. Мен не ме накараха да съм в количка,защото аз вече бях седмица в болницата и бях се раздвижила покрай бебето,но иначе това е задължително.

# 710
  • Мнения: 781
Благодаря за отговорите за хълцукането
Simple Smile Сега съм по-спокойна.
За пъпната връв бях писала в налачните теми, че все по-често се налага късното прекъсване. Наистина това е много полезна кръв, която е хубаво да остане в бебето. Аз мисля да помоля лекаря да изчака, препоръчва се между 5 и 8 минути.

# 711
  • Мнения: 515
Еос, за рязането на пъпната връв знам, че веднага я режат. Но е най-добре ако можеш да уговориш доктора, който ще те изражда да изчака да спре да пулсира или поне 2-3 минути  Peace

За пъпчето, на едно училище, ни казаха че не се слагат лепенки, може да се мокри, след къпане се почиства със спирт 90% отгоре и отдолу и че памперсите за новородено, всичките са с отвор за пъпчето  Peace Майка ми казва, че едно време са капвали и по капка кърма.

И аз планирам до края на месеца да съм готова с покупките. Почти всичко съм харесала, остават само някакви неща за родилното и пелени. Иначе с моето раждане....ще го мислим до последно, зависи бебока дали се е увил с пъпна връв или се е развил  Praynig Докторката поне не ме натиска задължително за секцио, а казва че ще следим нещата и към средата на септември ще решим. Ухх, доста ми е притеснено честно казано, ама гледам да не го мисля  Tired

Педиатър майката на ММ, каза че ще ме запише при нейна позната, трябва да я понатисна да ходим да се запознаем  Peace

sof4e, аз не съм чувала нещо да се реве по пишлето. В други държави ги обрязват, но това май е по-натам, не при раждането  newsm78

# 712
  • Мнения: 202
diamond нямам предвид обрязване, това май не е ли само при другите релийгии

# 713
  • Мнения: 923
Нищо не им режат на момченцата. Какво да им режат? 😨

# 714
  • Мнения: 515
sof4e, и аз така предположих, че не говориш за обрязване, ама за друго не знам да се реже  newsm78 

# 715
  • София
  • Мнения: 582
Денис, а при вас изчакват ли с отрязването на пъпната връв?

# 716
  • Мнения: 304
Ей сега се усетих каква глупост съм написала за пъпната връв - значи, преди се слагаше щипка и почти непосредствено до нея се завързваше с хирургически или капронов конец. Сега новата практика била само щипката и там другото, което съм писала си важи.
Аз съм направила уговорка с педиатър ( от миналия месец, че е с доста голяма практика и да не се наложи да избирам друг) и съм приключила почти с покупки и приготовления. Следващата седмица докупувам памперси, кърпи и разни дреболийки за в родилното и приключвам. Септември имам намерение да ходя на лекции известно време, че ми е последна година и учебния план е доста тежичък и така ще ми е по-свободно и спокойно.
Вчера установих, че корема е започнал да ми се смъква - дишам по-лесно и мога да се храня що-годе нормално, не като врабче...

# 717
  • София
  • Мнения: 582
А аз от няколко дни като се наместя на дивана в полулегнало състояние, подпряна с разни възглавници и тн, и не мога да си поема въздух, явно притискам нещо. И така не мога да си намеря място:(

# 718
  • Мнения: 923
Честно казано не знам дали изчакват с рязането на пъпната връв. При мен със спешното секцио не чакаха, но това е логично. Никога и не съм питала за това. Утре съм на контрола дано не забравя да питам. Иначе само щипка имаше на пъпчето, аз я пазя.
P.s Сега се порових какво пише за това и виждам, че още през 2010-2011 говорят, че изчакват пъпната връв да спре да пулсира. Някъде около 3тата минута я режат или просто гледат кога спира пулсацията. Обяснението е, че 70% от кръвта е в бебто а другите 30% са в плацентата. Като се изчака с рязането преминава повече кръв, кислород, желязо и калции към бебето, които са много полезни. В случаите на спешно секцио , при което има нужда от бърза намеса , за да се спаси бебето режат веднага и го дават на неонатолога.

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 14:16 от denise78

# 719
  • Мнения: 150
Привет от нас  Hug
Оф вчера кошмарен ден  Sad Още от сутринта с едни силни болки в кръста и ниско долу,ама си викам да не се притеснявам и цял ден едва ходих.Снощи към 22ч отивам до тоалетната и виждам на бельото кръв  #Crazy направо ми се подкосиха краката.Веднага се обаждам на моя лекар и по спешност ме прегледа.Пусна ми тонове всичко добре.Няма поводи за притеснение,в това бе убеди.
Държа ни около 2 часа  за да е сигурен и каза да си ходим.Каза ако имам болки пак веднага да му се обадя.Имала съм подготвителни контракции,според него  ooooh! Предписа ми да пия но- шпа 2х1 и магнезия да продължавам за да не стане преждевременно раждане.Сега за кръвотечението ми пусна днеска изследвания на урината пък утре ще ходя за вагинален преглед .И въобще от вчера съм на тръни постоянно + това излишно ми звънна да ми каже,че никакви разходки в близката седмица само лежане и ставане до тоалетната и до банята.А ако не дай си Боже се наложи и по-дълго да лежа,не знам и ние как ще оправим оставащите  покупки,че и един дребен ремонт почнахме в бъдещата детска стая  ooooh! Дано не се наложи за да мога да помагам с каквото мога на ММ,че той и на работа ходи  Tired
Стига съм се само оплаквала и съм ви товарила,има и хубава новина.Най-голямата ми сестра е видяла 2-те чертички на теста  EFP newsm68 Тя си имаше там проблеми,ама ето че хубавите неща стават и най-накрая и тя се зарадва  Heart Eyes
За педиатъра Аз педиатър намерих.Препоръчаха ми я,също е с дългогодишна практика и още доста отдавна се бяхме разбрали  newsm78 Ама ме подсещате,че трябва да и се обадя да се уточним  Rolling Eyes
Хайде имам малко да ви прочета още и пак лягам да почивам  Tired Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт