На една годинка става вече ДЕКЕМВРИйското човече

  • 73 084
  • 757
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 912
Браво на всички бебчета Simple Smile  Hug

Гала, много ще се радвам да се запознаем   bouquet
Здравей, Ели Simple Smile познаваме се задочно Simple Smile Ще се радвам да се запознаем и на живо   bouquet
Виждала съм те, мисля, в градската градина Simple Smile Може там, ако ти е удобно да направим една среща Simple Smile Имаше и още едно майче от Хасково, но нещо не влиза вече тук...


О, да, аз живея точно до Градската градина и сме там всеки ден  Hug

# 91
  • Варна
  • Мнения: 261
И аз да се похваля, че вече имаме едно ако и едно изпишкване в гърнето. Акото си беше май чиста случайност де. Simple Smile Иначе трудно стои на гърнето, все иска да става и едва я задърждам 1 мин. Simple Smile

# 92
  • Мнения: 21
И при нас голямата работа си е въпрос на случайност,има дни в които отбелязваме голям успех с гърнето,а в други - хич Simple Smile Важното е да свикнат със самото гърне и да не плачкат и стават веднага,а предполагам постепенно всичко ще си стане осъзнато с течение на времето !
Целувки  от нас и хубав ден на всички мами и бебчовци  Hug

# 93
  • Мнения: 148
Здравейте и от нас!
Да се похваля, че Денис няма наакан памперс от 3-4 дни.Свикна с гърнето изведнъж, както искаше да става и не му харесваше много много там, взе да се усеща защо го слагам и сега бърза да си свърши работата, за да може да става да заминава по неговите си задачи  Laughing .
Вече лази из целия апартамент, даже се изправя сам в кошарата.Вчера се хвана за вертикалната щора точно до кошарата и съответно тяне го издържа и падна.Удря си много главата в решетките, но рядко плаче.

# 94
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 495
Ако не искат да седят на гърнето- пробвайте да ги издържате над него. Аз все още си го издържам- в 90% от случаите. Също така ако виждате, че им се прави нещо, а не ги свърта на гърнето- предлагам книжка за разглеждане пред гърнето или давам да си гризе някоя играчка докато си върши работата. Hug

# 95
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
Мелина, честита ви месечинка! Simple Smile
Аз много се радвам, че Зори няма нищо против да седи на гърнето дори и по-дълго време. В началото не искаше и около 1 седмица я държах на ръце, после пак пробвах и седна. Сега като се събуди я слагам на гърнето и започвам да приготвям баткото за градината, гладя на таткото дрехи... а тя си седи и си върши работата. За един месец, откакто сме почнали с тази дейност, два или три пъти е акала в памперса. Пишкането, когато я хвана.

# 96
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 495
Благодаря, Съни! Hug Браво на Зори!  bouquet
Тези дни въведох яйцето-3 поредни дена на обяд давах по 4-5 гр жълтък. Hug

# 97
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
Милина, а сирене и кисело мляко давала ли си и кога смяташ, ако не си? Жълтък и аз ще й дам като направи 9м, и без това педиатърката ми беше казала да не го въвеждам в жегите.

# 98
  • Мнения: 2 128
Аз въведох жълтъка 7-я месец, заради ниския хемоглобин.Някъде след 2 седмици и първото месо - заешко.Все още давам само такова, защото някъде четох, може и тук да е било, че видовете месо се вкарват бавно и едно и също се дава около месец, преди да се започне с новото.
Та сега се мъча да редувам жълтък и месо, но моето момче никак не иска да яде храна с парченца вътре - от пюретата хапва средно 30- 50 гр., ако е на кеф! ConfusedИ всичко трябва да е смляно възможно най-гладко! Sad Виж, ако е нещо сладичко ще си го хапне - всеки обед му давам да си смуче диня, но пак се задавя. Mr. Green Mr. Green

Няколко пъти дадох и масло в пюрето, а днес опитах и сирене да въведа, но пак заради парченцата, като почна да се дави, да се черви, чак в носоглътката му влиза храната щом се задави...

Та и аз се чудех за киселото мляко, кога да го дам?...Щото трябва да си намеря преди това прясно и да го подквася!
А, и глутена въведох миналата седмица - няколко пъти добавях по малко овесени ядки в кашите с просо, елда и т.н.

Интересно ми е, давате ли някакви глезотийки - бисквитки, сладолед, царевични пръчки?...

И да се похваля - на пълни 8 месеца, че и 1 ден ни излезе първото зъбче!Сега чакаме второто... tooth

# 99
  • Мнения: 2 988
Златанова, аз давам кисело мляко с бебешки бисквити за следобедна закуска. Но не всеки ден. Ние днес правим 8 месеца. Не давам други глезотии. Днес купихме кисел, но се чудя дали да му правя. Като прочетох съдържанието и се разколебах. А според педиатърката трябваше да му давам още от преди 3 месеца.

И честито зъбче. Ние чакаме четвърто. Party

# 100
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
Аз кисел правя сама (като всичко оставало,де). Сварявам царевично нишесте с вода и после добавям пасиран плод. Харесва го Зорито Simple Smile

# 101
  • Мнения: 1 912
Моето хлапе пък, поне засега, не е фен на сладкото. Плодове не иска да яде, освен пъпеши, останалото се плюе на секундата  Rolling Eyes А, и лимони обича, може би ще хареса портокали, но не съм му давала още, сега ядем сезонните плодове.

Щръволечки, както им казва една позната  Laughing- разните пръчици и бисквитки, нямам намерение да давам докато не започне сам да си иска от магазина  Simple Smile Бебешки-небебешки, няма нужда, маркетинговите стратегии на търговците не ме касаят  Wink. Мога да му правя аз- чела съм разни рецепти за бебешки бисквитки, подсладени само със съдържащите се в тях плодове, когато въведем стабилна следобедна закуска или друго похапване, ще му правя. И когато времето застудее и прекарваме повече време в къщи, ще готвим заедно. Не искам да му създавам вкус към изкуствено подсладени храни, и преди съм го казвала. Надявам се да не изпадна в крайност, но тъй като аз самата мога да се изхранвам само с такива гризини, се старая да не го предавам на децата си- не може без тях, разбира се, но колкото по-късно, толкова по-добре.

# 102
  • Мнения: 2 128
Честити 8 месеца, Didi i Mitko! Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 8 707
И аз няма да давам бисквити, пръчици и подобни. В един момент околните ще ме принудят, но не смятам да му създавам навик от тази крехка възраст. Ние не ядем, аз не харесвам всякакви гризкащи неща и надали ще види от нас.
Яде и пюрирано, парченца, намачкано. Ако нещо му заседне си го изкашля. Много се задавяше преди и вече се е научил добре, но и да не беше-бебетата имат механизми за справяне с заседнало парченце. Това "задавяне" всъщност е начина да изкарат храната от грешната дупка, изкашлят си го и вече ако не могат, последния вариант е да повърнат. Просто трябва да сме до тях и да ги наглеждаме.
Киселът се прави много лесно, както горе са написали. Не бих дала купен, вътре слагат много неща, които не ми харесват. Като вместо да си направиш домашен крем карамел, да направиш от прахче.
Вчера опита маслини и много му харесаха.
Кисело мляко ще дам след 10-ия месец, а прясно, колкото може по-късно. Не е примрял от нужда за мляко. Необяснимо ми е защо трябва да му давам мляко от крава, като има човешко.
Иначе сирене опита, хареса му, но той харесва всичко  Laughing

# 104
  • Бургас
  • Мнения: 2 113
Напълно съм съгласна с Елиас. Бебето няма нужда от пръчици, бисквити, а още по-малко от сладолед! Такива "боклуци" колкото по-късно, толкова по-добре.
За прясното мляко и аз смятам, че като има от мама, не е нужно да пие от крава, мисля след годинката да давам.  Но ако искам да правя десертчета като кисел, грис... само с вода ли? Кърмата не било хубаво да се вари, АМ не искам да давам, прясното след 1г... За подслаждането - или с плодове или с мед по-нататък

Общи условия

Активация на акаунт