Любители на Котки Тема 97

  • 54 070
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 738
Тaня67 Посмях се с твоите писани Joy
Минахме през ветеринара с моята ушатка.Не е сигурен дали са акари,или си е ушна кал+ възпаление.Лечението и при двете е с едни и същи капки.Ще провери дали са акари и другият път ще ми каже,че трябва да идем на контролен преглед след около седмица.В общи линии имаше огромно количество секрет в ушното каналче.Там не съм бъркала да чистя,а не се и вижда и затова се е натрупало толкова SadГорката ми писана изтърпя близо 20 мин. бъркане и чистене на ушите.Много я болеше но се държа геройски Heart Eyes Сега аз трябва да правя тази процедура сутрин и вечер и после да капвам лечебните капки.Можеби около 20 дена ще продължи лечението.50лв. ми струваха днешните процедури+капките  Tired но важното е да се оправи душичката.
Вече съм по-спокойна,поне знам че правим нещо по въпроса.

Въпросът ми за комарника остава,ако някой знае нещо или е опитвал да направи някакво обезопасяване.

# 61
  • Мнения: 779
Мерси за темата!
Тук съм, не ни забравяйте. Grinning

# 62
  • Мнения: 3 248
Пробелем с кафяво в ушите имаме и ние. Още от както я взехме й бяха мръсни и от вътре излизаха гадости. Проведохме два транша на лечение с два различни вида анибактериални/антимикотични капки. Но така и не се оправя работата. Евентуално има някакво временно подобрени е за няколко дни след лечението и после наново се почва. На писана обаче не изглежда да й пречи, тоест не мисля, че я боли, сърби, чува нормално, доколкото мога да преценя. Сега пратих последните клечки на вета, питах и за тези акари и дали предното лечение би оказало ефект и върху тях.

Ето това са, показвам и на вас:
Скрит текст:

# 63
  • Мнения: 5 230
sibil1987, нашите комарници ги прави, фирмата, която изработи дограмата.

# 64
  • София
  • Мнения: 4 549
Първо,някой от вас открил ли е някакъв вид комарник или пък мрежа която да може да се монтира на прозорец(и да не е мнооого грозна и прозорецът да може да се използва все пак).

Второ,има ли собственици на котарачета с мръсни уши?
По първия въпрос - как ние решихме проблема. Ролетният комарник ни се видя скъп. Решихме от тези на панти. Да ама простора е леко над перваза на прозореца и няма как да се отвори напълно такъв комарник. А прозорецът се ползва непрекъснато я за пушене, я за простиране, я за изтупване на нещо дребно.
В крайна сметка взехме комарник с панти, но ги махнахме като остана само рамката с мрежата. Купихме от Бриколаж едни П-образни пластмасови лайсни и ги залепихме върху плочките на перваза и горе. Така целият комарник се плъзга настрани. След като една нощ котьо успя да го отвори, му сложихме и една кукучка за застопоряване. Понякога се изкатерва по мрежата догоре, но вече 2 месеца не е успял да я съдере, нищо че и се пробва всяка нощ.

За ушите. И нашия го намерихме със супер мръсни уши, които не се изчистиха от само себе си, както е ставало с други котета, които сме гледали. Доктора му сложи някаква ваксина (Биокан, май беше) за гъбички. Преди това пробвахме да ги чистим и мажем с някакво мазило, но без траен резултат, а и котьо много мразеше процедурите. От ваксината нещата се оправиха и вече са кристално чисти пеленгаторчетата. Laughing

# 65
  • Мнения: 1 738
Благодаря за отговорите,дано се оправи маца.Тези капки са противо-паразитно-гъбични Mr. Green Би трябвало да оправят нещата.
За комарника,ние също имаме комарник от фирмата монтирала дограмата.Избрахме такъ на панти,защото мрежата на ролетният беше откровено неподходяща за котета.Аз си знаех но все пак попитах и продавачката потвърди-изважда се от двете страни на рамката си невероятно лесно.Но и комарникът на панти също мрежата не е достатъчно здраво хваната в рамката.Ако натисна по-силно може да се извади.Съответно ако маца реши да натисне,няма да има проблем да извади мрежата от рамката и да полети...от 6-ти етаж.А каквато ми е топчица лемавка..не ми се мисли.Мрежата също не е здрава според мен,но това не е проблем,можем да сложим здрава мрежа.Но самото захващане в рамката не ми е достатъчно newsm78
Проблемът е че до сега живеехме на 1-ви етаж,бяхме със здрава метална мрежа на прозореца на който излизаше маца и тя беше свикнала.Катереше се по нея,буташе я.И тя беше захваната здраво за решетката която имахме на прозореца.Просто си знам диването и затова търся нещо по-здраво от стандартен комарник дето продават във фирмите за дограма.
А да не говорим че като чуе и види сянката на гълъб на перваза скача директно през пердето Joy ooooh! а то е плътно и се вижда само силует на гълъб.Представям си ако прозореца е отворен и от гълъбът я дели само мрежичка Rolling Eyes
Големият ми котарак пада преди 2 години от 6-ти етаж,ама в друго жилище.Доста се потроши,едва го оправихме с едномесечен престой в клиника и после още 4 месеца полу-неподвижен в клетка в къщи.Сега е добре,но съм се наплашила.А той е голям,силен 8 килограмов,много мусколест(смеска с Мей Кун).Тукашната ми топчица е толкова лемава,едва ли би оцеляла при падане Sad
Извинявам се за дългият пост,но реших да обясня подробно какво търся.Не просто комарник.

# 66
  • Мнения: 5 230
Некачествен ти е комарникът. Няма как с натиск да се извади мрежата. Котаракът ми е 5 килограмов и се е хвърлял на нея доста пъти. Говоря за хвърляне с въртене на дупе и засилка + поза спайдърмен Laughing

# 67
  • София
  • Мнения: 4 549
Нашия комарник напрактика ние си го сглобихме и мисля, че котьо няма да може да извади мрежата. Взехме рамката от една съседка, която не я ползваше. Купихме нова мрежа от железарията - някаква стандартна си е. Най-трудно намерих гумения фитил, с който мрежата се натъпква в улея на рамката. По принцип не се предлага на дребно, но от един цех ми дадоха 5 м. Фитилът е даже малко по-тънък от оригиналния, който беше на рамката, но леко беше прокъсан. Въпреки това държи доста яко мрежата. Котьо е вече голям и се катери и драска по нея без да е успял да я изкара от уплътнението. Скъсал е няколко нишки, но ако скъса повече ще я сменим пак.
За уточнение - на 16 ет. сме и не се притеснявам, че може да изпадне през комарника.

# 68
  • Мнения: 1 027
Ооо, посмях се с щуравата красива Гълъбинка  Grinning Laughing подвижно шоу Simple Smile

mlv, не те е страх, че щее падне? От 16 етаж...или аз не разбрах Simple Smile

# 69
# 70
  • София
  • Мнения: 4 549
Ооо, посмях се с щуравата красива Гълъбинка  Grinning Laughing подвижно шоу Simple Smile

mlv, не те е страх, че щее падне? От 16 етаж...или аз не разбрах Simple Smile
То за страх, страх ме е. Затова комарника винаги е дръпнат и заключен. Имах предвид, че не ме е страх от падане през комарника. Преди сме гледали все женски котки и те нямаха никакъв афинитет към качване на прозореца. Нямахме и комарник. Сегашният косматко е мъж и само там виси. Че напира и да се разхожда по перваза. Затова щом започна да се добира до прозореца - мрежа.

# 71
  • София
  • Мнения: 11 721
Момичета, какви техники използвате за сближаване на куче и коте.

Сега у нас е кучето на родителите ми - йорки, то не обръща абсолютно никакво внимание на котката, дори не я поглежда. Докато тя хъска, настръхва и пръхти като бик.  За нейно учудване колкото и да се напъва, никакъв ефект не постига с възпитаването на кучето.

Проблемът е, че я е страх, сега са в една стая, спят, но като се размърдат и влизаме в положение "бойна готовност".

# 72
  • Мнения: 3 431
Някой правил ли е катерушка? Искам нещо такова да направя с размер 1мх2м:
Скрит текст:

Как се казва тази катерушка и от кой сайт да я поръчам? Понеже точно такива търся, а в зоомагазините не ми харесват тия малките... Търсих в интернет и попаднах на всякакви други, само не и на такъв тип..  newsm78 newsm78

# 73
  • София
  • Мнения: 1 039
Niya88, никакви техники не ти трябват, просто им е необходимо време заедно, за да усетят, че другият не представлява заплаха.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 039
Butterfly:3, такава катерушка можеш да направиш само по поръчка. По магазините има, но са с доста по-малки размери. Ето аз какво успях да купя скоро. Ако ти хареса, ще дам кокординати.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=848433.msg31102950#msg31102950


Иначе тук са ми препоръчвал за поръчка на много голяма катерушка майсторът от тази обява -  http://olx.bg/ad/katerushki-za-kotki-ID1l5QJ.html

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 13:17 от golden_dust

Общи условия

Активация на акаунт