Любители на Котки Тема 97

  • 53 857
  • 755
  •   1
Отговори
# 45
  • Sofia
  • Мнения: 1 060
Jerry F , аз съм му давала 3-4 пъти за 4 години. Но отскоро, за втори път, вземам домашно мляко, което трябва да се свари, не е пастьоризирано и явно му мирише и проявява интерес.

# 46
  • Мнения: 2 536
Плащам данък със сладък спящ пернишки Лъки Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 12
Плащам данък със сладък спящ пернишки Лъки Heart Eyes

Да ти останат очите!  Blush Прекрасен е, давай още снимки, че да му се нарадвам.  Simple Smile

# 48
  • Мнения: 4 500
Плащам данък със сладък спящ пернишки Лъки Heart Eyes
Прекрасен  Heart Eyes
Дрийм, отдавна не съм те засичала по форума  Hug Поздрави!   bouquet

# 49
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Ех какви красоти гледам, едната красота същата като Късметка  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 12
Хей, някой знае ли откъде мога да направя лентичка на дом. любимец?  Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1 726
Здравейте,нахълтвам набързо в хубавата темичка   bouquet
Нямам време да прочета всичките теми,че са доста а имам два въпроса.

Първо,някой от вас открил ли е някакъв вид комарник или пък мрежа която да може да се монтира на прозорец(и да не е мнооого грозна и прозорецът да може да се използва все пак).В ново жилище сме,на 6ти етаж и отварям прозорците само когато маца е в другата стая,проветрявам набързо и затварям.Иска ми се да има безопасен начин да държа прозореца отворен Rolling Eyes Терасата е обезопасена,там поне съм спокойна Mr. Green

Второ,има ли собственици на котарачета с мръсни уши?Имала съм няколко котки,в момента имам 3 които живеят при майка ми и една прелестница в къщи.Всички до сега са си били с чисти ушички,само тази в къщи има невероятно мръсни уши #CrazyТя всъщност е и единствената породиста,останалите са събирани от улицата,но са прекрасни и чистоплътни Heart Eyes
Та моята госпожица е британче,още като я взехме имаше почернели от ушна кал уши.По съвет на ветеринара й капвам капки(за котки разбирасе) и след това почиствам с марличка внимателно.Но тази процедура трябва да се повтяра през ден,иначе пак се задръстват направо #Crazy
Имам бебче на месец и покрай него бях позабравила котешките уши,снощи ги чистих.Капнах капки и после като тръгнах да изчистя с марличката и видях едното уши че е изтекъл жълт секрет,доста като количество.Маца измяука че я боли като й пипнах ушето Sad
Следобед ще я водя на доктор,чакам ММ да се прибере,че няма как с котката и бебето да се придвижвам по улиците.Ще видя този Вет какво ще каже,че сме в нов квартал и досега бяхме при друг.Но ми се струва странно чак пък толкова често да се цапат тези ушички.При вас има ли такъв проблем.Да не е болест някаква newsm78

# 52
  • Мнения: 79
Здравейте, много съжалявам ако моя въпрос е вече коментиран преди, но аз да си попитам:). Бихте ли препоръчали хотел за котки или човек, който гледа такива? Ще отсъствам за малко повече от седмица и искам да оставя котето си (кастрирано е, ваксинирано е и т.н.), порода улична превъзходна, 7-годишна:). Четох в нета за някакви хотели, пише, че приемат животи, които не са агресивни спрямо себеподобни, но как се установява това? Аз никога не съм оставяла котката си с други котки, доколкото знам е много индивидуално. Не мисля, че е агресивна, но не изключвам възможността да си ударят по някоя лапа, все пак в техния свят е усещане за територия и е строго индивидуално. Все пак ако някой има съвет/подобен опит, ще се радвам да сподели:)

# 53
  • София
  • Мнения: 2 092
Здравейте,нахълтвам набързо в хубавата темичка   bouquet
Нямам време да прочета всичките теми,че са доста а имам два въпроса.

Първо,някой от вас открил ли е някакъв вид комарник или пък мрежа която да може да се монтира на прозорец(и да не е мнооого грозна и прозорецът да може да се използва все пак).В ново жилище сме,на 6ти етаж и отварям прозорците само когато маца е в другата стая,проветрявам набързо и затварям.Иска ми се да има безопасен начин да държа прозореца отворен Rolling Eyes Терасата е обезопасена,там поне съм спокойна Mr. Green

Второ,има ли собственици на котарачета с мръсни уши?Имала съм няколко котки,в момента имам 3 които живеят при майка ми и една прелестница в къщи.Всички до сега са си били с чисти ушички,само тази в къщи има невероятно мръсни уши #CrazyТя всъщност е и единствената породиста,останалите са събирани от улицата,но са прекрасни и чистоплътни Heart Eyes
Та моята госпожица е британче,още като я взехме имаше почернели от ушна кал уши.По съвет на ветеринара й капвам капки(за котки разбирасе) и след това почиствам с марличка внимателно.Но тази процедура трябва да се повтяра през ден,иначе пак се задръстват направо #Crazy
Имам бебче на месец и покрай него бях позабравила котешките уши,снощи ги чистих.Капнах капки и после като тръгнах да изчистя с марличката и видях едното уши че е изтекъл жълт секрет,доста като количество.Маца измяука че я боли като й пипнах ушето Sad
Следобед ще я водя на доктор,чакам ММ да се прибере,че няма как с котката и бебето да се придвижвам по улиците.Ще видя този Вет какво ще каже,че сме в нов квартал и досега бяхме при друг.Но ми се струва странно чак пък толкова често да се цапат тези ушички.При вас има ли такъв проблем.Да не е болест някаква newsm78

Здравей, Сибил, и добре дошла в темата. Това, което описваш като проблем на твоето коте, е ушна краста. Много жалко, че твоят вет не е разпознал признаците, аз при такова положение веднага бих го сменила. Да знаеш, че това заболяване е много мъчително за котето. Ушната краста се лекува, с подходящите лекарства и редовно почистване. Намери си по-добър ветеринар, той ще ти предпише спрей и действайте. Ще ви отнеме време, но накрая ще излекуваш писето.

# 54
  • Мнения: 1 726
 Shocked Леле,дали наистина е ушна краста!Няякога и аз първо това си помислих,четох в нета за повече инфо,но като я заведох при Вет и той каза че просто някои писанки отделят повече ушна кал и така си и остана.Ама тя от бебенце е така а вече е на 2 години и малко.При всички положение ще сме при нов ветеринар,защото старият е в другият край на София а аз си търся нещо по-близко.Дано кварталният да е добър  Praynig
Иначе приемам предложения за ветеринари в Люлин 10(или наблизо).Че след месец е време за ваксина,пък и да си знам някой добър при нужда.
П.П. пак четох за тези акари.Ужас!Наистина като описание(и снимки!)отговаря на нашият проблем.Но аз автоматично бях отхвърлила тази възможност,след като предният Вет каза че не е болна маца #2gunfire
Но пък възможно ли е повече от 2 години да си ги има тези акари и да няма сериозни последствия?
Чеша се от време на време,но като цяло не е показвала това да я безпокои.Чак снощи се оплака Rolling Eyes
Ох,милата ми тя,хвана ме страх за нея. Cry

Последна редакция: нд, 09 авг 2015, 14:14 от sibil1987

# 55
  • Мнения: 4 500
В Люлин 1, до козметичен център Грация. Вет се казва Д-р Йорданов  Peace

# 56
  • Мнения: 154
Големи сладурковци сте показали Heart Eyes
Да ви се оплача Sad  Анаис пак има проблеми с крачето, което е без лапичка. От вчера вечерта ходи с вдигнато краче и я боли като пипна там. Мисля, че не е възпалено, защото не е подуто и няма рана както преди няколко месеца. Остава варианта да се е ударила някъде. Утре ще я заведа на ветеринар и дано не е нещо сериозно.

# 57
  • Мнения: 154
Големи сладурковци сте показали Heart Eyes
Да ви се оплача Sad  Анаис пак има проблеми с крачето, което е без лапичка. От вчера вечерта ходи с вдигнато краче и я боли като пипна там. Мисля, че не е възпалено, защото не е подуто и няма рана както преди няколко месеца. Остава варианта да се е ударила някъде. Утре ще я заведа на ветеринар и дано не е нещо сериозно.

# 58
  • Варна
  • Мнения: 6 335
Здравейте, много съжалявам ако моя въпрос е вече коментиран преди, но аз да си попитам:). Бихте ли препоръчали хотел за котки или човек, който гледа такива? Ще отсъствам за малко повече от седмица и искам да оставя котето си (кастрирано е, ваксинирано е и т.н.), порода улична превъзходна, 7-годишна:). Четох в нета за някакви хотели, пише, че приемат животи, които не са агресивни спрямо себеподобни, но как се установява това? Аз никога не съм оставяла котката си с други котки, доколкото знам е много индивидуално. Не мисля, че е агресивна, но не изключвам възможността да си ударят по някоя лапа, все пак в техния свят е усещане за територия и е строго индивидуално. Все пак ако някой има съвет/подобен опит, ще се радвам да сподели:)
Първо се огледай дали има подходящ човек(пенсионер от блока, роднина, приятел), който би могъл да идва всеки ден, да нахрани котката, да ѝ изчисти тоалетната и евентуално да поиграе с нея. Срещу заплащане.
Котката е вкъщи, у дома си и това е по-удачно според мен.
В хотелите предполагам стоят в клетка заради собствената им безопасност. И това е вариант, но за мен е последен.

Според мен има свободна пазарна ниша на трудовия пазар откъм обгрижващи сами домашни любимци. Simple Smile Може и оттук да намериш съфорумка, която би могла да помага. Simple Smile

# 59
  • София
  • Мнения: 13 209
Според мен има свободна пазарна ниша на трудовия пазар откъм обгрижващи сами домашни любимци. Simple Smile Може и оттук да намериш съфорумка, която би могла да помага. Simple Smile
Дъщеря ми се хвана да гледа котка, защото проучи, че в Кьолн има група за взаимопомощ. Гледат си едни на други любимците в случай на нужда. Засега не е използвала тази възможност, но ако се наложи ... Лошото е, че при тази престъпност в България, човек трудно би се доверил на непознати. Sad  Иначе е много идейно да се направи и тук нещо подобно.

Да ви разкажа за подвизите на "внучката".  Mr. Green За едните съседи може би съм ви споменавала. Балконите им са все едно един, но разделен с 2-метрова зидана стена. Не можеш да надникнеш от единия на другия. Но стената отгоре не опира никъде и затова "лудото" я прескача и им ходи на гости.  Laughing Хубаво, че там живее семейство с дечица, които ѝ се радват на гостуванията. Наскоро обаче беше откраднала ластик за коса.  Mr. Green Поне е от тези, които се продават по 10-20 броя в пликче и не е голяма загуба, защото от дъвкане не става изобщо за ползване. Толкова са ѝ харесали ластиците, че е успяла да изрови и ластиците на дъщеря ми от някакъв шкаф и откраднала още 5-6 броя. Неизвестно къде си ги складира.  hahaha

Новината от вчера е, че си е намерила още едни съседи - тези, които са на горния етаж, но апартаментът е тавански. От въпросната стена се качва на покрива, отива на прозореца им и започва да драска докато ѝ отворят и я почерпят. Обикновено били котешки лакомства-пръчици, купени за кученцето им, което е от най-дребните породи.  Laughing

Научила се е и да ловува. Хваща мухи и ги носи на "майка" си да се похвали. А ако не я забележат, започва да "чурулика", за да ѝ обърнат внимание и да я похвалят за улова. След това си ги изяжда с кеф.  eat

Общи условия

Активация на акаунт