Любители на Котки Тема 97

  • 53 607
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
Котката е женска на 1год. некастрирана.Мъжа ми не я бие напротив гушка се при него.Хапчетата давам от 2дена но тя от 2месеца си пикае навсякъде иначе ака в банята.След като свършим с хапчетата отива на кастрация и ако и това не помогне не знам вече. Доктора каза че това го прави напук и на инат но аз нямам обяснение за това поведение хапчетата се казват Yurelieve
По принцип много рядко, но все пак се случва, женски котки да си маркират територията. Може и това да е, но се съмнявам  Thinking.
Може и поведенчески проблем да е, но и в това се съмнявам.
Като казваш, че е женска на 1 година, досега трябва да се е разгонвала. Как протече разгонването й? Според мен котката има здравословен проблем, за който се опитва да ви сигнализира. Трябва не просто да я прегледа ветеринар, а да й се направят кръвни изследвания и един тест на урината. И естествено трябва по най-бърз начин да се кастрира. Peace

amy_nka , не си в България ли? Конус се казва това, дето се слага на главите им. Peace
Продължавам да смятам, че при такива рани трябва ветеринар. Помощ тук от форума няма как да окажем. Rolling Eyes

# 706
  • Мнения: X
София, кастрирайте животното, със сигурност ще има ефект, а и е по-добре за нея.
Аз намерих дом на едно от котетата, за чието лечение отидоха почти 300 лв в месец на финансово затруднение, но за миг не съжалявам. Утре ще го закараме в Сливен при осиновителката му. Щастлива съм !
Другите си ги храня всеки ден и на едното мажа очето с капки препоръчани от ветеринар и има ефект ! Малко му сълзят, но по мое мнение не е нищо сериозно. Дано Господ ми помогне да намеря кой да приюти и тях, останаха 3  без майката. А за жалост няма как да заведа майката да я кастрират в 4 лапи, защото дават талони на 1-во число, а аз се подготвям за бебето и мъжа ми няма да ми даде да мъкна котки по клиники повече. И сигурно е прав, моля се да оцелее до догодина и да я заведа.
Искам да благодаря на момичетата за мненията за капки и лечение в полеви условия, бяхте ми много полезни ! Желая здраве на вас и любимците ви !

# 707
  • Мнения: 657
Не е разгонена в момента давала съм и хапчета против разгонване преди месеци и не доктора не ми е назначил изследвания. Ако я кастрирам дали ще има ефект? Преди ходеше на пясък но го махнахме защото целия апартамент беше в гранули от него. Тя продължи да си ходи в банята в лиген но  от 2 месеца и стана нещо

# 708
  • Мнения: 1 708
Хапчетата против разгонване не водят до нищо добро. Напълно възможно е те да са причина за поведението на котето в момента.
Според мен е необходимо да се заведе на още един преглед, при възможност при друг ветеринар  Peace

# 709
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 11 963
+ 1 Хапчетата за разгонване водят до тумори на половите органи и млечните жлези.
sofiq119, потърси добър ветеринар възможно най-скоро.  Peace

# 710
  • Мнения: 10 547
Сложете на котката настилка- силикон, бентонит в тоалетната. Котката рие изпражненията и урината си. Не сте си/й направили добра услуга като сте я оставили да ходи до тоалетната в чист леген. Поне вестник пробвайте да има.

# 711
  • София
  • Мнения: 76
Да кажа мое мнение за пикаещата навсякъде котка.Ако ползва леген без никакво покритие-пясък ,силикон , тя цапа лапите си с урина.Стъпвайки тя оставя следи , които надушва и щом и мирише на урина естествено , че ще пикае.Сипвай и мий с оцет,ако трябва сложи в пулверизатор и пръскай.Ако веднъж е свикнала да ходи в пясък , трудно ще я отучиш , котката има вроден инстинкт за хигиена,не се опитвай да го промениш Simple Smile Гледала съм бебета,расли само с мен , още не проходили като имат на разположение силикон го ползват по предназначение и заравят  много усърдно !!!

# 712
  • Мнения: 10 547
Точно така е, Патица! Моят Мърти, когато има нещо по лапите и стъпи ли на първата плочка след тоалетната си, започва да души и рие ли, рие. Не пишка, но аз веднага минавам с гъба, напоена в оцет и след това търкам с кора от цитрус.

# 713
  • Мнения: 1 708
Нашето коте пишка в леген без настилка, но не се цапа, защото в легена има решетка, която не позволява да се намокрят лапите. Другата нужда винаги я е вършила на пода близо до канала.

Наистина ли мога да навредя на Стейси като не слагам пясък в тоалетната? Неведнъж съм си го мислила, защото естественото поведение е да си зарови нещицата, а аз не предлагам с какво да го прави.

# 714
  • Мнения: 10 583
Не е разгонена в момента давала съм и хапчета против разгонване преди месеци и не доктора не ми е назначил изследвания. Ако я кастрирам дали ще има ефект?

Котката е разгонена. С хаповете си й нарушила хормоналния цикъл, за това си мислиш, че не е разгонена. Моите всички женски маркираха из къщи. Женските маркират за да покажат присъствие, а мъжките доминантност. Само едно решение на ситуацията има - кастрация.

# 715
  • Мнения: 72
Здравейте момичета, влизам рядко и все пропускам на момента да покажа увлечението си по хубавите котешки снимки които слагате.

Емона ,много лъчезарно ново таби си имаш.. Ако и аз срещна такова, че се пречупя да си осиновя едно котешко дете.

София според мен котето показва отношение към нещо и затова пишка навсякъде. Определено изпитва дискомфорт , който може да е здравословен или емоционален. Опитайте да сложите още един леген или котешка тоалетна временно там където пишка/ на забранените места/ . Също така мястото където пишка трябна да е 1,5 -2 пъти по голямо от неговите размери за да му е удобно.

Дядо Мърфи вече пие вода от една голяма тава която колкото и да се мъчи да обърне ,не му се получава. Слава Богу че не влиза с лапите в тавата с водата. Отскоро започна леко да залита и пак го водих на вет. Стареца вече е и хипертоник с много високо кръвно и според ветката щом е започнал да прави щуротията с разливането на вода по пода е признак на страческа деменция.

 http://prikachi.com/images.php?images/771/8352771N.jpg

ето така ме гледа лошо когадо дойде момента за лекарствата Simple Smile

Последна редакция: сб, 12 сеп 2015, 12:51 от anesy

# 716
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 825

 http://prikachi.com/images.php?images/771/8352771N.jpg

ето така ме гледа лошо когадо дойде момента за лекарствата Simple Smile

Сякаш казва: "Само смей пак да се опиташ да ми ги сложиш в устата!"

# 717
  • Мнения: 3 248
amy_nka, според мен трябва да види ветеринар и да прецени. А тече "плазма" или лимфа? Май ако има гной, тогава трябва да се остави да изтече. Но наиситна най-добре лекар да го види.

София, може и от преди даваните хапчета сега да не се чувства добре. Доста неща може да са. Най-лесното е специалист да я прегледа, за да може поне здравословния проблем да бъде отхвърлен. Няма как да се реши проблем, без поне прибилзително да се знае причината.



anesy, не е таби, а сребриста на точки (silver spotted).

Сега решихме да ги съберем в хола. Гледаха се, хъскака си малко една на друга отдалече, пак се гледаха. После легнаха на 1.5м. една от друга, едната на стола, другата на земята и заспаха. Сега пак нещо се размърдаха. Ох, много ми е притеснено.

Ето още малко снимки на новодомката:

# 718
  • Мнения: 10 583
amy_nka , не си в България ли? Конус се казва това, дето се слага на главите им. Peace
Продължавам да смятам, че при такива рани трябва ветеринар. Помощ тук от форума няма как да окажем. Rolling Eyes
Благодаря. Да, в България съм.  Grinning Ще чакаме ветката ни, дано съм процедирала правилно до тогава... Ако някой друг е бил в подобна ситуация, ще съм благодарна да сподели.

# 719
  • Мнения: 3 882
Дядо Мърфи вече пие вода от една голяма тава която колкото и да се мъчи да обърне ,не му се получава. Слава Богу че не влиза с лапите в тавата с водата. Отскоро започна леко да залита и пак го водих на вет. Стареца вече е и хипертоник с много високо кръвно и според ветката щом е започнал да прави щуротията с разливането на вода по пода е признак на страческа деменция.

Anesy, предишният ни котарак също правеше така - разплискваше водата и се каваше да пие от някакви странни и необичайни места. Оказа се, че имал диабет.

Сега пиратя прави същото. Но явно по някаква друга причина. Може би същата поради която подхвърля във въздуха храната, която не му харесва.
От месеци пие вода от кофа в банята - винаги пълна, а вратата на помещението винаги отворена.

Общи условия

Активация на акаунт