За първи път с цикъл на море

  • 20 669
  • 129
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 161
Каквото и да те посъветват дамите тук, всички знаем, че на плаж с цикъл при едно 12 годишно момиче  не е като на плаж без цикъл. Факт!
Тампоните не са много уместни, това от личен опит го казвам. Възрастта е прекалено малка, не толкова от физиологична, колкото от психологична гледна точка. Към 15-16 г. възраст може да се пробват от мини тампоните, ако момичето е девствено.

Единствено, на което според мен може да се надяваш е цикълът да закъснее или да й дойде по-рано-това често се случва.

За догодина те съветвам да планираш почивката си, съобразявайки се с цикъла на дъщеря си.
Правих това в продължение на няколко години и беше успешно!

Весело море ти пожелавам!:)

Последна редакция: пт, 07 авг 2015, 10:34 от Фран Джонсън

# 16
  • Мнения: 12 674
Спомням си една серия от Синьо лято.  Голямото момиче беше в цикъл, как обясняваха на всички деца.  Laughing

# 17
  • Мнения: 6 617
дъщеря ми още е малка за такива проблеми, но мога да споделя от личен опит. на 12 години вече имах цикъл и бях състезател по воден спорт.
както са казали някои момичета по-горе, възможно е да опитате тампони, поставянето им обаче е неприятно, да не кажа болезнено, а и девствената ципа пречи да се постави така, че да не се усеща (уж на опаковката пише, че тя е достатъчно еластична, но на мен лично ми бяха неудобни, пробвах няколко пъти и се отказах).
гинеколог може да изпише хормонални таблетки, с които цикълът да се забави и отложи за след ваканцията. на мен са ми изписвани такива при важни състезания. няма отражения върху цикъла, ако се ползват по изключение. може да попитате.

# 18
  • Мнения: 1 412
Има решение. Аз съм била , като малка с превръзка на море. Обличах по-изрязани бикини и слагах превръзка, след това банския . Преди и след всяко влизане във водата си сменях превръзката и това е нямала съм проблеми. Не съм прекалявала , влизала съм по 2/3 пъти .Във водата нищо не тече ,нито се показва. Е малко неудобно е , ще се наглежда  да не протече и няма проблем.  Peace Сещам се и че, може преди да и дойде да пие витамин Ц, за да я отложи малко

# 19
  • Мнения: 478
Това с витамин Ц е досадно всеки път да се обяснява, че е мит. Витамин Ц не отлага цикъл. Хормонални таблетки (противозачатъчни) отлагат, като се пият по определена схема от определен от цикъла ден. За спортист пред световно/републиканско е едно да се ползват (пак е неоправдано), но за обикновено дете за мен лично е абсурд.

# 20
  • Мнения: 4 212
Идете с дъщеря си на гинеколог и споделете проблема. Аз съм в същата ситуация и получих решение от моя гинеколог.
Това е несериозно, как гинеколог може да реши "проблема"?
Най-вероятно да промени датата на почивка?

Не съм на 12 год.
Има медикаменти, които могат да се използват за отлагане на цикъла. Лекар-специалист ще каже кои и дали са подходящи в конкретния случай. За това писах, че вместо вайкане по форумите е добре да идат на лекар. При това дори ми се струва, че вече е късно...

# 21
  • Мнения: 478
Вайкане?
Наричате най-обикновен въпрос вайкане?
Отлагате цикъл на 12-годишно с противозачатъчни?
Я тука името на гинеколога, изписал противозачатъчни за отлагане на цикъл на 12-годишно (поради ходене на море), моля. Много моля. Да не ходя никога при него.

# 22
  • Мнения: 6 617
mimsa2000, може би трябва да вземеш подобно решение след повече информация относно евентуалните рискове за здравето.  Peace става въпрос за нискохормонални препарати, не за конски дози хормони. майка на моя приятелка, уважаван гинеколог в окръжната болница на голям областен град, даваше на дъщеря си такива препарати при ваканции. едва ли би навредила на детето си.
митовете за мъжките бради по лицата на девойки са несериозен аргумент.
за детето би било много по-комфортно да си изкара хубава почивка, отколкото да се гърчи по плажа с превръзки, два чифта бански един върху друг, непрекъснато попипване и питане дали нещо е протекло, и невъзможност да влезе с новите си приятелчета във водата.  Peace
но само след консултация с гинеколог, който да изпише препарата.

# 23
  • Мнения: 4 212
Вайкане?
Наричате най-обикновен въпрос вайкане?
Отлагате цикъл на 12-годишно с противозачатъчни?
Я тука името на гинеколога, изписал противозачатъчни за отлагане на цикъл на 12-годишно (поради ходене на море), моля. Много моля. Да не ходя никога при него.
Не са противозачатъчни.

# 24
  • Мнения: 478
Никакви митове за мъжки бради не намесвам.
Не ми вкарвай думи в ръцете , които не съм написала.
Дайте препарата, да го видим кой е.

# 25
  • Мнения: 46 562
Не бих давала хапчета на дете, което сега се развива. Да, може нищо да не стане, но по-добре човек да не се бърка точно в този период.

# 26
  • Мнения: 4 212
Никакви митове за мъжки бради не намесвам.
Не ми вкарвай думи в ръцете , които не съм написала.
Дайте препарата, да го видим кой е.


Препарата е изписан лично на мен, по схема, след като са претеглени всички известни плюсове и минуси на употребата му. Несериозно да "предписваме" на други хора, още повече пък по форумите.
Пак казвам - една жена и майка трябва да заведе дъщеря си на гинеколог и да обсъди проблемите с него, особено след като обичайните средства (тампони, превръзки, четене на книжка под чадъра и т.н.) са и известни.

# 27
  • Мнения: 12 674
Противозачатъчни се дават на млади момичета за регулиране на цикъла.

# 28
  • Мнения: 478
Никакви митове за мъжки бради не намесвам.
Не ми вкарвай думи в ръцете , които не съм написала.
Дайте препарата, да го видим кой е.


Препарата е изписан лично на мен, по схема, след като са претеглени всички известни плюсове и минуси на употребата му. Несериозно да "предписваме" на други хора, още повече пък по форумите.
Пак казвам - една жена и майка трябва да заведе дъщеря си на гинеколог и да обсъди проблемите с него, особено след като обичайните средства (тампони, превръзки, четене на книжка под чадъра и т.н.) са и известни.

Трябва да заведе на гинеколог по принцип, а не, за да отлагат цикъл.
При отклонения за регулиране е съвсем различно.
Да са ти предписани на теб поради проблем е съвсем различно.
Да са предписани просто защото "искам да отида на море", на 12-годишно, е несериозно.

# 29
  • Мнения: 6 617
Трещерица е напълно права. освен за регулиране на цикъла, при някои момичета го изписват и за подобряване на състоянието на кожата при тежка форма на акне.
mimsa2000, ти всъщност съвети ли искаш, пускайки темата, или просто съчувствие “ох“ и “ах, колко неприятно"  Mr. Green
момичетата ти дават идеи и варианти. разбира се, ти ще преценяваш, евентуално ще се консултираш със специалист, но цялото това реактивно подскачане срещу нещо, за което дори не си си направила труда да потърсиш достатъчно компетентна информация, наистина е несериозно. Peace

Общи условия

Активация на акаунт