За първи път с цикъл на море

  • 20 627
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 103
Имам дъщеря на 12г и от пролетта сме с цикъл.Предстои ни море в края на месеца и е сигурно,че ще и дойде там.Споделете мами и тинейджърки присъстващи във форума,как се справяте на плажа в тази ситуация.Лошото е ,че продължителността на цикъла и ще  обхване почти 7 дни от планираните 10.Направо ще ми се побърка детето.

# 1
  • Мнения: 478
Като начало, опитвай се да я настроиш положително нея самата. Да, ужасно е, в моите очи даже си е трагично, дете (защото на 12 си е дете) на море и не може да се къпе и играе необременено. Да, сега има превръзки с крилца, но винаги може да протече, да се подава нещо, най-общо казано-не е комфортно и това е самата истина. Обаче-природа, какво да направим.
Аз в такава ситуация:
1. не карам детето да идва с нас на плаж, ако не желае. Даже аз не бих отишла също, ако ме помоли да останем заедно и да правим нещо. Ако не ме иска-остава си в стаята, чете (обикновено купищата задължителна литература се отмята именно в такива дни)
2. Ако ще се ходи на плаж, пак така-стоя с нея под чадъра като цяло, говорим си, придружавам я за смяна на превръзка до стаята (все още липсата на достатъчно опит я кара да иска да ходи до стаята, а не в тоалетните на плажа)
Това е, то няма какво-опитвам се да съм добра компания в такива моменти просто и да не мрънкам по темата.

# 2
  • Мнения: 4 208
Идете с дъщеря си на гинеколог и споделете проблема. Аз съм в същата ситуация и получих решение от моя гинеколог.

# 3
  • Мнения: 478
Какво решение получи, би ли споделила?

# 4
  • Мнения: 25 623
Идете с дъщеря си на гинеколог и споделете проблема. Аз съм в същата ситуация и получих решение от моя гинеколог.

На 12 години ли си?

# 5
  • Мнения: 13 548
Идете с дъщеря си на гинеколог и споделете проблема. Аз съм в същата ситуация и получих решение от моя гинеколог.
Това е несериозно, как гинеколог може да реши "проблема"?
Най-вероятно да промени датата на почивка?

# 6
  • Мнения: 46 518
Ще сменя резервацията за друга дата.

# 7
  • Мнения: 478
Ще сменя резервацията за друга дата.

Мислила съм го, но не винаги е възможно.
Ние сме само жени у нас (повечко сме), все на някой цикъла се пада някъде. Crazy
Веднъж съм сменяла резервация и се промени и цикъла на голямата, закъсня и пак се падна на почивката. Tired ooooh! Един път се е случвало и при почивка в чужбина, където смяната също е невъзможна, обвързана е почивката и със самолетни билети.

# 8
  • Мнения: 13 548
На тази възраст , а не само при нея е много възможно цикъла да закъснее/подрани и промяната на резервация да се откаже неправилен ход.
Примирявате се и  заминавате. Печене под чадъра,хубави превръзки с крилца, на брега с къси панталонки и надежда за лек и спокоен цикъл.

# 9
  • Мнения: 478
Именно, минала съм го. Crazy
Една жена не може да си отменя разни задачи, почивки, ангажименти всеки месец заради цикъл.
Научава се да живее с това. За мен е мъка и ходенето на училище от 11-12-13-годишни деца с превръзки (в училище са почти цял ден, как се сменя превръзка там знаем). Обаче си мрънкам на ум вкъщи и си жаля щерките на ум. ooooh! Гледам в такива моменти да съм насреща за подкрепа, компания, всичко.

# 10
  • Мнения: 1 698
Посъветвайте се с гинеколог. Знам, че има тампони за млади, девствени момичета, най-малкият номер. Все пак специалист да си каже думата, дори в големите АГ клиники има "Детско-юношеска гинекология". Най-добре е да е такъв специалист. Преди време колежка имаше въпроси за дъщеря си /17 год./, девствена относно онези спорните ваксини против рк на маточната шийка, за които много се шумеше и говореше. Тогава също я насочих към такъв тип специалист, а не общ гинеколог.

# 11
  • Мнения: 46 518
Мда, за закъснение не се сетих, не ми се е случвало.
mimsa2000, бих съобразила само с най-малката, по-големите вече с тампони. Аз си се къпя с тях и си плажувам без разлика от другите дни.

# 12
  • Мнения: 1 698
Радвайте се на морето и слънцето, не се втелясвайте много, много. Това не е тежък проблем.

# 13
  • Мнения: 478
Тампони при 12-13-годишно не съм дала да се ползват.  Thinking
Най-голямата няма и да ме пита с какво да е на плажа, тя и не идва вече с нас, но другите са с по-малка разлика и се "гонят" в тези неща. ooooh!

# 14
  • Мнения: 11 917
Аз нямам дъщеря,  но си спомням единственото си ходене на море на почивка - оказах се на същата възраст, дори може би и на ненавършени 12 с цикъл.

В онези години беше някаква тъпа история- достатъчно голямо момиче бях, едричка ,но  като взеха всички приятелки на майка ми да ме питат- "Ама защо не се къпеш в морето", "Ама студено ли ти е?", "Ама защо не я пускате" - и това жени.Мен ме беше срам да кажа защо, майка ми сдъвкваше недомлъвки и така.Добре че тогава смените бяха по цели 20 дни, та успях и в морето да вляза.

Иначе- дъщерята на авторката може да си чете хубава книга  под чадъра.Може  да се разхожда по брега- на тази възраст много обичах- разходка точно там, където сушата и водата се срещат.Може майката да я придружи, да си говорят по пътя, докато направят една дъълга разходка и част от времето ще мине.

Могат да се събират на мидички от които  да се изработват разни тематични малки пана/ за целта може да се иде на море с предварително  подготвени картон, лепило, рамки и т.н./, това разбира се, ако детето на детето му е интересно.

Или да си изработва гривни, колиета от мидички.

В последните дни на цикъла мисля, че не е толкова проблемно да се влезе за кратко в морето.

А в тази възраст и при смяна на обстановката може и да се разминат датите.

Общи условия

Активация на акаунт