Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 6

  • 106 987
  • 772
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 515
Аз когато раждах, не ми искаха нищо да нося освен документа за припознаване на детето. От там ми издадоха направление за раждане и тнт
Всичко попълвах на място, т.е. попълваха те, а аз диктувах.

Сега не искат такъв документ, казаха че те го правят като услуга, но не стана ясно дали се заплаща отделно. Предполагам, че да тъй като и в други болници го има и се заплаща, ако не носиш нот. заверена декларация.
Не се заплаща нищо допълнително за припознаването, дадоха ни да попълним с таткото някаква декларация и това беше. И преди 4 години беше така.
Платихме си точната сума за нормално раждане на регистратура и нищичко повече.
А аз все още имам и от предплатения пакет, ще си го използвам за гинекологични прегледи и мамолог, много съм доволна от него.

# 736
  • Мнения: 50
Аз когато раждах, не ми искаха нищо да нося освен документа за припознаване на детето. От там ми издадоха направление за раждане и тнт
Всичко попълвах на място, т.е. попълваха те, а аз диктувах.

Сега не искат такъв документ, казаха че те го правят като услуга, но не стана ясно дали се заплаща отделно. Предполагам, че да тъй като и в други болници го има и се заплаща, ако не носиш нот. заверена декларация.

А момичета, този документ за всички ли се изисква или само ако родителите нямат сключен брак? Ако има брак, носи ли се свидетелството тогава?

Това е ако няма сключен брак , а ако има сключен брак казаха, че може да се донесе копие от брачното, но не било задължително. Общо взето като родите, ще ви кажат какво искат.

# 737
  • Мнения: 47
Дойде и моя ред да изкажа мнение☺
Като за начало БЛАГОДАРНОСТИИИИИИИ на д-р Богословова, д-р Дойчиновски и една акушерка, на която за съжаление не разбрах името, защото я видях само вечерта на раждането на моето бебе. Уникален екип и отношение. Следващите два дни в болницата също минаха спокойно и с добро отношение. Единствено днес една от акушерките която беше дневна смяна( Димитрова мисля, че пишеше на униформата й) беше по сприхава, но всички останали са много мили. Всеки лев си струваше.
Успех на всички, които са решили да изберят Вита.....няма да сбъркате 😉🍀

# 738
  • София
  • Мнения: 10
Поздравления, Хриси С. за хубавото развитие при теб и положителните емоции от раждането ! Дано всички, на които ни предстои да се похвалим като теб на финала !

Момичета, обръщам се ако има такива от вас, на които са издадени продължения на болнични (или 45-дневните) миналата седмица на 15.08.2017 г. (вторник) от Лекарската комисия на Вита. Въпросът ми е - фигурират ли в електронния регистър на НОИ, защото днес изтича 7-дневния срок, в който медицинските органи трябва да изпратят данните, а моите не са изпратени. Днес такова прехвърляне ме прехвърляха по телефоните - от регистратурата към АГ-сестрата, която пише болничните, през главната счетоводителка, някаква старша сестра... получих уверение, че някой ще се свърже с мен, за да ми каже какво се слува с продължението на болничния ми и 45-дневния. Никой не ме потърси. Утре отивам на място да правя опити да разбера!
Но ще съм благодарна, ако някой може да каже дали също е констатирал липса на болничния си от Вита (от дата 15.08.17) в ел.регистъра на НОИ Thinking

# 739
  • Мнения: 22
Здравейте на всички, имам питане към дамите, които са се следили при Богослолова и са раждали при нея.
Искам да попитам, по време на следене на бремеността ако има проблем къде Ви праща във Вита на спешен кабинет или в някой от държавните болници, ако нещо се случи примерно през ноща ?
Благодаря Ви!

# 740
  • София
  • Мнения: 7 645
Имах позната, която я прати в шейново.

# 741
  • Мнения: 50
Здравейте на всички, имам питане към дамите, които са се следили при Богослолова и са раждали при нея.
Искам да попитам, по време на следене на бремеността ако има проблем къде Ви праща във Вита на спешен кабинет или в някой от държавните болници, ако нещо се случи примерно през ноща ?
Благодаря Ви!

Аз имах проблем една събота и АГ-то ме насочи към док във Вита , който беше на смяна

# 742
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
Иска ми се да родя при д-р Славкова във Вита, но не се следя там. Горе-долу кога трябва да си запиша час при нея? Имам впредвид коя седмица? Сега съм в 30-та.
Извинете ме, ако въпроса се повтаря, поизчетох темите, но не намерих точно този отговор.
Благодаря!

# 743
  • София
  • Мнения: 7 645
според мен до 32-ра е добре да сте я посетили Simple Smile

# 744
  • Мнения: 2 515
Здравейте момичета,
Иска ми се да родя при д-р Славкова във Вита, но не се следя там. Горе-долу кога трябва да си запиша час при нея? Имам впредвид коя седмица? Сега съм в 30-та.
Извинете ме, ако въпроса се повтаря, поизчетох темите, но не намерих точно този отговор.
Благодаря!
Още днес звънни да запазиш час за въможно най-скоро. Имай предвид, че тя преглежда във Вита само в петък и часовете бързо се запълват. Според мен е трябвало по-рано да отидеш, но ако успееш за този или за другия петък, няма да е твърде късно. Все пак към 34-36та седмица започват тоновете и е хубаво поне 2 пъти преди това да сте се виждали, най-малкото да придобиеш впечатление за нея, както и тя да има възможност да проследи как се развиват нещата с теб и бебчето, защото в крайна сметка тя ще е най-важният човек по време на раждането ти и трябва да е наясно с всичко.

# 745
  • София
  • Мнения: 7 645
Можеш да си запишеш час при нея във Фемина и да й кажеш за раждането и ще те вмъкне Simple Smile

# 746
  • Мнения: 46
Здравейте, предстои ми раждане във Вита (планирано секцио, имам и дата). Не ми казаха обаче да ходя преди това за тест с анестезиолога.
Някой от раждалите секцио може ли да сподели дали са правени тестове?

# 747
  • София
  • Мнения: 7 645
Когато аз имах дата ме викаха рано сутрин гладна и жадна за изследвания, а самото секцио беше за обяд. Тогава щеше да се видя и с анастезиолога.
Бебето обаче подрани с 3 дни преди датата и ми правиха тестовете за алергии на операционната маса.
Вита ми харесва за това, че не те приемат предния ден за две изследвания да киснеш там цял ден, а всичко правят в уговорения ден и напрежението не е на макс още ден преди операцията.
Късмет и леко възстановяване Simple Smile хубаво и здраво бебче Simple Smile

# 748
  • София
  • Мнения: 141
Аз да споделя колко приятно впечатление ми направиха вчера във Вита- бях за запис на тонове и по някое време се обади д-р Славкова да каже че има пациентка при която раждането е тръгнало по рано и затова след час трябва да направят секцио. Екипа се събра за отрицателно време, самата Славкова беше в отделението поне 15 минути преди уговорения час, анестезиолога също. Всички бяха спокойни, любезни, все едно им е рутина. Самата аз се притеснявах да не изпадна в същото положение (бебчо да тръгне преди датата) и сега съм много по спикойна че реагират бързо и адекватно. Даже май малко съжалявам че не избрах Славкова в началото, страхотен човек ми се стори. Успех на всички Hug

# 749
  • София
  • Мнения: 7 645
Ей така при мен преди близо 5г, всички се събраха за нула време в неделя Simple Smile
Славкова наистина е много добър човек Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт