Раждане в МБАЛ "Вита" - тема 6

  • 107 026
  • 772
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 515
Благодаря ви, Силвър, amalinka Hug Hug
Звъннах и ми казаха, че болничния и епикризата ми са на регистратура. Не знам защо не ми ги дадоха в понеделник, май бяхме много  за изписване и не са били готови. Ама то и аз зор да си ходя, хич не се сетих, че не съм си ги получила Grinning

# 721
  • София
  • Мнения: 7 645
Честито щастие и от мен Simple Smile
Супер за бързото и хубаво раждане Simple Smile

# 722
  • София
  • Мнения: 141
Момичета, днес има ден на отворените врати в родилното на Вита. Аз не успях да се класирам да отида. Ако някоя от вас е там, ще сподели ли впечатления после? Simple Smile

# 723
  • Мнения: 47
Момичета, днес има ден на отворените врати в родилното на Вита. Аз не успях да се класирам да отида. Ако някоя от вас е там, ще сподели ли впечатления после? Simple Smile

Ние ходихме през Юли. Останахме много доволни, защото ние основно отидохме да видим къде ще раждаме, понеже проследяващата ме АГ изражда там. Акушерката която ни посрещна ни обясни всичко и отговори на въпросите ни, разведоха ни през предродилна, родилна зали, стоите ни показаха. Като цяло болницата си е много хубава Simple Smile

# 724
  • Мнения: 50
Момичета, днес има ден на отворените врати в родилното на Вита. Аз не успях да се класирам да отида. Ако някоя от вас е там, ще сподели ли впечатления после? Simple Smile

Здравейте аз успях да присъствам на отворените врати.
Като цяло информацията я има и тук и в сайта им, нямаше нещо ново, което да ме изненада.
Основното:
Към момента имат 16 легла, нямат реанимация, ако се наложи изкуствено дишане при на бебето го местят в Токуда с линейка. Ако се наложи раждане преди 35 седмица или има незрял плод , насочват майката за раждане на друго място (най-често Майчин дом). Ако се наложи бебето да бъде задържано по-дълго от предвидения престой в пакета от 3 нощувки за нормално и 4-ри за секцио и майката иска да остане при положение, че с нея всичко е наред се доплаща на нощ по около 100 лв. Избора на екип влиза в цената. 1600 нормално раждане, 2000 секцио. Ако се наложи спешно секцио по независещи от жената причини отново цената е 2000лв. Неонатологичното отделение се състои от 2-ма неонатолози и 2-ма педиатри, които наблюдават децата.
Болницата се е очаквало да бъде преместена в новата сграда септември, но тъй като още нямат необходимите разрешителни, не се знае дали ще стане и октомври. Там вече се очаква да имат повече легла и реанимация, която към момент липсва в старата сграда.

# 725
  • София
  • Мнения: 141
Много много ти благодаря! Hearts

А да попитам във връзка с това:
....Ако се наложи раждане преди 35 седмица или има незрял плод , насочват майката за раждане на друго място (най-често Майчин дом).

При положение, че цялата документация от следенето на бременността е при тях, как се предава в Майчин дом или където и да е другаде? Трябва някой да отиде до Вита да ти вземе 'досието' преди да отидеш другаде по спешност ли?

# 726
  • Мнения: 50
Много много ти благодаря! Hearts

А да попитам във връзка с това:
....Ако се наложи раждане преди 35 седмица или има незрял плод , насочват майката за раждане на друго място (най-често Майчин дом).

При положение, че цялата документация от следенето на бременността е при тях, как се предава в Майчин дом или където и да е другаде? Трябва някой да отиде до Вита да ти вземе 'досието' преди да отидеш другаде по спешност ли?

По-скоро разчитат като започне раждането или нещо се обърка да се свържеш по тел. с лекаря ,с който си се разбрала да раждаш и той по тел. да ти каже къде да идеш. На документация явно не може да се разчита, защото дори и да се следиш там и да влезеш за раждане там, искат от теб да си носиш документацията на хартия с теб. Не получихме смислен отговор защо се налага това при положение, че уж всичко им е в системата. Т.е. няма личен ангажимент по насочването на тодилка за раждане на друго място, те могат да кажат идете в Майчин дом, а вие да идете в Токуда или друго адекватно лечебно заведение с високо ниво на реанимация.

# 727
  • София
  • Мнения: 7 645
Аз когато раждах, не ми искаха нищо да нося освен документа за припознаване на детето. От там ми издадоха направление за раждане и тнт
Всичко попълвах на място, т.е. попълваха те, а аз диктувах.

# 728
  • Мнения: X
Така като гледам, май ще съм от бременните, които до последно няма да знаят в коя сграда ще раждат.... Терминът ми е октомври. При предишното ми раждане, изискваха да си носим документите от бременността и по-специално : хепатит, васерман, кръвна група, спин. Предполагам, всеки си има папка с всичко, което му е правено през бременността и дори да се наложи да отидем в Майчин дом, просто даваме папката там....да си търсят каквото им трябва и да се запознават. Все пак на повечето места в БГ се разжда по този начин.. Отиваш и те виждат за първи път....И дори изследванията да ги има правени във Вита, се оказва,ч е няма връзка между двете компютърни системи : тази на регистратурата  и тази в отделението.... Когато ме приеха за задържане, поискаха от мен документ за сифилис и като им казах, че ми е правено тук, те помолиха мъжа ми да отиде да го разпечата от регистратурата, тъй като нямат достъп до системата на ДКЦ...

# 729
  • Мнения: 2 515
Въпреки, че тази бременност абсолютно всичките ми прегледа и изследвания са правени само във Вита, като ме приеха да раждам си носех папка с всичко принтирано и ми я поискаха. Единствено последната ми МБ и ПКК нямах на хартия, че ми се развали принтера вкъщи, и помолиха мъжът ми да отиде на регистратура да ги разпечатат и да им ги донесе. Явно наистина нямат връзка родилното със системата, не знам защо така, няма логика, но факт.

# 730
  • Мнения: 60
Странно, раждах и се следих във Вита преди 3 г., никаква папка с нищо не съм носила.Сега обаче не се следя там, та е добре да съм подготвена явно с всичко.И аз съм с термин окт и явно ще разбера в последния момент за сградата Simple Smile

# 731
  • Мнения: 410
vechesammama и аз съм октомври, и аз незнам в коя сграда вкл. в петък питах и АГ и тя каза „ не ме питай, че и аз незнам... явно това е тайната на годината, но вероятно и октомври няма да се местят...”

# 732
  • Мнения: X
vechesammama и аз съм октомври, и аз незнам в коя сграда вкл. в петък питах и АГ и тя каза „ не ме питай, че и аз незнам... явно това е тайната на годината, но вероятно и октомври няма да се местят...”

Мисля, че октомври няма да е. Нали все пак трябва цялата дейност да се измести.... Не може никой да не знае кога ще се случва това. Като някаква държавна тайна е Simple Smile Шегата настрана, има някаква бележка , лепната на вратата на Родилното. Пише, че своевеременно ще бъдем уведомени Simple Smile Наистина, ако чакат разрешителни, и те не знаят какво кога.... Simple Smile Ще видим, дано всичко да е наред

# 733
  • Мнения: 50
Аз когато раждах, не ми искаха нищо да нося освен документа за припознаване на детето. От там ми издадоха направление за раждане и тнт
Всичко попълвах на място, т.е. попълваха те, а аз диктувах.

Сега не искат такъв документ, казаха че те го правят като услуга, но не стана ясно дали се заплаща отделно. Предполагам, че да тъй като и в други болници го има и се заплаща, ако не носиш нот. заверена декларация.

# 734
  • София
  • Мнения: 141
Аз когато раждах, не ми искаха нищо да нося освен документа за припознаване на детето. От там ми издадоха направление за раждане и тнт
Всичко попълвах на място, т.е. попълваха те, а аз диктувах.

Сега не искат такъв документ, казаха че те го правят като услуга, но не стана ясно дали се заплаща отделно. Предполагам, че да тъй като и в други болници го има и се заплаща, ако не носиш нот. заверена декларация.

А момичета, този документ за всички ли се изисква или само ако родителите нямат сключен брак? Ако има брак, носи ли се свидетелството тогава?

Общи условия

Активация на акаунт