Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 791
svetlina аз съм с АД, ако искаш може на лични да си обменим инфо за сина ти. Не е от ежедневното къпане, повярвай ми, една здрава кожа като структура, имунна система и ген, може да се възстанови след ежедневното къпане, дори и моята се възстановява след ежедневния цялостен душ лятото, а и се мажем след всяко къпане. Но няма и смисъл да търсиш причината, за жалост и се разпространява проблема, а и се спекулира с диагнозата!
Бефана какво стана, поотмина ли ти. Папаверина ми действа по-силно от на-шпа, то е подходящо за болки. Какво си правила денем, натоварвала ли си се? Иди на лекар, не подценявай ситуацията, особено ако още не ти е поотминало или се повтори!

# 61
  • Мнения: 2 289
Добро утро. По чуждите сайтове като чета, никой не ги къпе първите месеци всеки ден. И аз мисля така да направя. За дупето е ясно.

Тази книга дето си я взех от 0 до 3 години е голям боклук, много остарели неща има, но има и разни проблясъци. После отпочвам What to expect during the first year, само да си намеря кабела за зареждане на четеца  Crazy

Бефана, как си? Поотминаха ли болките? Аз имам някакви контракции ли са, какво е тази сутрин, ама се затичах за тъпия автобус (тъпото лятно разписание), та после ми отминаха като седнах. Другата седмица съм на лекар и нямам търпение да видим докъде е стигнал човека.

purpuletka, аз не мисля да говоря само на английски, макар да не ми е трудно, но ще отделям по няколко часа на ден още от новородено. Чети на английски по темата, има доста информация и идеи.

Аз сега, за да си запълвам времето (в офиса няма никаква работа, нали е август), започнах с един самоучител немски. Засега ми е забавно да си припомням забравеното.

# 62
  • Мнения: 670
Благодаря ви за успокоителните думи
Не ме боли толкова днес, а ако ме заноли болката е около пъпа и горе високо. Ще ида да си купя но спа и ще полежавам повече. И вчера ця ден си ле жах де. Дано не е нощо опасно. Ме усещам бебето и това ме стряска повече сякаш. Не искам да ходя на лекар точно сега освен ако не стане продължителна болката. Мъжа ми е в командировка и не нв ми се ходи сама
Пф дано премине,ще ви държа в течение....
Лек ден

# 63
  • Мнения: 984
Момичета, благодаря за пожеланията. Дано всички да сме живи и здрави и да се радваме на невероятни бебета на термин!

# 64
  • Мнения: 331
Моят син е къпан всеки ден от раждането си и така вече 4 години.  Simple Smile Изобщо не става дума за пот, а за елементарна хигиена. Колкото и да чистим с кърпички нааканите дупета, нищо не отмива по-добре от водата. Използвам всички продукти на  само една марка - това е Мустела. Изключително съм доволна. Да не говорим, че къпането успокоява бебето и го подготвя за сън, но разбира се това е моето мнеие, което просто споделям Peace

# 65
  • Мнения: 198
Интересна е темата с къпането, винаги съм смятала, че е абсолютно задължително ежедневно да се къпе, а след наакване винаги се мие. Имам две по-малки сестри и особено едната съм я гледала много, била съм и детегледачка в студентските години (всичко това преди 15-17 години), и сега се учудвам от това инфо. Аз каквато съм чистофайница не знам как ще се удържа да не го къпя поне веднъж дневно, като аз самата се къпя два пъти. Но в тази теория за себума има резон, та ще проуча повече по темата.

# 66
  • Мнения: 932
В Германия, а май и в повечето европейски страни, не къпят бебето през първата седмица, а после - сравнително рядко...
За мен къпането е необходимо не само от хигиенична точка, ами и за отпускане на тялото...

# 67
  • Мнения: 331

За мен къпането е необходимо не само от хигиенична точка, ами и за отпускане на тялото...

Разбира се, децата обичат водата, това е средата, в която са били 9 месеца.

# 68
  • Мнения: 2 289
Наакано дупе се мие много ясно, как само кърпички. Става дума за цялостно къпане. Ама ще видим как ще е. Четох доста по темата, а и имайте предвид, че първия месец поне (не помня точно колко) не са им развити потните жлези и не се потят. А и януари.....
А и не препоръчват да не го мием, но с кърпа/гъба напоена с вода за цялостно обтриване на тялото. Даже в САЩ така 40 дни, ама ми се вижда многоооооооооооооооооо зле тази теория, та мисля в началото да къпя през 2-3 дни, дупето разбира се всеки ден. Лятото мисля всеки ден, заради жегите. След като проходят е ясно,че всеки ден, както голям човек.

# 69
  • Мнения: 316
Дупето е друга тема, миене под течаща вода, на пиш и на аки, и никога не съм имала подсечено или изпъпчено бебе.
Нашият юнак пък от бебе ревеше по време на банята и до сега е така, а най- мрази миенето на главата. Изпада в истерия още преди сме я започнали. Все си мисля, това дане е посттравма от родилното. Там ги миеха като картофи набързо и то водата не я нагласяха каква много-много. Знам ли  newsm78
Бефана, почивай си, лежи , а ако се измъчваш или не минава отивай на лекар. Ако си в бг все ще намериш кабинет лесно някъде.

# 70
  • Мнения: 331
а най- мрази миенето на главата. Изпада в истерия още преди сме я започнали.
Ооо, при нас какви уговорки са да не мием косата  ooooh! Но това се появи по-късно, може би след 3-та година и според мен е свързано с факта, че не могат да задържат въздух и ги е страх, когато водата им влиза в очите и в носа.  Peace

Това за щатите ме учудва, защото съм живяла там и не съм чула за подобна тенденция... Само да добавя, че освен полезните свойства на водата за нервната система на бебето, зимните бебета след баня могат да бъдат мазани с бебешко олио, което затопля.

Пак казвам, потта и къпането нямат нищо общо , както за децата, така и за възрастните, поне за мен.   bouquet

# 71
  • Мнения: 2 289
Ами не знам, ама е препоръка там на тяхните...не знам как се казват. На практика не знам как е, не съм имала около мен хора с бебета докато живях там, камо ли да ме е интересувало да питам.  Crazy

Аз само не искам да къпя с химии още от новородено, но още не съм разгледала всички видове бебешка козметика.

Днес ще се врътна малко по магазините след работа, спешно ми трябват някакви кецки за работа (не,че е препоръчително да ходя с кецки, ама ми е простено  Mr. Green).

# 72
  • Мнения: 5 124
Наакано дупе се мие много ясно, как само кърпички. Става дума за цялостно къпане. Ама ще видим как ще е. Четох доста по темата, а и имайте предвид, че първия месец поне (не помня точно колко) не са им развити потните жлези и не се потят. А и януари.....
А и не препоръчват да не го мием, но с кърпа/гъба напоена с вода за цялостно обтриване на тялото. Даже в САЩ така 40 дни, ама ми се вижда многоооооооооооооооооо зле тази теория, та мисля в началото да къпя през 2-3 дни, дупето разбира се всеки ден. Лятото мисля всеки ден, заради жегите. След като проходят е ясно,че всеки ден, както голям човек.

Точно това имах предвид като казах, че не е ясно дали е добре да се къпе всеки ден цялостно от раждането още. И двамата с мъжа ми се къпем ежедневно, така че не става въпрос за елементарна хигиена или липсата и, просто януари-февруари новородено, което не се поти и няма контакт със замърсители и прах, тъй като постоянно е облечено и лежи... А за дупето бях написала, че изобщо не го коментирам, не знам кой нормален човек няма да измие дупето на детето си като му сменя памперса... Малко крайно ми се струва да се приравнява това да не къпеш новородено ежедневно с мърлящина.
И още нещо - след като се изкъпе бебето, трябва да се намаже с нещо, за да се компенсират защитните слоеве, които са свалени при къпането /предполагам всички са съгласни с това/, но има ли гаранция че козметиката с която се маже ще му понася на бебето и че ще компенсира естествените защитни свойства на кожата? Пак казвам, говорим за новородено, не говоря за бебе което се търкаля навсякъде и пълзи или за по-голямо дете, или за възрастен...

# 73
  • Мнения: 331
purpletka, личното ми мнение е, че козметиката не само трябва да компенсира естествените функции на бебешката кожа, които както знаем в началото са недостатъчни, а да ги подпомага. Разбира се, всеки сам прави избора си на козметика и дали изобщо да използва такава. Моят опит показва, че използването на медицинска бебешка козметика е не само безвреден, но и полезен. И пак да кажа, не виждам общо с потта и къпането. Синът ми е на 4 и още не се поти, но това не означава, че не го къпя всеки ден.  Peace

# 74
  • Мнения: 2 289
А кога започват да пълзят бебетата?  Crazy

Аз също рядко се потя, но не означава, че не влизам в банята веднага като влезя у дома.  Peace

За новородената кожа си има разни теории, и мисля да се вслушам, а детето и кожата му сами ще си покажат кое е най-правилното.

Споделих с една приятелка и тя ми каза--а мърляво ли ще стои? Викам от какво да се измърля ми кажи. (тя няма деца)  Joy Аз ако си стоя и лежа у дома два дни и пропусна банята, мърлява ли ще съм? Ей такива неща.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт