Ето ги и моите хормонални изследвания

  • 1 999
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 7 242
Виж,  предвид възрастта ти и факта, че си приемала хормонални, мисля, че е много малко вероятно при теб да има изчерпване на яйчниковия резерв. В предвид на това, че тази диагноза обаче е една от лошите и поне според мен изисква бързи мерки, те съветвам да отидеш при специалист. За съжаление част от изследванията не могат да се направят в България. Това което можеш да поискаш е преглед на яйчниците, респ. оценка на размера им - прави се с УЗ на 3-ти ден от цикъла. При мен правиха и следния тест /описан е в Зачатие, но днес, не знам защо, не мога да вляза там и да ти го копна/: на 3-ти ден изследване на ФСХ, ЛХ и естрадиол, от 5-ти до 9-ти ден стимулация с по 2 т/дневно клостилбегит, на 10-ти ден отново ЛХ, ФСХ, естрадиол. Стойностите на ФСХ при второто измерване не трябва да са по-високи от тези при първото.
Аз образувах само един читав фоликул при стимулацията, което също е индикация за горната диагноза.
Сигурна съм обаче, че при теб всичко ще е на ред, но все пак отиди при лекар, за да си сигурна.

# 16
  • Мнения: 164
Чочка, не се терзай излишно, а покажи изследванията на лекаря и виж той какво ще каже. Според мен си ОК, но аз не съм лекар нали разбираш.

А за какво е била хормоналната терапия?
Точната ми диагноза е лекостепенна микрополикистоза Sad

Последна редакция: чт, 23 мар 2006, 16:49 от 4o4ka

# 17
  • Мнения: 479
Значи лх-то ти преди е било по-високо, а сега не е нали?
Ако е така - явно терапията ти има резултат

# 18
  • София
  • Мнения: 7 242
Чачка, май тези резултати се дължат именно на лечението ти Grinning
Когато ЛХ:ФСХ е над 1,5 се говори за поликистоза. Предполагам, че при предишните ти изследвания /преди лечението/ ЛХ е било по-високо от ФСХ. Явно лечението е било ефикасно и сегашното съотношение са дължи вероятно на пониженото с помоща на лекарствата, ниво на ЛХ. Предполагам, че след няколко месеца съотношението ще е ОК.

# 19
  • Мнения: 164
В предвид на това, че тази диагноза обаче е една от лошите и поне според мен изисква бързи мерки, те съветвам да отидеш при специалист.
Сигурна съм обаче, че при теб всичко ще е на ред, но все пак отиди при лекар, за да си сигурна.

Благодаря ти, Лекси. Аз имам вече запазен час - за 30.03., но исках да ви попитам и вас тук, във форума, защото по полезна информация, никъде не съм намирала  bouquet
Сега ще видя старите изследвания.
Ето ги:
1999 г. /тогава ми откриха ПКЯ/ - ЛХ - 12,10 /реф. стойност: 1-7/, ФСХ - 5,70 /реф. стойност: 3-8/.
2002 - ЛХ - 4,115 /реф.стойност - 1,9 - 8,0/, ФСХ - 2,009 /реф. стойност: 2,4 - 9,3/.

# 20
  • Мнения: 1 320
Само да запитам-не можа ли да ни дадеш цялата информация наведнъж-че си имала поставена диагноза, че си пила хапчета...Що трябваше да гадаем?

# 21
  • Мнения: 479
Само да запитам-не можа ли да ни дадеш цялата информация наведнъж-че си имала поставена диагноза, че си пила хапчета...Що трябваше да гадаем?
Ми то така е по-интересно
 Joy
Бравос Чочи - нормализирала си хормоните. Задръж така и действай Laughing

# 22
  • София
  • Мнения: 7 242
Ами Чочка, това е Grinning
ОК си и ако направиш изследвания след няколко месеца съм сигурна, че съотношението ще е добро.
Извинявай, че те уплаших с моята диагноза Embarassed Мисля, че можеш напълно да я забравиш Grinning

# 23
  • Мнения: 1 320
Е, признавам, че  Лекси и МакБънди са добри гадателки Simple Smile 
  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 7 242
 Joy Joy Joy
Ама, ще видиш, че съм права и всичко ще е ОК Wink

# 25
  • Мнения: 164
Много Ви благодаря, Лекси и Али! Радвам, се че има хора като Вас - с искрено желание да помогнат.   bouquet
Съжалявам, ако съм изнервила някой с допълнително добавената информация. Но като си видиш хормоните, не мислиш много - много, просто искаш да споделиш с някой, който може да те разбере и да ти помогне.
Ще пиша какво е станало при доктора.
Успех на всички! Simple Smile


Общи условия

Активация на акаунт