90 дневна диета-килцата стопи и фиданка стани-тема 309

  • 31 199
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 325
Енита Следвай си дните както са си, луната е за хора в почивка.
Сладко и солено не се смесват.

Салата Лаура

"Мога да ви препоръчам вечерната ми салата - розови домати с патладжан, печен на кръгчета във фурната (може да се добавят и тиквички по същия начин, още по-вкусно става), пресен лук, маааалко традиционно сирене и повечко моцарела - с лимонче, зехтинче и няколко зелени чери доматчета за разкош! Мнооооого вкусно!"

# 16
  • Мнения: 3 971
Благодаря   chef

# 17
  • София
  • Мнения: 4 141
Добра вечер,
Тинки,   bouquet
Аз много рано вечерях и сега съм гладнааааааааааа.
Добре дошли на новите, ама и аз как се изкарах старша  Stop
Курдов, жестока е слатата, нали? Аз днес пак я правих, но за домашните, че бях на торта вечерта.
Утре плодове на банани и диня ще карам, сложила съм и в торбата за англето да имам, та да не преритам. Водата близо 3 литра я докарах и днес.
Кимбел, добави и половин кофичка кисело мляко към вечерята, така ще си много гладна  bouquet
Хайде аз се насочвам към уреда, че да не отворя хладилника.
Лека и мека на всички Hug

# 18
  • Мнения: 2 107
 smile3525 Тинки !

# 19
  • Мнения: 787
Добър вечер! Набързо спретнах багаж, утре се отпрашва към Поморие за две нощувки. mimi.7299 Ще си махаме по път ти към столицата, аз към твоята губерния.  Crazy

Вечерях салата домати и пресни чушки с лук и купичка гъста крем супа от червена леща с 1 картоф, лук, чесън, кимион...ммм, вкусничко. Хапнах пак малко от постната бамя, дано не съм прекалила с количествата.  Thinking

Тинки Благодаря за новата тема. Наистина, нищо не пишеш, как си?   bouquet
Juliette14 Чийзкейкът има преобладаващо белтъчни съставки, та не знам дали не попадаше в тези десерти, които не са ок за сладката вечеря (както и мляко с ориз, крем-карамел)...  newsm78 Старшите, изкажете се и вие.
Курдов  Hug  Пресните съставки и вкусните домати са най-важното в тази иначе простичка комбинация. Аз пък обичам сиренето (кашкавал и т.н.) и да кажа по повод на това, което Milen Ivanov постна, че не съм съвсем съгласна. Става дума за продукти, с които не просто ние сме отгледани от малки, а те се консумират традиционно от векове в нашия регион. Някакви съвременни препоръки ще ми накривят капата, ама няма да ме откажат от сиренето. Моето мнение е, че най-доброто за организма е да се ядат традиционни, местни и сезонни продукти.
Фифи Към мен можеш ли също да търкулнеш малко сиренце?  Wink
kimbell1 Добре си днес, поздравления!  Hug Вече сама си видяла ефекта от ябълките. По-добре се получава, ако си ги изпечеш - само с малко орехчета. Хем е режимно, хем е вкусно, хем не огладняваш така, както ако са сурови. За белтъчното ти меню - бих препоръчала 2 варени яйца или кофичка кисело мляко на вечеря - иначе ако останеш със сиренето току-виж си хапнала повечко сиренце, пък то хем е по-мазно, хем солено, за вечеря не е най-добрият вариант. На обяд включи и филийка пълнозърнест хляб. Peace
Енита Съчетаването на луната с плодов/фрешов/воден ден го правят само тези, които са в режим ПОЧИВКА. За теб не важи, утре си караш плодов, в събота - белтъчен и никакви промени и разменяния на дни.  Naughty Във ВГХ ден на обяд задължително салата; на вечеря - ако е солена, салата - да, ако е сладка - само сладкото. И в двата случая накрая на вечерята хапваш ред черен шоколад.  Peace
Добре, виждам, че салатата Лаура (ох, шъ мъ уморите, май за пръв път виждам нещо да е кръстено на мен) набира фенове... Пуснах рецептата в лично съобщение вече на няколко души, но явно й е дошло времето да излезе "в ефира".  Joy Слагам в скрит текст все пак, който го интересува, да чете.
Скрит текст:
1 голям патладжан - режа го на филийки, накисвам във вода със сол и оцет (да му излезе горчивината) за половин час, изплаквам, подсушавам и разстилам в тава с хартия за печене и няколко капки зехтин. Печката ми е само с реотани - без вентилатор - пека в загрята фурна на 200 градуса докато са готови, на око, гледам да не ги прегоря.
3-4 розови домата нарязвам, печеният патладжан също го нарязвам на по-малки парченца (най-често шайбите ги правя на половинки), слагам пресен лук - ще върви и с малко магданоз и друга зеленийка, каквато обичаш.
Добавям малко натрошено саламурено сирене и повечко моцарела на кубчета. Пропорции - както ти е сладко или каквото има в хладилника. Правила съм я и само със саламурено сирене, моцарелата е за глезотийка.
Става много вкусно и печена по същия начин тиквичка да се сложи. Общо-взето импровизация пълна.

На мен ми е време за баня, да си измия къдриците - утре да се веят по-добре на морския бриз.  smile3548 Лекинка на всички!   bouquet

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Тинки  Hug
Плодовият ми ден приключи добре, в смисъл че не бях много гладна. Голяма порция диня, 3 нектарини, 2 банана и 100 гр микс ядки и стафиди. Смятам че е добре. Обаче 3 л вода и диня и половината ми работен ден мина в  тоалетната.  ooooh!
Определено ме спечелихте стази салата. Обожавам патладжани и тиквички, а не знам много начини за приготвянето им. Приемам всякакви режимни идеи.

# 21
  • Мнения: 1 825
Запис и от мен  Grinning
Аз напредвам бавно. Не си обяснявам защо винаги, когато се тегля сутрин съм 69, а по обяд съм 70. 1 килограм + е доста, при положение, че съм закусвала само плодове и чай. Отчаяна съмммм

Утре ми е плодов ден.
З праскови и чай
О или праскови или грозде, а може и моркови
В същата като обяда

# 22
  • Мнения: 325
H/I Мери се само сутрин, няма смисъл през деня.
В плодов можеш да правиш 5 хранения.

# 23
  • Мнения: 1 180
Тинки   bouquet
Еха нова тема,втора страница-бързи сме  Peace
Аз днес режимна и подута  newsm78
МЦ подрани 3-4 дни  ooooh! и един глад ме гони  Mr. Green
Мими лек път  утре Hug
Лаура и на теб лек път  Hug
Стаси много дълъг работен ден, къде си  newsm78
То и аз не писах 3-4 дни, но Тамара съвсем се е загубила? Как й е пръстчето, някой има ли инфо  newsm78

# 24
  • Targovishte
  • Мнения: 5 262
Лаура, Мими Hug  Hug По път не минавате ли през Търговище  newsm78 newsm78 Свирнете ако е така, може и да се видим  Praynig Пък още по хубаво ако се срещнете тук двете и аз - трета  hahaha

# 25
  • Мнения: 28 511
Добър вечер! Набързо спретнах багаж, утре се отпрашва към Поморие за две нощувки. mimi.7299 Ще си махаме по път ти към столицата, аз към твоята губерния.  Crazy

Лаура, не е ясно кое е моята губерния hahaha....все пак аз съм от София и мама живее в столицата, дано успея да я зърна за час Praynig
Курдов, да мина за по напряко през Търговище.... hahaha
Лягам, лека ви нощ Hug

# 26
  • Nederland
  • Мнения: 856
Специално за Жулиетка и Лаура  снимки от пазара на сирене в Хауда (Gouda Wink)
Много колоритна атракция за туристите. Има и музей на сиренето,където има специална везна, на която може да се претеглиш колко пити сирене тежиш. Laughing

Скрит текст:



Лаура, култовите рецепти в темата не се забравят, ето,че и твоята салатка се нареди до ориза на Сави, баницата с халва на Боби, бъркоча на Инка, Радостните спагетки.... Wink

Приятен път утре и на теб, и на Мими! Hug

# 27
  • Габрово
  • Мнения: 582
Фифииии,както обичам сиренаааа,искам да съм на мястото на тази девойка,да грабна една пита и да бягам Simple Smile

# 28
  • Мнения: 4 711
Вили, на кино  hahaha. Ама си хапнах както се бях настроила с разни вкусотиики  Heart Eyes, нережимни

# 29
  • Nederland
  • Мнения: 856
Така...така Илианка, ама после колко ли пити сирене ще тежим? Сигурно цяло състояние! Laughing

Общи условия

Активация на акаунт