Не давайте чешмяна вода на децата си!!!

  • 2 069
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 680
А къде точно се намират тези мини, т.е на колко километра от София са?

# 16
  • Мнения: 832
Аз пък разбрах,че било в Бухово, което е по близо до София от Бобошево. И било 4 пъти над нормата. Незнам колко е сериозно.

# 17
  • Мнения: 2 957
Това само за София ли се отнася? Shocked

# 18
  • Мнения: 224
Nqma mini Boboshewo, inache grada se namira mejdu Dupnica i Blagoewgrad.

Izwinete me che pisha na latinica

# 19
  • Мнения: 46 518
Е то, ако има радиация, водата ще ни е най-малкия проблем  Laughing

# 20
  • Мнения: 5 228
Майка ми ми каза, че по новините на ТВ7 са препоръчали децата да не се извеждат, да не се готви и някакви такива неща, поради голямата запрашеност в София. Нищо чудно под  "запрашеност" да прикриват нещо по-сериозно.
това днес ли са го казали?

Да

# 21
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз пък разбрах,че било в Бухово, което е по близо до София от Бобошево. И било 4 пъти над нормата. Незнам колко е сериозно.
Ако наистина е 4 пъти над нормата никак не е малко.

# 22
  • Мнения: 2 085
мина Бобошево няма!!!
Да не става въпрос за друга или е поредния кьорфишек?

# 23
  • Мнения: 934
Хахде сега да внесеме малко ясното в тази обърквация. Та става върос за следното - там където  в Бухово се изхвърлят тежки метали се е наводнило и сега част от тези тежки метали преминават в почвата извън ХВОСТОХРАНИЛИЩЕТО - /място за изхвърляне на тежки метали след обработката на руда или други такива неща/. Та опасност релано има дали е голяма или не, не може да се каже, но само за малките села наоколо които черпят водата от подпочвени местни източници. Но за нас тук в София едва ли, понеже водата за пиене или голяма част от нея идва от язовир Искър и после от Панчарево. А по принцип аз не бх дала на детето си, това дето тече от нашата чешма дори и без тази дезинформация за някаква радиация. Хайде спете спокойно

# 24
  • Мнения: 1 150
мина Бобошево няма!!!
Да не става въпрос за друга или е поредния кьорфишек?

Не, не е поредния кьорфишек
Може да се е объркала дали Бобошево или Бухово

# 25
  • София
  • Мнения: 2 227
Ето какво намерих в един сайт: В застоялите водоеми радиоактивните отлагания се утаяват за няколко дена, а реките се очистват още по-бързо. Временно увеличаване на радиоактивността може да настъпи след дъжд от води, отмили от почва радиоактивни вещества. В градове с централно водоснабдяване, разполагащи с пречиствателни станции, водата е най-чиста, тъй като филтрите задържат радиоактивните частици. Употребата на вода от посочените източници е практически безопасна, като е желателно в първите няколко дни да се пие бутилирана минерална вода или вода, съхранявана в закрити съдове.

# 26
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Аз по принцип давам само бутилирана трапезна.

# 27
  • Мнения: X
....А по принцип аз не бх дала на детето си, това дето тече от нашата чешма дори и без тази дезинформация за някаква радиация. Хайде спете спокойно
Joy Joy Joy ееей разби ме... мерси ще спим   bouquet

# 28
  • Мнения: 5 790
Айде стига паника! Пише го във всички днешни вестници! Има теч от хвостохранилището на мини Бухово, ама той е от години, щото нямало помпена станция.  А къде е Бухово, къде е язовир Искър? Нямат нищо общо.

# 29
  • Мнения: 1 680
Айде стига паника! Пише го във всички днешни вестници! Има теч от хвостохранилището на мини Бухово, ама той е от години, щото нямало помпена станция.  А къде е Бухово, къде е язовир Искър? Нямат нищо общо.

Hugуспокои ме, че днес за сефте дадох на бебето чешмяна вода, ама през филър  де, от ония филтр.кани....

Общи условия

Активация на акаунт