на каква възраст научават цветовете?

  • 5 463
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 369
Ние научихме цветовете някъде къ 2г , и то много бързо но в началото явно ги беше запомнила наизуст защото навън на други картинки ги бъркаше . Но с много повтаряне (и стига детето да има желание за това ) се научават. Сега сме на 3г знаем азбуката (да я казва и пише ), да броим до 20 , и да четем срички като Ма , Ла  Фа , и такива дребни , думи неможе , но пък и си е малка да я затормозявам. Всяко дете само си показва когато е готово да научи нешо ново , насила нестава. Laughing

# 16
  • Мнения: 369

Не живеем в Българиа, затова всички играчки са на английски език. Ето за тази игра говоря:
http://www.vtechuk.com/products-and-accessories/alphabet-desk/


Има ткива подобни пъъзели с букви и цифри ,ние си намерихме когато вече си ги знаехме , но пак си е интересно

# 17
  • София
  • Мнения: 1 352
Ние научихме цветовете някъде къ 2г , и то много бързо но в началото явно ги беше запомнила наизуст защото навън на други картинки ги бъркаше . Но с много повтаряне (и стига детето да има желание за това ) се научават. Сега сме на 3г знаем азбуката (да я казва и пише ), да броим до 20 , и да четем срички като Ма , Ла  Фа , и такива дребни , думи неможе , но пък и си е малка да я затормозявам. Всяко дете само си показва когато е готово да научи нешо ново , насила нестава. Laughing
Ами що не я пуснеш на училище hahaha Че може и втори клас направо, че в първи ги учат да четат и пишат, пък вие вече това го знаете.

# 18
  • Мнения: 8 769
На година и десет месеца дъщеря ми познаваше цветовете безгрешно. Много обичаше да си играе с едни коктейлни сабички-подреждаше ги, слагаше ги в дупчиците на едни други играчки и така, само й казвахме тази е розова, тази синя, другата зелена,червена.... и тя си ги запомни. Нищо не е ставало насила.

# 19
  • Мнения: 3 932
То4но в този етап сме, запо4ваме с кнжка, но 6те потърсим и някоя подходя6та игра  Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 6 999
... даже и цялата азбука...
Ти ме хвърли в музиката  Shocked  Rolling Eyes
Верно ли знае азбуката? Моя също е на почти 2, но още даже не говори като хората. Пък камо ли цветовете да познава. Лелееее, колко сме изостанали.  Twisted Evil

А Дариа какво? - Бавноразвиваща ли е тогава  newsm78 Щом на почти 2 казва само следните думи: "не, дай, мене, мама, баба, тати, кака и кока-кола" Даже "да" отказва да каже, а вместо това казва 'ахъм'.  Embarassed

# 21
  • София
  • Мнения: 1 352
... даже и цялата азбука...
Ти ме хвърли в музиката  Shocked  Rolling Eyes
Верно ли знае азбуката? Моя също е на почти 2, но още даже не говори като хората. Пък камо ли цветовете да познава. Лелееее, колко сме изостанали.  Twisted Evil

А Дариа какво? - Бавноразвиваща ли е тогава  newsm78 Щом на почти 2 казва само следните думи: "не, дай, мене, мама, баба, тати, кака и кока-кола" Даже "да" отказва да каже, а вместо това казва 'ахъм'.  Embarassed
Споко бе Петя, това са деца на майки, които по цял ден се занимават с тях и ги учат на това и онова.

Митко за "да" казва "дайййййййй" Joy

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Рони цветовете не ги назовава правилно, къде ти - тя не може да говори добре още Mr. Green...но мисля, че ги различава, поне групира кубчетата по цвят...а за броенето - брои до десет когато иска, но това го е научила автоматично - не влага никакъв смисъл в думите....рано и е още.....все пак не гледам вундеркиндче Wink.

# 23
  • Мнения: 11 547
Синът ми на 2год разпознаваше цветовете без грешка.Спомням си че една съседка му подари яйце за Великден и го попита за цвета му ,а той отговори:"Тъмно синьо".Тя беше доста учудена. Shocked

# 24
  • София
  • Мнения: 15 219

Иво беше на 2 годинки и 1-2 месеца  когато научи цветовете. В началото ги произнасяше много смешно, но беше ясно какво точно иска да каже (бялото беше "Бадьо", жълтото-"Удьо", оранжевото-"няньо"....... После усъвършенства произнасянето, но и досега думите за някои цветове го затрудняват).
Аз злоупотребих с манията му към колите от най-ранна детска възраст.  Laughing Като се разхождахме по улиците той отбелязваше почти всяка кола, която ни се изпречваше по път. Сочеше ми колите и казваше: "Кола!", а аз повтарях след него: "Да, маменце, червена кола", "Да, миличък, бяла кола!", "Браво, маме, зелена кола!"..... и т.н. Всяка кола я назовавах с цвета й. Така се научи. Постепенно вместо да ми казва само "Кола!", започна да ми казва и цвета й.
Сега по същата схема учим числата и буквите. В къщи имаме всевъзможни книжки и играчки, с които може да се учат, но най-полезни се оказват регистрационните табели на колите. За съжаление не всички букви от азбуката могат да бъдат видени по тях.
Пробвай-ти поне си имаш работа с момченце. На тях в повечето случаи колите са им в кръвта от раждането. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 5 713
... даже и цялата азбука...
Ти ме хвърли в музиката  Shocked  Rolling Eyes
Верно ли знае азбуката? Моя също е на почти 2, но още даже не говори като хората. Пък камо ли цветовете да познава. Лелееее, колко сме изостанали.  Twisted Evil

А Дариа какво? - Бавноразвиваща ли е тогава  newsm78 Щом на почти 2 казва само следните думи: "не, дай, мене, мама, баба, тати, кака и кока-кола" Даже "да" отказва да каже, а вместо това казва 'ахъм'.  Embarassed
Ох, успокоих се. Ве4е по4нах да се комплексирам.
Маги едвам говори, аз на цветове ще я у4а.

Общи условия

Активация на акаунт