1-ви рожден ден?!?

  • 2 222
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Да, ама като го направиш с бабите и дядовците няма да имаш спомени. Забравя се. Защото често се събираш с роднините/по принцип/ на семейни тържества.
Ако направиш с деца - ще си изморена, но ще помниш. И ще има какво да разказваш.

# 16
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Изправена съм пред абсолютно същата дилема и май ще го правя на два пъти. Илиян е като Съни на Павлина, рожденият му ден се пада в сряда (по средата на седмицата) и с бабите и дядовците ще го празнуваме най-вероятно в събота (че работят). А ми се иска на самия ден да поканя дечица, той си има "приятелчета", които са по-големи от него на 1,4мес до 1,8мес, общо 4 дечица, той си ги познава, те си играят с него, обаче в къщи е тясно  Rolling Eyes , има и две-три дечица на неговата възраст с около месец, два по-големи, ама те не са му интересни. И сега се чудя на самия ден кои деца да поканя, всичките е абсурд... Иначе "родата" ще е друг ден. Идеята на Афродите е много хубава, но неприложима за зимни бебета  Grinning .

# 17
  • Мнения: 2 807
Цитат на: PetiaK
Изправена съм пред абсолютно същата дилема и май ще го правя на два пъти. Илиян е като Съни на Павлина, рожденият му ден се пада в сряда (по средата на седмицата) и с бабите и дядовците ще го празнуваме най-вероятно в събота (че работят). А ми се иска на самия ден да поканя дечица, той си има "приятелчета", които са по-големи от него на 1,4мес до 1,8мес, общо 4 дечица, той си ги познава, те си играят с него, обаче в къщи е тясно  Rolling Eyes , има и две-три дечица на неговата възраст с около месец, два по-големи, ама те не са му интересни. И сега се чудя на самия ден кои деца да поканя, всичките е абсурд... Иначе "родата" ще е друг ден. Идеята на Афродите е много хубава, но неприложима за зимни бебета  Grinning .



Покани само приятелчетата Simple Smile , и ние си имаме такива и мноооого си играят и радват едно на друго.
А за другите две-три дечица приблизително на неговата възраст, зависи дали сте близка с майките, но и да не ги поканите, мисля че ще ви разберат.
Приятно и незабравимо изкарване в аванс!!!
 Simple Smile

# 18
  • Мнения: 3 042
аз съм се спряла на рожден ден с още 2 деца, и то неходещи -хиххихих , хитрушка съм, така че най-много да ревнат малко, ама какво толкова, все едно Съни не е ревал, че от това да се плаша, я! Laughing  Laughing
Така няма да има разхвърляне, скубане и т.н. Вече реших да купя някакви плодове за тях, банани, ябълки, круши и тн, бебешки бисквити.

# 19
  • Мнения: 1 512
Рожденият ден на Кристина е през февруари, пада се ден неделя. Мисля да поканя бабите и дядовците, кумовете с тяхното момченце на 2 1/2 год., и две приятелки с бебета, които тогава ще са съответно на 9 и 10 месеца.
Ще стане дандания, но мисля, че ще бъде весело  bigdance2

# 20
  • Варна
  • Мнения: 322
Благодаря ви много, момичета, ама аз още повече се обърках   33uu
Но май в края на краищата ще се предам и ще го празнуваме у дома с роднините. Защото иначе наистина ще трябва на два пъти (да пропусна бабите е просто АБСУРД), а няма да издържим финансово... Tired Face

# 21
  • Мнения: 3 042
Хрис, от къде ще поръчваш тортата? Нещо не мога да си представя да ми стигне време и торти да правя, като се има предвид, че ще ми е за първи път Rolling Eyes  Shocked !

# 22
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: Hris
Благодаря ви много, момичета, ама аз още повече се обърках   33uu
Но май в края на краищата ще се предам и ще го празнуваме у дома с роднините. Защото иначе наистина ще трябва на два пъти (да пропусна бабите е просто АБСУРД), а няма да издържим финансово... Tired Face

Не искам да ти се меся в решенията, но откакто ти прочетох темата все за рождения ден мисля и обмислям  Grinning . Та за финансите - и ние не сме цъфнали и вързали, но майките с дечицата ще ни излязат "най-евтино", ако мога така да се изразя (ама грубичко звучи  Embarassed ). Защото независимо кога ще дойдат предиобед, или привечер, те ще са за малко, нито ще пият алкохол, нито ще сервирам разни вечери и ястия, просто ей така нещо да има на масата. Пък да децата, не знам, тях ако им дам Зрънчо и Чипс, май най ще са щастливи  Simple Smile . Е, торта трябва естествено, но пък за час, два най-много няма какво толкова да се притесняваш. Не знам, поне "моите" майки с деца не са някакви "ангажиращи"... Виж за бабите вече ще си трябва по-солидна подготовка  Confused ... Но ти си прецени, както ще ти е най-удобно  Wink

# 23
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: Павлина
Хрис, от къде ще поръчваш тортата? Нещо не мога да си представя да ми стигне време и торти да правя, като се има предвид, че ще ми е за първи път Rolling Eyes  Shocked !

Ооо, това е другият голям проблем!
Има някаква сладкарница Крамер май се казваше на ул. Марин Дринов (носят и по домовете!). Изглеждат красиви тортите, но се каня скоро да отида да хапна на място, че да видя и дали са вкусни...
За кръщенето бях поръчала от Пикадили (на фирма Вики) - определено не беше нито красива, нито вкусна. А на каталога една такава привлекателна....

# 24
  • Мнения: 3 042
ПетяК, ама много си права значи Stuck Out Tongue  Sunglasses ! Пък и колко ще ти изядат едни майчета Laughing ( Laughing мали как звучи Shocked  Laughing ) - те все на диети, бебетата ще гледат какво правят Laughing , ще побъбрим и хайде на кой му дошъл часа за папо, на кой за сън и това е!
А баби и дяди - ракийка, салатка, ордьоври и тн пълна програма - първи внук! Е, там вече ще ми трябва солидна помощ - добре че мъжлето ще се върне от плаване дотогава, че иначе.... не се виждам значи! Wink
Хрис, пак да те питам за ТОРТАТА!!!

# 25
  • Мнения: 3 042
Опа, видях вече, че си ми отговорила! Laughing мерси!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 322
Цитат на: PetiaK
Цитат на: Hris
Благодаря ви много, момичета, ама аз още повече се обърках   33uu
Но май в края на краищата ще се предам и ще го празнуваме у дома с роднините. Защото иначе наистина ще трябва на два пъти (да пропусна бабите е просто АБСУРД), а няма да издържим финансово... Tired Face

Не искам да ти се меся в решенията, но откакто ти прочетох темата все за рождения ден мисля и обмислям  Grinning . Та за финансите - и ние не сме цъфнали и вързали, но майките с дечицата ще ни излязат "най-евтино", ако мога така да се изразя (ама грубичко звучи  Embarassed ). Защото независимо кога ще дойдат предиобед, или привечер, те ще са за малко, нито ще пият алкохол, нито ще сервирам разни вечери и ястия, просто ей така нещо да има на масата. Пък да децата, не знам, тях ако им дам Зрънчо и Чипс, май най ще са щастливи  Simple Smile . Е, торта трябва естествено, но пък за час, два най-много няма какво толкова да се притесняваш. Не знам, поне "моите" майки с деца не са някакви "ангажиращи"... Виж за бабите вече ще си трябва по-солидна подготовка  Confused ... Но ти си прецени, както ще ти е най-удобно  Wink


Уффф, така си е. Но ще трябва и с бабите, 'щото иначе ще се обидят... А денят си е събота (04 декември) и си е най удобен за празник. Някак си не ми се вързва и с деца и с роднини отделно... няма да се получи. Малката направо ще се побърка!

Другия вариант, който обмислям е някъде в сладкарница с детски кът. След обед някъде... ама тогава не знам "големите" с какво да ги черпя  Embarassed

# 27
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Ох, извинявай, въобще не погледнах Зоя на кой ден е  Embarassed . Щом е в събота верно не става, може по-рано майките, по-късно бабите, но не те съветвам. От личен опит знам, че се изтощаваш много от подобен вариант, защото се притесняваш около едните, около детето, около другите и вечерта си съвсем каталясъла... Е, имаме още около месец за обмисляне  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Hris

Има някаква сладкарница Крамер май се казваше на ул. Марин Дринов (носят и по домовете!). Изглеждат красиви тортите, но се каня скоро да отида да хапна на място, че да видя и дали са вкусни...
За кръщенето бях поръчала от Пикадили (на фирма Вики) - определено не беше нито красива, нито вкусна. А на каталога една такава привлекателна....

За Крамер-от няколко места чувам, че тортите им не са добре сиропирани. Не съм ги опитвала, но на източниците си се доверявам.
За Вики-тортите им са мнооого сладки, особено тия със захарния лист (ама няма как, понякога хората и децата искат снимки да има). Гараш-ът им е хубав, както и Фантазията. Последно не можах да опитам от Шварцвалда, ама хората останаха доволни. Да не забравя да кажа, че те най-добре се справят с картинките от захарния лист-много ясни и качествени образи докарват.
Препоръчвам ви тортите на Юлинел-много са леки и хубави, детските са с лек крем и жълти блатове. На Амбелино също не са ложи, но трябва да се уговори пълнежа, че понякога имат торти с кафе (според мен не е много удачно за деца, специално).
На Краев експрес са само сметана, на Атлант-само масло, на Краси Бекярова-може и да се улучи нещо добро, но рядко. На ФЕБ не са лоши също, но доколкото знам са по-скъпи. За Неделя няма да говоря. Там някои торти се правят в София и само този факт е достатъчен, за да не поръчам Неделска торта.

# 29
  • Мнения: 3 042
Туфи, виждам че си много запозната с тортите във Варна. Случайно да имаш впечатления от "Дилайт"?

Общи условия

Активация на акаунт