Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 317

  • 38 433
  • 727
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 293
newsm51
Хармония...Марица...
Това за „срама” мога да го приема само като предположение. Може да го боли, може да го е яд, може да се пука по шевовете от безсилие, но…не можеш да се срамуваш от това че си обичал някого, какъвто и да е той. Защото по тази логика би трябвало да се срамува и заради Елиф…Перделъкът важи и за нея….той до самия край не прогледна и не си даде сметка, че тя най-ловко го манипулира и употребява. В началото го разбирах: трябва да си много пиян, за да видиш „гората” в очите й…но 54 серии да не изтрезнее? А, не, благодаря…Човек не може да поема вината на целия свят. Иисус е един. Глупаво е, а и не само, така човек се пропилява. Не може цял живот да изкупваш вината си, грешките си, защото ставаш зависим от тях, ставаш лесен за манипулиране. По тази логика виновно ли е агнето, че вълкът е гладен?
Трябваше в един момент Йомер да си прости и да се освободи. А той затъна още повече…


С две ръце се подписвам под казаното от теб, Любов. Само че в КРА нямаше ни изкупление, ни разкаяние, ни спасение... едно към гьотере подкараха СЦ нещата и така ги докараха до края.
Никой от героите не порасна, не поумня... останаха си с грешките, предразсъдъците, предубежденията... след като преминаха пълен кръг от адски мъки даже...
newsm51
Оооо, да, единствената полза от мъките адови е, че Елифчето се омъжи - че доста се бях закъхарила да не остане стара мома...

# 46
  • Мнения: 4 966
Ами някой трябваше да си изкупи вините. Например - Хюсеин. Изкупи ли ги с това, че пое куршума вместо брат си?  Shocked Наказанието поеха майка му, жена му и децата му... Велико изкупление по СиЕмски. Таяр изкупи ли си вините? Отживя си - с бъбрек от сина си, с убийства, подкупи, разчленяване и търговия... накрай претупаха и смъртта му по възможно най-нелепия начин - с ВИНА за Йомер, единственият невинен в цялата история.  Shocked Shocked Shocked Метин изкупи ли си престъпленията? И той и убива и мами и изнудва... но си заживя "под прикритие"... сигурно ще се сети по някое време и за куфара с розови диаманти, дето ги прати в Мадрид, та ще си оправи животеца и ще зарадва Нилю.  Laughing Laughing Laughing
Кой се разкая за постъпките си? Един поне, освен Йомер, ми посочете!
И кой се спаси от всичко? Сестричките Денизер. Simple Smile)) Аслъ даже си намери нов съпруг, когото умно остави да живее по-далеч от съпружеското ложе, че да не го изгуби и него бързо-бързо, Нилю се сдоби със съпруг и детенце и Елиф най-после пречупи комисаря, че да не остане единствената неомъжена от тях.
Велико!  doh
И за това ли ручахме жабетата година и половина? За да омъжим сестри Денизер???

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 34 130
Ами някой трябваше да си изкупи вините. Например - Хюсеин. Изкупи ли ги с това, че пое куршума вместо брат си?  Shocked Наказанието поеха майка му, жена му и децата му... Велико изкупление по СиЕмски. Таяр изкупи ли си вините? Отживя си - с бъбрек от сина си, с убийства, подкупи, разчленяване и търговия... накрай претупаха и смъртта му по възможно най-нелепия начин - с ВИНА за Йомер, единственият невинен в цялата история.  Shocked Shocked Shocked Метин изкупи ли си престъпленията? И той и убива и мами и изнудва... но си заживя "под прикритие"... сигурно ще се сети по някое време и за куфара с розови диаманти, дето ги прати в Мадрид, та ще си оправи животеца и ще зарадва Нилю.  Laughing Laughing Laughing
Кой се разкая за постъпките си? Един поне, освен Йомер, ми посочете!
И кой се спаси от всичко? Сестричките Денизер. Simple Smile)) Аслъ даже си намери нов съпруг, когото умно остави да живее по-далеч от съпружеското ложе, че да не го изгуби и него бързо-бързо, Нилю се сдоби със съпруг и детенце и Елиф най-после пречупи комисаря, че да не остане единствената неомъжена от тях.
Велико!  doh
И за това ли ручахме жабетата година и половина? За да омъжим сестри Денизер???

Нали това казвам - тази история не е написана от мен или теб. Така са решили, така са ни я представили. Ако мислиш, че Нилюфер не е щастлива - та тя си го искаше този живот, за да е до любимия си. Това е вид любов. Любовта на другите двойки си е друг вид любов - минаваща, оцеляваща според ситуациите в живота им. Това е сценария - историите на семейства Демир, Денизер, Дюндар. И Елиф не пречупи комисаря. Аз го разбирам така: Йомер подходи така защото познава Елиф. Той много пъти каза: Ние си приличаме. Той знае, че тя няма да търпи зло и то ненаказано. Това беше номера на Йомер - той пречупи Елиф.


 newsm51
На гроба на Елиф Йомер имаше чудесна възможност да преживее катарзиса, трансформацията, за която вече съм говорила, а той се вкара в още по голям капан, от който така и не можа да се измъкне...
Но с такива сценаристки...


Доколкото знам, това е гробът на Сибел. Елиф е жива и здрава до финала на сериала.

# 48
  • Мнения: 20 905



Прекрасни кадри с Йомер...
Сега Елиф предлага своята помощ..



Йомер иска да му е гадно, за да забрави спомените със Сибел.
Елиф го успокоява, че той пак ще се довери на някого.И се оказва, че Йомер има пак "перде".Казва на Елиф, че и вярва. ooooh!

Но Елиф не се почувства добре от признанието на Йомер, защото разбра, че се очертава да бъде втора "Сибел"..


# 49
  • Мнения: 2 293
 newsm51
Марияна51, съжалявам, че се чустваш като на инквизиция, чувала съм, че е много болезнено, но питаш ли ме мен? За кой път вече се преразказва този сериал?
Но нищо, няма лошо, стига да се изслушват и други мнения.
Защото въпреки всичко, КРА е една чудесна възможност от частното/Йомер, Елиф и компания/ да се премине към общото, и по-точно към общочовешките конфликти, проблеми, ценности и послания, каквито според мен нямаше. Имаше всичко, както казваш ти, но според мен решено по един безумно , елементарен, копирен начин - основната слабост на сериала. И затова не може да не се правят съпоставки, да няма отпратки... Такова е предназначението на всяко изкуство. Иначе за какво е създаден? Заради целувките и юмручния бой? Ако е само за това – жалко за усилията на толкова хора, в това число и на Енгин…
С други думи - търпение, както казваш ти...И не се сърди, нормално е всеки да гледа от своята камбанария...

ПП. Благодаря ти, че си ме поправила за гроба на Сибел...игри на подсъзнанието, какво да ти кажа...Само така си обяснявам тази грешка...

Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 16:11 от loveofmine

# 50
  • Мнения: 4 966
Че не е написана от нас, не е. Ама тече кампания за впечатления и мнения, иначе казано - преговор. И аз трябва да замълча "завинаги" защото смятам, че единственото, с което ме впечатли този сценарий, е пълната липса на морал и логика в сюжета и героите... Така излиза в крайна сметка, нали? Трябва да се съглася, че Елиф е напълно невинна, а Йомер е отговорен и за глада в Сомалия, че историята е велико съчинена и разказана и всички сме маскари?  Shocked
 baby_neutral

# 51
  • Мнения: 2 293

"Йомер иска да му е гадно, за да забрави спомените със Сибел.
Елиф го успокоява, че той пак ще се довери на някого.И се оказва, че Йомер има пак "перде".Казва на Елиф, че и вярва. "

 newsm51
Ето с това съм напълно съгласна. И аз така го усетих, Хармония...

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 34 130
newsm51
Марияна51, съжалявам, че се чустваш като на инквизиция, чувала съм, че е много болезнено, но питаш ли ме мен? За кой път вече се преразказва този сериал?
Но нищо, няма лошо, стига да се изслушват и други мнения.
Защото въпреки всичко, КРА е една чудесна възможност от частното/Йомер, Елиф и компания/ да се премине към общото, и по-точно към общочовешките конфликти, проблеми, ценности и послания, каквито според мен нямаше. Имаше всичко, но решено по един безумно , елементарен, копирен начин. И затова не може да не се правят съпоставки, да няма отпратки... Такова е предназначението на всяко изкуство. Иначе за какво е създаден? Заради целувките и юмручния бой? Ако е само за това – жалко за усилията на толкова хора, в това число и на Енгин…
С други думи - търпение, както казваш ти...

ПП. Благодаря ти, че си ме поправила за гроба на Сибел...игри на подсъзнанието, какво да ти кажа...Само така си обяснявам тази грешка...


Ами пожали ме - то чак погреба Елиф от мерак. Този сериал и всички проекти на Енги повтаряме тогава и дотогава - както писах - до излизането на нов проект. Така е било всяко лято. Утре Енгин ако започне нов проект  - споп на преговора. Съпоставки с кое се прави? С изпълненията на Енгин? Прекрасни са. Ще направим и тема за съпоставка на героите му в различните проекти. Ако "Ще се видим скоро" е доста яваш.











Ето - големият талан - различен.
...............
Марица, това за сценария го знаем. Коментари по преговорните серии - актьори, събития, изпълнения..... Нещо друго... И ти ще се спасиш от "лошия сценарий". Не ми вменявай "да замълчиш" - да смениш....

# 53
  • Мнения: 4 966
 smile3501 smile3505 smile3521

Нямам какво да добавя като впечатления от сценария. Simple SmilePeace
Продължавам да се моля никога повече да не ми се налага да се измъчвам така с проект, в който участва Енгин. Един път ми е предостатъчен. Simple Smile

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 34 130
smile3501 smile3505 smile3521

Нямам какво да добавя като впечатления от сценария. Simple SmilePeace
Продължавам да се моля никога повече да не ми се налага да се измъчвам така с проект, в който участва Енгин. Един път ми е предостатъчен. Simple Smile

Не мога да повярвам - как го написа. Проектът за теб е такъв, за мен е онакъв. Ти се мъчиш, аз - не. И втори такъв да има - ще се мъчиш знам, заради Енгин. Но понеже се молиш - Дано! Дано има хубави сценарии, дано е поканен, дано е приел!

# 55
  • Мнения: 23 280


Я, да пийнем по едно с Йомер, че той както е "захванал"...  ooooh!  пък дайте вече да спрем да спорим за глупости.

Въобще не трябва човек да се впряга защо сценария е такъв, пък не е онакъв, къде са посланията, къде е това или онова. Още повече, че такива виртуални спорове са си чиста загуба на време и емоции.


# 56
  • Пловдив
  • Мнения: 34 130


Енгин Акюрек - Кралят.

# 57
  • Мнения: 23 280


Гората в очите на Елиф...

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 34 130






http://tarztv.com/?p=2928#!prettyPhoto

 oops Не мога да се въздържа - извън темата е но... Еркан Джан ще го видят в нов филм: премиерата  е на 28 август. Ролята му е на майстор готвач в кухня. “En Güzeli”/"Най-доброто" - ако правилно съм го разбрала.




https://www.youtube.com/watch?v=lkZ1mtZwCwU

Ето и трейлъра. Не мога да повярвам - големите актьори какво могат. И Тувана играе в същия филм.

# 59
  • Мнения: 23 280
Скрит текст:

 oops Не мога да се въздържа - извън темата е но... Еркан Джан ще го видят в нов филм: премиерата  е на 28 август. Ролята му е на майстор готвач в кухня. “En Güzeli”/"Най-доброто" - ако правилно съм го разбрала.

Ами... голям е Еркан Джан...
Сигурно  "злодеят Таййар Дундар" е бил предизвикателство за него, защото съм виждала  снимки от други проекти - все нахилен и в комични роли...


Забележете обаче луксозния ресторант  в който работи... същия където щяха да вечерят Йомер и Елиф...





Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 17:53 от Марта_49

Общи условия

Активация на акаунт