Енгин Акюрек в „Kara Para Aşk”, нови и стари проекти – Тема 317

  • 38 451
  • 727
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 23 340


Здравейте момичета  Two Hearts

Виждам, че вече сте подхванали и 12 серия... Понеже днес ми е малко натоварен деня, ще се възползвам от колажите на Свети  Two Hearts  която така или иначе обеща да се включва в летния преговорен обзор... newsm53 и надявам се  няма да има нищо против.

Един колаж показващ толкова много... Ярост, утеха, научаване на истината, лицемерие и лъжа...

# 31
  • Мнения: 20 905


Предложената помощ на Елиф, само засилва самоиронията на Йомер..



Но думите, които казва Елиф, стоплят сърцето на Йомер и следва прегръдка..



# 32
  • Мнения: 2 293

"Но той не е сам, Елиф го чака и гледа неговия срам..."
 newsm51
Хармония, би ли пояснила за какъв "срам" говориш, защото според мен най-малко пък Йомер трябва да изпитва срам...Елиф се вмъкна с нахалство в личното му пространство и не го остави да изживее дори мъката си сам, както се полага на всеки човек, особено, ако е мъж...

# 33
  • Мнения: 23 340


Нещо което винаги ме замисляше - колко всъщност знаеше Арда ? Защото той показа две различни отношения към Сибел /жената за която щеше да се жени приятеля му/ и впоследствие към Елиф... За първата имаше едни специални съмнения и затова "спечели" юмрук в лицето, докато за втората активно подтикваше Йомер към определени действия - прости и, кажи и, върви я търси за да я върнеш... Като за последното знаеше какъв е и проблема - отказване от полицията. Дори заради Елиф Арда опита да накара  и Пелин да заобиколи закона / когато Йомер уреди заминаването на Елиф в чужбина/.



Всъщност яростта беше много повече насочена към него самия, че не е видял и усетил истинската Сибел. После Фатма и Хатидже ще "внесат" и своя принос... Голямо разочарование, обида и безсилие да промени нещо...



Интересно, че чак сега забеляза гората в очите на Елиф... Може би защото чак сега Сибел си "тръгна" завинаги от сърцето и ума му...

П.П. В мъката и болката си човек никога не бива да бъде сам - никога !  Точно в такъв момент се изпитва истинското приятелство... Истинският приятел стои дори и встрани, но е там... плаче, споделя...
Елиф го последва въпреки неговото желание да е сам, защото така и диктува сърцето.
Един истински добър човек никога няма да остави в беда  някого...

# 34
  • Мнения: 4 966
Цитат
Елиф се вмъкна с нахалство в личното му пространство и не го остави да изживее дори мъката си сам, както се полага на всеки човек, особено, ако е мъж...

Ами... поне в непоследователността си останаха последователни СиЕ, Любов. Simple Smile)) Тяхната Елиф ту беше много състрадателна, ту свръх егоистична... направиха я една куца, горката... в едната серия стъпи на единия крак, в следващата изкуцука на другия. Simple Smile)) Аз лично не познавам такива хора (като Елиф), но мога да добавя към това и "слава Богу!", ако някъде съществува такова чудо като нея... Както и да е, ще се опитам да размишлявам малко. Simple Smile Йомер се срамуваше, че не е прозрял истината за Сибел... (да предположим)  newsm78 въпреки, че след смъртта и беше наясно, че е имало нещо много нечисто в живота и, за да бъде убита така... Само че и той не си взе поука от това преживяване, ами се бухна с перде на очите в любов със следващата перачка на пари по веригата... Симпатично  Wink оформиха и двамата си главни герои  Laughing по франкенщайнски...

Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 15:03 от marytza

# 35
  • Мнения: 23 340
Цитат
Елиф се вмъкна с нахалство в личното му пространство и не го остави да изживее дори мъката си сам, както се полага на всеки човек, особено, ако е мъж...

Ами... поне в непоследователността си останаха последователни СиЕ, Любов. Simple Smile)) Тяхната Елиф ту беше много състрадателна, ту свръх егоистична... направиха една куца, горката... в едната серия стъпи на единия крак, в следващата изкуцука на другия. Simple Smile)) Аз лично не познавам такива хора (като Елиф), но мога да добавя към това и "слава Богу!", ако някъде съществува такова чудо като нея... Както и да е, ще се опитам да размишлявам малко. Simple Smile Йомер се срамуваше, че не е прозрял истината за Сибел... (да предположим)  newsm78 въпреки, че след смъртта и беше наясно, че е имало нещо много нечисто в живота и, за да бъде убита така... Само че и той не вси взе поука от това преживяване, ами се бухна с перде на очите в любов със следващата перачка на пари по веригата... Симпатично  Wink оформиха и двамата си главни герои  Laughing по франкенщайнски...

Цитат
П.П. В мъката и болката си човек никога не бива да бъде сам - никога !  Точно в такъв момент се изпитва истинското приятелство... Истинският приятел стои дори и встрани, но е там... плаче, споделя...
Елиф го последва въпреки неговото желание да е сам, защото така и диктува сърцето.
Един истински добър човек никога няма да остави в беда  някого...

Един въпрос - ако член от твоето семейство е отвлечен и ти се намираше в нейното положение - щеше ли да переш пари или да направиш това което искат от теб похитителите?

# 36
  • Мнения: 20 905
Цитат
Хармония, би ли пояснила за какъв "срам" говориш, защото според мен най-малко пък Йомер трябва да изпитва срам.
newsm10 Така е.Но той се срамуваше, че Сибел е успяла да го заблуди.Срамуваше се, че Елиф стана свидетел на неговата "слабост" на гроба на Сибел..
И Пелин искаше на всяка цена да му помогне, стига той, да престане да се обвинява...
Всъщност Йомер винаги поемаше вината, за каквото и да стане до края на сериала.
Мисля си, че ако всички така се опитваме да правим, а не да се оправдаваме като обвиняваме другите, светът ще е по-добър. Thinking Hug

# 37
  • Мнения: 4 966
Впрочем, тук си водим статистика за целувки и юмручни удари... ама аз ще взема да си отбелязвам друго - колко пъти Йомер е казал "Права си, Елиф" (въпреки очевадната и неправота в някои от случаите) и колко пъти и се е извинил... ще се опитам да намеря и случай, в който Елиф се е извинила на Йомер (въпреки, че имаше за какво, не помня да го е правила), че сега нито един не ми идва на ум.

# 38
  • Мнения: 2 293
 newsm51
Хармония...Марица...
Това за „срама” мога да го приема само като предположение. Може да го боли, може да го е яд, може да се пука по шевовете от безсилие, но…не можеш да се срамуваш от това че си обичал някого, какъвто и да е той. Защото по тази логика би трябвало да се срамува и заради Елиф…Перделъкът важи и за нея….той до самия край не прогледна и не си даде сметка, че тя най-ловко го манипулира и употребява. В началото го разбирах: трябва да си много пиян, за да видиш „гората” в очите й…но 54 серии да не изтрезнее? А, не, благодаря…Сибел го заблудила, та малко ли го заблуди Елиф? Човек не може да поема вината на целия свят. Иисус е един. Глупаво е, а и не само, така човек се пропилява. Не може цял живот да изкупваш вината си, грешките си, защото ставаш зависим от тях, ставаш лесен за манипулиране. По тази логика виновно ли е агнето, че вълкът е гладен?
Трябваше в един момент Йомер да си прости и да се освободи. А той затъна още повече…
ПП. А по повод на това, че човек трябвало никога да не бъде сам в болката си, пиша го без удивителна - зависи от човека. Аз познавам хора, които много достойно изживяват мъката си сами. Искаше ми се Йомер да бъде от тях, може би и на него му се е искало, но Елиф не му позволи.

Последна редакция: пт, 21 авг 2015, 15:22 от loveofmine

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 34 208



http://www.vbox7.com/play:33e0a1122a

Моят преглед на епизод 12 - трета последна част.

И тук:

http://www.vbox7.com/play:33e0a1122a

# 40
  • Мнения: 4 966
newsm51
Хармония...Марица...
Това за „срама” мога да го приема само като предположение. Може да го боли, може да го е яд, може да се пука по шевовете от безсилие, но…не можеш да се срамуваш от това че си обичал някого, какъвто и да е той. Защото по тази логика би трябвало да се срамува и заради Елиф…Перделъкът важи и за нея….той до самия край не прогледна и не си даде сметка, че тя най-ловко го манипулира и употребява. В началото го разбирах: трябва да си много пиян, за да видиш „гората” в очите й…но 54 серии да не изтрезнее? А, не, благодаря…Човек не може да поема вината на целия свят. Иисус е един. Глупаво е, а и не само, така човек се пропилява. Не може цял живот да изкупваш вината си, грешките си, защото ставаш зависим от тях, ставаш лесен за манипулиране. По тази логика виновно ли е агнето, че вълкът е гладен?
Трябваше в един момент Йомер да си прости и да се освободи. А той затъна още повече…


С две ръце се подписвам под казаното от теб, Любов. Само че в КРА нямаше ни изкупление, ни разкаяние, ни спасение... едно към гьотере подкараха СЦ нещата и така ги докараха до края.
Никой от героите не порасна, не поумня... останаха си с грешките, предразсъдъците, предубежденията... след като преминаха пълен кръг от адски мъки даже...

# 41
  • Мнения: 23 340
Че той Йомер беше най-сляп и глух за собствения си брат. Колко пъти Сами му каза в прав текст - в екипа ти има предател. Да се замисли въобще комисар Йомер над тези думи ? Не!
Колко пъти му се проваляха полицейските операции - много! 
И тогава ли Елиф му беше виновна?
........................................................
Комисарят не е безгрешен. Толкова много грешки допусна / някои видяхме, за други само разбрахме/... но ги има.
И винаги сам е обърквал живота си, защото не е изслушвал, не се е стремил да изясни обстоятелствата докрай...
На прима виста - Ипек. Много я обичал, големи планове за бъдещето с нея и какво - оставил се е да "повярва" на лъжата и. Ако беше наистина твърд и отстояващ своето - щеше да си работи като полицай, да си има три деца - Яъз, Пелин и Арда...
Да, ама не !

# 42
  • Мнения: 4 966
Разпнете Йомер! Само това заслужава този глупак! Не стига, че не може едно разследване да проведе прафесионално, ами нароил годеници безброй и все не ги дооглеждал поради заболяване на очите! Simple Smile)) Първата изпуснал, щото не направил всичко възможно да я издири, втората изпуснал, щото си гледал работата (най-после си е заслужил заплатата), третата изпусна, щото брат му гръмна баща и... Да бъде разпнат! Само това заслужава! Адмирации за сценаристките!  smile3501
В същия ред на мисли, да нахокам малко и годениците... първата се жертвала, щото майка и я продала... Е, получи си заслуженото, гръмнаха я за радост на привърженичките на Елиф. Втората се набутала в контрабандата, защото баща и бил инвалид. И тя си получи заслуженото - куршум в челото, че е "нечиста". Само третата що оцеля, не разбрах... нали и тя пра пари, защото сестра и е отвлечена?  Rolling Eyes

# 43
  • Мнения: 2 293

 newsm51
На гроба на Елиф Йомер имаше чудесна възможност да преживее катарзиса, трансформацията, за която вече съм говорила, а той се вкара в още по голям капан, от който така и не можа да се измъкне...
Но с такива сценаристки...

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 34 208
newsm51
Хармония...Марица...
Това за „срама” мога да го приема само като предположение. Може да го боли, може да го е яд, може да се пука по шевовете от безсилие, но…не можеш да се срамуваш от това че си обичал някого, какъвто и да е той. Защото по тази логика би трябвало да се срамува и заради Елиф…Перделъкът важи и за нея….той до самия край не прогледна и не си даде сметка, че тя най-ловко го манипулира и употребява. В началото го разбирах: трябва да си много пиян, за да видиш „гората” в очите й…но 54 серии да не изтрезнее? А, не, благодаря…Човек не може да поема вината на целия свят. Иисус е един. Глупаво е, а и не само, така човек се пропилява. Не може цял живот да изкупваш вината си, грешките си, защото ставаш зависим от тях, ставаш лесен за манипулиране. По тази логика виновно ли е агнето, че вълкът е гладен?
Трябваше в един момент Йомер да си прости и да се освободи. А той затъна още повече…


С две ръце се подписвам под казаното от теб, Любов. Само че в КРА нямаше ни изкупление, ни разкаяние, ни спасение... едно към гьотере подкараха СЦ нещата и така ги докараха до края.
Никой от героите не порасна, не поумня... останаха си с грешките, предразсъдъците, предубежденията... след като преминаха пълен кръг от адски мъки даже...

Имам предложение. Дайте ваш сценарий - само че и име му сложете, че това вече е патентовано - сериал ли ще е или филм? Поне умеете да пишете. Щото Сема и Ейлем са си написали този. И пак навлизаме в онова "Завтор-повтор", което знаем. В КРА имаше всичко. Бих приела друго становище: това не е моят сериал, защото не ми допада сценария. Но да ми се вменява непрестанно, че не струва - направо си е инквизиция. Изкупление за какво? Разкаяние за какво? Спасение от какво? Да - би било добре да се аргументира човек.
......................
Според мен всеки си получи заслуженото - това е вид изкупление. Хюсейн бе щастлив, че бе сред своите, макар и жив труп: наказание или изкупление? Фатих и  глезената Нилюфер - влюбени, заедно, бедни и т.н. Главните герои - посланието на финала - говори. Оффф - и аз да не се повтарям.


Общи условия

Активация на акаунт