Остров Занзибар, Танзания

  • 54 526
  • 277
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Видяхме много жирафи и антилопи, те са най - много в Селъс парка, също два пъти по 5-7 лъва, те трудно се намират, само с по-опитен водач, но те комуникират по между си и ако дълго не открие звъни на другите ако някой е видял да каже къде, видяхме бизони, зебри, гнута, хипопотами, крокодили, лешояди, слонове, прасета като Пумба от филма Кралят лъв, маймуни. В лагерите не допускат деца, също на самите сафарита мисля, че под 9 или 10г не може или е на ваш риск. Има нещастни случай, опасно е дори в лагерите, вечер да се разхождаш сам между бунгалата само с охрана. Престой в Дар ес Салам не препоръчвам, изключително опасно за бели туристи, такси от улицата е рисково, само от туристическата фирма! Разходка из града ... ние не сме си показвали носа от хотела, взеха ни, после ни върнаха и сутринта ни изпратиха на ферибота. Честно казано въпреки незабравимото сафари, и кристално сините води в Кендва (другите места още не сме посетили) не съм очарована като цяло и като съотношение цена качество. Хората са недружелюбни като цяло, по мое мнение мързеливи и злобни, лошо обслужване и много бавно.
Твърде прехвален е Занзибар, има много по-добри места за същите пари. Вечер разходките са трудни на места невъзможни заради липсата на път и или осветление, закотвен си в хотела и евентуално съседния, ако има такъв. Същото важи и за избора на храна. Често имат проблеми с тока, понеже са на генератори, интернета не е добър. Разбира се на места има изключения или е въпрос на късмет Simple Smile
В Стоунтаун препоръчвам ресторант Monsoon до нощния пазар изключителна морска храна , невероятно мохито от маракуя и жива суахили музика вътре в традиционна обстановка. Също хотел Al-Minar имат много хубава закуска и най-богатия до сега избор на плодове. Прилични стаи и добра локация. Храната от нощния пазар на нас не ни хареса, октопод и калмари, щяхме да повръщаме като ги опитахме.
За сафарито по - късно ще добавя координати платихме по 520Е на човек за 2 нощувки/ 3 дена първия ден ни взеха с джип от Дар ес Салам, пътувахме 5ч спряхме в местен ресторант с вкусна храна, но много мизерен. Пристигнахме в кампа около 15ч взехме душ и в 16ч отидохме на сафарито с лодка, кампа е разположен на реката с много хубава гледка, за залеза лодката спря на малко пясъчно островче, беше уникално. На следващия ден от 6:30 до 17 гейм драйв в Селъс парк с пикник обяд. Вечеря в кампа, с персонален готвач. На 3тия ден в 6:30 пешеходно сафари с бушмен като от филма Боговете сигурно са полудели и въоръжена охрана, беше много забавно и интересно, след него дълга закуска и обратно. Обяд по пътя на пикник.

# 76
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Здравейте,
А някой правил ли е Сафари без ваксини за жълта треска?
Ние нямаме, четохме ме са препоръчителни и не направихме...дали ще ни пуснат на Сафари без ваксините?

# 77
  • Мнения: X
Съвет към всички плануващи почивка на острова - слънцезащитен крем фактор задължително 50 и по възможност висококачествена марка, ние направихме грешка, мислейки си, че е като по черноморието или други места на които сме били и сме се пекли и плували дори без крем. Тук се изгаря много. Втория съвет за всички плажове без Кендва и централният плаж на Нунгви си носете обувки, има много морски таралежи. Също за триповете с лодки не е лошо да имате под ръка хапчета за морска болест, тук няма. Въобще лекарства, аптеки, не видях, носете си всичко необходимо и нещо за изгаряне за всеки случай Simple Smile

# 78
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Аз съм тук в момента:)
Визи се заплащат както кеш, така и с карта на летището:)
Аква обувки - задължително:)
Слънцезащитни - няколко, 50 фактор и да е марка.
Шапки и или кърпи за глава - пече безпощадно:). Добре че подухва вятър, иначе не ми се мисли...Simple Smile))
Комари - НЯМА. Заредихме се с аутани,но 1. Пръскат в хотела, 2. Има вятър, който излиза следобяд и наистина комари не видях...Simple Smile
Разбира се, подсигурете се, но аз си представях мног, а то няма...
На Малдиви и Бали имаше повече комари оттук...
Утре живот и здраве заминаваме на Сафари, ще видим там как е и ще пиша...
Задължително - лекарства. Най - вече против стомашни разстройства и повръщане...Simple Smile))(да не са налага, но...).
Много е красиво, много...думи нямам... Прекрасно място и природа:)
Който спи в Дриим Занзибар - точно пред портата на хотела има местна агенция - Big Foot - екскурзиите са на много ниски цени, върви и пазарлък...Simple Smile)) Но поне 50% са по - ниски от предлаганите в хотела на рецепция и тур агенцията в хотела също., а услугата е една и съща:))).. Гидът при Биг Фут е много компетентен и лицензиран. Казва се Касиди и сме много доволни от него:)
Ами това къммомента, не се сещам друго...Simple Smile))
А всичко тук става по - бавно, всяка дума е: pole, pole (полека, покека, т.е не бързАй...Simple Smile и Hakuna Matata (няма проблеми) : D

Това засега, желая ви хубав ден и Hakuna Matata Simple Smile

Последна редакция: пн, 06 фев 2017, 06:08 от kaleia

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
kaleia страхотно изкарване!
За слънцезащитните продукти и аз писах, че много вървят, да ги пиех по-бавно щеше да свършва  Whistling. На сергиите около хотелите продават един крем с алое, зелено неугледно, пластмасово бурканче- доста помага при изгаряне. Аптеки само в Стоун тоун и то малко на брой, лекарствата си ги носим от тук. За тези които са там, само да кажа като си тръгвате и имате желание на рецепциите може да оставите в пликче неизползваните лекарства, казвате за болницата, която се захранва само с лекарства дарени от туристи  Peace, мисля че "Италианската" й казват местните.
И pole pole се наслаждавайте на всеки момент  Hug

# 80
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Madlena:)
Blagodaria za saveta s lekarstvata - ne znaeh, shte ostavim i nie:)
Ima niakakav virus tuk - koremni bolki, tenperatura i pri detsata s povrashtane. Minava obache za 1 den, no si e pritesnitelno... mnogo hora sa taka v hotela + drugi balgari ima...
Moje i da ne ostanat lekarstva Sad dori si razmeniame pistoianno razni hapove Sad
Niama nishto strashno, vsichko e v reda na neshtata, nared e...to normalno ot -2 gradusa na + 34 i detsata pregruaha est. tsial den na baseina, kato ne vijdali...Grinning Abe kupona e palen:)))
Vsichko e 6:)
Ekskurziite:
1. Zaslujava si Safari Blu. Nie go vzehme za 40$ na vazrasten i 20$ za detsa.
2. 4 v 1 - Prison island, Stone Town, Spice Factory, Jozani Forest and THE Rock - 40$ na 20$ sashto.
3. Utre sme na Safari - kombinatsia ot Ferri + Flight, park Selous s 1 noshtuvka - 370$.
Mijeshe i za 340$, no otpadnaha 4 dushi i vednaga ni kachiha tsenata Grinning... Nishto, pak e dobre... samo jivi i zdravi, i vsichko da e nared.

The Rock - imahme namerenie samo da se snimame, poneje niamahe predvaritelno rezervatsia, no na miasto ni  pusnaha da vlezem bez problem. Moje bi zashtoto imashe mesta...
Bira: 5,5$
Capuchino: 6$
Ice cream with fruits: 8$
Coconut tiramisu: 8$
Hapvaneto e po - skapo veche, pasta: 24$
 I tezi NE vkluchvat: 15% service tax.

Do skoro:)
Dai Boje vsichko da ni e nared sas Safarito:)
Hakuna Matata:)))

**Моля, пишете на КИРИЛИЦА**

Последна редакция: ср, 08 фев 2017, 13:18 от Tatti

# 81
  • Мнения: 276
Здравейте,
И ние планираме пътуване септември месец, започвам да ви следя  Hug

А бих искала да попитам как е по-изгодно? С тур агенция или сами да си организираме пътуването?
Мъжът ми държи на all inclusive..

 Поздрави Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 82
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
Как е най-изгодно е трудно да се каже категорично, аз бях с агенция. Някакси по-спокоино ми беше с оглед на това, че бях с едното дете. Следи промоциите за самолетни билети, основно Катарците и като има пром.цени питаи в няколко агенции да ти направят програма. Не е невъзможно разбира си и сам да си организираш почивката, но повечето хотели дават по-добри цени на агенции, поне така си мисля. Ако искаш пиши на лични да ти кажа с коя агенция пътувам аз  Peace

# 83
  • Мнения: 22
Kaleia,
Някакви координати на този Bigfoot?
Предстои ни почивка в Diamond dream of Zanzibar - т.е. не съм сигурна за един и същи комплекс става дума, затова питам. В случай, че се различават да го издирвам по телефон или мейл - цените му ми се сториха разумни

# 84
  • Мнения: X
Ние се завърнахме вече.
Ето фирмата, с която ползвахме евтино Сафари в Селъс - bushroutes.com
Сафарито беше може би най-хубавата част от цялата почивка. Занзибар на нас не ни хареса като цяло.
Триповете не са нищо особено, плажовете .... само този в Кендва си заслужаваше, но там след 3тия ден става ужасно скучно(както всъщност навсякъде в Занзибар). Често имат на някои места и проблеми с тока. Комарите въпреки, че не ги видяхме, и въпреки че се пръскахме със спрей с Deet 95 мен ме хапаха поне 10 комара, мъжа ми нито един.
Хората са като цяло не особено приветливи, всеки те дърпа за пари под една или друга форма. Обслужването е тотално зле. Цените на хотелите не отговарят на качеството. Стомашно-чревните растройства са ежедневие и как не, като хигиената е направо нула.
Разходките извън хотелите само по светло, вечер е доста опасно и непрепоръчително.
Барове почти няма. Цените на храната особено в хотелите са страшно завишени (поне да бяха качествени пък...)
Слънцето е ужасно, кисненето цял ден в прекрасната синя вода е немислимо, което обезмисли нашата почивка там като цяло.
За мен за същите пари има много по-добри места по света и определено Занзибар е просто допълнение към Сафари, но почивката само там си е загуба на време и пари.

# 85
  • Мнения: 138
Добре сте си дошли обратно Simple Smile
Има ли конкретна случка, която да ви е накарала да се чувствате застрашени вечер? Кои плажове обиколихте- аз не съм ходила на тези на север и на юг и се опитвам да сортирам още впечатления за следващото ходене.

# 86
  • Мнения: X
Добре сте си дошли обратно Simple Smile
Има ли конкретна случка, която да ви е накарала да се чувствате застрашени вечер? Кои плажове обиколихте- аз не съм ходила на тези на север и на юг и се опитвам да сортирам още впечатления за следващото ходене.
Имахме случка в Стоунтаун, мъж се приближи до мъжа ми и на тих глас му каза, аз ви видях при хотела, сега тук, следя ви. Но и в повечето хотели пишеше, че не е желателно да се разхождаме вечер или ако го правим задължително да не носим телефони, пари и ценни вещи. В Дар ес Салам пък си беше направо страшно. Отделно едната вечер на плажа на Паже местните се сбиха и извадиха ножове.

Плажове бяхме на Кендва, Нунгви на централния и малко по надолу от към източната част, пак се води Нунгви, но плажа е коренно различен, много каменист и пълен с морски таралежи, бяхме на Паже и Джамбиани (няколко вечери вървяхме пеша м/у тях).
Също информация ако някой е решил скоро да запазва Рас Нунгви и другия до него мисля 4-5 звезден, когато отпътувахме от там за Паже, имаше голям пожар в двата хотела и не е ясно какво е останало и какво е положението.
В Занзибар бяхме 2 седмици и мисля, че видяхме доста неща и може би това помени в негативна посока впечатленията ни, може би за 3-5 дни щеше да е друго  Laughing

# 87
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
tutsibutsi При Big Foot работи гид - Касиди, който води екскурзиите. Страхотен е, много е добричък и е много приятно момче, възпитано и тактично. Много сме доволни. Местните там не ползват вайбър, а уотс ап...Наложи се да си го инсталирам, за да комуникираме по  - лесно. Така, че давам номера, а може да се свържеш с него по уотс ап...
+255 719 099 282 Касиди. Peace

Аз също съм на мнение, че Сафари най - много си заслужава при посещение на Занзибар. Peace
Уникално изживяване е PeaceПрепоръчвам на всеки да отиде на Сафари Peace Уникално изживяване е Сафарито, ние бяхме за 1 нощувка и определено не ни стигна. Пак ще отидем за повече... Heart Eyes
Всички други екскурзии ги има навсякъде по света, дори много по - интелигентно организирани. Например въпросният спайс тур - заведоха ни в една гора и започнаха да ни презентират подпавките и т.н.
В Бали напрамир този тур също го имаше, но специална градина с алеи, към всяко дърво имаше табела с наименование, много поддържани растения и т.н...
Няма значение - това е част от екзотиката, все пак бяхме там и видяхме~ Hug
Винаги е по - добре да видиш 1 нещо повече, отколкото без него, и да говориш от 1л. Hug

Със сигурност е много екзотично, такива големи отливи никъде не могат да се видят, определено е много интересно и различно, екзотично...Океанът е тюркоазено син, а луната - неописуема, не съм виждала такава луна, обърната наопаки Crazy~

Мизерията извън комплекса е потресаваща, горките хора колко са бедни и как оскъдно живеят...Това е много поучително за нашите деца да видят  какъв живот съществува и въпреки това хората са щастливи...Думи нямам наистина, то просто всеки трябва да го види, усети и да вземе поука за себе си...
Африка е много бедна, а хората и дечицата са  такива сладки душици ...Гледайки как живетя в мизерия и мръсотия бързаш да си тръгнеш оттам, чак е плашещо когато се огледаш, а когато се прибереш не спираш да мислиш кога ще се завърнеш отново...Странно...
Прекрасно беше, топличко, слънчено, с палмички, с усмихнати и щастливи хора ...
Отидохме на всички екскурзии, на мен всичко ми хареса. Щастлина съм, че го видях лично - каквото и да е то... Heart Eyes

Много ми хареса, ние изкарахме страхотно Peace


Определено планирам ново посещение. Може би в Кения, задължително със Сафари - поне 2 нощувки, дори 3. Живот и здраве след известно време ще го осъществим~


 bouquet

Хубави емоции на заминаващите, позитивни нагласи и заредени с аптечка против коремни неразположения Crazy Heart Eyes




Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 10:43 от kaleia

# 88
  • Мнения: 22
Благодаря, а дали ме разбра за хотела? Тъкмо проверих какво са му дали от агенцията, анмира се в Кивенгва?
Разкажи за отливите, никога не сме виждали, ще ми е странно наистина, какво правехте в това време?

# 89
  • Бургас
  • Мнения: 1 762
tutsibutsi в тази тема няколко хора сме били в Дриима- прочети малко назад, дори бях дала линк към албума ми в ФБ.
Ако имаш въпроси насреща сме.  Peace
Аз също смятам, че си заслужава да се види нещо различно вместо да се съжалява. За догодина живот и здраве и аз обмислям една Кения или Танзания за сафарита.

Последна редакция: вт, 14 фев 2017, 11:15 от madlena

Общи условия

Активация на акаунт