накърнена запазена част от имот

  • 3 081
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 11 609
Роналдде, от текста се вижда, че всъщност нямат предвид запазена част в наследство, а недействителност на продажбата, извършена от свекървата, щото и свекърът бил имал дял в продадения само от нея имот.
Сега обърнах внимание на второто ти изречение - да, точно това е въпросът; отговорът, както писах, според мен е от твърдо по-твърдо не, а инфото си е налице. Wink

А по въпроса как ги е ограничила - ти поредицата теми за проклетите свекърви не си ли я чел? Wink Нямам предвид, че авторката е писала там, а че ако беше чел този род теми, нямаше да се чудиш на какво е способна една свекърва на коя да е ССФ. Wink
Simple Smile знам, че има голям брой теми, някои мнения съм чел, но ........ ми се струва странно, просто ужасно от житейска гледна точка подобно развитие. А и винаги добре да решат проблема, специално те - като толкова близки роднини, извън съда.... newsm10 Sick

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 14 955
То и със сина от първия брак е добре да не са на нож, не само със свеки, обаче...
Само да се поправя горе: "от твърдо по-твърдо не" да се разбира в смисъл, че не е недействителна.

# 17
  • Мнения: 55 071
Запазаена част при продажба  - няма. Евентуално пр дарение, и след смъртта на наследодателя.


Точно. Peace

# 18
  • Мнения: 2 115
С всички документи - при адвокат и то за обмисляне и спокоен диалог СЛЕД като са направени проучвания именно на този случай.

Без да се види поредността и каква именно е сделката ( както за придобиването на имота, така и тази с внука), както и наличието или липсата на много други фактически обстоятелства, няма как да се види има ли полезен ход питащата или няма.

Всичко казано дори да е вярно, не е сигурно, че е относимо именно за конкретния случай, т.к. дребните неща променят изводите.

Общи условия

Активация на акаунт