Истанбул [тема 38]

  • 88 048
  • 741
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Здравей, red_lion!

Първо да кажа, че тази фирма не ми е известна и не помня да е споменавана във форума.
Второ, не мисля, че 179 лв. е кой знае колко изгодна цена. Цените на допълнителните екскурзии са горе-долу стандартни, струва ми се, но определено излишно високи.

Кливия, разбирам страховете ти, но днес никъде не е безопасно. А и... каквото му е писано на човек. Цената на Матпу е изключително изгодна, така че скачай смело. Страхотно е, че подобни цени правят самостоятелното пътуване по-изгодно от организираното. При нас такива цени са мечта, затова сме принудени да ползваме фирма или собствен транспорт. Колкото до хотела, доста пъти ми излезе и на мен в изгодните. Да, мястото му е добро, но паркингът им е скъп и го заобикалям. Прави ми впечатление, че за датите, които пробвах, цената без и със закуска са с колосална разлика, но може би не е за всички така. Не е чак толкова евтин. Ако знаеш какви оферти излизаха за ден-два, а после скачаха двойно. Хич не се впечатлявай. Харесвай и действай.

# 721
  • Мнения: 60
Здравей те .
Искам да питам тази година от коя дата ще е фестивалът на лалето 2016 Истанбул.

# 722
  • София
  • Мнения: 660
Здравейте,
едно въпросче имам за паспорта международния. Изтича април месец, дали ше имам проблем на границата ако реша тези дни да пътувам? Нещо имам спомени, че трябва да остават 6 месеца, ама дали така беше наистина  newsm78

# 723
# 724
  • София
  • Мнения: 13 151
Здравейте,
едно въпросче имам за паспорта международния. Изтича април месец, дали ше имам проблем на границата ако реша тези дни да пътувам? Нещо имам спомени, че трябва да остават 6 месеца, ама дали така беше наистина  newsm78

За 6 месеца няма изискване. Това е измислица на туристическите агенции. Аз съм влизала с паспорт, изтичащ след 20 дни, но беше преди 2-3 години. Наскоро в темата за Одрин и Лозенград споменаха, че вече имало изискване от турска страна за 2 месеца, но една жена отиде без проблем до Одрин. Или е попаднала на служител, който не се е заяждал, или и това за 2 месеца са слухове.

Ето какво пише в страницата на МВнР - http://www.mfa.bg/120/findanembassy/0/153/  Не намерих нищо, което да потвърждава 2-та месеца. Не пречи да им се обадиш и да ги питаш.

# 725
  • София
  • Мнения: 660
 Танче, мерси! Потвърдиха ми за 60 дни, така че отпада. Ще остане за друг уикенд явно.

# 726
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Последния път попитахме на границата, от нашата страна, разбира се (предвид "полиглотите" от другата, шанс да се разберем йок). Казаха, че за граждани на Турция е нужно паспортите им да имат валидност поне 3 месеца при влизане в България. Същото било и в обратната ситуация... по принцип... ама зависело на кого ще попаднем. Изразът беше "Пробвайте...". Е, не смея да пробвам и да рискувам да ме върнат, когато това е обвързано с резервации, отпуски и пр. Ако е за Одрин или Лозенград, за пазар, не е толкова неприятно, но за Истанбул не бих си причинила евентуално връщане от границата. Всеки си решава, само казвам какво ни обясниха на нас.

# 727
  • На юг от тук
  • Мнения: 3 356
Сигурно е показвано,но на мен сега ми попадна.Приятна малка разходка.

http://www.3dmekanlar.com/topkapi_sarayi.htm

# 728
  • Мнения: 316


http://www.3dmekanlar.com/topkapi_sarayi.htm
[/quote]
KKATINNA, благодаря ти за прекрасната разходка из Топ капъ  bouquet

# 729
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Погледнах камерата в Емиргян и според мен лалетата са засадени и са достигнали поне 10-12 см височина. Новата позиция на камерата обаче е по-неудобна и не мога да добия представа дали има вече заложени пъпки... Вероятно да...

Нищо не се знае още... с това време навън може и да не изчакат април с цъфтежа.

Езерото още е празно. Очевидно текат някакви ремонти по него...

# 730
  • Мнения: 170
Здравейте,
Прегледах чудесната тема и апетитът ми за Истанбул се увеличи  Wink Размечтах се при следващото си посещение да пообиколим кварталите по европейския бряг на Босфора, на север от Златния рог - Арнауткьой, Бебек, Ортакьой. В едната посока бих искала да пътуваме по море. Трябва да се съчетае и с посещение на парка Емиргян. Ще ме посъветвате ли как е най-удачно да организираме деня, посветен на този район? Какъв транспорт да ползваме, къде да вървим пеша, къде да хапнем компири...? Ще бъда благодарна на всякакви идеи и предложения.  bowuu

# 731
  • Мнения: 60
Погледнах камерата в Емиргян и според мен лалетата са засадени и са достигнали поне 10-12 см височина. Новата позиция на камерата обаче е по-неудобна и не мога да добия представа дали има вече заложени пъпки... Вероятно да...

Нищо не се знае още... с това време навън може и да не изчакат април с цъфтежа.

Езерото още е празно. Очевидно текат някакви ремонти по него...


Ние резервирахме от 05до 12 . Дано да ги улучим в най - добрата им светлина .

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Подсигурила си по-дълъг период, което е още един шанс да хванете цъфтежа. Не съм била за толкова дълго там. Трябва да се прави сериозна програма, сигурно Wink
Ако не е тайна, какво резервира?

# 733
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 456
Ли,разгледай разписанието на корабните фирми.Ако ставате рано,може да вземете корабчето от Бешикташ и да слезете на Истиние,после се върви и обикаля покрай залива,връщайки се към Емиргян.След това по баирчето и в парка.На връщане има автобуси много,и може да слезете на Бебек или където решите.Разгледай и транспортния сайт.Друг морски вариант е до Ортакьой,пак сутрин рано от Еминюню,и комбинация с автобус.Компирите и продавачите им на Ортакьой наистина са впечатляващи,и с атмосфера,и вкусове и цени Mr. Green
Такова нещо хапвам само с биричкИ!

# 734
  • София
  • Мнения: 783
Здравейте,
едно въпросче имам за паспорта международния. Изтича април месец, дали ше имам проблем на границата ако реша тези дни да пътувам? Нещо имам спомени, че трябва да остават 6 месеца, ама дали така беше наистина  newsm78

Малко късно се включвам, но ние пътувахме за празниците до Истанбул и едната жена от групата ни беше с изтичащ паспорт през април. Не сме имали никакъв проблем нито на влизане, нито на излизане. Само на чек ина на нашето летище девойката ни обърна внимание, за да си знаем.

Общи условия

Активация на акаунт