Отговори
# 165
  • Мнения: 129
Дивачката ми още не се е опитва да се храни сама. Много по-забавно и е да и дам купичка и лъжичка и да се правим, че храни мен. Това е един от действащите начини да нахраня нея.
Да се похваля, че при нас положението с играчките в парка се подобри. Е, откраднаха ни едно гребло, но като цяло родителите, които учат децата си да дават играчките се увеличиха.
AniMM, проблемът с биенето и ние го имахме, но тогава родителите на др. дете отреагираха. Те децата не се бутат силно, но самият жест, че някой е посегнал на дребосъчетото не е приятен. Прави ми впечатление, че много от бабите избягват да правят забележки на децата, и да направят, то е с един такъв тон, че все едно че им казват "Браво". Аз като видя подобни, гледам да насоча малката да си играе другаде. Тя не че много ме слуша...
Относно кухните, миналата седмица останах много разочарована от Българче (просто менюто не беше вкусно) и тази седмица сме на Хер Бебе, пък ще видим...

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 17:51 от mаrtIna

# 166
  • София
  • Мнения: 1 110
Юхууу ще ходим на държавна кухня  Party
То още не знам да се радвам ли де, ще видим дали ще я яде  Thinking
Desimira - казаха, че от 07.09. почват  Peace
Честито, дано се хареса!
Да, днес звънях в нашата кухня сутринта и никой не ми вдигна, значи и те няма да си дадат зор до 7-ми. Ето това най-много ме дразни в държавните кухня, градина и т.н., правят си почивки когато си искат и докогато решат! Почивка, обявена за август не включва първата седмица от септември, или аз не съм в час с календара...  newsm78 #2gunfire
За мен предимствата на държавната кухня са:
1. Страх от санитарен контрол (и може би осъществяван такъв) и затова стриктно следване на процедурите по хигиена и качество на продукти;
2. Топла храна в часа на раздаване, а не сготвена в 5 сутринта, метната в някой магазин, където само добрата воля да продавачката води да вкарването й в хладилник.
3. Горещата храна се налива с стъклени съдове (надявам се чисти), а не в пластмасови контейнерчета с неизвестно качество.
4. Ниска цена.
Е, има и недостатъци, но пък тях ги има и в частната, така че няма да ги изброявам.
Сега остава да я яде и ще сме хепи всички...  Joy

Ние със спането сме все така зле, така че там няма да коментирам, че ми писна да се оплаквам.  Sad

# 167
  • Мнения: 616
Ох,с тия баби по парковете...  Close От няколко дни 4-5 баби с момченца на по 4-5 са се завъдили в парка и ние с по-малките нямаме никакъв шанс да играем там,тяхно право си е де,площадката е за всички,но ме дразни,че няма никакъв контрол.Големи диваци са,крещят,бутат се,говорят глупости и се обиждат и никой нищо не прави.Едното се беше центрирало отгоре на пързалката и врещеше,че тази играчка е само негова и никое дете няма право да се качвало.Бабата нищо,накрая другите деца се заиграха и то идва и казва на баба си"бабо,ами те всички деца ми се сърдят и не играят с мене" и бабата:"мани ги тия,те на тях си се сърдят" и си хванаха пътя..

Дидо яде сам солети евентуално,парченца и т.н,даже съм му давала пакет солетки от био магазина-с едната ръка си ги държи с другата бърка и хапва ,много ми е смешен като голямо момченце .Обаче с лъжицата не му давам да си призная,че голямо мазало става,ама скоро и това ще трябва да се учим..

Иначе той от събота е на море с баба си и дядо си и утре се връщат.Чувствал се много добре,спал много-поне по 2 пъти и по цяла нощ  Shocked.Казала съм им да снимат много,но да не ми пращат снимки ,че много ни е мъчно и да не го дават по телефона да си "говорим",ама баба му вчера му набута телефона докато говорихме и чух само как започна да се целува телефона.Много мъчно ми стана и после си поплаках,ама гледам да не го мисля и да си почина,че после ще съжалявам,че не съм го правила.

Спомних си колко е празно ежедневието без него  Heart Eyes,мислех колко неща ще направя ,които иначе нямам време,но нямам организация за нищо като съм сама,само се затрупах с домашни пюрета  Laughing

# 168
  • Мнения: 519
И ние не се храним сами. Напоследък проявява интерес де, ще я видим тази работа.
Мисля, че ще расте нов зъб, то са едни лиги, ръцете в устата.....тръпки ме побиват, дано да е по-безболезнено!
Не мога да коментирам държавната, защото не я ползваме. Но няколко нямащи нищо общо помежду си майки заявиха категорично, че това е най-доброто и вкусното, след като са пробвали частна ДК. Аз не ползвам просто защото беба яде хер бебе. Ако го откаже обаче някой ден, ще пробвам задължително.
Дописвам - въпреки че живея в Ляо Лин, досега не съм се сблъсквала с майки, които не реагират на агресивните си деца. Напротив - супер адекватни са жените. Подчертавам - майки. Иначе една прабаба се опита да ни открадне топката тъкмо вчера....Simple Smile

Последна редакция: вт, 01 сеп 2015, 22:30 от Nutty

# 169
  • Мнения: 1 390
Добро утро! Как сте Simple Smile

Нути, къде живееш??

При нас лудницата е в пълна сила. Дребния се събуди в 5 тази сутрин, гладен. Яде. После дивя. С триста зора го приспах чак в 7 без 20. И трябва да ставам за работа Simple SmileSimple Smile Направо забърках кафето....Хубавото е, че вчера ме боля главата вечерта и си легнах много рано, някъде към 10 бях заспала. Та става нещо от мен днес Simple Smile

А защо ме боля главата вчера - нямам идея. Май съм станала чувствителна към някакви слънчеви излъчвания или атмосферни налягания, защото не се чувствах болна и с температура, просто тип мигренозно главоболие. И парацетамола не се справи с него. Много беше неприятно.

Иначе на работа засега е хубаво, докато не съм започнала реално да работя Simple Smile Simple Smile Но може би е после ще ми е добре. Някак чувствам, че живота продължава - не бях осъзнала, но докато бях в майчинство все едно всичко беше застинало някак, а сега усещам движение и ми харесва. Все едно бях спряла за момент и сега отново тръгвам по пътя Simple Smile Simple Smile (малко сутрешна философия...  hahaha )

И по темите: за храненето сам - може да си хване лъжицата правилно и да я натика в устата с минимални отклонения. Не му се получава всеки път, а и аз не настоявам. Като яде понякога му я топя в яденето и му я давам, цапаницата не е толкова голяма с минимални количества храна. Давала съм и кисело мляко в лъжицата да си я пъхне в устата. Още не съм му давала да си бърка той в купата, макар че е имало опити - много бързо махам купата, той тъпче лъжицата вътре все едно е празна. Има време и за това.

Бабите по парковете - като цяло не съм имала ядове с тях, но като видя баба и ми става лошо Simple Smile Обикновено те са тези, които разнасят сладоледи, пръчки и чипсове и дребния естествено като ги види и напира да яде и той. Вчера едно дете упорито се опитваше да измъкне търкалката от ръцете ми, ама аз не я дадох Simple Smile И накрая си го евакуираха.

Фанито, ние като бяхме на море ми беше тъжно за дребния, но не чак толкова, колкото на теб. По-скоро ми беше празно такова. Баща ми ме уговори да вземе дребния следващата седмица и да го води при майка ми, тя е в друг град, за няколко дни. Ще ми е тъжно без него, но всички ще се забавляваме и това надделява. Като бяхме на морето баща ми ми прати няколко клипчета с дребния, гледах ги поне десет пъти Simple Smile

И за държавната и частната кухня - много пъти чух, че държавната е мнооого вкусна. И освен това е по-евтина. Но пък и частната не е чак толкова зле, дребния я яде, освен това мога да поръчвам ден за ден и не ми искат никакви молби, никакви бурканчета и няма точен час, в който да си я взема. Дори могат и да ми я докарат до вкъщи, но номера с парите под изтривалката не върви, защото входът се заключва и докато се събудим, все някой ще е забърсал кухнята Simple Smile

Петрова, купувай пюрета и не се занимавай с готвене. Можеш да ги държиш резерва, а да даваш от вашата храна. Другият вариант е да сготвиш манджи и да ги стерилизираш, би трябвало да издържат. Изкривените лъжици не ми вдъхват никакво доверие. Ще се научи да я държи правилно, и дребния преди я обръщаше наобратно.

Май това от мен, хубав ден на всички!

# 170
  • Мнения: 519
Хихи, в Люлин, Дани Simple Smile
Я да питам за гърнетата - кога да я слагам? Уж след сън и хранене, добре, ама след сън тя докато се разсъни напълнила пампата, а ми е мн грубо да я метна тутакси и веднага на гърнето недосъбудена....и след ядене пак - като я сложа веднага нищо. Сменям гащите и след 10 минути готова работата. Изчакам ли малко взима, че си свършва всичко веднага след храненето. И така нищо не успявам да хвана.....

# 171
  • Мнения: 129
Nutty, ние слагаме дивачката на гърнето от около 5 месеца. Тя си свикна, че след събуждане почваме да пеем измислени песички за пишкане и отиваме на гърнето. Някъде след седмица схвана за какво става въпрос и си изчаква да си свърши работата на гърнето и да й кажем "браво".
Но никога, никога не й настояваме, ако не иска да седне на гърнето, а понякога си има цели такива седмици. Гледаме да и е забавно, но и тя доста ни забавлява. Особено като почне да се напъва. Тогава с баща й я имитираме и тя почва да се смее. След хранене не я слагам, защото ще и станат повече от две слагания на ден, а ми се струва, че ще й стане твърде натрапчиво. Засега искам просто да знае за какво е гърнето, а вече като може да си казва ще почнем да гоним по-големите цели.

# 172
  • Мнения: 834
Е хайде честито, имаме си купони за държавна кухня. Всеки ден по един купон ли трябва да нося, или как? Още не ми е съвсем ясно  newsm78
АниММ ако искаш само да пробваш купнята, мога да ти предложа купони от 10-ти до 20-ти, че ние ще сме на море, да не горят  Close
Днес нне можахме да прескочим сутрешното спане - стана в 7 и в 10 като излезнахме, заспа още първата минута. И сега малко със зор, но тъкмо заспа пак. Оххх, мъка ще е ... Laughing

# 173
  • Мнения: 3 777
Е това беше супер идея благодаря Mrs.Petrova!Исках да я пробвам,но ме мързеше да ходя да подавам документи.
Днес не ми е ден пробвах да се кача с натоварена количка на един рейс и не успях.Количката падна назад торбите ми се разпиляха,а бебето вирна крака изобщо бяхме забавна гледка за минаващите хора,които се качиха на рейса.Не очаквах,че на претъпкана спирка няма да се намери един човек да   помогне.Познайте как изсъсках  на  един тип,който се завря в количката да ръчка бебето и да му се радва  след това:mrgreen:
С две думи много изперках покрай това майчинство,а има още цяла година.
Ивчо пробва да ходи сам,но само в къщи навън не смее да се пусне.Много е смешен как се клати като пингвинче щастливо усмихнат.
Продъжава с нощните концерти купих Дормикинд дано помогне нещо,че от Дентокида не видях особена промяна.

# 174
  • Мнения: 834
Еее чудесно! Тъкмо няма да се обяснявам там, че няма да вземам и кога няма и кога ще вземам и т.н. За Радецки са купоните, ще се разберем кога да се видим да ти ги дам  Laughing

# 175
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 734
Ани, много гадно звучи това с обърнатата количка и че никой  не е помогнал Sad
Аз също бях поизперкала от майчинството, но като че ли се оправям вече Simple Smile) Но аз не мисля да чакам още цяла година за работата, ако се получат нещата със свеки ще започна до 1-2 месеца.

Повече за нищо няма да се хваля  #2gunfire Похвалих се, че спим- от 2 нощи пак се будим по няколко пъти. Похвалих се, че е спокоен и усмихнат- днес е адски кисел и не иска да яде. Все сме си на 6 зъба и не виждам нови.

Спитам, че пак киселее, много мрази да съм на компа

# 176
  • Мнения: 1 390
Имаме зъб!!! Трети поред, първи горен. Дано се поуспокои малко Simple Smile ама надали Simple Smile

# 177
  • София
  • Мнения: 1 110
Е хайде честито, имаме си купони за държавна кухня. Всеки ден по един купон ли трябва да нося, или как? Още не ми е съвсем ясно  newsm78
Всеки ден по един купон с датата за деня и три бурканчета. В нашия пункт имат претенции бурканчетата да са със свалени капачки... Айде, честито, дано се яде!

# 178
  • Мнения: 519
Втора нощ без будене..... Flutter

# 179
  • Мнения: 834
Втора нощ без будене..... Flutter
Шшшт тихичко  Joy

Общи условия

Активация на акаунт