Отговори
# 630
  • Мнения: 198
Благодаря ви, момичета!
Десимира, недей така, винаги съм смятала че близнаците са доста по-трудни за отглеждане, особено ако са от първа бременност! Simple Smile Иначе от първия зъб, който се появи на 4,5 м спряхме да спим и вече си го карам на автопилот Simple Smile
Относно играта- ами основната задача е да си разхвърля играчките по пода, и после само да се спъва в тях. Играе си основно с няколко тенджери, които вади от един шкаф в кухнята и няколко дървени лъжици и черпаци. Мислех, че скоро ще и омръзнат, но уви.
Откакто смениха времето ставаме в 6:30 и моите планове да преминем на един следобеден сън пропаднаха- твърде дълъг е периода до обяд, а тя още в 9 окапва, а следобед е голяма драма със заспиването. надявам се да се  сама да се нагласи и да започне да се събужда по-късно, че и аз да се понаспивам. Simple Smile
Излизаме всеки ден преди обяд- има си приятелчета на същата възраст, с които си играе. Следобед баба и я взима за около два часа, през които аз гледам да сготвя, изчистя и да се изкъпя. Simple Smile
Въпреки многото си зъби, моята Миа ужасно я мързи да дъвче и сигурно след година две ще започна да правя сандвичи. Една филия мис е струва твърде малко да си призная. Правя попарата с филия и половина( без кората). предполагам, че като започне да ядебще давам по- две. Иначе мисля, че най-накрая минахме 9 кг. За височина- последно преди три месеца почти беше 79 см.
Съвет за включени уреди не мога дам, изключвам всичко, което не работи в момента, защото тя редовно бърка, особени предпочитания има към пералнята. .Контактите са обезопасени с капачки и въпреки това тя редовно се опитва да намуши пръстче.

# 631
  • София
  • Мнения: 1 110
Аз наистина трябва да си обезопася малко повече стаите, защото иначе само търча след него и го местя от едно място на друго, че ми се струва опасно и така...Лошото е, че имам едни шкафове дето са гланцирани и се чудя как да ги залепя да не се отварят... (обикновените ключалки за шкафове, от тези детските за обезопасяване, не могат да се залепят заради гланца!). Вчера опитах с лепило (от тези едноминутните, дето лепят всичко Simple Smile ), ама пак не стана, та незнам вече...
С близнаците не бях купувала никакви специални приспособления за обезопасяване, а бях вързала каквото мога с ластици. Печката беше от свободностоящите и я бях вързала с онези ластици за пазарските колички с две куки в двата края. Давам ти го като идея за тези шкафчета. Другото, което правих "анти-Миа" беше на едни гланцирани чекмеджета - залепих ги с хартиено тиксо. Лепилото на тиксото още стои, обаче, дано се изчисти все пак.
Махнах дръжките на всички чекмеджета, сложих едни връвчици в дупките, за да можем все пак ние да ги отваряме. Еми, тя се научи да ги отваря, но поне си пази пръстите, защото се затисна леко 1-2 пъти. Но отвори ли - вади какво ли не. Някои неща ми ги подава, други не. Аз я наблюдавам през цялото време.


# 632
  • Мнения: 834
И аз съм залепила всички шкафове и чекмеджета вече, то непрекъснато се рови и вади. В Икеа има с доста здрави лепки, може и да хванат на лакирани мебели  newsm78
Снощи установих, че откакто не се кърмим, заспива по-бързо  Thinking Преди беше едно 20-минутно цокане, без да мога да го отлепя от мен, сега пие 2 глътки вода, погледне ме, премрежи поглед и заспива. А на мен заспиването ми беше една от основните причини за кърмене последните месеци  Joy Наистина беше 3 дни зора, както казват всички, аз не вярвах  Sunglasses
Ние днес отиваме пак при нашите в Димитровград, на малко по-топло време за разходки. Стискайте ми палци да спи по пътя, че предния път ми изпили нервите последния един час от рев и тръшканици  #Crazy

# 633
  • Мнения: 2 653
Поставям разни други предмети пред това, което трябва да е недостъпно- столове пред шкаф с бутилки, малката масичка(запълнена отдолу с възглавници от дивана) прегражда достъпа до комп., в тяхната стая на шкафа съм постлала едно килимче тип активна гимнастика да виси върху чекмеджетата, един голям кош с плюшки пази достъпа до прозореца, количката в коридора пази един кабел за нета(на който обичат да се провисват), сгъваем стол подпрян на една страна на спалнята пази достъпа до моето нощно шкафче с контакти и  разни др. джаджи, в дрешника пак с хавлии и др. "завивам" чекмеджетата и т.н. Ползвам много и хартиено тиксо и изолирбанд, който е еластичен и по-трудно се отлепва от тях.

 Denny_Iv, според мен с близнаци е по-лесно. Знаеш, че нямаш избор и се организираш, въвеждаш ред и се спазва, защото иначе настъпва катаклизъм.  Laughing

# 634
  • Мнения: 157
Благодаря ви много за идеите, мами! Непременно ще опитам с някакво здраво тиксо, пък да видим... Благодаря Simple Smile

# 635
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Юху, намерих си Зайогледач и имам време да седна да пиша малко!

У нас хаоъст е пълен, но и аз съм вдигнала ръце и ме е хванал мързел, не подреждам, само вечер и то най-належащото. Правят ли децата ви опити да ядат сами? Един път го съблякох гол и го оставих да яде с лъжица и купичка...беше уникално, имаше храна навсякъде, чак до пръстите на краката му, а на мен вътре в панталона ми  Laughing Рано му е още, но обича да опитва. Качва се сам на стол и оттам стига масата и ако съм забравила купичка с лъжица става мазало...Белите ни столове май ще са за претапициране скоро.
Купих и чаша с една дръжка, пластмасова- пие от нея, но доста излива и пак трябва да е гол като се учим. Пие и от ваната за мой ужас и ближе от пода капките по плочките Simple Smile)

Днес времето е страхотно и не мога да се оплача- ходихме на една готина площадка, позволи ми да го люлея почти 5 минути, рекорд! Игра в пясъка, пуска се сам на бебешка пързалка и после стана много кисел и го гледам лежи на земята и не мърда. Изкара ми акъла, а той явно се измори просто...не ми се беше случвало да легне навън ей така. Та заспа в количката след редовната драма по вкарването вътре (вашите реват ли като ги слагате в количка? Моят винаги, но аз настоявам, със сила бутам и закопчавам и после млъква...но ме гледат лошо как насилвам детето)

Гърнето при нас също е зле- понякога седи, друг път не, но като седи, рядко върши нещо. Случва се да се изпишка 1-2 пъти на ден максимум. Но май се е научил да показва- онзи ден си сочи памперса и имаше ако. И като че ли разбира като му обяснявам какво се прави в гърнето.

С говоренето не сме особено напреднали- не казва тати никога (има ли друго такова дете? А тати го занимава всяка сутрин поне един час). Знае "ау ау" (куче, котка и гълъб), "ауууу" (вълк), "бу" (кола, уреди, бухал), "айде" (нещо весело, ама не знае какво), "не" (пак така) "ам ам" и "мама". Толкоз.

# 636
  • Мнения: 1 073
Пипи аз съм казвала, но не мога да не кажа пак. Коко е обратното на твоя Зайо в говоренето. Казва тата, тато, тате даже веднъж без да иска нацели татко и нищо друго Simple Smile
А за количката май повечето по това време влизат там с набутване. И ние сме така. Винаги гледам да имам нешо, което ще му грабне вниманието за миг и няма да усети натъпкването. Понякога става, друг път - не.

# 637
  • Мнения: 2 653
... но аз настоявам, със сила бутам и закопчавам и после млъква...но ме гледат лошо как насилвам детето)
...
Точно както и при нас!

# 638
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Да, само дето моята Зайка се е научила да се измъква. Муш едната ръка, муш другата изправя се и търси в джоба отзад солети/бисквити. Същото прави и в столчето за хранене. Имам макс 2 мин. да извадя храна и да я приведа във вид за хранене /примерно да я изсипя в чинийка и да я стопля/. После я гоня с лъжицата. И тя се храни само и единствено сама. Дори не позволява да и подам в ръката. Иска тя да си го е взела. Затова съм заредена с 4 препарата за петна  по дрехите. Отивам да я видя, че вече спи 2 часа и сериозно ме притесни...

# 639
  • Мнения: 616
Момичета,тъкмо се връщаме от почивката в Циговчарк,много ни хареса,пак ще ходим,На Диди всичко му дойде супер,стаята беше идеална за игра и долу във всекидневната на хотела си намери нова играчка,която не оставя-метличка с лопатка,от тези малките пластмасовите,които са за вкъщи,та ще взимаме за у нас  LaughingПрепоръчвам хотела(Лидия),и другия месе ще има ваучери по 75 и 105 лв за 3 вечер,който е по-наблизо  WinkЛошо спа обаче и 3-те вечери,от 1 седмица на 3 пъти така се буди и плаче,че не мога да го успокоя,дори с Панадол.Уж гледам за зъб,ама нищо не виждам,а педи като го видя днес каза,че има голям зор и че го боли от зъби,да давам Панадол,че май е бая на зор,та тази вечер профилактично ще дам,че дано да поспим.Обаче дойде резултата за Салмонелата-няма салмонела,има Дезинтерия  ooooh! ooooh! ooooh!Направо паднах,в кабинета не бяха притеснени,засмяха се,че на няколко пъти от тази микролаборатория тези дни са идвали много странни резултати и каза,да си пуснем в друга,а и нямаме никакви оплаквания.Обаче сега чета,че дезинтерията  се хващала ако се е пиело вода,яла храна,заразена със салмонела   ThinkingСега ще видим,дано е фалшив резултат,че сме изостанали и с 2 или 3 ваксини...

За слеодбедната закуска и изобщо закуска редувам каши,кисело мляко с овесени ядки/елда и плод,попара,гриз,кус-кус  с масло и сирене,сега на почивката яде с нас веднъж за закуска сандвич-2 малки среди с малко масло,сиренце,домат,пуешко и айрян,принцеси с яйце и сирене и кисело мляко.



# 640
  • Мнения: 519
Е как ги бутате по количките тези деца? Беба като се запъне няма ся-да-не!!!! И я носим..... #Crazy

# 641
  • Мнения: 2 653
Nutty, като ги закопчая и млъкват. Зор е самото прекъсване на играта и слагането в количката.

# 642
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 738
Е как ги бутате по количките тези деца? Беба като се запъне няма ся-да-не!!!! И я носим..... #Crazy

Аз буквално със сила- натискам корема, ама е трудно, той се извива, мята крака и ръце и едвам успявам...И солети помагат понякога, те са ми спасение за много неща, без солети не излизам вече. Купувам от тези пълнозърнестите или с лимец, да си внушавам, че му давам нещо полезно Simple Smile)

Аз пак да питам за реакции от ваксината 13ти месец срещу рубеола и тн. някой бебок показал ли е? Май е крайно време да я бием, макар че ми се искаше да ни мине почивката другата седмица, да знам, че ще е здрав и във форма...

Вие носите ли децата много на ръце? На мен започва сериозно да ми тежи. Не знам колко кила е, но над 10, може би гони 11 вече. Налага се често да го пренеса от едно място на друго (рядко ходи за ръка), или да му измия ръцете, и все е вдигане и мъкнене и съм без сили вече...Мисля да си взема стълбичка от ИКЕА поне да мога да мия ръце и лице без да го държа на ръце. Някой има ли такива? И кога започват да се оправят тия деца сами Simple Smile) например да ходи с мен за ръка, а не да се отпуска и да го влача (ако сме навън) инакрая пак го вдигам...

# 643
  • Мнения: 2 653
Пипи2013, другата седмица ще я слагаме ваксината и ние. Отлагах я по ред причини, но няма за кога вече. Веднъж излязох с тях без количка и повече това няма да се повтори.  Crazy Никак не ги нося, освен от банята до стаята, от колата до количката и подобни пренасяния. Навън само в площадката са пеша. У дома като кажа идвайте да се къпем или хайде да ядем, кой както може пристига. Не нося, че имам проблем с кръста, а само от качването и свалянето с количката в асансьора или по стълби си доставям достатъчно екшън за деня.

# 644
  • Мнения: 1 390
В количката влиза само със солети, а ако му се спи сам ходи в нея, дори една вечер рева половин час, че не иска да спи в леглото, а в количката. Обаче навън - само със солети, иначе са циркове.

За носенето - тия дни нещо като ме види и вдига ръцете да го нося и започва да се катери по мен. Но да го занеса някъде - вдигам го само за миене на ръце, да го сложа/извадя от столчето, количката, повивалника или леглото. Или ако се приспиваме. Което не е малко, но не е и много - на повечето места сам си ходи. Много бързо го отучих да ми се отпуска на ръката - като ми се отпусне го пусках на земята и отивах я да поседна, я да изпуша една цигара Simple Smile на него хич не му допадаше тази работа, защото тогава не ходеше сам, и съответно спря. После обаче се опита на баща си да ги върти тия номера, но като ми се оплака му казах моя номер - два пъти се отпусна и до там Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт