Добре дошли в ПЕТИ клас!

  • 54 713
  • 741
  •   1
Отговори
# 105
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Водим джеронимото на всичко възможно още от малка, защото всичко има нужда от време за привикване - поведението в зала, къде се пляска, класическата музика, инструменти и т.н.
Иначе с напредването на възрастта става все по-трудно.
Така че водете дечицата на опери (по-лесно "смилаемите" разбира се, не Вагнер), оперети, театри, концерти.
И ние ще ходим на Lord of the Dance, след това ноември на Сватбите на Камен Донев (водихме я и на народното творчество е Тетъра на Армията.

# 106
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
За мен всички часове са важни - както спорт, така и изкуствата. За съжаление музиката в досегашното училище се претупваше. Thinking Но пък физическото и рисуването бяха на много добро ниво. Peace Ще видим как ще е в новото.
На културни мероприятния (театър, опера, балет, концерти - включително и съвременна симфонична музика, изложби и т.н.) ги водим постоянно и то от много, много малки.  Peace Май само оперетите пропускаме, че нещо не сме фенове у дома. Както и съкратените версии на музикални произведения, преработени като за деца, понеже мъж ми е много краен на тая тема - като ще е нещо, да е в оригинал (рискове на професията). Peace
Торнадо, сигурна съм, че ще останете доволни от Lord of the Dance - на живо е много впечатляващо.  Peace Теди беше малка, когато го гледа, беше с ей такива очи.  Shocked
Клайдерман...  Sick със сигурност го пропускаме.  Naughty

Чоко, радвам се да те видя тук. Hug

# 107
  • Мнения: 2 755
oblachna, Tonita, да вземем да ги запознаем тези деца или ще си чакаме 15-ти и ще се разпознаваме по "вестник Работническо дело" Laughing
...в лявата ръка и букет в дясната.  Joy
Yana_a_n, гарантирам, че на 15-ти още в първите пет минути, ще бъдем запознати от децата. Ако това не стане, моето е онова, най-гръмогласното.  Embarassed
Ние сме още на морето. Чавето още първия ден се запозна с батковците и какичките от спасителната служба и играе с тях плажен волейбол, плува, бори се с вълните и надуваемия дюшек като "прасе с тиква". Абе, околовръст 50 метра не остана някой на плажа, които да не го забеляза.  Mr. Green С време случихме, дори в следобедните часове пропускаме плажа, защото става много горещо.
За преговорния материал не питайте.  ooooh! Всичките опити да преговори нещо бяха проформа, нещо като учене, ама не съвсем. Убедена съм, че моето ще се изтърси в клас най-неподготвено.  Embarassed Е, поне не може да се оплаче, че не си е отпочинал тази ваканция. Но, от 15-ти ще има як гърч и ако още се размотава, ще обърна другата страница.
Надявам се преди 15-ти да ни спретнат една родителска среща с малко яснота относно учебните тетрадки, програмата и графика на заниманията в математическата школа, че от това зависи в кой от офисите на Интелект, ще ходи на АЕ и в кои дни ще остане време за любимите спортове.
На опера още не съм го водила, но на театър и концерт гледам поне един-два пъти годишно да отиде. Ще прегледам програмата за идния сезон и най-вероятно пак ще отразим някое мероприятие.

# 108
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Малко офтопик на култура тема.
Водите ли децата на театър, мюзикъл, опера, коцерт?
В тази възраст ми се струва много трудно да намеря нещо подходящо.
Да, водя го. Дори тази вечер ще ходим да слушаме рруусенската филхармония да изпълнява рок паечета на Queen. Ходили сме няколко пъти на балет - гледал е "Лешникотрошачката", ""Алиса в страната на чудесата" и "Ромео и Жулкдта". Взела съм билети за ноември и балет върху лед на "Спящата красавица". Като цяло предпочита руската балетна школа, а на мен не ми харесват цените за билетите . От около 2 години заедно с детето ходим и на театър - обикновено гледаме комедии. Последно го водих да гледа "Вражалец" .  Ходил е и концерт на Васко Василев, лушал е орган. Гледм като дойде нещо интересно в афиша на Варна задължително да го посетим. Засега проявява афинитет към ккласическата музика - дори купихме едни книжки с дискове на издателство Емас за класика за деца. Любими са му Вълшебната флейта и Пролетта на Вивалди. В кино Арена има хубави записи на лондонската опера и балет - класста е несравнима с например с варненския балет на местната опера и балет.

# 109
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Ох, Manzhelka, като спомена орган... Моите, особено малкият, са много тъжни откак баща им си смени кабинета в академията. Старият го съвместяваше с органистите и имаше пиано с педали за крака, на което учат студентите в тази специалност. И моито яко го налазваха като отиваха там. Може да се каже, че са подковани по темата как се свири на орган. А сега - скука, само някакви тривиални инструменти се мотаят в кабинета му. Mr. Green

# 110
  • София
  • Мнения: 1 285
Добре, момичета, ще се видим на 15-ти.

И моите са на лагер тази седмица, но е дневен, вечер се прибират у дома.

Към воденето по концерти да добавя такива на големите фолклорни ансамбли. Откакто поразбра какво значи да танцуваш в голям ансамбъл и е много интересно да гледа професионалисти.

Ходят на опери, но детските спектакли, на театър - предимно в Младежкия и в София. Засега пропускат Музикалния театър, предстои да посещаваме идния сезон.

Да, споменали сте книжките на Емас - те зарибяват предимно малката. Голямата си ходи и ма конкурси по пиано.

# 111
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
Яна, в Музикалния театър има доста прилични постановки на световни мюзикъли, които си заслужават. Peace И са атрактивни за децата. Това ме подсети да изровя две снимки на Теди как гледа "Котките" точно в Музикалния. На 4 или 5 години беше. Наложи са да го гледаме втори път, толкова й хареса. Peace Ето я, даже й стоят още бебешките бузки на тези снимки. Blush
Скрит текст:

# 112
  • Варна
  • Мнения: 2 133
сладурана Simple Smile  Hug

# 113
  • София
  • Мнения: 1 285
Благодаря!

Какъв е сладур Теди на тези снимки! Кога пораснаха до 1,60 тези госпожици, ето до вчера сякаш са били с бебешки бузки.

Моите и двете обичат театър, но малката стои като захласната, толкова и харесва. Тя ще се изявява на сцена, май. Скарана е с моята математика.

# 114
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 916
И на мен ми стана много мило и леко тъжничко като изрових тези снимки.  Blush Наистина времето минава много бързо.  Blush

# 115
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Lulumba, щерка ти е голяма сладурана!

А аз да докладвам, че концертът тази вечер беше невероятен! Беше интересно да чуем Barcelona, We are the champions или We will rock you в аранжимент за цигулки и контрабаси, а и диригентът много ме впечатли как едновременно в паузите общуваше с публиката и с оркестъра. Оказа се завърнал се виенски възпитаник. Млад човек. На фона на всичките тези емигранти-сънародници, се почувствах горда, че все пак има и обратното явление - млади, ерудирани хора, взели най-доброто от световната мисъл, се завръщат тук и с хъс и работа, постигат това, за което са мечтали.

# 116
  • София
  • Мнения: 9 861
Здравейте и от мен в новата тема!
 Малко остана до училище. Моята девойка вече няма търпение, макар че се наслаждава на всеки един ден от ваканцията. Доволна е от почивката си, което много ме радва.
Да споделя, че миналата събота се беше записала да участва в една инициатива на сайта Аз-детето и Забавното лятно четене-  Работилница за творческо писане. Проведе се в книжарница Сиела в подлеза на СУ. Остана много, много доволна.Нали го играе поетеса и писателка Laughing, та беше много вдъхновена. Постоянно участва в някакви конкурси , сама си ги намира из нета. Понякога печели и награди.
http://www.dnes.bg/obrazovanie/2015/09/01/detska-rabotilnica-za- … -bylgariia.275113
 Вече знам, че ще са първа смяна на училище петокласниците при нас. Знаем и името на класната ръководителка. Ще им преподава по физическо, но и се носи слава на доста строг учител и много добър педагог.  Дано уцелим. Няколко деца от класа ни бяха преместени в по-елитни училища в центъра/ не я харесвам тая дума "елитни" никак/ . Надявам се, че не сбъркахме, като я оставихме в нашето си квартално училище. Времето ще покаже.
 Желая ви хубави последни ваканционни дни! Ние отмаряме в Родопите,  на брега на яз. Доспат, но скоро се връщаме и започваме с леки приготовления за училище!

Последна редакция: чт, 03 сеп 2015, 09:49 от Валенцето

# 117
  • Мнения: 8 790
  Приветче и от мен!Най-после имаме дата за РС-09.09.,да видим кой какви изисквания ще има и какви тетрадки да купуваме.Май и униформа ще се купува,поне такива са слуховете сред родителите.Каката ни е 12 клас в същото у-ще,та знам ,че преди две години паднаха униформите,ще видим.
   Криско сутрин ходи на басейна да плува,после с колелото някъде с приятели се возят,следобед е на тренировка,преговаря,вечер игра до късно на вън.Да се забавлява,че малко остана.

# 118
  • Мнения: 822
Здравейте момичета,

по темата театър, опера, концерти, гледам да водя!
На Камен Донев, съм водила само големия струва ми се рано на малкия, няма да разбере(то големия ме питаше, защо толкова се смееш на този китеник, как да му обясня колко тежи китеника и каква е вероятността да полетиш с него през терасата на осмия етаж в събота сутрин..., май се издадох колко съм стара, но никога не съм тупала китеник, да си обявя аз:).
Но темата е за петокласници , ходил е на почти всички детски постановки в Музикалния, много е доволен ( и аз и баба му), в Младежкия имат и в Армията имат, сатиричния и Народния има доста добри неща за тях. Дори се опитвам да го направя специално преживяване, слага риза, хапваме някъде.
А за рок концертите ходи от доста време, дори ми беше много ОК докато беше още без билет, да шума е повече, но пък тези концерти не са всяка седмица:).

За 5-ти клас, и той беше с доста различни учители, но в отделена част от училището, без да обикаля из коридорите с тежката чанта из тълпа тичащи ученици и най вече всички преподаватели си бяха начални педагози. Сега учителката му по математика слиза при тях от абитуриенти. Ще трябва да се справят,  само дано да минат леко първите два месеца на адаптация, после всичко ще влезе в релси.

# 119
  • Варна
  • Мнения: 4 295
 Mr. Green mivan,преди 2 г. ги водих на Камен Донев. Права си ,че са малки за него. Цяла зала се смее и прегъва ,само Калоянчо се прозява. И след известно време изтърси как понеже единственият му талант (нещо се беше закъхърил,че нямал талант) бил да говори много и ето ,щял да стане като Камен Донев.  hahaha

Нашата РС беше снощи. Класната ни обаче не присъства и ще я чуем сигурно на 15ти септември.Иначе на 1вата РС беше там и визуално я познавам. Тя ще им преподава по БЕЛ.На 15 ти ги искат в 11ч. Получихме учебниците - много запазени.  Peace
По математика си каза изискванията за сборници по ЗП и СИП и тетрадките да са с карирани листи .По АЕ са по Енерджи,там събрахме по 17 лв. за 2те тетрадки.
За съжаление младежа не се падна в един клас с двете деца ,с които искаше и имаше малко драми,но му мина бързо. Аз някак се успокоих и приповдигнах ,все едно аз ще уча там!  Joy

Общи условия

Активация на акаунт