На море в Гърция 2015 - VII

  • 65 105
  • 757
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 11 784
Ако е голям ад можете да минавате през Златарево-Струмица-Богородица (Гевгелия). Особено ако сте за олимпийската и Солун ще е удобно от там.
Ние чакахме само час Simple Smile, но на връщане ще се възползвам от съвета ти! 

Да, че в мк няма празник и не са се всички юрнали натам, даже може да спрете на обяд или в Струмица или Ново село, не че ама моя град си е много хубав.  Wink

# 706
  • Мнения: 4 275
Записвам се в темата с последното ми гръцко море. Ние сме на Касандра и времето вчера и днес беше страхотно. Имах опасения, че водата няма да става за влизане, но е доста по-добре от очакванията ми. В Dolphin Beach Hotel сме. Плажът е каменист в плиткото и пясъчен по-навътре, но пък по скалите колко риба има...  Crazy

# 707
  • Мнения: 1 765
Едвам ме навихте, както се казва  Simple Smile

комикс, какво му е на плажа Парадисос - там сте, ако не се лъжа? Мръсен ли е, или пренаселен? Знам, че има камъчета, но преди си беше ОК  Thinking

Плажът е пренаселен, да, масово българи и сърби и за съжаление, сърбите се държаха доста по-възпитано от нашего брата. Не беше много чист, също така, но водата и морето си бяха ок, като изключа една огромна медуза, много красива, и едно умряло птиче....

# 708
  • Мнения: 4 275
Тука се разрази страшна буря. Събудихме се от страшни гръмотевици. Като гръмне и се разтриса леглото  Crazy Също така вали доста

# 709
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
...

Плажът е пренаселен, да, масово българи и сърби и за съжаление, сърбите се държаха доста по-възпитано от нашего брата. Не беше много чист, също така, но водата и морето си бяха ок, като изключа една огромна медуза, много красива, и едно умряло птиче....

Жалко. Преди няколко години в този период имаше само малко сърби и доста германци. Беше доста чист.

# 710
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 333
Ние сме в Геракини, и тук имаше страхотна буря през нощта, но сутринта беше слънчево и топло. Бяхме на плаж до 14ч.

Бихте ли ми казали къде в радиус от 20 км има сергийки, магазинчета, които работят поне до 22ч? Искаме да се разходим нанякъде след вечеря.

# 711
  • София
  • Мнения: 12 374
...

Плажът е пренаселен, да, масово българи и сърби и за съжаление, сърбите се държаха доста по-възпитано от нашего брата. Не беше много чист, също така, но водата и морето си бяха ок, като изключа една огромна медуза, много красива, и едно умряло птиче....

Жалко. Преди няколко години в този период имаше само малко сърби и доста германци. Беше доста чист.

комикс,   bouquet
Преди 3 години имаше сърби и македонци, плюс много руснаци. Но пък беше чисто.

# 712
  • Мнения: 487
Привет от Тасос.До преди два часа времето беше страхотно,чак поизгорях,но вече вали.Дано утре се пооправи малко,макар,че прогнозата май не предвижда подобно нещо Simple Smile
Хем знаех,че ще се развали времето ама накарах мъжо да платим до сряда,че пуста лакомия за почивка...Но сега се чудя какво ще правим в лошото време.Освен и аз като вас да взема да помисля за догодина Simple Smile Честно казано Евия толкова ми хареса,че направо се замислям да повторим там още догодина.
Я кажете моля,бях чела в предишни теми,какво купувате от гръцките супермаркети на прибиране.Зехтин,маслини,почистващи ясно,но имаше някакви традиционни гръцки неща които не запомних,а ми се иска да пробвам.

# 713
  • Мнения: X
Привет от Тасос.До преди два часа времето беше страхотно,чак поизгорях,но вече вали.Дано утре се пооправи малко,макар,че прогнозата май не предвижда подобно нещо Simple Smile
Хем знаех,че ще се развали времето ама накарах мъжо да платим до сряда,че пуста лакомия за почивка...Но сега се чудя какво ще правим в лошото време.Освен и аз като вас да взема да помисля за догодина Simple Smile Честно казано Евия толкова ми хареса,че направо се замислям да повторим там още догодина.
Я кажете моля,бях чела в предишни теми,какво купувате от гръцките супермаркети на прибиране.Зехтин,маслини,почистващи ясно,но имаше някакви традиционни гръцки неща които не запомних,а ми се иска да пробвам.

Има едни тахани в комбинация с мед, портокал или какао. Много са хубави и полезни. Фета. И всякави неща с мастиха - локум, бонбони. Има едно вариво - фава.

# 714
  • Мнения: 1 686
Привет от Тасос.До преди два часа времето беше страхотно,чак поизгорях,но вече вали.Дано утре се пооправи малко,макар,че прогнозата май не предвижда подобно нещо Simple Smile
Хем знаех,че ще се развали времето ама накарах мъжо да платим до сряда,че пуста лакомия за почивка...Но сега се чудя какво ще правим в лошото време.Освен и аз като вас да взема да помисля за догодина Simple Smile Честно казано Евия толкова ми хареса,че направо се замислям да повторим там още догодина.
Я кажете моля,бях чела в предишни теми,какво купувате от гръцките супермаркети на прибиране.Зехтин,маслини,почистващи ясно,но имаше някакви традиционни гръцки неща които не запомних,а ми се иска да пробвам.

Има едни тахани в комбинация с мед, портокал или какао. Много са хубави и полезни. Фета. И всякави неща с мастиха - локум, бонбони. Има едно вариво - фава.
Тия тахани как изглеждат, че ние в един супер искахме да купим черен пипер и не можахме да се ориентираме. И тая мастиха - какво точно е?

# 715
  • Мнения: 11 236
Таханите са тези - точно на тази марка и в тези опаковки.
А мастихата е туй нещо, правят се различни продукти с нея.

# 716
  • Мнения: 1 686
Таханите са тези - точно на тази марка и в тези опаковки.
А мастихата е туй нещо, правят се различни продукти с нея.
Параход, благодаря, а нещата с мастиха как изглеждат?
Дояде ми се, яд ме е, че не съм знаела по-рано. Догодина.

# 717
  • София
  • Мнения: 13 263
а нещата с мастиха как изглеждат?

По най-различни начини. На опаковката пише, че са с мастиха. Ето например дъвчащи бонбони с такъв вкус:



С такъв вкус има локум, бяло сладко и много други неща. Дори си спомням, че в детството съм дъвкала "истинска дъвка" с мастиха, която беше на едни неравномерни парчета. Но имай предвид, че вкусът е много специфичен и не на всеки му харесва.

# 718
  • Мнения: 11 236
Дъщеря ми например хич не го харесва (давах й едни вафли с мастиха).
Иначе аз купувам ванилова захар с мастиха, за да я слагам в сладкиши, тя е в малко количество и се усеща предимно като нюанс в аромата, не толкова във вкуса. Има дори мастика (т.е. узо) с мастиха Grinning

# 719
  • Варна
  • Мнения: 3 963
Ako пропуснете да си купите таханите , тук ги има същите в МЕТРО и ПИКАДИЛИ .

Общи условия

Активация на акаунт