Къде да отседнем в Родопите и какво трябва да се види непременно - 5

  • 125 332
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 299
Здравейте
от известно време търся място за престой от няколко дни около язовир Въча.След доста ровене из нета намерих следното :
http://vila-diva.com/
http://www.hotel-in-bulgaria.com/bg/2298/villa-cazanova.html
http://www.mihalkovo.net/reserv.html#.VeLfnPmsVqU
Зная че има доста фенове на района.Много бих искала да споделите за посещението си в някоя от тях.
До"Дива" доколкото разбрах се стига по вода, поради което веднага я изключвам./Мъжът ми има фобия от пътуване с лодка и ще се наложи да спи в колата на брега/
"Казанова" пък ми изглежда някакси твърде "тежка и помпозна" за подобно място. Аз в случая не държа на лукса, но чистотата е изключително важна. Искам да заведа там децата си, за да видят това прекрасно кътче и да му се насладят. Ще продължавам да търся и ако намеря нещо ще пиша.

Последна редакция: нд, 30 авг 2015, 16:17 от ellisa.s

# 31
  • Мнения: 853
 ellisa.s както писах моето мнение за Чилингира е от преди две години - вярвам че някой може да даде по скорошен отзив, но засега за мен мястото отпада като възможност.Палатката  също не е  вариант - предпочитам след като цял ден съм обикаляла , вечерта поне читав душ да си взема.Предложените линкове са за абсолютно непознати за мен места , но това намерих в нета... затова поисках от  хора които са били там мнения .Относно  обстановката че е по-натруфена  на едното място - ами стига да е чисто - предпочитам я пред "удобствата" на палатка или каравана.За вила Дива -  мен също ме е страх от вода надявам се ако евентуално се спра на нея,  да се справя , но  пусти страх... Засега предпочитам да търся място с достъп по земя  и продължавам да търся  .....

# 32
  • Мнения: 3 410
Имам питане относно Чудните мостове - някой бил ли е последните дни и как е пътят до там? Ако е с много дупки, ще го пропуснем.
Бяхме преди  20 дни там, пътя е тесен и стръмен но няма дупки, и е прекрасно там горе Simple Smile

# 33
  • Мнения: 299
ellisa.s както писах моето мнение за Чилингира е от преди две години - вярвам че някой може да даде по скорошен отзив, но засега за мен мястото отпада като възможност.Палатката  също не е  вариант - предпочитам след като цял ден съм обикаляла , вечерта поне читав душ да си взема.Предложените линкове са за абсолютно непознати за мен места , но това намерих в нета... затова поисках от  хора които са били там мнения .Относно  обстановката че е по-натруфена  на едното място - ами стига да е чисто - предпочитам я пред "удобствата" на палатка или каравана.За вила Дива -  мен също ме е страх от вода надявам се ако евентуално се спра на нея,  да се справя , но  пусти страх... Засега предпочитам да търся място с достъп по земя  и продължавам да търся  .....
Права си, разбира се.
Ако не "изскочи" нищо друго, Казанова остава най-приемлив вариант.

# 34
  • Русе
  • Мнения: 3 711
Продължавам да следя, макар че за съжаление Родопите са ни твърде далеч.

# 35
  • Мнения: 3 410
В Родопите ходим в Чепеларе, в Родопски къщи - номер 13 за мен е най хубавата. С колата насам натам, а вечер почивка, барбекю. Има и много пешеходни маршрути за ягоди и билки, а и в къщата си почиваме идеално на полянката Simple Smile

# 36
  • Мнения: 117
За мен Триградското ждрело е невероятно.

# 37
  • Мнения: 299
В Родопите ходим в Чепеларе, в Родопски къщи - номер 13 за мен е най хубавата. С колата насам натам, а вечер почивка, барбекю. Има и много пешеходни маршрути за ягоди и билки, а и в къщата си почиваме идеално на полянката Simple Smile
Това звучи прекрасно. Снимките в нета също са обещаващи. А как са цените и най-вече какъв е пътят до там?

# 38
  • Мнения: 3 410
Цените си ги договаряш с рецепция според колкото дни ще останеш - ние ходим за по 3 седмици и цената на малка къща за такъв период е по 60 лв на вечер, иначе е по 100 лв на вечер - малката къща има 1 спалня с двойно легло и 1 стая с две отделни, а долу в дневната има голям диван на който съвсем спокойно може да спи някой.
Пътя е перфектен, до самите къщи е чисто нов асфалт.

# 39
  • Мнения: 299
Сърдечно ти благодаря!
Май това ще е мястото. Пък и Въча е наблизо.

# 40
  • Мнения: 4 076
За мен Триградското ждрело е невероятно.
Да,и после до Орловото око:
http://zapadnirodopi.com/%D0%BE%D1%80%D0%BB%D0%BE%D0%B2%D0%BE-%D … %D0%BA%D0%BE.html
Нормалните хора-с джип,лудите като нас-пеша Simple Smile

# 41
  • Мнения: 1 294
Здравейте любители на Родопа планина.След онкогинекологична операция през месец март майка ми е решила да ме води на Кръстова гора този петък . Мястото било целебно и литургията била за здраве и да се  помолим за здравето ми.Никога не сме били по този край на България.Очаквам информация от вас за пътя до там , за самото място.За какво да съм подготвена.Спяло се на открито, да ама с две деца се притеснявам.Тръгването е от Разград.А в селото близо до Кръстова гора има ли къщи , които предлагат нощувки като резервен вариант с децата .Всяка информация би ми била полезна.

# 42
  • Мнения: 646
Доколкото си спомням и на самата Кръстова гора има нещо като пансион за спане, но се опитайте да се свържете предварително-не знам какъв е капацитета му. А иначе пътят е тесен, с много завои, но се минава. Не мисля, че в близкото село ще намерите къде да отседнете. Ако все пак сте на открито-носете си дрехи като за планина-вечер там става доста студено. А самото място е вълшебно-природа, усещане, ...Успех!

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
И аз пожелавам успех за Кръстова гора! Макар и да се комерсиализира много, все пак има някаква сила там  Peace
Миналия уикенд се върнахме от поредното ни посещение в с. Ягодина, по този повод, тъй като съвсем скоро я оправиха от свлачището, препоръчвам Дяволската екопътека. Макар, че е проходима само в частта до Дяволския мост и после към Борино покрай Катранджийницата, това е една изключително красива пътека, със страхотни водопади. Бяла река е бледо подобие. Отбивката е около 2 км. преди Ягодинската пещера, отдясната страна има зелени стълби и табела, отляво има едно бяло алуминиево павилионче /не работи все още, иначе е може би за инфо/. Пътя НЕ Е лесен или за малки деца, ходи се доста по стълби, някои от които 90 градуса наклон. Ние с мъжо сме във форма, взехме пътя до Дяволския мост за 1 час., със спиране за снимки и то доста. Иначе домакините от къщата за гости, където ходим всеки път ни казаха 45 мин. С нас имаше други хора, те взеха пътя за час и половина. Предния ден имаше други, бяха го минали за повече от 2 часа, та е доста относително. Така или иначе, заслужава си  Peace За следващото ходене съм предвидила Чаирските езера, изглеждат много красиви.
Весел ден

# 44
  • Мнения: 2 037
В село Борово има къде да се спи.

Общи условия

Активация на акаунт