Боядисване на яйца

  • 115 166
  • 428
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 357
Аз сварих 50 яйца имах 2 пукнати,но не съм много доволна от украсата тая година имала съм много по-красиви яйца.Всички мами,който са пуснали снимки са се спражили чудесно.Поздравления   bouquet

# 361
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Страхотни яйца сте направили, браво! Hug
 Благодаря на всички които ми помогнаха днес със съветите си!  bouquet

# 362
  • София
  • Мнения: 8 305
Дайте някаква хитринка за измиване на боята от ръцете, че ще припаднете ако ви покажа в какъв вид съм  Joy
аз боядисвам без да се пазя (обичам дас е мажа с боята Laughing easter easter easter), ползвах капсули и желатинова боя (хвърлих ръкавиците, станаха ми неудобни) измих се няколко пъти с Пур после и чиниит еи ням следа дори под ноктите.
За по-упорити бои знам, че едно време майка ми изпираше нещо с белина и всичко се оправяше

# 363
  • Мнения: 6 472
Днес сутринта извадих яйцата да се стоплят, към обяд ги залях с топла вода. На дъното на тенджерата сложих кърпа, подредих яйцата, сипах им хладка вода и 1л сол и ги оставих на мнооого слаб огън, до като заврат. Резултата е 35 от 36. Само че тия 35 е бройката на спуканите #Cussing out Направо не можах да повярвам! Всяка година ги правя точно така и до сега никога не съм имала повече от 1-2 фира.
И така си ги боядисах де, но в събота определено ще има втори транш. Да не говорим, че преди малко като разглеждах вашите снимки ме озари прозрението, че съм стръшна патка - забравих да боядисам пътпъдъчите яйца doh

# 364
# 365
  • Мнения: 22 867

Много красива поставка за яйцата имаш. И самите яйца са красиви.  bouquet

# 366
  • Мнения: 2 550
Лулу, аз си мисле,х еч съм нямала късмет с яйцата. Много кофти  Embarassed Има и по-лоши случаи де, една пирятелка се оплака, че направила яйцата прекрасни и взела, че ги изпуснала при пренасянето всичките  ooooh!

# 367
  • Мнения: 323
И аз боядисах вече. От 40 яйца само 1 спукано - много съм горда.
А снимки утре.

За писалката да кажа - НИЩО НЕ СТАВА. Не се лъжете да правите яйцата така както е написано, защото восъка пада и накрая имам много едноцветни яйца. Но в събота ще пробвам за последно още 3,4 бр.

ivka, обикновени са, но на тях пише WAX. Има сухи пастели, те не стават. Те се срещат рядко, повечето са такива като моите  Peace
Тез пастели откъде мога да ги взема? Много са идейни тез яйчица ... май ще плагиатствам.... надявам се нямаш против  Hug

А яйцата Ви са супер - БРАВО на всички мами  smile3501

# 368
  • Мнения: 1 033
За писалката да кажа - НИЩО НЕ СТАВА. Не се лъжете да правите яйцата така както е написано, защото восъка пада и накрая имам много едноцветни яйца. Но в събота ще пробвам за последно още 3,4 бр.

Моите станаха, само дето боята беше няква немска- малко кофти стана червеното Sad Утре ще покажа снимки на писаните яйчица. А иначе восъкът трябва да падне и отдолу да остане цветът на яйцето (това по едната техника).

# 369
  • Мнения: 323
Моите станаха, само дето боята беше няква немска- малко кофти стана червеното Sad Утре ще покажа снимки на писаните яйчица. А иначе восъкът трябва да падне и отдолу да остане цветът на яйцето (това по едната техника).
Аз опитах първо да ги нарисувам, а после да ги сваря в боята - така не става /но такава беше едната техника/.
В събота ще пробвам да рисувам вече сварени яйца и после да ги боядисам. Ти така ли ги направи?

# 370
  • Шумен
  • Мнения: 1 348
anomaliq, защо така? Да не би да са били студени. Аз моите ги извадих от хладилника няколко часа преди да ги варя. Варих 43 яйца и само едно беше пукнато.Съжалявам, че толкова много са дали фира.Седефени бои не съм взимала, но вече трета година взимам пак от Метро -Брилиант и съм много доволна.

Ми не бяха студени, карай, аз обичам варени яйца, само дето вече съм обрината, пък след празниците незнам на какво ще приличам Laughing

# 371
  • Мнения: 1 033
Моите станаха, само дето боята беше няква немска- малко кофти стана червеното Sad Утре ще покажа снимки на писаните яйчица. А иначе восъкът трябва да падне и отдолу да остане цветът на яйцето (това по едната техника).
Аз опитах първо да ги нарисувам, а после да ги сваря в боята - така не става /но такава беше едната техника/.
В събота ще пробвам да рисувам вече сварени яйца и после да ги боядисам. Ти така ли ги направи?
Да, рисувам върху сурови яйца и после ги варя в боята. Утре ще пусна снимки на направените по тази техника:)

# 372
  • Мнения: 696
Моите станаха, само дето боята беше няква немска- малко кофти стана червеното Sad Утре ще покажа снимки на писаните яйчица. А иначе восъкът трябва да падне и отдолу да остане цветът на яйцето (това по едната техника).
Аз опитах първо да ги нарисувам, а после да ги сваря в боята - така не става /но такава беше едната техника/.
В събота ще пробвам да рисувам вече сварени яйца и после да ги боядисам. Ти така ли ги направи?

Така направих, но не ми хареса ефекта. Слагах малки парченца восък в дупката на писалката и загравях на свещ, после ги боядисах. Станаха, но другите яйца определено ми харесват повече. Ще кача снимки по-късно.

# 373
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Моите станаха, само дето боята беше няква немска- малко кофти стана червеното Sad Утре ще покажа снимки на писаните яйчица. А иначе восъкът трябва да падне и отдолу да остане цветът на яйцето (това по едната техника).
Аз опитах първо да ги нарисувам, а после да ги сваря в боята - така не става /но такава беше едната техника/.
В събота ще пробвам да рисувам вече сварени яйца и после да ги боядисам. Ти така ли ги направи?
Да, рисувам върху сурови яйца и после ги варя в боята. Утре ще пусна снимки на направените по тази техника:)

И аз така ги рисувах!
Даже Yanich ми беше учителката  Laughing Станаха хубави яйчица, само дето ни изпързаляха еднните бои!
Ето тук можете да видите моите първи опити!Не са най красивите, но пък са за първи път!

# 374
"1-во: А с желатин боядисвам така: разтварям си пакетче желатин във вода, врътвам го на микровелето на размразяване да се разтопи. Сипвам в 4 купички от боичките и заливам с разтопения желатин. Топя пръсти в боичките и мажа яйцето. Това е."
Направих този вариант,станаха страхотни. Сипах боичките в капачки от бутилки и залях с разтопения желатин.След това рисувах с пръсти по яйцата.Предполагам,че може и с четчица.
Не знам,кой точно даде този вариант,но му благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт