Боядисване на яйца

  • 115 206
  • 428
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 195
 smile3501 smile3501леле dididi не мога да се нагледам на яицата ти страхотни са Simple Smile
Приятеля ми е художник  smile3508 smile3508 и смятам за Великден яко да го изюркам да ми марисува подобни:)
Страхотни са smile3501 smile3501 smile3501 smile3501 smile3501

# 91
# 92
  • Мнения: 1 113
Сега погледнах съставките на боите. Желатиновите моливи и брилиантените от Метро съдържат много Е-та, но няма забранени. А два от цветовете на похвалената тук боя на "Пет" Еоод Велинград съдържа Е-123 ? А аз дори си купих по две пакетчета, че да ползвам за сладки, тъй като е уж безвредна и за хранителни цели.
Добре де , djemma и какво искаш да кажеш , че са вредни и за яйца или само ако се използват за сладки,че не мога да схвана? newsm78
Цитат
Абсолютно забранени
   В момента три добавки са признати от контролните организации за вредни и са абсолютно забранени. Това са:
  • Е121 - цитрусов червен оцветител;
  • Е123 - оцветител амарант;
  • Е240 - консервант формалдехид.
  Интересно е, че само преди няколко години забранените добавки се използваха напълно легално. Можеха да се открият дори върху опаковката на "MARS". При това не може да бъде обвинена фирмата-производител, която е действала според закона.

Много често боята прониква през черупката на яйцата, така че по-добре да не се ползва и за боядисване на яйца - мое мнение.

# 93
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
Цитат
Абсолютно забранени
   В момента три добавки са признати от контролните организации за вредни и са абсолютно забранени. Това са:
  • Е121 - цитрусов червен оцветител;
  • Е123 - оцветител амарант;
  • Е240 - консервант формалдехид.
  Интересно е, че само преди няколко години забранените добавки се използваха напълно легално. Можеха да се открият дори върху опаковката на "MARS". При това не може да бъде обвинена фирмата-производител, която е действала според закона.
newsm78 и сега каквооооо
тровим ли се или не?
има ги тези съставки и в боята за сладките дето 6те боядисвам яицата/ newsm78
обърках се ве4е......

# 94
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
И аз това щях да отговоря- че през черупките минава все пак и е по-добре да не се използват такива бои,ако беше така щяхмеда боядисваме със всякакви бои- блажна,латекс,каквото ви хрумне. Лепилото също не е за предпочитане за яйца, които ще се консумират.Аз лично няма да ги ползвам, макар, че не пречи на другите на които не пише да съдържат вредните Е-та, пак да си ги има, но неопоменати.Ама да ми е чиста съвестта, да не тровя децата си- няма да боядисвам с боята на Пет.

# 95
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
e kak moje da stava boite za xrana a ne za boqdisvane na qica?
sorry za engl.no mi iz4ezna kredora???????

# 96
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
АМИ явно нашата наредба е стара и разрешава все още съставки, които другаде са абсолютно забранени и признати за вредни.  newsm78

# 97
  • Мнения: 695
Аз от няколко години рисувам продухани яйца за подарък на близки и със сувенирна цел. Ето и снимки.http://www.snimka.bg/profile.php?upload_photos&upload=1
страхотни са newsm10 а какво ще рече продухани
извинявам се предварително ако някой вече го е обяснил

# 98
  • Мнения: 3 927
Сега погледнах съставките на боите. Желатиновите моливи и брилиантените от Метро съдържат много Е-та, но няма забранени. А два от цветовете на похвалената тук боя на "Пет" Еоод Велинград съдържа Е-123 ? А аз дори си купих по две пакетчета, че да ползвам за сладки, тъй като е уж безвредна и за хранителни цели.

 Naughty Никъде на опаковката на боите за яйца на Пет не пише, че стават за оцветяване на храни, т.е. на сладкарски изделия!
Такива бои за сладки има на бг-фирма Радоком - Пловдив!


А да видим сега кой ще изнамери първи наредба номер 8 от 16.04.2002 г., която разрешава употребата на г.п. вещества в хранителната индустрия Simple Smile

# 99
  • Пазарджик
  • Мнения: 712
Момичета, направо ме разбихте с тези яйца, това са произведения на изкуството!Мога ли да крада идеи от вас?

# 100
  • Мнения: 641
Аз от няколко години рисувам продухани яйца за подарък на близки и със сувенирна цел. Ето и снимки.http://www.snimka.bg/profile.php?upload_photos&upload=1
страхотни са newsm10 а какво ще рече продухани
извинявам се предварително ако някой вече го е обяснил

 Аз също ги продухвам, та ще обясня: с игла правиш дупчици отгоре и отдолу (долната малко по-голяма) и започваш да духаш през малката дупчица докато изтече цялото яйце, след това го измиваш и украсяваш. Wink

# 101
  • Мнения: 641
Тук е обяснено по-подробно.

# 102
  • Мнения: 1 187
След като боядисам достатъчно едноцветни яйца, във всяка от боите слагам по 1 супена лъжица олио и потапям всяко яйцe във всяка боя. Стават много красиви, ако искате пробвайте.  newsm10

# 103
Много красиви яица. smile3525 smile3501

# 104
  • Мнения: 4 176
Аз от няколко години рисувам продухани яйца за подарък на близки и със сувенирна цел. Ето и снимки.http://www.snimka.bg/profile.php?upload_photos&upload=1
А с каква боя ги рисуваш? И аз искам тази година нещо да заформя с четката, но незнам каква боя и от къде се купува? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт