Най-после да си купя свестни препарати за чистене - 9

  • 146 101
  • 865
  •   1
Отговори
# 675
# 676
  • Мнения: 1 893

Благодаря, но това е Пронто за дърво, а кухненските  ми шкафове са ПДЧ.

# 677
  • София
  • Мнения: 11 753

Благодаря, но това е Пронто за дърво, а кухненските  ми шкафове са ПДЧ.
Почистващите мокри кърпи от Лидл. Някъде назад ги препоръчах. Ухаят прекрасно и почистват много, също и пръсти. Ползвам ги в/у кухненската си мебел , а тя е масив. Нищо и няма.

# 678
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Потвърждавам за Лидълските кърпи - мокри, антибактериални. Кухнята ми е жълта и с тях светва, махат отпечатъците около дръжките.

# 679
  • Мнения: 1 893
Благодаря за препоръката за Лидълските мокри кърпи. Винаги имам от тях, но чистя предимно плота в кухнята, хладилника, пералнята, микровълновата и пр. Но шкафовете никога не съм чистила с тях, имам чувството, че ще замажат. Но още утре ще пробвам и ще споделя.

# 680
  • Мнения: 3 459
Кажете откъде да купва читави домакински ръкавици? За две седмици сигурно скъсах 4-5 чифта. Вземам някакви от кварталния магазин, ама пък чак толкова афиф не съм виждала. От миене на чинии да се късат  Tired

# 681
  • София
  • Мнения: 12 006

Благодаря, но това е Пронто за дърво, а кухненските  ми шкафове са ПДЧ.
А какво е ПДЧ? - ламинирани дървесни частици. И моята е ПДЧ и я чистя точно с това пронто - лъсва веднага.

# 682
  • Русе
  • Мнения: 5 356
Джей ръкавици купувам от Лидъл, Кауфланд или Била. Късат се, но изтрайват няколко месеца - аз мия банята с тях, защото ползвам Цилит и подобни. Чинии не мога да мия с ръкавици.
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ ПДЧ е точно това, което си написала. Покритието на плоскостите носи почти на всякакви препарати за почистване неогресивни и неабразивни. Не е препоръчително да се търка с абразивната част на домакинска гъба  - оставя следи.

# 683
  • Мнения: 2 303
Аз си бях купила едни от Метро http://www.praktiker.bg/bg/Cleaning-and-laundry/ДОМАКИНСКИ-РЪКАВИЦИ-COMFORT-PACLAN/p/445549 такъв тип.
Не обърнах внимание колко струват, после във фактурата погледнах че са към 5лв и ми се сториха скъпи на фона на тези, които си купувам от кварталния магазин за по лев, но повече от година издържаха и определено си заслужават парите.
Аз не мия чинии с тях, използвам ги, когато ползвам препарати.

# 684
  • Русе
  • Мнения: 7 090
Paclan има в МЕТРО, но съм си ги купувала за по 1,60-1,70 лв. 5 лв ми се виждат много. Тези, които съм си купувала помня, че издържаха дълго.
Лидълските и те не са лоши, но преди години(преди да изчезнат и да ги пуснат отново) бяха с много по-голяма издръжливост.
Търсейки снимка на ръкавиците Paclan, които съм си купувала, видях, че ги има в Практикер на цена 1,99 лв.
Скрит текст:

# 685
  • Pazardjik
  • Мнения: 455
Момичета, сигурно сте го обсъждали в предните теми, за това моля за сентенция от вас като запознати.
Питанката 1 е - препоръчайте ми ХУБАВ прах за бяло пране. Дрехите да светят и да миришат на хубаво трайно.
/прах преди с Ариел - развалиха го, Минах на вносно ОМО - развалиха го, сега да не решите обаче, че като ми препоръчате прах и него ще развалят  Crazy/

Питанка 2 - препоръчайте ми препарат за цветно пране, който да щади цветовете, но да е с дълготраен мисрис.
Препоръчвам да си купувате препаратите от магазините за паралелен внос.Има огромна разлика в качеството на препаратите!!!!!А в праховете за пране е видима!!!
Не обичам да ползвам омекотители - дрехите усещам лепкави,  а тъй като прането ми съхне на позатворена тераса после сякаш усещам мирис на вкиснато. С Ленор положението е най-зле.

И аз  се интересувам от същото ,подкрепям написаното по горе...за съжаление е така всички прахове ги развалиха

Преди време бях донесла като армаган за приятели от Франция един омекотител, който се продаваше в суперите - едни такива дълги полиетиленови меки опаковки, от който и една лъжичка да сложиш дрехите ухаеха до следващото пране  Heart Eyes Толкова години минаха, защо при нас няма нищо свястно?

И аз  се интересувам от същото ,подкрепям написаното по горе...за съжаление е така всички прахове ги развалиха

# 686
  • Русе
  • Мнения: 11 928
  Праховете за пране се коментират подробно и изерпателно тук

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=959652

# 687
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 899
Аз не посмях да предложа темата, защото Рени търси прах, различен от Ариел и Омо.  Peace

# 688
  • София
  • Мнения: 3 069
Аз пера със  Skip и съм доволна от качеството му.За черните дрехи ползвам течният му вариант.Няма много силна остатъчна миризма,но пък изпира много добре.

# 689
  • Мнения: 2 627
От2 години използвам ръкавици,когато мия чинии,понеже имам алергия. В началото взимах на веледа,но не си оправдавт цената. Сега взимам от Лидъл и Кауфланд-по 2броя са в пакета за 2лв. Издържат ми максимум1-2 седмици.
А за кухнята,и моята е венге,и аз само с Пронто я чистя. Пръскам,минавам с кухненска ролка и светва, даже блясък има Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт